Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
24. feb 2009

mici,ja som tak dospavala moju 😀 ,fakt v tehu sme moc vycerpane,co
tvojka,tak manzela treba posluchnut,pekne doma a aj tak je zima,co by si vonku robila 😉 najlepsie je v teple,nie?

pupocnikovu krv? este som vobec nerozmyslala o tom 😕

mici,to existuje aj nejaka predporodna priprava? 😕 tak zajtra budes trenovat dychanie 😀

mici11
24. feb 2009

Tu je link na stranku o zmrazeni a darovani pupocnikovej krvi http://www.eurocord.sk

Tu je clanok o najnovsich poznatkoch http://reflex.cz/Clanek14618.html
Citala som to aj na nejakej slovenskej stranke, ale neviem najst link. Zatial su poznatky take, ze krv babatka pomoze skor surodencovi, a na leukemiu co sa najviac spoliehali pomoze skor darovana, ako vlastna. Lebo vlastna uz nesie zlu geneticku informaciu. To su terajzsie vysledky, ale vyskum je v plienkach a ja verim, ze je to dobra vec odobrat to a prave preto sme sa rozhodli darovat a budeme radi ked to niekomu pomoze. I ked ked chcete darovat, su tam prisne podmienky a ked si to platite, nie su ziadne 😅 . Ale toto je len moj nazor podla toho co som sa docitala a netvrdim ze je 100%, ale my to citime takto.

Peti ano existuje, vacsinou v porodniciach, je to dobra vec, teda aspon podla mna.

babulka123
24. feb 2009

babulienky.. oznamujem super spravicku , AFP testy mame negativne, 1ku 3100 tak sa taaak vytesujem . stvrtok mam poradnu tak budem vediet viac.. ale uz tearz som velmi vytesena..

petkaerdal
24. feb 2009

super babulkaaaaaaaaa 😉 😉 😉

mici11
24. feb 2009

Babulka super gratulujem 😉

janula13
24. feb 2009

ahojte, tak sa hlasim, nejaka som nijaka a stale sa odhodlavam na zehlenie, tvojka ideme zehlit spolu, ale musim, uz mam peknu kopu...
babulka tak super, tak amnio idete aj tak, ci tymto padom nie?
Mici ja som o tom rozmyslala, teda skor manzel, musim si precitat tie linky..uvidime...
Tvojka ty ides na antolsku?ja rozmyslam ze predsa len ruzinov, nejak to tam vydrzim, ked natrafim na debilov, to sa mi moze stat aj tam aj tam,...a uvidim co s tou predporodnou pripravou, ak sa to bude uberat smerom k sekcii, tak to nema vyznam..myslim tie dychacie cvicenia a tak a co babule pisali, ze ani pri prirodzenom to moc nestihali uplatnit, ze skor reagovali intuitivne, tak neviem..ale take tie veci ako kupat a krmit, to by som rada videla, lebo v porodnici sa k tomu nemusim dostat, ked natrafim na blbe sestricky..
idem sa najest a zehlit...nechcete to spravit za mna? 😅

mici11
24. feb 2009

Jani, no pri sekcii, je predporodka asi zbytocna i ked tu u nas nehovoria, len o porode, ale aj o kojeni, kupani, starostlivosti.........cize o vsetkom. Kamoska rodila prve na Kramaroch a ze des a druhe vlani v ruzinove a chvalila si.Ale fakt zalezi na ake sestricky natrafis, ale to mas asi vsade.
Jani ee 😀 , nerada zehlim 😀

babulka123
24. feb 2009

ja som taka vytesena ze ideme az na nakupy z toho hehehehehe

amnio.. nooo dr. by mi mal dohodnut toho dr. Ferianca na ultz. z GF dokonca.. hehehe, a s tymi vysledkami este pojdem na kramare ale asi skor nie ako ano.. keby boli tie vysledky nizsie tak mozno ale takto.. zatila nieje dovod..

mici11
24. feb 2009

Babul jasne, nemas preco ist na amnio 😉 , teda ja by som nesla 😉

tvojka
24. feb 2009

Babul,gratulujem k dobrým výsledkom!

Mici,dakujem za linky.

Jani,ani nehovor s tým žehlením.Celý den to odkladám.Ale práve som rozžehlila prvú košelu 😝
Ja chcem ísť na Antolskú kvôli deťom,tam je najlepšie to nedonosenecké odd...ak by bolo treba.Celý den sa tam neviem dovolať.Našla som si ordinačné hodiny jedného dokyho,čo mi bol doporučený,ale nemá tam uvedené t.č.,tak tam asi budem musieť skočiť osobne a podebatiť.Zdá sa mi pri dvojkách neskoro ísť tam prvý raz až v 36tt,tak som zvedavá,čo mi povie.

janula13
24. feb 2009

tvojka, ja doobedujem a idem sa aj ja pustit do kosiel, lebo ma to uz strasi dva dni..a chod skor, radsej, ved nevies ako to bude, v 36tt uz by si mohla byt aj maminka a nic by sa nestalo 😉 ja sa este poradim s mojou doki, ale este sa mi zda skoro sa aj pytat, predsa len som par tt za tebou.. 😀

petkaerdal
24. feb 2009

tvojka,urcite chod cim skor,my dvojickarky sa nemozme spoliehat na to,ze mame cas....treba vsetko radsej skor vybavit

mici11
24. feb 2009

Babenky ja furt zabudam, ze vy ste dvojickarky 😉

petkaerdal
24. feb 2009

mici ,aj ja to zabudma 😀 😀 😀 ja si to uvedomim asi,az ked porodim 😀

co porabas inak? ja som poupratovala cely byt,uz bolo treba a nuda doma oddychujem

petkaerdal
24. feb 2009

baby,my sa nevieme s drahym dohodnut na jednom mene,jedno mame fix ,ale druhe 😅
vy uz mate rozhodnute ?

chcela som objednat pre kocky take vecicky,taku sadu a vlastnym menom,je to velmi zlate..ale ked nevieme 😅

mici11
24. feb 2009

Peti pracujem, dohanam zameskane, ale ako na truc mam nejaky pomaly net. Upratovat chcem vo stvrtok, aj skrine zase. A v piatok ideme zase na oslavu. Tolko sme nechodili ani ked som tehu nebola 😀 A takto robim furt sofera, ale neva. I ked na bratovej svadbe som vermutu neodalala 😀 , ale len pripitok, to snad nemoze zaskodit 😉

petkaerdal
24. feb 2009

mici,pripitok som si dala aj ja na svadbe,hadam neuskodi 😉 inak to by som mohla stale,mnam
no ty sa teda mas,fakt stale behas.,este si to ale naposledy uzi,potom budes len pri malom..moj ide tento vikend na svadbu a ja budem trcat doma 😖

janula13
24. feb 2009

a my s Tvojkou zehlime, uz som v polovici 😀
ja uz citim ze som dvojickarka, ked su obaja hore a skace mi cele brucho, tak uz sa to neda ignorovat 😀 😀 😀

petkaerdal
24. feb 2009

Jani,ja nic necitim 😠 😠 😠 stale len bubliny

ty si ale sikula,ked uz polku mas ozehlenu a ako ti to pekne ide 😀

mici11
24. feb 2009

ste este tu? Ak hej pridam konecne fotecky. A vermut mozem aj mnam 😉

petkaerdal
24. feb 2009

ja ano...

janula13
24. feb 2009

Petka, ved niektore este len zacinaju citit v 22tt prve pohyby, tak ty si to uz uzivas dlho, kopance ti este vadit budu, stavme sa 😀
Mici mnam, ja si sem tam kupim tmave pivo a cucnem si...

peti oprala som 4 pracky, tak mam co robit a ja som taka ze zehlim aj spodare a uteraky a pyzama..niekto to nezehli

mici11
24. feb 2009

Fotecky som pridala, na jednej som so svagrinou, je v 5 mesiaci 😉 na poslednej s mojim drahym

petkaerdal
24. feb 2009

si kocka mici,tie saticky su fakt krasne 😉 😉 😉
nevesta bola tiez peknucka a s drahym pozeram,ze mate modre oci,to sa mi vzdy velmi pacilo,tak aj maly asi bude mat,my sme hnedooky obaja

Jani,noo,verim,ze mi budu vadit este,kazdy mi to vravi,ze ked ma tako do rebier kopnu,ze to dost boli...ale kopanceky by som uz chcela citit,ved len take malicke.. 😉 .bublinky citim uz od 16tt...

janula13
24. feb 2009

Mici nielenze dobre vyzeras este si aj sexy tehula, a tie tvoje riasy, to ked prcek zdedi, tak narobi prievan, ty si fakt kocka...to keby vlozim moje foto s hlavou 😅
peti vidis a ja od toho 16tt zase rovno stuchance, bublinky ma obisli 😅 kazda sme ina..mna zatial nebolia, ale uz su silnejsie a silnejsie, vcera to bolo rodeo, skakali vsade, som ich nestihala nahanat, este maju priestor, ale ked budu natlaceni, no amen tma, budeme mat modriny 😀

mici11
24. feb 2009

Peti dakujem 🙂 No asi bude mat modre, u nas ma kazdy modre oci a s draheho strany ma len on modre a jeho otec. Mamina a surodenci hnede.
A kopanceky si uzijes az az nebij, ja uz mam za sebou aj par bolestivych 😀 , ale nevadi ja ho rada citim 😉

petkaerdal
24. feb 2009

mici,este som chcela povedat,ze vobec neni vidno brusko z predu na tebe...

mici11
24. feb 2009

Jani diky, ale ty si tiez kočka, ved som videla tvoje svadobne foto nezabudaj 🙂 😉

petkaerdal
24. feb 2009

Jani,tak to fakt janeviem o com hovoris,toto som este nezazila..hrali volejbal vcera?
mici,aj ja cceeem modre ockaaaa 😉 😉

mici11
24. feb 2009

Peti , no z predu mozno az tak nie, ale z boku riadne. Podrastlo mi poriadne 😀 A babenky diky, ked budem mat niekedy depku napisem vam, viete povzbudit 😉 Fotky vypnem ked tu bude Tvojka este ich pridam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre