Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
15. okt 2008

Jani,drzim ti palce,daj vediet,ako si dopadla....

gregy
15. okt 2008

Petkaerdal ahoj, čítam ako ste dopadli a je to úplne super 😵 . Písala si niečo o tom že je už vopred dané koľko vajok vyprodukuješ??? To ti povedal doki? Lebo mne na poslednej konzultácii povedal že kôli tomu že prvé dve stimulky boli také slabé začneme rovno so 4 ampulkami merionalu. No a ja som si myslela že to vie ovplyvniť aj počet nie len kvalitu ☹ pls. napíš čo ti o tom Dr. povedal. Dík ...

petkaerdal
15. okt 2008

Ahojky gregy,ano povedal mi to sam Pinter,ked som tam bola pred 3 ivf,pretoze ja sama mam vzdy malo vajok,povedal,ze tym,ze zvysi davku neovplyvni pocet,ze ten je uz vopred dany ,ze telo ma uz pripravene vajicka na dalsi cyklus,ze tym ze sa zvysi davka,len rychlo narastu a nebudu kvalitne .
A davka sa dava podla kg..ja vazim 62 a pichala som vzdy 3 ampulky merionalu
mam odskusane aj ine silnejsie injekcie a vzdy som mala ten isty pocet vajok..
az teraz naposledy 17 vajok,ze by malo moje telo uz vopred pripravene 17 vajok hm? 😕 😕 😕 ...sama neviem gregy 100% vysvetlenie,ako to vsetko je...skus aj ty nieco zistit a daj vediet,tiez ma to zaujima 😝

gregy
15. okt 2008

Aha dík a aj si barala neaké preparáty pred tým - niečo ako gynex kvapky alebo niečo také???

petkaerdal
15. okt 2008

nie gregy vobec nic som nebrala,vela dievcat sa ma pyta,ze co sa stalo,pretoze to bol u mna dost velky rozdiel a aj preto ze az pri 4 ivf,ale sama netusim odpoved,neviem,co to spravilo...
vlastne brala som len kyselinu listovu a velmi vela ovocia som jedla,ale nemyslim,ze toto to ovplyvnilo

petkaerdal
15. okt 2008

a ja blba som sa vobec v tom soku neopytala dr. 😅

peja
15. okt 2008

ahojte babule, prisla som Vas mrknut 😉

peti, tfuj tfuj, viem, ze to je teraz tazke ale nebooooooooooj, drobci su uz urcite zahryznuti 😉 😵

gregy
15. okt 2008

no tak sa ho na to budem musieť opýtať dúfam že nezabudnem ... lebo ak sa to dá neako ovplyvniť mesiac pred tým tak ja skúsim všetko 😀

petkaerdal
15. okt 2008

Ahoj Peji,som rada,ze myslis na nas 😀
jaj,dufam,ze mas pravdu,zatial mam nadej este stale vysoku,ale nemusim pocity opisovat,ved poznas 😅
Peji,ty kedy pojdes opat do boja?
gregy urcite sa ho pytaj na to a daj vediet,co ti povie,kedy sa tam chystas?

peja
15. okt 2008

Peti asi v januari... v decembri pojdem podpisat ziadost a ak vsetko dobre pojde tak januar-februar 😉

skipi
15. okt 2008

petka IP 🙂

gregy popytaj ale mne bolo povedane ze vajka ich pocet v cykle je dany,,,akurat je zazrak Petka tak ako napisala ze by telicko mal nachystanych 17??? 😀
peja mas IP
krasny den vam

petkaerdal
15. okt 2008

ved v decembri zevraj nerobia ivf-ka..
nech tu je uz teda ten januar,aby som ti mohla drzat palceky zase ja 😀
Skipi,asi som ten zazrak,lebo vysvetlenie nemam 😀 😀 alebo zeby to stastie si uz aj na mna sadkalo konecne? 😝

peja
15. okt 2008

peti, dakujem, dakujem, to uz budes na mna plut tehu virusik 😉 😵

skipi 😉

petkaerdal
15. okt 2008

no to silno dufam peji 😉 😉
ved Pinter sam povedal,ze ma predsa nebude do nemoty stimulovat 😝

gregy
15. okt 2008

Ja sa chcystám do FV na prelome novembra a decembra už podpísať žiadosť a koncom 01/09 začíname stimulku na 2. IVF ... no tak sa ho na to pri podpisovaní žiadosti popýtam 😀
Ale nejde mi do hlavy ako je možné že vajká sú už nachystané, no však počkám si na odborné vysvetlenie mne Dr. povedal že moja stimulka bude ako jedna hádanka s veľkým prekvapením ...

mici11
15. okt 2008

Ahojte babenky,

Tak dnes ste sa na rano cinili 😉 ale uz som si vsetko precitala.
Petka, milacik ano aj toto patri medzi priznaky tehu 😀 , ty si jasna tehulka. A uz nechcem pocut nejake pesimisticke reci 😉 .Pekne sa prihovaraj drobcom 🙂
Gregy, mne doky tiez vravel, ze pocet vajok je dany uz od narodenia. Ale ved tie stimulky mame na to, aby z nas co najviac vydolovali, cize si myslim, ze vacsie davky by to mali spravit, i ked ja som reagovala vzdy rovnako. A pri vyssych aj pri normalnych. 2 vajka a hotovo. Ale ja mam len jeden vajecnik, takze tym so to mala troska stazene.
Peja, Skipi 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
15. okt 2008

ok ok mici 😀 😀 😀
uz myslis opät pozitivne,dakujem skipi 😀 😀 😀

petkaerdal
15. okt 2008

myslim...preklep 😀

gregy
15. okt 2008

Mici no ja mám síce dva vaječníky ale žiadne vajká teda zatiaľ žiadne, dúfam že hádam niečo vydolujeme ....

petkaerdal
15. okt 2008

gregy vydolujes,neboj.... 😀

rebo
15. okt 2008

Ahojte baby,

tak včera som bola v tom Martine. Mám krátky protokol a začínam od budúceho menzesu. Všetko mi vysvetlili, dali už aj pero na pichanie, takže teraz budem čakať len na ďalší cyklus. Aj tak, že majú teraz veľa žien, takže lepšie bude ísť na to v novembri. Dovtedy si mám povybavovať predoperačné vyšetrenia.

mici11
15. okt 2008

Petka 😀
Gregy jasne, ze vydolujete 🙂

mici11
15. okt 2008

Rebo super, a co pichas Gonal? Inak to pero je paradicka, aj ja som to mala. To bola radost pichat 😀 😀 😀

petkaerdal
15. okt 2008

aj ja mozem povedat,ze pichat perom je paradicka..ale aj inak sa da zvladnut,lebo sa vzdy tesis 😀

lakatos75
15. okt 2008

ahojte dievcata,este som nikdy nepisala na podobne fora, hoci tiez patrim medzi vás. Ja uz mám treti IVF za sebou a uz nemam síl na dalsie. Podali sme ziadost o adopciu. Ale pisem sem preto,lebo mi zostalo dost vela injekcii z poslednej stimulacie.Ak by ste sa niektora chystala na 4. IVF, ktory uz nie je hradeny poistovnou, predala by som tieto injekcie za poistovnovu cenu.Mám merional, utrogestan, cetrotide. Ak by niekto mal zaujem, upresnim. Dakujem vám za pomoc. A dufam, ze aj niekomu pomozem.

gregy
15. okt 2008

Ahoj lakatos, nechcem vyzvedať ale 4 IVF a ani jedno úspešné? Je mi to ľúto a viete aj prečo sa nepodarilo? A do ktorého CAR si chodila?

petkaerdal
15. okt 2008

ahoj lakatos...je mi tiez luto,ze to nevyslo...ale preco sa vzdavas??? nevzdavaj to...niekomu to vyjde az na 4x,moej kamoske to vyslo na 4x a caka dvojicky...

gregy
15. okt 2008

Ozaj peti chcela som sa ťa opýtať aj v Fc to funguje tak že pri každej utz. kontrole počas stimulky sa berie aj krv? alebo ako tam fungujú kontroly počas stimulky?

petkaerdal
15. okt 2008

tam sa krv neberie vobec pocas stimulky,prva kontrola je na 6 den a potom kazdy druhy den do odberu ,vyjdu to nejake 3-4 uzv...

rebo
15. okt 2008

Mici, budem si pichať Puregon a Dipherelline, ale až od ďalšieho menzesu a to mi vychádza na 9.11.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre