Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mici11
15. okt 2008

Lakatos, mozno neuveris ale v postate ti rozumiem. A myslim, ze urcite budete stastny aj s adotovanym dietatom alebo detickami 🙂 A nemyslim, zeby ste dostali nejake dieta s "vadami". Prajem ti vela stastia 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
15. okt 2008

lakatos,tak ti len drzim palce,aby si bola stastna a je krasne,ze pomozes adoptovanemu dietatku 😉 .
Vela stastia 🙂 🙂

lakatos75
15. okt 2008

mici11,verim tomu, ze mi v podstate rozumies, ked sme sa "stretli" na tomto fore....
ak dobre dedukujem z tvojho stavu, ktory sa ti zobrazuje pri mene, tak si v 7. tyzdni.......bolo tazke to dosiahnut?

mici11
15. okt 2008

Lakatos IP 🙂

mici11
15. okt 2008

Petka ako sa mi mas? Ja celkom dobre, ale bolia ma krize a podbrusko 😝 Hocico zjem, tak ma to nafukne a mam riadne brusisko 😀

petkaerdal
15. okt 2008

mici,ja sa mam stale rovnako,tehu priznak ziaden,okrem tej parzavosti....ved som dneska az 3 den po ET,tak neviem,co cakam 😀 😀 😀
snazim sa nadalej dufat a silno verit,stale si vravim,ze mi to musi vyjst ,lebo par kociek tu nemozem sklamat 😝
to,ze ta bolia krize v tehu je normal,to kazdu kocku...ale vychutnavaj si to.. 😀

mici11
15. okt 2008

Petka ved ano vychutnavam si to 🙂 , len sa vsetkeho bojim ci je to OK.
Petulka ano na priznaky je este skoro, myslela som , ze ako zvladas utros a ci vela oddychujes. Lebo to musis!!! 🙂
A len pekne ver, si velmi naaaaaaadejna tehulka. A sklamat ich fakt nemozes, ostatne ta budu nasledovat 🙂 🙂 🙂
A kdeze je Csilla?

petkaerdal
15. okt 2008

ja neviem,kde je csillka,tiez ju uz vykukam
..bolo mi dneska tiez zle,aj na zvracanie a o hlave ani nevravim,ale to pred zavedenim utrosa,tak ani neviem,ci to je z neho 🙄
mici,chapem,ze sa bojis,ale ty si uz tehulka a pojde to ok,este si aj prirodzena...tak klud,co by som dala za to,aby som mala aj ja cislo pri mene

mici11
15. okt 2008

Petka, diky za povzbudenie 🙂 🙂 🙂
A coskoro mas aj ty ciselko pri mene. Ozaj kedy ti vychadza ist na krv?

petkaerdal
15. okt 2008

krv mi vychadza na buduci piatok alebo pondelok,ale v nedelu mam 14 den,ale ja testnem skor doma,dovtedy nem vydrzim 😝
este stale silno dufam,ze sa pridam 😀
mici,kedy by som mohla testnut podla teba po PK???

janula13
15. okt 2008

petka, vidim ze ta testiky lakaju, ani sa ti necudujem, ja som PK nemala este aj embryjko nebolo velke ako malo byt, na 8 den nic a vcera na 9 den po ET uz jasna ciarka, taaak len pre inspiraciu 😉

mici11
15. okt 2008

petka po PK by som uz testla uz po 7 dni od ET 😉 😉 😉 a budu tam 2 // uvidis

petkaerdal
15. okt 2008

na 7 den mozem? a mam ratat aj ET alebo nie??? bojim 😅 😅

petkaerdal
15. okt 2008

Janka,jasne,ze ma lakaju,ved sa nebudem trapit do pondelka 😉
a ty co si neprezradila,ze si vcera testla??? tak ty si to dneska vedela,vsak?

mici11
15. okt 2008

Myslim, ze den ET sa nerata, ale nie som si ista, ale ja by som tiez nevydrazala cakat a tiez som vzdy doma testla 😉

janula13
15. okt 2008

petka, hej testla som v pondelok,ale bol negativ, vcera uz pozitiv, aj dnes rano, ale ja som taky realista, bala som sa robit poplach, lebo ked tu tolko citam a aj kopec smutnych sprav, tak som nechcela aby ste mi blahozelali a potom z nejakeho dovodu baaac, nic by nebolo a manzel je taky isty, ked som mu povedala, ze mam pozitivny test, tak povdal, ze on takemu neveri, cakal tiez na krv 😅 Sme pragmatici ale mame na to par zazitkoch v nasom zivote dovod 😅 ale ty dufam nie si ja a prasknes sem ten pozitivny test, lebo taky chcem vidiet 😉
A otazka, ze som to dnes vedela, nuz nevedela, len strasne dufala, ved pockaj, ked budes cakat na krv 😉

rebo
16. okt 2008

Janula zo srdca ti blahoželám a dúfam, že ťa budeme nasledovať. Petka ešte trošku vydrž a tak si urob ten test a hlavne buď v kľude.

csilla76
16. okt 2008

Ahojte dobre ranko.jujuj..ale ste toho popisali kym som tu nebola.musim docitat 😉

csilla76
16. okt 2008

no takze vitam lakatos aj antoinettu a ostatne co sa pridali knam 🙂
janula gratulujem a zelám krasne bezproblemove tehu,uzivaj si to plnymi duskami 😵 petka moja nasa dalsia nadejna tehulka,drz sa a setri sa uvidis tentokrat ti to vyjde a mozno budu naraz dve 😵 joj velmi ti to prajem 😵
dior,rebo stimulantky myslim na vas,nebojte bude vsetko v poriadku 🙂

petkaerdal
16. okt 2008

ahojte,
asi sa az prilis sledujem,teda hlavne prsia a potom mam negativne myslenie...lebo nejako ich stale necitim ☹ ,neviem preco to mam nejak silno vsugerovane ,ze ma musia boliet,inak je to v keli 🙄

petkaerdal
16. okt 2008

csillka ahoj,kde si sa tulala? 😝

csilla76
16. okt 2008

petka neboj bude to v poriadku,kolki den si po et?treti?nestresuj sa,niekto vobec nic neciti a je tehu takze klidek 🙂
vies mame toho vela teraz,tie jesenne prace,zahradka ,zavaracky a tak..tak vsetko nestiham... 😉 ale uz sa budem snazit a nezanedbavat vas 😉

petkaerdal
16. okt 2008

csillka,dneska som 4 den po et,ale nedelu-trasfer neratam...ja necitim ani brusko ako na menzes vobec,prsia mam spuchnute ,ale nebolia 😕 😕...
este,ze vam tu vzdy niektoru mam,lebo by ma asi uz slak trafil 😀 😀
dakujem,ze ma vsetky povzbudzujete...po tolkych neuspechoch,mam vseliake myslenie 🙄

csilla76
16. okt 2008

jasne petka viem ako sa citis..asi tie pocity su normalne..uz po tolkych neuspechoch je clovek taky ze si aj mysli ze namysla veci..ale ono to nemusi byt tak... 😉 ani ja nemam potuchy ako budem prezivat 3 ivf,bojim sa aj sa tesim..mam take zmiesane pocity 😅 a kolko mate mrazacikov?sorac ked si to tu uz pisala...mozno som prehliadla...

petkaerdal
16. okt 2008

mame zmrazene 3 blastulky este a 2 morulky 😀 ,ale to az pre surodenca 😝
ano,citim sa vseliako,velmi verim na jednej strane,kvoli tomu,ze som mala prvy krat blastocysty a ten SPF(ak v tom teda nieco je) a na strane druhej si vravim,preco prave mne by to uz malo vyjst a po tych neuspechoch preco by som ja mala byt ta stasna...ale uz sa mi to pomalicky krati.....bojiiiim 😖

csilla76
16. okt 2008

a tie blastocysty...to akoze mam chapat...viem mozno pripadam blbo ale mne to doki nikdy nevysvetloval ze kolko bunkove atd..napises mi o tom nieco blizsie..dakujem 😅
jupiiiiiiiii 3 blastulky to je super potom pojdete pre surodenca jasne treba vyuzit vsetky 🙂

petkaerdal
16. okt 2008

ja mam zamrazene 5 embryi este 😀
skus si niekde pozriet,ako sa deli embyjko..
takto nejako by to malo byt:
1 den-2 bunky
2 den-4 bunky
3 den-8 buniek
4 den-morula
5 den-blastulka,viacej,ako 100 buniek..blastula je uz tesne pred uhniezdenim...
mala som predlzenu kultivaciu...
pri blastocystach byva vyssia uspesnost,preto sa robi predlzena kultivacia,pretoze ten 4 den preziju naozaj iba silne embryjka..mne zo 14 prezilo 7,tie slabsie odisli,tymto vlastne predidu transferovaniu slabych embryi...

csilla76
16. okt 2008

dakujem..podala si mi to ako po lopate 😀 fiha takze je mozne ze vlani som aj ja mala blastulky bo zo mna vydolovali 5 vajok a z toho 4 prezili PK 2 vlozili a tie dve nejak potom skolabovali takze na zmrazenie neostalo

mici11
16. okt 2008

Ahoj Csilla, som rada, ze si zavitala 🙂 🙂 🙂
Petka, chapem, ze mas obavy ci to vyslo, alebo nie, poznam to podla seba. Ale tentokrat to urcite vyslo! Ved po tolkom snazeni a neuspechoch si to naozaj zasluzis. A samozrejme aj vsetky ostatne babenky. Ved 3. IVF hovori snad za vsetko. Uz toho dost kazda prekonala a bolo by na case, aby sa aj na babenky v tejto teme usmialo stastie 🙂 🙂 🙂 .
Inak ja mam tiez dnes obavy ci bude vsetko OK, prsia ma menej bolia, ale zato krize veeeelmi. Uz sa neviem dockat ked pojdem na UTZ. Asi sa cely zivot budeme niecoho obavat 😉

petkaerdal
16. okt 2008

je to mozne ze si mala,na ktory den si mala transfer? od 4 do piateho sa berie,ako PK
ahoj micka,no budes sa bat cely zivot,ale preco by nemalo byt nieco v poriadku,ved si tehulka riadna,aspon ty nestresuj,na to som tu momentalne ja ,ok? 😀
ja necitim vobec nic 😖
a kedy mas ist na ten uzv???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre