Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

skipi
6. okt 2008

bre ranko dievcence..ahoj petka a ako po choragone zvladla si??? lezkaj hladkaj silno dzi placeky...
...ja som sa nerozhodla kedy dame IVF po tych spravach z endokrinologie to rozdychavam este ale uz je lepsie....mam uzasneho partnera s taaaaaaaaaaaaaaak velaaaaaaaaaa pozit myslenim keby som ja tak aspon na polovicu vedela myslite hned by to bolo inak.
....tak krasny den vaaaaaaaam vsetkym...

petkaerdal
6. okt 2008

Ahoj skipi,zvladla som to uzastne,vobec nestipal... 😀 😀 😀
aj ty musis mysliet pozitivne skipi 😀

mataaa
6. okt 2008

Ahoj Petka,

bola som tam okolo 9,00. niekto veru bol v cakarni ked sme odchadzali. No pevnejsia som, ale zasa taka hruza to nie je. Ziadna obezitka. Len mam trosku vacsie to na com sa sedi. Vies, pri 4 merionaloch bol vysledok velmi biedny, tak toto bolo jedine riesenie. Uvidime. Ak je to tak ako pises, snad vysoka davka pomoze, aby poriadne narastli. 😒

petkaerdal
6. okt 2008

Matka,tak to som nebola ja,ja som tam prisla presne o 9.45...
no ved uvidis,musis to vyskusat,aj tak nic ine asi neostava,ved dr. vie ,co robi...
a ked je to tak,ako som pisala,tak neznamena,ze v dalsiom cykle bude tiez ten vysledok biedny,poznam babu,co mala v jednom cykle 4 vajka a v dalsiom mala 19 vajok...
ty si mala aj folikov malo vtedy?
lebo u mna je problem pco,zevraj preto mavam prazdne,ale folikov mam riadne vela vzdy

mataaa
6. okt 2008

u mna tiez, PCO - vela folikulov ale vsetky skoro prazdne. naposledy bolo len na 1 vajecniku asi 12 folikov a z toho 4 vajka a len jedno schopne oplodnenia. Z druheho sa mu nepodarilo vybrat nic, lebo sa k nemu nedostal. Takze malo a este ja horsia kvalita.

skipi
6. okt 2008

petka IP

zabkaevka
6. okt 2008

Ahojte kočky, spolubojovníčky. Petkaerdal, aj ja tak viem ten počet vajíčok sa len tak nedá ovplyvniť, to je vopred určené.
Dnes mám smutnú náladu, tak tu dnes budem len čítať, aby som to tu nepreniesla.
Pekný dník

mici11
6. okt 2008

Ahojte babenky,

Tak mne ta moja mrcha furt meskala, tak som bola u dokyho a skoro som padla na rit ked mi povedal, ze som tehotna. Musela so to rozdychavat, ale som velmi stastna i ked viem ze mam pred sebou este dlhu cestu. Baby zazraky sa fakt deju tolko som sa natrapila 2. IVF neuspesne a nakoniec toto. Verte aj vam sa to podari vsetkym, JA TOMU VERIM!!!
Takze hlavu hore a pozitivne mysliet 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 aj ty zabkaevka

mataaa
6. okt 2008

Ja som v kutiku duše dufala, ze to tak bude. 😉 10 dni je 10 dni. len som ta nechcela zbytocne nervovat. Ale je to SUPEEEEEEER. Moc a moc gratulujem, velmi ti to prajem, aj ked nas bude o 1 menej ☹
Daj recept ako sa Vam to podarilo 😀

zabkaevka
6. okt 2008

mici, parááááááááááda, gratulujem. Áno, čaká ťa ťažká cesta, ale budeš silná a vytrvalá , a hlavne nezabúdaj, na opatrnosť 🙂 jupíííííííí fakt sa teším 🙂 🙂

mici11
6. okt 2008

Mataaaa dakujem, ale chodit sem za vami budem nadalej. Ako sa nam zadarilo ani neviem. Asi tak, ze som sa na to nemala cas sustredit, mala som dost prace ale hlavne som stale myslela na tu laparku. Ale som s toho este dost mimo, ale velmi stastna. Velmi to prajem aj vam vsetkym babenky moje.

mici11
6. okt 2008

zabkaevka presne tak ako hovoris a dakujem 🙂 🙂 🙂

zabkaevka
6. okt 2008

mici, a u vás čo bol problém, keďže ste išli na IVF?? keď smiem vedieť??

zabkaevka
6. okt 2008

ja len preto sa pýtam, že aj my sme skúšali po 2.IVF, prirodzene, ale nepodarilo sa ☹ a u nás je problém v zlom SPG ☹

petkaerdal
6. okt 2008

mici,to je vazne uzasneeeeeeeeeeeeeeeee
...ja som to tiez tusila,ze si v "tom" 😀 😀
gratulujem z celeho srdiecka 😀 😀 😀 ...tak si ma nakoniec predbehla,ale za chvilku idem za tebou...
aky mate inak spg.??? povzbud ma,ze sa da aj s horsim otehotniet

mici11
6. okt 2008

zabkaevka, mam len jeden vajecnik a vysoke FSH. A operovany vajickovod, tak zato som mala ist na laparku, ci tam nie su zrasty. A mala som jeden spontanny potrat a jedno mimomaternicove. Dufam, ze teraz bude vsetko OK.
A SPG je velmi zly?

petkaerdal
6. okt 2008

Matka a akoze sa mu nepodarilo dostat k druhemu vajecniku??? ☹ to som este nikdy nepocula
Matka,tak uvidime teraz podla mna,ja mam zase velmi vela folikov,uvidime,kolko bude pri tom hroznom pco vajok...

mataaa
6. okt 2008

Peti, moj lavy vajecnik, je taky cestovatel. Mam ho, ale na UZV ho este nikto nevidel. 😀 Ale nie, sem tam sa ukaze aj pri laparke ho nasli. Niekedy je vidieť, ze tam nieco rastie, ale naposledy sa k nemu nedostal, lebo bol niekde za crevami a asi sa bal, aby mi ich neposkodil. Vraj ho skusil zmasirovat nizsie, a omluval sa, ze ked budem mat po odbere modriny, tak nie z bitky, ale z masage 😀. Pri nadvahe to vraj niekedy tak byva. Mali mi ho pri laparke pekne prisit.

zabkaevka
6. okt 2008

mici, áno veľmi je zlý SPG, len 5% je v nich živých spermií ☹ ☹ Ja mám všetko OK, klop klop klop ale toto nám nedovolí otehotnieť. Pri 2.IVF sa podarilo 🙂 ale žiaľ vraj spermia embryjku nedala dobrú genetickú infomáciu, tak predpokladá doki, že som v 5tt začala krvácať.

zabkaevka
6. okt 2008

hmmm teda u nás, prirodzene, nehrozí. Doki to prirovnal, ako keď porche a trabant idú z Košíc do Prešova. U môjho manžela je to trabant ☹

mici11
6. okt 2008

zabkaevka ☹ a neda sa to niecim zlepsit?

petkaerdal
6. okt 2008

Aha Mati,tak to je potom velka skoda,tych folikov(vajok) co su v tom vajecniku..
zvlastne,nikdy som take nieco nem pocula 😖
a nehrozi ti potom nieco ,ked sa tie vajka z neho neodoberu?

petkaerdal
6. okt 2008

tak to by zaujimalo aj mna,ci sa neda nejako zlepsit spg.?
moj skusal akurat tak profertil a nepomohlo vobec ani trosilinku sa nezlepsil 😠

zabkaevka
6. okt 2008

doki z centra poslal manžela ešte k jednému dokimu, aj ten mu urobil SPG, tiež taký strašný, a ten vravel, že sa to dá riešiť, operačne, nejakú žilku je treba odstrániť, či narezať,a lebo čoo. hmm ale to akosi manžela neláka, ľahnúť pod nôž, a čo ak sa urobí chybička, že ani toľko toho nebude mať?? tak toto si kladieme za otázku, preto skúšame cez IVF. Hmm ale akosi nevychádza ☹

zabkaevka
6. okt 2008

profertil, je vraj blud, ktorý len zaťaží pečeň, ale nepomôže, možno v jednom zo sto prípadov, aj to len náhodou, alebo v kombinácií s niečím. toto mi vravel jeden doki na mužšské veci.

blucina
6. okt 2008

ahojte baby,
SUPER novinky, mici - blahozelam z celeho srdca a drzim palce do dalsich mesiacov - musel to byt riadny sok

Ja som v stadiu depky - asi to bude tym pocasim - a navyse vsade okolo mna sa to hemzi detmi. Cez vikend sme mali navstevu s malym babom, potom som sa dozvedela, ze kamoska, ktora je mladsia! (mladsi este nemaju co mat deti), je tehotna. No a dnes na ulici som videla asi sedemclennu rodinku romskeho etnika, rodicia s detmi od kojenca az po pubertiacku - asi 4 rocny chlapcek sa ku mne prikradol a pytal si korunku. Rozmyslam, co mam horsiu karmu ako ta ich mama? Co take zle som urobila v minulych zivotoch, ze ja nemozem mat ani jedno?

sorac...

mici11
6. okt 2008

Petkaerdal ahoj, ja tiez velmi neviem co by zlepsilo SPG, ale baby si tu pisali o nejakom pripravku maca.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mici11
6. okt 2008

Blucina dakujem, sok to bol riadny!!!

zabkaevka
6. okt 2008

blucinka, nesmúť, aj ja mám také depky, ale nie je to v žiadnej karme, nie, a možno žiaľ, rpetože tak by sme to vedeli niečím ovplyvniť, ale takto nevieme.
mici idem pozrieť čo si poslala

mataaa
6. okt 2008

Blucina, ak sa omluvas za to co si pisala vyssie, tak to nemusis. myslim, ze take kacirske myslieky napaduju kazdu z nas. u nas su tiez pripady zien , ktore rodia ako ceresne a maju problem sa postarat sami o seba a nie este o deti. Alkoholicky, asocialky,.... Je to nespravodlive, zvlast ked viem, ze my by sme v pohode a laske vychovali aj 3 deti. Keby som bola veriaca, tak si poviem neruhaj sa ... Ale fakt sa clovek nemoze vyhnut takymto myslienkam.

Petka, tie vajka a folikuly sa vstrebaju. nic sa nedeje. Len je ich skoda. Mozno prave tie su vyzretejsie a kvalitnejsie. Ale musime pracovat s tym co mame. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre