Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
13. mar 2009

dik za link mauzos,uz som si to precitala 😉
ak bude treba to poistenie,tak mam asi problem,lebo ja ho uz nemam,mam uz tu,ale kamoska ho ma tiez tu a dostala,tak uvidime

mauzos
13. mar 2009

ano jani, slobodne matky alebo matky dvojciat maju narok 9 mesiacov. Ja by som mala dostat dva krat, splnam obidve podmienky 😀 😀 😝

jani slniecko? tu od rana vkuse snezi, na porazenie ☹ a plienky mozes vyprat aj na vacsej teplote

peti ten clanok je starsi, az potom som ho precitala, ale to vybavovanie plati 😀

petkaerdal
13. mar 2009

Jani,aj ja ich mam uz pri rebrach 😀 zevraj tam sedia v tureckom sede tie deti s hlavickou v predklone 😀

mauzos
13. mar 2009

peti to poistenie treab iba ak by si rodila v state, ktory nie je clenom EU a vy ste 😉

petkaerdal
13. mar 2009

no tak take pocko,ako my tam nemate,tu raz leje a raz svieti krasne slniecko a predchvilkou sa tadeto prehnala nejaka burka,ze padali krupy 😖

mauzos
13. mar 2009

april sa poponahlal 😝
najhorsie, ze som musela rano Michella naobliekat do zimnej futrovanej vetrovky, ked som ho vcera dala chudaka tak vykosit ☹

petkaerdal
13. mar 2009

aha,to som nevsimla,tak potom by nemal byt problem,to by bolo super,ved to su pekne peniazky,to by pomohlo 😉
chudak,ten by vibroval vonku,co? jessica ma dobry kozuch,tej zima neni 😀

tvojka
13. mar 2009

Peti,počasie je tu úplne rovnaké ako opisuješ 😝
Mauzi,to si ma potešila,že sa materská berie 9 mes.To počujem prvý raz. 😕

mauzos
13. mar 2009

ze vibroval 😀 😀 on vibruje niekedy aj doma 😒 ale nie od zimy, tito krpci su taki stresovi, ze ich rozrusi hocico

mna na tom najviac prekvapilo, ze Rakusko nema porodne a matersku hovoris, ze ma vyssiu. Ale ked dostanes od nas, tak no problem 😉
nenafilmovala si ten ranny tanec s metlou? 😀

janula13
13. mar 2009

mauzos 😀 ze futrovana vetrovka, tak to by sa nasmu jiminkovi hodilo, on nam prisiel asi pred 3tt oskalpovany, esteze som ho nevidela, plakala by som, teraz uz vyzera lepsie, rastie mu nova srst ako kuriatku, taka jemnucka..chudak chodil na zalety a niekde sa musel pchat pod branu a cela srst mu zliezla a doki zitil ze to bolo tym ze mal koznu infekciu, chudacik, ale uz je ok...
peti mne tiez nieco vravel, ked som bola na utz, ze teraz sedi v tureckom sede 😀

mauzi tak si to uplatni ty slobodna matka dvojciat 😀 Inak fakt co si sama nezistis a nezaziadas, tak ti nikto nic neda, ale horsie je ze sa to snazia este aj zatajit na co mas narok...

tu rano prsalo ale uz dlhsie svieti slniecko, ale dost fuka..

mauzos
13. mar 2009

boze baby snad som si to nevymyslele s tou materskou, ked o tom nic neviete 😲 idem radsej kukut 😀 😀

janula13
13. mar 2009

mauzos ved hej, planujem plienky aj ja 60 poprat, aspon zmäknu...

janula13
13. mar 2009

tvojka ze to potesi, ja som o tom tiez nevedela...mauzi spytam sa v dvojickach?

petkaerdal
13. mar 2009

aj moja vibruje momentalne ,ona vtedy,ked citi,ze niekde ideme,boji sa,ze ju tu necham alebo co 😖 tak vibruje aj hodinu pred odchodom
no dufam,ze dostanem,ale neva,ze tu neni,tu su aspon lepsie peniazky po cele 3 roky
nenafilmovala,ako som mala drzat kameru aj metlu naraz 😀
Jani,co aj ty mas havina? co az teraz vravis

mauzos
13. mar 2009

takze je to tak ako som pisala:
37. týždňov od vzniku nároku na materské, ak poistenkyňa porodila zároveň dve alebo viac detí a aspoň o dve z narodených detí sa stará, alebo ak je osamelá

mauzos
13. mar 2009

pri jednom babu je len 28 tyzdnov 😉

mauzos
13. mar 2009

takze peti aj tvoja je taky posero? to vraj vsetci tito krpati, trvalo mi kym som si na to zvykla. Nosite ju so sebou na Sk, ci ju nechavas u svokrusi?
kameru si mohla polozit na komodu, ne? 😝

petkaerdal
13. mar 2009

u svokry? tej by sa vlasy postavili,nehrozi..so mnou ide princeznicka
aj tvoj je taky na tebe zavysli? moje je velmi,ta chudiatko normalne chyti triasku,ked ju niekde nechavam a ja odchadzam,normalne place a trasie sa 😢 a ked ju necham v aute,ta si hlasivky ide vystekat

nabuduce sa nakamerujem,len ju neviem ani zapnut 😀 ,odkedy ju mam ,som ju tak 4x pouzila 😀

janula13
13. mar 2009

no super mauzos, dobra sprava, potesi, zase ta pozyvam na drink 😉

petka, nemam ho tu ale u maminy, to je uz jej milacik, my sme vzdy mali havinov, nekedy aj 4-5 naraz ked sa vyliahli, to boli casy, zboznujem steniatka a psikov, keby neotehotniem, tak uz zhanam isto..ale myslim ze trňeraz budem vytazena dost, ale psik mi strasne chyba, ja si pri nasom tak oddychnem, stale za mnou chodi, postavi sa ako taky sysel, ze sedi na ritke a prednymi je hore a caka kto ho pohladka a to robi stale, nikdy nema dost a nikto tomu neodola, taky cirkusant..a aj mojej mame velmi prospieva, ona nebola nejaky psickar, ale co som prec z domu, tak tento je moja nahrada 😉

petkaerdal
13. mar 2009

vyliahli 😀 😀 😀

aj ja mam rada psikov a steniatka su este krajsie,ked je to male 😀

janula13
13. mar 2009

babule idem si tak na pol hodku kym mi doperie pracka vyvalit bendzo, tak som sa napratala a to mam este zalusk na tvarohovu penu co som vcera vymixovala 😀

petkaerdal
13. mar 2009

mauzos,posielam ti mail,kukni 😉

petkaerdal
13. mar 2009

tak Jani papa 😉

mauzos
13. mar 2009

tiez som sa pobavila, ze vyliahli 😀
Michell bol na mne zavisly, ale od kedy som s nim stale doma, tak uz mu taka vzacna nie som. Teraz je zavisly na Vladovi, ide sa zblaznit, ked pride z prace. No ved aj zo mna, len ja ho uz tak casto neopustam. Asi ziarlim 😒 Ale aj teraz tu chrape na gauci nalepeny na mna. A vsimla som si, ze v poslednej dobe mi spava pri bruchu v posteli, akokeby ho strazil. Predtym zvykol bud pri nohach, alebo pri hlave. A ked mi Vlado pohladka brusko, tak do neho steka, je to zvlastne. Tebe sa take daco este nestalo?

jani, dobru noc 😉

tvojka
13. mar 2009

Jani,tvarohovú penu???To znie lákavo,čo je to?
Mne bolo od rána nejak divno,zle od žalúdka a pár krát prehánky,tak na obed som mala dietu-varené zemiaky s karfiolom a maslom 😝 .Teraz mi je už celkom ok,ale bojím sa natlačiť sa niečoho ťažšieho...

Inak som dnes robila smotanovú tortu(s čučoriedkami),našim dojde cez víkend návšteva,tak nech si pochutia.My ideme s drahým k svokruši,mala by som sa ísť chystať,nech tu potom nenervákuje,že som ešte neni nachystaná na odchod 😉

mauzos
13. mar 2009

jezis peti, tie su rozkosne. Styri ich mala? plodna 😉
si si nenechala ani jedno? Ja by som si asi nechala vsetky 😀 😀

petkaerdal
13. mar 2009

nenechala,co by som s nimi robila,ale vies ,ako mi bolo smutno za nimi 😢 krasne su,ze?

mauzos
13. mar 2009

tvojka no take chute si mi narobila 😒 a nemam doma nic sladke ☹ ta smotanova torta znie supeeer

petkaerdal
13. mar 2009

tak smotanovu a este s cucoriedkami to by som si dala aj ja,nechces aj mne poslat? 😉

nie mau,take sa mi nestalo,ale ziarliva bola na svoje vlastne,ked som ich ja chytala,tak sa mi ona strcila do ruky,nemohla som ich hladit,ale len ju 😀

mauzos
13. mar 2009

keby mal Michell steniatka, myslim keby nejaku nabuchal 🙂 tak by som urcite jedno chcela. Sice teraz ked budu chalosi, tak neviem neviem 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre