Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
6. mar 2009

tak mate trojizbak,super...my planujeme nieco kupit,ale neskor,este treba dosetrit,tak zatial najom...najom mame statny,super,to nam musia dat,takze na ulici neostaneme 😀 😀
na ktorom poschodi? my sme na stvorke

mauzos
6. mar 2009

no dnes to je s tymi cenami bytov hroza, my by sme v zivote nenasetrili na byt. A tie hypoteky, ja mam z toho taku hrozu, splacat nieco 30-40 rokov.
to mate fajn, ze vam musi dat stat najom, tu take asi nic neexistuje. V akom meste vlastne ste?
my sme uplne pod strechou, na siedmom.

petkaerdal
6. mar 2009

ved prave tie hypoteky,my to chceme nejako zbuchat bez nej,takze setrime este,radsej vydrzim nejake 2 roky este v najme a potom nieco kupime,ale hladame stale,ak by sa nasla nejaka vyhodna kupa a tu tie domy a byty,no horzne ceny tiez a radsej by sme chceli domcek,ako byt 😉
vo Viedni sme,
ano tu dostanes od statu automaticky,tu sa o teba aspon postaraju a m-stvorcove podla poctu ludi v byte,preto,ked budeme mat deti,mame narok na väcsi,ten by sme dostali aj hned,ale cim viacej poziadaviek,tym dlhsie sa caka a zase nechceme nejaky chliev,tak asi to bude dlhsie trvat,ale mne to vobec nevadi,tento ma metre stvorcove skoro,ako mensi dvojizbak,akurat je jedna izba,tak vydrzime tu a som tu zvyknuta 😝
byvame tiez pod strechov,v lete hrozneee,na uvarenie

mauzos
6. mar 2009

super vo Viedni, ale tym padom tiez aj super ceny bytov a domov.
no veru, uz sa tesim na leto na tu saunu v byte. Neviem co budem robit, ked budu chalani platak, lebo im bude horuco.
a odkedy ste tam? uz davno?

janula13
6. mar 2009

petka jasne nestiham, ved som cely den doma 😀 idem sa vyvalit k tv, nejak mi stvrdlo bendzo 😝 a dam ovocie 😀 ale vratim sa 😀

petkaerdal
6. mar 2009

super nooo,to ano,dobre drahe a hlavne domy,to nemaju normalni ludia sancu kupit bez pozicky podla mna
ale zase byty by som povedala mau,ze lacnejsie,ako v Ba...
ja som tu 5 rokov a s drahym vyse 4 roky

na tu saunu sa tesim aj ja,to mi tecie po tvari stale pot,nieco hrozne,to ze su okna pootvarane ani nieje citit...

mauzos
6. mar 2009

takze ty si tam bola skor ako drahy? a co tam robis, ak to nie je tajomstvo? myslim pred tehu, teraz si predpokladam doma.
janula neulievaj sa 😠

petkaerdal
6. mar 2009

urcite sa vratis neskoro,vy ste tu tak neskor poväcsinou 😝
aj mne dneska tvrdlo,ale som tistila ,ze to vtedy,ked neoddychujem,ked robim nieco,mala by som viacej oddychovat 😀

nie,moj drahy tu je dlho,on ma obcianstvo uz,oni su tu cela rodina velmi dlho,otec uz 30 rokov,len sme sa nepoznali,ale potom si ma nasiel 😀 robila som u jeho brata a odvtedy sme spolu 🙂
potom som prestala robit,lebo hned od zaciatku sme zacali po lekaroch behat...,ale mame nieco na Sk,tak tu len tak oddychujem 🙂

mauzos
6. mar 2009

tak ty sa mas, ze si len tak oddychujes 😉 takze uz len babulky aby uz boli na svete a vacsi bytik a vsetko je super 🙂
a ty este nemas obcianstvo? neziskava sa automaticky sobasom?

petkaerdal
6. mar 2009

nie,kazdy si to tak mysli,ale to tak nieje,mam narok skoro na vsetko,ale o obcianstvo si mozem poziadat az tusim po 10 rokoch,ale to ani nechcem,ved som slovenka a na co mi je...vsetko ostatne mam tu,ako lekara,poistenie,budem tu rodit,tak isto poverat matersku a mozem aj normalne robit
ale nemam sa,ve pracovala som aj ja,ale uz iba oddychujem 😉 a pracuje drahy na nas 😉

petkaerdal
6. mar 2009

my sme mysleli,teda donedavna sa zevraj dalo spravit poistenie zdravotne aj bez sobasu,ja som ostala tehu a nechceli ma poistit,preto sme narychlo zbuchali svadbu,inak sme sa nechceli vobec brat...my sme len 3 mesiace svoji 😀

mauzos
6. mar 2009

a babiky budu mat ake obcianstvo?

petkaerdal
6. mar 2009

babulky maju automaticky po matke,ale mozem si poziadat hned,kedze sa tu narodia o rakuske,to aj spravim...ked im mozem dat taku sancu,budu mat dve obcianstva

mauzos
6. mar 2009

jasne treba to vyuzit, ak sa to da. Ja som myslela, ze je to presne naopak, ze automaticky budu mat rakuske 🙂
my sme svadbu nestihli, aj ked zasnubeni sme uz 6 rokov 😀 😀

petkaerdal
6. mar 2009

vela ludi si to tak mysli,ale nieje to tak...
nestihli,preco? my sme museli a nakoniec sme mali 4svadby 😀

floskula
6. mar 2009

ahoj baby. prepacte, ak vam skacem do temy, ale predpokladam, ze mate viac skusenosti, kedze ja som len pred prvym IVF. neviete mi poradit, ked mam vsetko schvalene, ci to ja sama mozem o mesiac odlozit? jednoducho sa dohodnut v centre, ze stimulaciu nezacneme teraz, ale az dalsi mesiac? alebo sa ta schvalena ziadost viaze na nejake konkretne obdobie?

mauzos
6. mar 2009

ahoj floskula, ak sa nemylim, tak schvalena ziadost plati pol roka

petkaerdal
6. mar 2009

floskula ahoj,jasne ze mozes,je na tebe,kedy sa rozhodnes pre stimulku,schvalena ziadost plati pol roka a je na tebe,kedy do toho pojdes 😉

mauzos
6. mar 2009

no nestihli, lebo ja som sa nechcela vydavat a ved ani vlastne stale nechcem 😒 ved to je len kus papiera, co sa tym zmeni. Ale asi sa predsa vezmeme kvoli daniam, aby si Vlado mohol buduci rok uplatnit odpocet dane na mna. Je to celkom pekna suma, tak to musime nejak vymysliet. Ja by som najradsej isla na urad, podpisala papier a isla domov.
A vy ste mali 4 svadby? to sa vam ako podarilo? 😀

floskula
6. mar 2009

ok, dakujem za info. planovala som sa to spytat pondelok lekara, ale takto viem uz dnes, ze je to mozne odlozit. 🙂 zistili mi totiz zvysene protilatky sice len v jednej skupine protilatok, ale vraj by to mohlo svedcit o zacinajucej autoimunitnej thyreoze, resp. o niecom inom. este mi chcu spravit komplet reprodukcnu imunitu- protilatky proti obalu vajicka a proti embryu, aby ak to bude pozitivne, vedeli nasadit lieky popredu a nie az po neuspesnom IVF. tak sa mi zda rozumnejsie odlozit to, kym budem mat vsetky vysledky. co myslite?

petkaerdal
6. mar 2009

ved ani my sme sa vobec nechceli brat,teda viacmenej ja,moj drahy chcel,tak sme sa nakoniec museli,ale ani nelutujem,bolo to pekne,je pravda,ze je to len papier,ale my sme mali aj riadnu svadbu a tu som si teda uzila,aj ked nie naplno,ale uzila 😉
no 4,ale mala som co robit fakt tu poslednu
prva bola bez papiera,len taky slub pred bohom,ale pre mojho draheho je to svadba dolezitejsia,ako na urade
druha bola na urade,to v pohode este
tretia bola tu vo Viedni,len rodina mojho,tu som si teda riadne uzila ,citila som sa fajn este,super 😉
a stvrta bola slovenska,ta bola pred mesiacom,ale tu som ledva zvladla,uz mi vadilo brusko,ledva som vydrzala...ale nelutujem 😉

mauzos
6. mar 2009

floskula o tom sa porad s tvojim lekarom v centre, ten bude vediet co je pre teba najlepsie. Ved aj jemu zalezi na tom, aby to dopadlo najlepsie ako moze 😉 a kam chodis do centra?

petkaerdal
6. mar 2009

mau,ved mozte spravit len na urade,5 minut a ides domov,ako my a drahy siel odtial rovno do prace 😀

petkaerdal
6. mar 2009

floskula urcite ano,aby si neprisla zbytocne o hradeny pokus,treba pockat na vysledky a podla toho sa zariadit ...

petkaerdal
6. mar 2009

mauzos,kolko mas rokov? neviem,ci viem 😀

floskula
6. mar 2009

mauzos, chodim do Ferticentu. len mam uz dost rokov a niekedy je mi na zblaznenie, ze aj mesiac omeskania je cela vecnost. ale vzhladom na tie vysledky by ten odklad mohol pomoct. naco sa tlacit hormonmi, keby mi 10 den stimulacie prisli vysledky, ze mam pozitivne protilatky proti embryu a lieky na protilatky by uz nezabrali za taku kratku dobu? tak si hovorim, ze mesiac prezijem, ale vnutorne sa citim, ze mi vek narastie aspon o dva roky za ten mesiac.

mauzos
6. mar 2009

peti tak to som este nepocula, ze 4 svadby 😀 to je dobreee. Mna moj uz niekolko krat poziadal o ruku, ale ja mam nejaky blok ci co, mam antipatiu voci svadbe. Ale po odbere na IVF, ked som sa prebrala z narkozy, tak som ho poziadala o ruku ja 😀 😀 ze podme sa zobrat hned teraz 😀 Keby u nas boli take kaplnky s Elvisom ako v Las Vegas, tak uz sme asi svoji 😀 😀 😝

mauzos
6. mar 2009

35 😕

mauzos
6. mar 2009

floskula mesiac hore dole uz naozaj nezavazi. Radsej pockat na vysledky, ako pise Petka

petkaerdal
6. mar 2009

to fakt??? 😀 😀 😀 to si bola asi omracena z narkozy 😀 😀 😀
ved vravim,ze ani ja som nechcela,ako museli sme kvoli poistovni,ved co by som rodila na SK ,tu potrebujem lekarov a pravdu povediac,verim im viacej a aj celkovo zdravostnictvo na urovni 🙂

floskula,urcite pockaj na vysledky,ked sa zistia protilatky podla mna ivf nema vyznam,len by sa premarnil pokus hradeny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre