Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
29. dec 2008

ano dve baby caka
a mas aj cibulu Jani??? mnam 😀
tak si precitaj chcerry,aky bol priebeh porodu
zalezi aj na akeho lekara natrafis Jani a aku bude mat naladu 😅

babulka123
29. dec 2008

baby idem hajkat.. bru nocku zajtra nakuknem ...

janula13
29. dec 2008

Babulka, ved to, aj na vybaveni nemocky zalezi, este sa popytam, mozno skoncim v Ruzinove, ja tam mam gyndosku a ta je vraj dobry porodnik, tak to mozno u nej aj doklepem do konca, ked uz ma o mne prehlad...a na Kramare som ja trosku alergicka, vies, lezala som tam aj ja aj manzel po nehode a teda horor...ale necham si poradit...a samozrejme aj od nalady lekara zalezi...ta moja stale nadava ako stary chlap, tak uz aj viem aku bude mat naladu 😀 😀 😀

petkaerdal
29. dec 2008

ok,bru nocku...ajoj babul
tusim teraz si ty nejaky spachtos

mici11
29. dec 2008

No baby ja s porodnicou nemam problem. U nas je suprova, same chvaly, takze budem rodit tam. Keby nejaky problem idem urcite do BA do Ruzinova, mam tak kamaratku dokynu. Odrodila by ma. Ale ked to nebude nutne, naco budem chodit 100 km.
O bambine som niekde vo fore citala, ze sa nema pocas tehu jest, zdalo sa mi to cudne, tak som sa na to opytala dokyho a povedal, ze taku blbost este nepocul. Schuti sa zasmial 😀 . Mne bambino tiez velmi chuti

janula13
29. dec 2008

Jej Micuska, tak si ma potesila, ja som to tiez citala a neviem v com je problem, myslim, ze su aj horsie veci ako banbino a to som ho doteraz nikdy nekupovala, proste teraz mam banbino fazu...Mici a ako sa vola ta kamoska doki v Ruzinovskej, ak to nie je tajomstvo?ci nepoznam...mne zase Ruzinovsku jiekto chvalil, jedna babula tam teraz rodila, tak sa spytam, ked bude s babatkom trosku zabehnuta..a super ze vies do coho ides, to je hned lepsi pocit, ked vies ze nemocka je dobra....
Peti citala som cherry, no "parada"...juj, bojim, bojim..ale nepomozem si, bat sa budem vsade..
Mici, ozaj, otazocka, ja idem na tie triple testy teraz 7.1, utz je kedy najblizsie, az v 20tt, ten morfologicky?

janula13
29. dec 2008

babulky spite uz, asi aj hej, idem aj ja hajat, par krat ma naplo, tak to musim ist prespat, nech nevygrckam neskoru veceru..ozaj Peti ako ty a mlieko?Ja stale bojujem, aj ked dnes som zvladla salku kakaa, vcera salku mlieka a predvcerom tiez, dala som si zaväzok, ze denne, ale vazne, dufam , ze nezabudnem 😀

mici11
29. dec 2008

Janulka dokynu urcite poznas 😉 ale nebudem to tu pisat, chapes 🙂 Ja budem mat vysledky tripple testov po novom roku. Poradnu mam 14.1. mne doky robi utz zakazdym, ma ho v ordinacii, ale na morfologicky sa chodi tak ako pises okolo 20tt. Na ten pojdem asi u nas do nemocnici. Jaj uz neviem vydrzat do 14.1., taka som zvedava ci je drobec Ok a co to vlastne cakame 😀 I ked je mi to naozaj jedno, len nech je chrobacik zdravucky 🙂 To si ale zelame vsetky 🙂
Dobru nocku a pa zajtra

petkaerdal
30. dec 2008

ahojte 😉
Jani,aj ja bojim bojim porodu 😅
no ja a mlieko? naposledy sosovicova polievka,jedla som ju cely den kvoli mliecku,inak je to slabota so mnou,ale uz je ozaj najvyssi cas zacat,ja si tu salku naplanujem asi na ranajky 😅

baby,co je morfologicky???

tvojka
30. dec 2008

Ahojte,
Peti,morfologický uzv je tzv."veľký",kde sa merajú všetky rozmery(obvod hlavičky,bruška,nosová kostička,kosti rúk a nôh),proste taká kontrola,či je babatko ok.Nám to teraz meral v tom Hlohovci,ale 8.1. idem k môjmu dokymu a ten mi to zrejme bude merať tiež.
Baby,s mliekom to ani ja neprehánam,sem-tam jogurt,syr(najlepšie tavený) a kakavko nám svokra robieva cez víkend k ranajkám,takže asi tolko.Neviem,čo na to moje kosti...zatial chodím 😅

petkaerdal
30. dec 2008

tvojka ahoj,nie co na to tvoja/nase kosti ale co nato nase zuby? 😅 😅 😅

aha,tak uz viem,tak aj mne to budu po novom roku robit...

ako sa inak mas?

tvojka
30. dec 2008

No Peti,aj zuby som mala naposledy ok,bola som tuším v novembri na kontrole a mám ešte dojsť v 7.mes.Mám sa dobre,dnes som nejaká divná,asi mám nízky tlak alebo čo.A brutálne ma bolia tie kríže,ked chodím,tak krívam jak kripel.Asi sa musím viac hýbať,aby som to rozchodila.Idem piecť syrové slimáčiky,nech máme čo chrúmať na Silvestra 😉
Peti a Tebe to už teraz budú robiť?Ten uzv sa robí okolo 20tt,čo ja viem... 😕
A ja ešte k tomu kočíku,čierna je pekná,ale v lete tam budú mať podla mna detičky peklo...Ja túžim po jablčkovo zelenom.

petkaerdal
30. dec 2008

nie teraz tvojka,niekedy neskorsie,nejako vo februari tusim...
ten jablckovo zeleny je pekny,co mam v albume,ale ten v ponuke nieje tusim teraz 🙄

mna krize vobec nebolia tvojka,ja celkovo ani enviem,ci som tehu ...ozaj a co pohyby??? kopkaju o 106?
ja niekedy ked sedim na bruchu a brucho mi vpadne dovnutra,nieco take citim,mozu to byt tak skoro pohyby? citim take bublinkovanie akoby,ale niesu to creva 😀

tvojka
30. dec 2008

Peti,ty ked sedíš na bruchu???to sa dá? 😀 😀 😀 Baby prvé pohyby opisujú ako bublinkovanie,ale ja som nič také necítila.Mne pohyby začali posledný den 17.tt a boli to rovno kopančeky,ktoré sa dali cítiť aj zvonku,ked som priložila ruku.Teraz už kopú jedna radosť,normálne mi podskakuje brucho.Ale zatial je to príjemné,ešte to nebolí.Len sem-tam,ked sedím,tak cítim,že mi kopnú do mechúra a to je pocit,akoby som sa išla pošťať 😀 .
Tie kríže ma začali bolieť len teraz pár dní dozadu a ja verím,že to je len prechodný stav,že sa z toho dostanem 😝

petkaerdal
30. dec 2008

tvojkaaaaa 😀 😀 😀

petkaerdal
30. dec 2008

tak ty uz citis riadne kopance tvojka teda 😀 😀 😀
ja to bublinkovanie citim asi 3 dni,ale len ked dedim na zadku,nie na bruchu 😀 a brucho mi splaskne,tak citim,ze ma tam nieco stekli,myslim si,ze to moze byt ono,lebo nikdy som to necitila doteraz 😀

aha,tak je mozne,ze tie krize zacnu aj mna boliet az neskor

kolko si uz pribrala? ja sa nechcem ani vazit,mam pocit,ze ja som uz dost,velmi vela papam,ale chuti mi 😅

tvojka
30. dec 2008

Ja som zatial pribrala cca 6kg,ale ked sa u dokyho postavím na váhu a mám mu ju povedať,pripadám si ako slon,že to nemôžem byť ja 😝

petkaerdal
30. dec 2008

to je akurat si myslim tvojka,kamoska je v 26tt a tusim uz 10 pribrala,tak je to v poriadku
len ja si pripadam,ako slonica...hrozne..ale co mam robit,ked mi chuti papat vela,deti si asi pytaju

petkaerdal
30. dec 2008

baby,kde ste???,tema nam zapadla 😅 😅

mici11
30. dec 2008

Ahojte, tak dnes som vas troska zanedbavala, ale este stale som s drahzm vo firme a davam mu dokopz papire. Ale uz pomaly koncim. Inak mna kriye bolia pekelne, hlavne ked vstavam. A mliecko ja velmi rada, takze s tym problem nemam. Ale zato pilievku do seba nedostanem ziadnu 😝
Ja som pribrala 3,5 Kg. Zatial v pohode som zvedava, kedy to vyleti do vysin 😀 😀 😀

petkaerdal
30. dec 2008

ahoj mici,
tak ty pracujes s drahym,no tedaaa 😀
ty neporodis hadika,ako my s Jankou,tvoje babo bude mat aj kosticky 😉
3,5kg je v pohode ,ja mam isto viacej,ani vazit sa nechcem 😖

mici11
30. dec 2008

Ahoj Petka, no zatial 3,5 Kg 😀 Vraj ku koncu sa pribera najviac, aspon moje kamosky maju taku skusenost. Chcela by som nejakych 12 Kg pribrat, ale uvidime, ako sa rozozerem 😀
Zajtra ideme na akciu so znamymi, uz sa velmi tesim. Aj tam spime, je to v penzione.Snad mi nebude zle.A ty ako silvestrujes?

petkaerdal
30. dec 2008

tebe je hej teda,ked ides na akciu,tak sa dobre zabavte 😉 to idete na nejaky ples?
my budeme tentokrat tu,bud u svagra alebo len doma sami dvaja,taky romantikus silvester,uvidime zajtra..ale mne sa vobec nikam nechce,mna tie deti moc vycerpavaju ,urcite zaspim pred 12 😀
chcela by si pribrat 12kg? aj ja by som chcela nejakych12 ale polovicku uz mam urcite 😀 aspon sa tak citim

janula13
30. dec 2008

Ahojte, aj ja vas zanedbavam, doobeda som vela nespravila, poobede zapala na 3h a teraz ideme na nakup a ked sa vratim, trosku sa vam povenujem, popri zehleni, na to sa chystam cely den...idem babulky, za hodku som spät..

petkaerdal
30. dec 2008

Jani ahoj,ty este spavas poobede? mna ta unava cez den uz presla 😉

babulka123
30. dec 2008

ahojte, mne bolo cely celucicky den blbo.. tak som len lezala pri telke a kukala priatelov, teraz som vyhodila mareka do obchodu... viete co mi nakoniec pomohlo... mrazena jahodova dren.. tak som mu kazala kupit aspon 10 ks.. hehehehe

inak tomu mlieku ani ja moc nedama ale dnes som zjedla robila som syrove cestovinky takze som mala na tom mliecko...

a este som nepribrala tak som rada, a asi som si vybrala uz kocik, pisala som babam do augustoviek nech poradia, ved s tym maju uz skusenosti.. tak potom hodim foto...

mici11
30. dec 2008

Petka nie ples, len taka zurka, bude veselo. Moj prvz silvester po dlhej dobe bez alkoholu 😀 😀 😀 Ale vobec mi to nevadi.
Ahoj Janka, aj ja este spavam poobede, dnes som sice nie, lebo stale sme vo firme.
O kocikoch som si vela citala aj vo forach, ale mam aj 2 kamosky co maju rocne a 2 rocne deticky, takze aj oni mi poradili. Plus nasa suseda. Ale rady sa vzdy zidu.
No a niezeby som chcela pribrat 😀 , ale bez toho to asi nepojde 😀
Idem domov, potom sa este ozvem, zatial cmuky 🙂

janula13
30. dec 2008

Tak a som spät a je mi zle, chladnicka ma dostala, vyhnala ma nad wc, ale udrzala som to v sebe ale mam prisernu kyselinu, teraz sa to snazim zahnat pudingom, a snad tak stravim aj davku mlieka..uz aby to skoncilo a ono to stale nekonci...a hadam sa dam na zehlenie...
babulka tak ty s nami tiez tahas?tak daj foto kocika, to aby som uz aj ja zacala hladat, ked uz mate vsetky vybrate 😀
Peti ja poobede praveze nespavam a od zaciatku som nemusela, ale teraz ked som s manzelom, tak zalahneme a spime, a kedze som zacala citat knihy aj to ma vzdy uspi, vzdy si poviem ze na pol hodku a su z toho 1-2-3 hodinky, ale ako kedy a nie denne.
Inak ja som sa rano nahata vazila a mam presne o 2kg viac, ale dokine som tuto vahu co mam nadiktovala na poslednej poradni, tak musim vymysliet nove cislo na dalsej 😀 pridam par dkg, nechapem, mne sa prave zda ze by som uz mala zacat priberat,vela jem zase a na vahe nic...ale ako pisala Micuska, zacne to neskor, aj sa krotit budem, ja nechcem nejak vela pribrat, tak pre babatka a moze mi aj nieco ostat navyse konecne, nech nie som taka vyzla 😀

petkaerdal
30. dec 2008

babul,tak mas uz riadne tehulkovske priznaky 😉
mici,my nejdeme nikam a tiez bude moj prvy silvester bez alkoholu,ale pripitok si s drahym dame aspon 😉

Jani,ja som mala uz mliecko na ranajky 😉 dnesna davka teda bola 😉 hadam bude aspon na jednu kosticku 😀
uz by si mohla s tym grckanim naozaj skoncit 😢 ,neobavas sa,ze to budes mat cele tehu Jani? tak som to citala,ze ked to neskonci v tom 12-13tt

janula13
30. dec 2008

Jaj Peti obavam, obavam, ale co narobim, poviem ti, je to pekna otrava, ale este dufam, väcsine kamosiek to preslo po 4mesiaci, tak este mam nadej 😀 a ked to neprejde, tak uz to len odtrpim, co uz, dalsie tehu si este dvakrat rozmyslim 😀 😝 Keby aspon viem, ze babtka su ok, ale verim ze su, aj ked sa velmi v zdravej strave nepretrhnem..ale ako citam, to asi ziadna z nas..Ozaj Peti a preco si si teraz vybrala kocik vedla seba?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre