Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mauzos
22. feb 2009

ved aj my mame drahsi matrac ako postel, ale pri malych ma to nejak nenapadlo 😠 som sebec 😀
ja som tiez predtym mala hrozne problemy s chrbticou, mna seklo aj niekolko krat do tyzdna a odkedy mame ten matrac, uz neviem co to je ...
mna tiez kamoska strasila, ze pri synovi len v siedmom mesiaci pribrala 10 kil a v deviatom dalsich 10, takze dokopy nejakych 30, ale ona musela v kuse jest. Ja asi tak ako Ty nemam pocit, ze by som jedla viac ako pred tehu. Skor je to pravidelnejsie a viac teplej stravy, ako ked som chodila do prace, tak to bude asi tym.
A nemusela by si nas natahovat a mohla by si prezradit mena chalosov 😠 som zvedavaaaa ....

mauzos
22. feb 2009

petka ale ani Ty nevyzeras, ze by Ti par kil navyse uskodilo, tak sa nediv, ze uz teraz mas plus 10 kg. Chude baby stale viac priberu.

janula13
22. feb 2009

ved to peti, pocas tehu sa ma jest normalne, pravidelne, ale nepchat do seba za dvoch ako sa hovori, ale nedajboze ani dietovat, a to kolko priberies je velmi individualne, takze je zbytocne sa porovnavat, je to od genetiky aj, takze jedz ked ti chuti a nerataj kila, horsie by bolo keby si primerane nepriberala, ..nuz ved to, kamoska pribrala 35kg s jednym, mal sice pri narodeni 4,5kg, ale jaj tak ma asi 160 cm a uz pred tehu bola taka pekna plnostihla zena, co ma vsetko co ma mat..ale 35kg sa mi zda uz vela, este do tych 20kg sa mi zda unosne...pri dvoch babatkach neviem...

petkaerdal
22. feb 2009

no to na foto tak vyzeram,pred otehu som mala 63kg..to nieje az tak malo,ale ja vela papam,mne zacalo strasne teraz vsetko mozne chutit
aj ty si zacala mat take vseliake chute od 6 mesiaca?

Jani,aj mne sa zda takych,no teda do 20 kg normal...ja nechcem dietovat,ale skor sa ma tyka to druhe,vzdy som lubila papat a teraz si vzdy poviem,ze mozem,takze sa na tehu vyhovaram,predtym som sa kontrolovala,musim papat normale...

petkaerdal
22. feb 2009

mauzos,mas uz krasne brusko 😉
a aj krasny kociiiikkk 😀
a vybavicku tiez nachystanu 😉

mauzos
22. feb 2009

peti ja som vobec pocas celeho tehu nemala ziadne chute. Teraz tak dva tyzdne sa mi zda, ze som castejsie hladna, ze jem castejsie, ale zase po menej, lebo mi asi mali tlacia na zaludok a potom mi je zle, ak zjem viac naraz.
v knihe o tehu, co mam ja, pisu pri jednom babu normal 15 kg a pri dvojkach 20 kg. Ale aj podla mna to je velmi individualne. Minule jedna baba pisala do dvojiciek, ze pribrala z 52kg na 130kg, to uz sa mi zda ale fakt vela ....

tina1
22. feb 2009

caute baby, vidím, že tu riešite váhu tehuliek. Kamoška má teraz 3 mesačné dvojičky a počas tehotenstva pribrala 18 kíl. Predtým mala asi 55 kíl. Doktorka jej povedala, že 18 kíl vôbec nie je veľa pri dvojičkách. Po 2 mesiacoch bola na svojej pôvodnej váhe. Takže u vás dievčatá je to myslím si vporiadku. Ja začínam s 3 pokusom IVF a dúfam, že už čoskoro budem riešiť takú tému ako vy. Veľmi pekne sa to číta. Veľmi vám závidím.

mauzos
22. feb 2009

petka dakujem 😉 to moje brusko mi uz dost vadi 😉 a vybavicka, mam stastie ze mam dobre kamosky, ktore maju syncekov, takze som 90 % podedila po nich ...
tina velmi drzim palce, aby Ti to tento krat vyslo. Kde chodis do centra? Do Ke?

tina1
22. feb 2009

áno do SPLNu v Košiciach. A ty?

petkaerdal
22. feb 2009

tak ta co tolko pribrala musela mat uz nejaku poruchu,to nemoze byt normalne
ja som nemala doteraz vobec ziadne nejake chute,oz teraz nejake 2tt pozorujem,jedavam to,co som nikdy predtym nemusela...
ja nemusim byt ani hladna,ale papaju mi oci,musim sa troska krotit 😝

ako sa citis inak? vsetko v pohode? mne sa uz blbo spava,budim sa aj 3x a prevalijem,ako tulen v posteli

tina,drzim palce,nech je tvoje ivf uz uspesne 😉

mauzos
22. feb 2009

tina aj ja som chodila do Splnu, nam to vsak vyslo na prvy krat a hned dvojmo 😉 tu som sa dievcatam len tak nejak primotala, cakam kedy ma vykopnu 😀

citim sa ako slon, spavam ako kedy, niekedy sa celu noc budim, uz si tazko viem najst polohu .... od vcera ma nejak pobolievaju vajecniky, ako pri ovlke, dufam ze som neprechladla, tak sa len povalujem ... inak vsetko v poho, musim poklopat 🙂

petkaerdal
22. feb 2009

ale ved tebe sa to uz krati,nejaky ten mesiac uz vydrzis a dotehulujes to 😀 😀
mne sa tazko dycha uz teraz,ked lezim na chrbte

petkaerdal
22. feb 2009

a mas teda dobre kamosky,ze si vsetko podostavala 😉
vidim,ze mas toho naozaj dost uz v skrinke

ako casto chodis cikat s takym bruskom?

pipimiska
22. feb 2009

caute tehulky,ja som od vianoc pribrala 5 kil a ani tehu niesom 😉 a oci mi tiez papaju,ale to asi preto ze mi pichaju B12 😝 🙂

janula13
22. feb 2009

peti ja chute mam, ale jem asi skor malo ako vela, ako mauzos pise, pravidelne a malo, vela nezvladnem, ale tak to ma byt, ale podstatne sa lepsie stravujem ako ked som chodila do prace, to bol horor, niekedy bez obeda a ked, tak na bagete alebo sandvici, no hruza, zhumplovany zaludok...teraz mu je dobre 😀
mauzos to aom aj ja citala, ze ta babula pribrala tak vela, no des, to je fakt vela, fakt si myslim, ze do 20kg pri dvojkach je v pohode, aj ked si neviem stale predstavit kde sa to na mna nalepi, ja si hivorim, ze tych 12 by bolo pre mna optimum, aby som sa neplazila ako had 😀 a necakaj ze ta vykopneme, nedockas sa 😀
Tina drzim palce, ty sem patris, tak dufam ze to bude posledny a uspesny pokus 😉
pipimiska,, vidis, ja som brala B12 ze priberiem a nic, ale normalne sa z toho pribera 😀

tina1
22. feb 2009

janka ďakujem, dúfam, že o mesiac si aj ja budem prestavovať údaje v pase, namiesto "snž" tam budú pribúdať "tt".

mauzos
22. feb 2009

zajtra zacinam 33 tt, takze taky mesiac este by bol idealny ... zbehlo to
no to mi teda velmi pomohlo, ze sme skoro nic nemuseli kupovat na oblecko, iba par veci pre radost.
Chodim cikat dost casto, ale to som chodila aj pred tehu. Cez den sa to da, ale v noci je to horsie, 3-4 krat urcite. Nebolo by to take hrozne, keby som nemala taky problem vstat z postele 😠

pipimiska pri B12 sa nediv 😉

pipimiska
22. feb 2009

😀 hej upozornili ma na to,ale nevedela som ze to pojde tak rychlo 😝
ale musia mi to pichat,lebo ho mam nedostatok,a zevraj keby ze sa mi podari byt tehu,mohla by som prist o baby koli nedostatku 😖
mauzos,ked mozem kde sa ti to podarilo v KE ?u hermiho alebo hredz...??

mauzos
22. feb 2009

v Splne u Hredziho. A Ty chodis kam?

pipimiska
22. feb 2009

ja som bola dva krat u hermana na IVF,teraz chodim do novej nem.na IUI a niekedy v lete mozno na tretie IVF ale este neviem kam..
aaa podarilo sa vam to na prvy krat?

mauzos
22. feb 2009

ano, na prvy krat. Hredzi nenasiel ziadny problem, tak aby sme to nezdrziavali roznymi pokusmi o liecbu, navrhol nam hned IVF. Cize ja som tam bola prvy krat v majii a v juli uz mi robili transfer. Vkladali mi tri embria, vsetky sa aj chytili, len jedno to potom vzdalo .... ved aj dve su dost 😉

janula13
22. feb 2009

mauzos ty si vkladala tri???no teda, tak to si nas tu mohla viest, ale verim ze dve su ozaj dost, nebala si sa vkladat tri, predsa len, keby vsetky vydrzia , je to dost na maminu aj babatka 😀

mauzos
22. feb 2009

Jani ja som vobec nepocitala s tym, ze by to mohlo na prvy krat vyst, ved to je ake stastie. Pri prvom USG videl len dve dutinky a pri druhom USG, ked uz zistoval srdiecka, tak to tretie to uz vzdalo, cize nastastie sme z toho ani nemali nervy, ze tri. Ale fakt neviem neviem, ak by ostali vsetky tri .... to uz je aj na slucku 😝

janula13
22. feb 2009

ved to, mna tiez musim sa priznat ze vystrasili, lebo tiez na prvom utz videli dve, ale na foto co mi dali to vyzeralo aj tretiu dutinku, aj gynekologicka ln pokrutila hlavou a nevylucila tretie, ale na druhom utz som im povedala nech ma poriedne pozru, ci tam to tretie nie je schovane 😀 a nie je, myslim, ze dve su krasne, hlavne ked sa k nim musis vselijak prebojovat, ale tri? 😅
Ty este nespis? ja uz idem , nikdy nebyvam tak dlho, ale nejak som sa tu zacitala, citala som aj kusok z temy Priberanie v tehotenstve, tak pekne, vidim ze ma este par peknych kil caka, baby tam len zasnu, ze z coho priberaju, takze sme vsetky v norme 😀 No idem napisem dnes zase,a le az po spanku, teda ak mi to mladenec npravo dovoli, ocividne nespi, brucho mi skace cele 😀 dobru, uz bude pomaly aj zajtra 😀

petkaerdal
23. feb 2009

ahojte 😉
to ste tu vcera este dost popisali 😉
a mici sa vcera ani naukazala,no pockaj 😠

mauzos,aj ja som chodila uz pred tehu veelmi casto cikat,mam slabsi mechur a teraz je to uplna katastrofa,neviem,co bude este dalej 😔 skoro kadzu pol hodinu musim a v ncoi tiez,ako ty 3-4x

mauzos
23. feb 2009

ahoj Petka, no vcera sme tu trosku ponocovali 😀
tak neviem, potom budes uz chodit asi kazdych 10 minut, ked teraz kazdu pol hodku 😀 Ale nie, nejak ocividne sa to nezhorsuje, tak snad to nejak docikame do uspesneho konca 😀 😀 😀

a mame nove dvojicky na svete, Zofa uz porodila dievcatka ....

tvojka
23. feb 2009

Ahojte krásavice,no veru ste toho včera popísali neúrekom,čo ste nemohli spať?

Ja mám tiež môj mechúr chudák slabý,v noci síce chodím len 2-3x,ale potom zas zaspať sa mi moc nedarí.A aj tie rebrá ma pobolievajú,ked ležím...

Ozaj Peti,spomenula si dokymu tie tvoje opúchajúce ruky?Ja mám už asi 4dni ruky opuchnuté,nie nejak veľmi,ale prstene ma tlačia(tak ich radšej nenosím).

Mici sa zatajuje?Určite bola otrasná v tých šatoch,tak sa nám nechce ukázať 😀

Pekný zasnežený dník vám prajem!

petkaerdal
23. feb 2009

ahojte,
juuj mauzos,viem,ze ma to asi caka
najhorsie to znasam vonku, je zima a z toho sa mi chce viac,stale len wc hladam 😅
ako sa maju chalani?

tvojka,ani mne sa nedari potom zaspat,to je asi priprava na deti,v noci len buntosim po byte 😖
aj som to zabudla spomenut,ale mam ich tucne,nie moc,ale tiez som to podla prstenov zbadala ,iba obrucka mi pasuje 😀 a aj ma bolia,neviem ich tak prehnut ,ako normalne,dufam,ze ta bolest je z tehu teda,nohy som nejak nespozorovala,tie mam v poriadku

janula13
23. feb 2009

ahojte vy cikajuce tehule, tak ja som na tom este dobre, raz za noc a nikedy aj to nie...ale cez den uz castejsie, ale to je aj tym, ze mi konecne viac chuti pit tak preto, moj pitny rezim bol chaby..
Mauzos dik za info, tak Zofa uz ma sebou?idem jej poblahozelat do dvojiciek.a co palculienka?
a nasa Mici?asi je zase chuda zavalena pracou, alebo vyspava opicu zo svadby 😀

tvojka
23. feb 2009

Dnes to tu ale žije...
Práve som si pozerala v albume fotky Sue -jej malej Karinky.To je aké krásne bábo!!!Videli ste ju?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre