Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

gregy
15. okt 2008

Neberie sa krv???? Tak to si ma šokovala v GF neurobili žiadne rozhodnutie bez HP počas stimulky utz. sa robil tiež skoro každé dva dni ale aj tak často sa brala krv a mala som dojem že krv je tá rozhodujúca 😨 No tak na toto sa opýtam Pintera ked tam budem lebo sa mi to nezdá ...

petkaerdal
15. okt 2008

aj ja som bola prekvapena,ale on ma svoje metody a tymi ide.,tiez mi brali v inom centre krv a vzdy podla toho stanovili davku...opytaj sa,som zvedava,co ti povie...

gregy
15. okt 2008

A ty si sa ho na toto nepýtala????

petkaerdal
15. okt 2008

nie,nepytala...verila som,ze vie,co robi...aj ja si inak myslim,ze ta krv je dolezitejsia,ako to,co vidi na uzv

gregy
15. okt 2008

Vieš ked je to bezproblémové tak ešte ok chápem ale čo také prípady ako ja??? A tebe ked stopol stimulku tak na základe čoho?

petkaerdal
15. okt 2008

mne stopol preto,lebo som mala na prvom uzv velmi vela folikov(mam pco) a vtedy som brala aj ine injekcie(puregon),ked som sla s merionalom,hned na prvy krat to slo hladko

gregy
15. okt 2008

aha bože čo len bude so mnou ked ja nemám nič??? už zase prepadám strachu, normálne som z toho ostala vykoľajená 😨

petkaerdal
15. okt 2008

akoze nemas nic??? pozri,ako som dopadla ja,nic sa neboj...dr. vie co ma robit,vidis aj mne pomohol nakoniec...
hlavne neprepadaj strachu 😝

gregy
15. okt 2008

no tak že po OPU vo folikuloch nič nenašli a v bývalom CAR ma strašili že mi už nefungujú vaječníky ☹

petkaerdal
15. okt 2008

to sa da zistil z HP ,vyska hormonu FSH tusim,ale viac o tomto neviem,podla toho sa da zevraj zistit,ci vajecniky "vyhasinaju"
a na uzv si mala dost folikov? pred OPU

gregy
15. okt 2008

No HP mám už urobé a Pinter sa vyjadril že je síce FSH zvýšené ale nie tak aby sme nemohli na IVF no a pri prvej stimulke ma stopli lebo nebola žiadna reakcia asi 2 malinké folíky, pri druhej stimulke tri veľké folíky ale prázdne ževraj v nich bol neaký zhluk buniek že neboli úplne prázdne že to je akože pozitívne ale ináč som sa dozvedela že hoci sa javím Ok aj ovulujem teda vytváram dominantné folikuly môžu byť celý život prázdne ☹ No a oni mi tú stimlku zastavili prvý krát preto lebo HP bol hrozný neviem čo presne v ňom bolo zlé ale toto mi povedali ...

petkaerdal
15. okt 2008

tak iba dufajme,ze Pinter nieco vymysli a nejako ta nastimuluje,ale podla mna mozes vidiet,ze sa to da....

gregy
15. okt 2008

Ja viem vieš ako dlho som sa dostávala z depresií ked mi to oznámili? a teraz som sa len hrozne preľakla ked si mi to napísala ale pre mňa je stále záhada ako to tie vajíčka fungujú ...

petkaerdal
15. okt 2008

tak to je pre mna tiez velka zahada,to by som tiez velmi rada vedela...
neboj nejako to hadam dopadne a budeme mat babätko nakoniec kazda 😀 😀

gregy
15. okt 2008

To dúfam 😉 ty sa k tomu už blížiš ja možno v januári ....

janula13
15. okt 2008

Petkaerdal, tak aj tebe to musim oznamit, vysledok dnesneho testu, tehotna 😀 Uznaj, ze sme to necakali 😀

petkaerdal
15. okt 2008

to vazneeeeeeeeeeeeeeeeeeee???????????????????????
supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😀 😀 😀 😀 😀 😀
dufam,idem za tebou....to je neuveritelne,dalsi zazrak.... 😀

petkaerdal
15. okt 2008

ake bolo Hcg?????

petkaerdal
15. okt 2008

Jani..mam normalne sok,predychavam to s tebou,tak ,ako to dopadlo zle ,to skoncilo doslova asi necakane krasne.... 😀 😀 😀

zabkaevka
15. okt 2008

ahoooooooooj kočky prečítam si vás cez víkendík, aj napíšem, pretože mám tohoo veľa v práci a dovtedy isto nebudem stíhať ☹ paaaaaaaa 🙂

janula13
15. okt 2008

Petka, tak to si vystihla, predychavaj, ved vies ako to so mnou bolo, hcg 220 😀 Si na rade!!! 😀 😀

monika3
15. okt 2008

ahojte kocky,
chystam sa tiez na 3. ivf a chcem Vas poprosit o radu ci neviete kam do svalu sa ma pichat fostimom a menopur.
Mozem aj do svalu nohy?

janula13
15. okt 2008

Monika ja som pichala len fostimon a povedali ze do svalu v zadku 😉

monika3
15. okt 2008

Dakujem Janula 😉

janula13
15. okt 2008

😉

mici11
15. okt 2008

janulaaaaaaaaaa supeeeeeeeeeer, grartulujem a tesim sa s tebou 🙂 🙂 🙂

lakatos75
15. okt 2008

ahoj gregy a petkaerdal,veru mala som 3 IVF a nic. Vzdy som reagovala normalne, mali sme aj zamrazene embryjka a potom nic. Nikdy som nemala ziadny pozitivny test. Manzel nema najlepsi spermiogram,ale vraj nie je prekazkou. Prve dva som absolvovala v iscare a posledny vo Fc.Bolo to uz takmer pred rokom, ale nedokazem sa pozbierat.Uz nedokazem dufat,vzdala som to, hoci dlho som bola velka "frajerka"! este ja som prehovarala svoje zname, aby sa nebali.Ale uz sa nechcem rozcapovat pred lekarmi. a este viac mi vadi,ze sa v mojom mozgu nejako spojili terminy s...ex a babatko. A kedze babatko nie je, tak naco by bol s..... No a nechcem, aby nam na tom rachlo manzelstvo.........
takze stale mi vychadza,ze mám tie lieky predat.Nepoznate niekoho kto by mal zaujem?

mici11
15. okt 2008

Ahoj lakatos,

Je mi luto, ze vam to nevyslo ☹ ☹ ☹ . Ja by som to este na tvojom mieste skusila, ale ty to najlepsie citis ako to ma byt. Drzim ti palce. Ak chces je tu tema lieky na IVF skus to ponuknut tam. Posielam ti link

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mataaa
15. okt 2008

janula super spravicka, dalsie velke stasticko. si od teraz mojim velkym vzorom.

lakatos75
15. okt 2008

Mici11, velmi pekne dakujem za link,uz som tam aj našla baby, ktore hladaju presne to,co ja mám.Aj ja som si myslela,ze casom to moje posledne sklamanie preboli, ale uz presiel takmer rok a stale mám z toho celeho len zimomriavky. A lieky koncia zaciatkom 2009,tak nechcem, aby sa mi len pokazili v sufliku. A okrem toho dokoncujeme pristavbu pre adoptovane deticky, ktore snad coskoro pridu.....takze vobec sa mi nechce ani oknom vyhodit tie peniaze.....na stavbe maju milion miest. Viem,znie to blbo, ale uz dost sme na to cele minuli....vsak to viete. A coskoro budem mat 34 rokov, moje sance rapidne klesaju.....no necitim sa na to! mozno raz budem mat vycitky, ale mám vela znamych ktore z daleka neboli ochotne absolvovat tolko vysetreni, co ja som uz absolvovala.....tak snad to moje svedomie zvladne......a snad nedostaneme dietatko s nejakymi brutalne alkoholickymi alebo inak "vadnými" génmi!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre