Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
9. feb 2009

ved ja planujem Jani uz len oddychovat,este pojdem na sk pre tie postielky,donesiem ich sem a uz budem iba doma,lebo som zistila,ze aj cesta do obchodu ma vycerpava velmi...
radsej budem doma,ako v nemocke potom,ja sa toho bojim velmi...

a citala som,ze co najviac a vsade kde sa len da sediet s vylozenymi nohami 😉 ,asi by sme sa mali ozaj este viacej setrit,ked sme dvojickove

janula13
9. feb 2009

petulka presne ako pises, ja idem na hodku von so susedkou, konecne sa s nou zoznamim, tak dufam ze vydrzim, ja som tiez hned unavena a chodim ako lenochod 😀 potom sa vam povenujem, papa zatial

petkaerdal
9. feb 2009

Jani,konecne sa zoznamis? a co sa nepoznate?

lenochod som aj ja,mna vycerpa uplne aj najmensia zataz a tazko sa mi dycha...a to som este citala,ze sa doporucuje v tehu plavanie a nejaky sport,ved by som to nevydrzala 😕

janula13
9. feb 2009

tak ja mam po prechadzke a nic mi neni, energie na rozdavanie, tak by som sa mohla aj chytit zehlenia..ale idem naplnit brusko, uvarila som rajcinovu, so struhanym syrom...len tak pre inspiraciu 😀 a mam uz aj vianocku...

petkaerdal
9. feb 2009

ani ja sa necitim takto unavena,ked som doma,ale ked vybehnem do mesta,ledva dycham...
ozaj,ako si na tom s nosom??? zapchaty??

ja som tiez myslela na rajcinovu,ale mame este sosovicovu na sladko...zajtra asi 😉

tvojka
9. feb 2009

Ahojte,tak ja som pred chvíľou došla z poradne.babatká sú ok,majú cca 1kg,krčok nezmenený.Len som trochu trapošila,lebo doky mal pre mna už nachystané tie injekcie na dozretie plúc a ja som mu povedala,že sme si to s manželom rozmysleli a nechcem ich...Radila som sa s dvomi lekármi cez net a obaja boli toho názoru,že pokiaľ ten predčasný pôrod vyslovene nehrozí,tak nepichať.
Viem,že to sa môže zmeniť z hodiny na hodinu,ale to si nechcem ani predstaviť...
Jáj a ešte jedna pecka!že sa mu zdá,že jeden je chalan.Ale nevidel ani pindúra ani vajká,ale že sa mu to tak zdá.No s tým jeho super ultrazvukom sa mu to predpokladám len zdá. 😀

mici11
9. feb 2009

Babenky ja musim asi tiez pribrzdit, vela roboty mam a furt nieco co doma prerabame a upratujeme a odnasame...
Plus drahy ma toho vela vo firme, tak aj jemu pomaham. Ale uz ma bolievaju zase krize a zadycham sa ako kon 😝 A zohnut mi uz tiez robim trosku problem. A poobede neoddychujem uz aspon mesiac ☹ Musim to zmenit.
Ale inak sa mam dobre 😀 😀 😀

mici11
9. feb 2009

Tvojka jeden chlapec????????????????? To by bola fakt pecka 😀 Som zvedava co povie doky zajtra mne

petkaerdal
9. feb 2009

tvojka,som rada,ze ste ok a tiez ma tesi,ze mate uz kilo...ja by som chcela byt aspon tam,kde ty s tou vahou...

no tvojka,tak aj ja dufam,ze tomu mojmu sa to len zda s tym jeho 100rocnym uzv...ale to by bola sranda,keby sme mali parik obe nakoniec,co 😀

baby,asi by sme mali viacej oddychovat,aj ked netreba..pre istotu

mici11
9. feb 2009

Peti myslim, ze mas pravdu. Vcera som uz bola taka unavena ze som myslela, ze odpadnem a to som este v noci aj vracala. Ani sa nedivim, ze dnes som spala az do 11:30 😝

petkaerdal
9. feb 2009

no mne mici stale moj vravi,ze aj ked som doma skoro cely den v podstate,mam len lezat,ja som si teda vytrpela pre moje deti,este k tomu su dvojky a neprezila by som,keby nieco....tak radsej to cele prelezim 🙂

baby,nemate stale zapchaty nos??? nikto mi neodpoveda

mici11
9. feb 2009

Peti, od zajtra zacnem oddychovat slubujem 😉 . A k tomu nosu, neviem ci zapchaty, ale v kuse ho mam suchy a robia sa mi sem tam chrasticky.

petkaerdal
9. feb 2009

no ja ho mam teda zapchaty odkedy som tehu,stale som na spreji,viem,ze sa to v tehu ale nesmie,ale vobec neprespim...a zistila som,ze je to v tehu normalne,tym ze mame viacej krvi ci co,su tie sliznice prekrvene a zdurene 😅

ok mici,nariadujem vsetkym poriadny oddych ,ziadna namaha...a hlavne tvojka,Janka...mame dvojnasobnu zataz v brusku 😀

janula13
9. feb 2009

tvojka, tak to som sa zasmiala, tak to by vam vypalil trosku rybnik, ale ja by som sa len potesila, keby to mne zmenili na parik, ved to je aspon podla mna idealne 😀 no ja si pockam este mesiac na 3D a som zvedava, ja viem ze su to chlapci,aj ked manzel tvrdi ze tym druhym si nie je isty, ze pindura nevidel, ale jeho problem...hlavne nech im je dobre v nasich bruskach, cokolvek to tam je 😀 Tvojka tak uz kilecko?no super, ja si neviem predstavit ake to bude a kedy tak este stihnu narast ked teraz mali len okolo tych 260g, to stihaju? 😅 a super ze krcok drzi, udelujem mu pochvalu, odkaz mu to 😀 😀 😀
peti a ja vobec nemavam zapchaty nos, len sa mi sem tam pustila krv, ale to len tak kvapka a bolo, a zatial sa to stalo asi 3x, teraz dlhsie nic a dycham stale normalne, jedine ked vyslapem viac schodov...
peti ja som tu susedu nepoznala, je to vedlajsi vchod, ved ja tu nepoznam este nikoho, a stve ma to, ale zapracujem na tom, nasli sme sa tu na MK, v sekcii senec tak som sa konecne s nou vygulala von,ma 6mesac chlapceka...tak si MM robil srandu, ze ci som aj ja testovala nas kocik 😀
Inak ja ked tak zosumarizujem, tak doma nie som unavena vobec, aj dnes, je mi az cudne ze ma nic neboli, nepicha..ale ked sme niekde vonku, po takych 2-3 hodinkach po nakupoch uz citim, ze stacilo...ale snazim sa viac setrit, nechcem do nemocky, to je moja nocna mora..

tvojka
9. feb 2009

jasné,oddychujeme.a dobre mi robí,ked si pod zadok podložím vankúš,tak sa mi to brucho posunie vyššie a odlahčí mi ten spodok.Ale nevydržím tak dlho ležať.
Ja mávam nos upchatý v noci,cez den len málokedy.Používam Pinosol masť do nosa,to je dobré na tie chrastičky a v noci si striekam Panthenose.To oboje môžu aj tehule.

petkaerdal
9. feb 2009

tak ty to mas tvojka tiez,ja mam aj alergiu k tomu,takze som na tom horsie,mam to uz v kuse 5 mesiacov..ale vydrzime

Jani a kde ta pichavalo? mna tak v pravo pod rebrami,uz asi 3 dni pozorujem..

janula13
9. feb 2009

Petka mna uz snad pichalo vsade 😅 ale ked pichalo dlhsie tak akoby vajecniky, aj ked viem ze teraz su uz posunute inam, alebo akoby niekde pri kostrci, pod rebrami tusim este nie, ale ja to dozeniem, pod rebrami ma skor akoby tahalo, akoby koza nestacila, ale aj to uz dlhsie nie..ja mam najväcsi problem momentalne s tymi pritlacenymi nervami, zacina to niekde pri kostrci a striela do celej nohy az k chodidlu, ale dnes ani to nie a tak mam pekny den 😀 ale peti fakt, mne je cudne ked ma nieco neboli a nie ked ma boli, to som si uz zvykla..v sobotu a nedelu ti ma normalne bolelo medzi nohami, ved viete co tam vsetky mame, taka cudna bolest, tak hovorim manzelovi, ze hadam nejdem rodit..to sme sli akurat pozerat ten kocik, ale neporodila som zatial, tak hadam to bolo zase len to roztahovanie, tazko povedat..

petkaerdal
9. feb 2009

mna picha pod rebrami,doteraz som to nepocitila...

teba stale ozaj tusim niekde boli,picha ,tlaci...vy si s mici to tehu teda uzijete 😅

janula13
9. feb 2009

no jo, na toto tehu len tak nezabudneme, ze MICI? 😀 ale ked si tu tak citam na MK, tak je to v tehu normalne, ze tlaci, boli, picha, aj zname mi to potvrdili a ze pri mojej telesnej schranke a s dvojitym nakladom je to o to intenzivnejsie, nie som stavana na 2 deti naraz, ale da sa, nic hrozne zatial, mozno to vyznieva viac tragicky ked to napisem ako to je, myslim ze som v pohode, ja som bola taky kriplik aj pred tehu, mala som nakazane cvicit, lebo mam hypermobilnu kostru a slabe svalstvo hlavne na chrbte..a z toho ma pomerne casto sekavalo..teraz zatial nic..a samozrejme necvicim 😅

mici11
9. feb 2009

No veru babenky, my si to s Janulkou uzivame plnymi duskami 😀 Ale vy mate vyhodu, teda myslim, ze uz asi neplanujete viac deticiek, ale mna to caka asi este raz 😀 😉

petkaerdal
9. feb 2009

no tvoja telesna schranka Jani 😅 papaj pekne a priberaj...
zatial sa da,ale mala by si viacej papkat,aby si pribrala 😉

ved uz ja zacinam to tehu citit,dychcim kade chodim...picha ma uz pod rebrami...a citim steklenie praveee 😀 😀 😀

janula13
9. feb 2009

Mici, ja som zatial na tom tak, ze stacia tieto dve, ale co poviem o rok dva.. 😅
petka ja papam dost, vzdy som, teda klamem niekedy som nestihala kvoli praci, ale aj ked som bola v klude a pchala do seba, nic ani kilo navyse...a dnes som zistila, ze zase mam takmer kilo navyse, no pekne...ale tesim sa, to krpci papaju 😀 hm a idem sa dorazit este vianockou, cakam kym m maslo povoli...
inak krpci su dnes az moc kludni, len trosku sem tam kopol a je ticho, az mi je to cudne, no ved uvidime dokedy budu sekat dobrotu...peti a kto ta stekli, chlapcek ci dievcatko?nech si rypnem 😀

petkaerdal
9. feb 2009

aj ty mas uz doma vianocku? asi ju idem dojest aj ja,ja ju za dva dni zjem sama celu 😕 a na odeb som mala toasty 😀

no stekli ma chlapec,co videl moj doky,ten je napravo a tam ma stekli 😀 a nerypkaj moja ok? ja mam vsetko ruzove uz 😅

janula13
9. feb 2009

ale Petka, ved aj muzi uz nosia ruzove kosele, len ty s tym zacnes skor 😀 no mne to vysvetloval ten pan co nam predal ten kocik, oni maju tiez dvojky chlapcov a ze ci ich mam ulozene tak, ze jeden je vpredu vpravo a druhy trochu vzadu vlavo, ze to tak je a ze ich oznacuju A a B, a ten predny Ackovy zeby mal byt dominantny..ale ze u nich je povahovo dominantny ten druhy 😀 a uz sa rozkopal, tak idem sa vyvalit k manzelovi a popritom zaklincujem vianockou...uz sa na nu tesim, dnes som si kupila, ked som bola vonku 😀 Peti a co teda ja viem, aj modre mas... 😀

babulka123
9. feb 2009

aaaaa vianocku som si nekupila... sakra.. hehehe

ahojte babulky.. dnes som teda nakupovala ako sialena, ale bolo super. uzila som si super den so sestrou, nasmiali sme sa ako uz dlho nie..
pridala som foto nasej novej deky pre kobylku a kupila som aj tzv. nufkace na spinkanie, niektore deti {samozrejme podla toho ako su naucene} maju radi ked maju nieco v ruke, plienku alebo tak .. a tieto su na to priam stvorene.. su strasne jemne , krasne.. noooo tesim sa z nich...

priniesla som si celu velku tasku detskych veci, tak vam zajtra nafotim a dodam.. babulky zatial sa mi majte, zajtra sa vam budem venovat uz naplno..

petka dufam ze je uz leposie ako bolo vcera..

jaaaj a dnes neviem co sa stalo po dlhsiej dobe som si rano vyskusala co je to blvkat.. fuuuj

pipimiska
9. feb 2009

no tehulky,musim vas sprdnut, ste mi posielali malo virusikov,alebo som si kupila pokazeny test????? 😕 🙂 najprv som si to myslela,ale dnes dosla cervena....
tak aj tento mesiac idem na to, sa nevzdavam,chcem vas stihnut este kym mate brusko 🙂
dobru noc a nech vas babatka pocuvaju 😉

mici11
9. feb 2009

babulka ahoj moja, takze nakupny osila ta chytil, ze? Aj ja sa idem vyblaznit do obchodov, ale este neviem presne kedy. Drahy ide pracovne do BA, tak idem s nim 😉 a nieco pokukame.

Pipimiska ☹ to faaaaaaaaaaaaaaaakt? Velmi ma to mrzi ☹ ale som rada, ze to nevzdavas a ides dalej. Ono sa to raz iste podari, tak ako aj nam co sme tu ☹ Ale musis k nam chodit castejsie 😉 Drz sa moja

mici11
9. feb 2009

Dobru nocku a zajtra na mna myslite 😉

pipimiska
9. feb 2009

mici,dakujem ,ano mas pravdu,ze k vam treba chodit castejsie,no ja tu nakukavam az vecer,ked vy uz vsetky odpocivate... 😉
ti prajem aby bolo vsetko zajtra v poriadku 🙂 dobru nocku 😎

janula13
9. feb 2009

pipimiska, tak sa nevzdavaj, ono to pride, len trpezlivost! 😀
mici, tak na zajtra drzim palceky a budem na teba mysliet, som zvedava s cim prides 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre