Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

tvojka
25. feb 2009

Ahojte,tak vy ste zas ponocovali?Ja som išla už o 22h spať.
Baby,takú chuť ste mi narobili s tou vianočkou,že by som vraždila.Asi budem musieť ísť do obchodu si kúpiť.A tak sa mi nechce sa dať do poriadku,aby som mohla výjsť z domu.

Peti,ty si prečo nič nemusíš baliť?V Rakúsku ti všetko dajú v pôrodnici?

Inak ja si myslím,že odsávačku netreba brať...ved prvé dni aj tak mlieko neni a ak by bolo treba,myslím,že oni to tam majú k dispozícii.Aspon kamoška ,čo ide rodiť na Kramare mi tak hovorila.

petkaerdal
25. feb 2009

pre istotu zobrat mozes mauzos,ale ked bude treba ,urcite aj manzel donesie ,nie 😉
ako sa mas inac? ako chalani?

ja som bola vcera do 1 hore,nejako sa mi nechcelo spat 😝
tvojka tak utekaj po vianocku do obchodu ,s mlieckom vyborne ranajky 😉 😉 😉

ano tvojka,tu si neberiem vobec nic,okrem spodneho pradla a hadam drogerku pre seba,to ale este overim,tu vsetko dostanem,dokonca aj veci pre deti,pale tie si zoberiem aj tak svoje,vsecicko tu davaju...super ze

mauzos
25. feb 2009

Ahoj Tvojka, no trosku sme to zase potiahli v noci, ale nie dlho 😉
tak to mas super Peti o jeden problem menej. Tu zas netreba brat veci pre babatka, iba plienky a potom oblecko az na odchod domov.
odsavacku treba na vyvolanie mliecka, urcite v nemocnici maju, ale ked mam svoju, tak preco by som mala pouzivat tu istu, co ciganky 🙂
inak to ujde, uz v podstate len oddychujem a sem tam nieco navarim. Velmi sa uz nepohybujem vonku, maximalne vyvencit nasho havika, ked je drahy v praci a hned domov.
A Vy ako baby? Peti Ty si mala tie problemy s opuchmi prstov?

tvojka
25. feb 2009

No vykašlala som sa na vianočku,dala som si hrianky s nutelou(prvý raz v živote...dalo sa to zjesť).Od mäkkej vianočky to má daleko,ale ked ja som taká lenivá!

Mauzos,ked máš svoju odsávačku,tak neni o čom.Ja som sa rozhodla zatiaľ nekupovať,uvidím,či vôbec budem mať mlieko a kúpiť odsávačku neni problém hocikedy.

Peťka,to máš super,že si nemusíš nič nosiť.Tu dostaneš zoznam vecí,že fakt ani kufor nestačí...A keby aspon boli tie izby na to prispôsobené,že si tam donesieš plno vecí,ale nočný stolík taký,že sa ti tam zmestí tak minerálka a kozmetika 😠

mauzos
25. feb 2009

tvojka zaujimava kombinacia, musim vyskusat 😉 mne by sa teda tiez nechcelo vytrepat kvoli vianocke vonku a to mame potraviny pod blokom ...

veru, presne ako pises, zoznam jak hovado a v izbe jeden nocny stolik ...

janula13
25. feb 2009

ahojte, tak aj ja som tu vynimocne skoro, ale este sa mi len oci rozlepuju, zapla som pc kvoli pahu, bola som zvedava ci testla a nic som nenasla 😝
a mnam, mala som super ranajky, tak som ich rychlo zlopla, mäkucka vianocka s maslom a horuce kkaao, Tvojka, neprides?pozyvam 😀
mauzos ja viem ze ty este minimalne mesiac potiahnes, minimalne! 😀
ja co som si citala o ruzinovskej, kedze tam asi pojdem, tak tiez babatku len rukavicky, ciapocku a plienky, ale zevraj aj tych tam je dost a mne hygienicke veci, dokonca vraj skor pouzivaju erarne kosele, ale ja to nemam rada, chcem svoje..takze ono to na prvy pohlad vyzera ze vela toho netreba, ale ten zoznam v ruke nemam, ale viem si predstavit ze kufor bude nakoniec plny 😀
a odsavacku radsej chcem tiez svoju aj ked viem ze mi poskytnu keby treba..
babule co ste objednavali z toho raja deti, za kolko vam to ma prist?

tvojka
25. feb 2009

Jani,ty provokatér!Myslíš,že sa mi chce ísť na ranajky do Senca,ked som lenivá výjsť zopár metrov do obchodu? 😝
Inak v Ružinove som bola na operácii a fakt mi nedovolili mať vlastnú košelu ani župan.Ale neviem,ako je to na pôrodnici...
Ja som z raja neobjednávala.Jani,ty už si kúpila odsávačku?

janula13
25. feb 2009

No tvojka, rypla som si 😀
ja som citala tu na fore, pisali, e mali hlavne erarne ale aj vlastne niektore, tak uvidim, zo beriem si isto vlastne a nejak ich ukecam ak sa bude dat...Tvojka a odkial si objednavala tu sadu?ved ta je na raji deti, ci z bazaru?
hej , odsavacku uz mam dlhsie, zdala sa mi dobra cena, nechcela som tu drahu z aventu, ale velmi tu chvlalili tu madelu a ta stala nejakych 540, ci 640sk?uz neviem, tak som si kupila, rychlo sa predavaju a a aventacke im tam stoja ..a ked nebude treba, predam...

tvojka
25. feb 2009

Jani,ja som objednávala z mimibazaru,ale uhradila som to len minulú stredu,tak neviem,kedy mi to dojde.
Medela je taká lacná?to som nevedela... 😕

janula13
25. feb 2009

aha, ale myslim ze cena a aj vzory su tie iste co na raji deti..
hej madela stala len tolko, tak aj ja som bola prekvapena, ved avent je nad tisicku isto..ani neviem, velmi ozaj chvlalili tuto, a ked som dokonca pozerala z druhej ruky, tak ceny si tam davali ako za novu, tak preco nekupit novu?

petkaerdal
25. feb 2009

mauzos,mas pravdu,preco pouzivat odsavacku po ciganach ,ked mozes mat pekne svoju 😉
ano,ja mam tie problemy s opuchmi prstov,mam ruky take spuchnute a aj ma bolia akoby slachy vnutry mam take stuhnute,dost neprijmne,nevies co na to? nohy mam ok

tvojka,viem,ako to vyzera v nasich nemockach a videla som aj ten zoznam,ked sla segra,susedia mysleli,ze sa stahuje 😀
ani ja som nemala vianocku,ta bude az na veceru,ked drahy donesie 😉

petkaerdal
25. feb 2009

Jani,mna nepozvas na vianocku? 😠 😠 😠
ja budem az na veceru tlacit vianocku

ja som objednavala z raj deti,ale este nic neprislo,objednala som stvrtok tusim

petkaerdal
25. feb 2009

mauzos,pekne bruskoooo 😀

janula13
25. feb 2009

fii petka prepac, kto mal vediet, ze si sa jej este neprejedla? 😀 tak smykaj sem, ja budem len rada 😀 ale viem ze ti si inak pochutis ked ti taku cerstvu este teplu donesie... 😀
ja rozmyslam, ze dnes napisem, nech mi nachystaju v obchode v Pezinku tie postielky a cez vikend by sme mohli vyzdvihnut a chcem objednat aj tie sady do nich, len mam tri vybrate vzory a neviem sa rozhodnut..vy ste objednavali vlastne do kazdej postielku rovno dve sady?a objednam hadam aj matrace asi tie kokosovo pohankove alebo kokos molitan..tiez som nasla v dobrej cene..
Ozaj a mate uz zavinovacky?ja som chcela 2 aj s tou kokosovou vyberatelnou podlozkou, stali väcsinou okolo 600sk, ale nasla som za 350 a pekne, keby mate zaujem, poslem link, ja take dve asi objednam, lahsie sa s nimi manipuluje a dietatko je v nich take spevnene, co ja ocenim pri tych malych prckoch, ja sa ich aj chytit budem bat 😀

petkaerdal
25. feb 2009

meprejedla som sa este,len nemam doma dneska,ale vecer to isti,moj sa nesmie bez nej ani domov vratit 😀
Jani,tak daj foto,nech kuknem medzi ktorymi sa nevies rozhodnut,poradim 😀
nooo kedze som chcela aj baldachyn na leto aspon,tak som objednala 2tie mega sady,lebo v inych nieje ani stojan na baldachyn a este dve sady stvordielne,ked dam navlecky prat,stacili by iba navlecky,ale uz som to chcela rovnake,tak som objednala aj s hniezcom a aj s baldachynom
a zavinovacky mam gratis k tym mega sadam...
a naco potrebujeme zavinovacky na leto???

petkaerdal
25. feb 2009

mici,ty co robkas? od rana som mala zase tie bolesti...mam to asi aj zo spania uz 😔 neviem,co robit,dost ma to boli

tvojka
25. feb 2009

Ja som objednala len do každej postielky po jednom.Ved hniezdo môže byť stále rovnaké a ked začneme používať vankúš a perinu,potom dokúpim návlečky...Len plachty samozrejme po viac kusov(z Ikei).
My kúpime postielky z Ikei a aj matrace asi tam klasika molitán.Ak by sa to náhodou nejak zležalo,tak potom budeme riešiť iné...Ale ja si myslím,že taký malý prcek nedokáže zležať matrac.

Peti,kedy máš ísť na kontrolu?Ked ťa to tak bolí,asi by si to mala dať skontrolovať... 😒

babulka123
25. feb 2009

ahooojte..
petka ake bolesti.. neblazni ak cokolvek boli viac ako by malo chod k Dr. hlavne ked mas poradnu az o mesiac, tolko necakaj..

tvojka.. ja som kupila len taku tenucku deku do postielky dam ju do navlecky, vraj paplon nieje moc dobry , lebo sa nedokaze tak prisposobit tomu malemu telicku a potom mu tam fuka..

ake plachty si kupovala???
a s tym madracom mas pravdu.. tiez som rozmyslala ze kokosovy a neviem aky este vyrabaju.. boze ved to babatko ma max ja neviem naoblikane aj s perinkou 5 kg aj to prehanam ako to moze prelezat???

janula13
25. feb 2009

tvojka aj ja rozmyslam, ze objednam 2 trojsady a potom kym sa prepracujeme k tomu ze budu spat s vankusom a paplonom, kupim dalsiu sadu obliecok na vymenu..plachty uz mam z kiky, v ikei nemali moju farbu a ani v kike neboli drahe, nejakych 120sk..tak som kupila zlte a kremove..
matrac asi kupim ten co som pisala, ak by krpci vydrzali v postielke nebodaja aj do troch rokov, v co sice neverim, ale ved uvidim, ci budu dlhani po tatinovi, alebo krpci po mne, tak ten im uz vydrzi, ved verim sice ze aj molitan, ale cenovo to az take hrozne nie je, tak tam trosku prihodim, ked inde usetrim 😀

petka co ta boli?mna tiez sem tam picha, ja ani neviem popisat kde, akoby vnutri niekde medzi nohami, ale asi je to v ramci roztakovania, to by som bola u lekara kazdy den asi..akurat vcera ked som sla spat tak ma zase po dlhsom case boleli akoby vajecniky, na oboch stranach taka neprijemna bolest, ale dnes uz nic, a v mojej knihe pisu, ze pichanie je normalne aj tlak na rebra a stazene dychanie, je to roztahovanim matrenice a to pichanie uponov na ktorych drzi...tak dufam ze sa nic nekale nedeje a na poradni mi nic strasne neoznami...ja idem teraz uz za 2tt, nejak skoro, 4.3..

babulka123
25. feb 2009

janulka kolko mas tych plachiet? ja vobec neviem kolko sa ma toho kupovat?

janula13
25. feb 2009

babul ja tiez neviem tak len kupujem od buka do buka, ale zatial mam 2 zlte a 2 kremove...na vymenu, rozmyslala som ci neobjednam aj tie nepremokave frote..Pahu je uz u vas?

babulka123
25. feb 2009

nie este tu nieje ani nevolala ale pokial viem tak isla s kolegovcami na obed.. pride az poobede..
idem nieco upiectheheheh

tie nepremokave ja nechcem kupovat, mozno az ked bude starsie, ved to nema sancu precurat ani nahodou ..
musim sa zacat okolo tohto nejako zaujimat.. hehehe

asi napisem kamoske ta ma teraz cerstve dvojky chlapcov... hehehe nech mi posle zoznam co vsetko kupovala..

tvojka
25. feb 2009

Plachty majú v Ikea tuším za 5,5€ 2ks.Tu u nás kúpim len biele a kamoška mi v Rakúsku kúpila bledozelené(tam sú v rovnkej cene ako u nás biele,ináč u nás sú farebné asi o 3€ drahšie 😠 )
V Ikei sme kúpili aj také nepremokavé podložky,ale to budem dávať pod plachtu.Tie sme kúpili len po jednom,plachty myslím na výmenu stačia 2.

Babul,tiež nejdem používať paplon,len deky a asi ich ani nebudem navliekať,načo...?

babulka123
25. feb 2009

ja neviem naco.. heheheh asi ze by sa to malo? ja som tak bola naucena z domu.. takze zo zvyku hehehe

tvojka
25. feb 2009

Peťka,ty si sa tuším pýtala,že načo nám budú v lete zavinovačky...Ja myslím,že kvôli manipulácii to je dobré.A vraj sa aj babatko v tom lepšie cíti,ked je také zaviazané(ako namačkané v maternici 😵 )
Určite ich v tom nebudem mať celý den,ale sem-tam ano.

janula13
25. feb 2009

tvojka, ty si moj clovek 😀 ja tiez len deky planujem, ani navliekat ich nebudem, ved oprate budu...plachty som uz minule chcela kupit este tie biele v Ikei, ale MM ma odhovoril, ze ved este tam pojdeme a kvoli jednej plachte sa nam v rade pri pokladni stat nechcelo, kedze nic ine sme nekupili..
A ako pises, ja myslim, ze aspon jednu zavinovacku mat nie je zle, kvoli tej manipulacii, aj kvoli ich pocitu, samozrejme tiez neplanujem ich v tom snurovat cely den, ale uz lenkvoli babkam, ked nie kvoli nam, nech aj ja mam pocit, ze ich drzia bezpecne, predsa len, maminy sa uz takych malych boja, prax maju, ale uz daavno.tak ajkvoli znamym co ich udu okukovat, nech sa ich neboja vziat na ruky...ty si aj zavinovacky uz objednala?

tvojka
25. feb 2009

Jani,zavinovačky mi slúbila sestra,že kúpi,tak snád kúpi 😀 Mala by som jej to pripomenúť...Aj ked ona kúpi aj to,čo netreba,nebojím sa,že by sa na to vykašlala. 😉

janula13
25. feb 2009

zeby som ndhodila bratovi? 😀 no neviem si ho predstavit ako kupuje zavinovacky 😀
tvojka, ja som asi magor, ale nemozem na mimibazare najst tie 3oj dielne sady, chcela som porovnat cenu s tym rajom deti, ale nasla som len 11dielne sady a 5 dielne..nevies kde su?prosiim 😀

babulka123
25. feb 2009

ja mam klasicke prerinky su velmi krasne . kupila som si do toho len tu vlozku a je to super.. ja sa uz neviem dockat kedy ten moj uzlik v tom bude zabaleny...

janula13
25. feb 2009

babule, tak tieto sa mi pacia a neviem ktoru...
prva je ako Tvojkina..

http://www.rajdeti.sk/product_info.php?cPath=80...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre