Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
15. mar 2009

ahoj tvojka,ano vcera vecer sme dosli,drahy ide za chvilku do prace,takze taky kratky vikend
vcera som si vyzdvihla aj sady do postielok v Ba,tak sa vytesujem...
co porabas?
tu zase prsi 😖

tvojka
15. mar 2009

Peti,tu síce neprší,ale je zamračené 😝 .Včera bolo úplne úžasne.
Ja nerobím nič,ležím v posteli a pozerám telku,leňoším 🙂
Ty čo máš v pláne?

petkaerdal
15. mar 2009

ja tiez nic nerobim,lezim a pozeram tiez tv,drahy ide do prace,cize budem sama doma
😖

vcera bolo krasne teda 🙂

tvojka
15. mar 2009

práve som volala s kamoškou-velerybou,čo sme sa vo štvrtok motali spolu po meste.Ráno jej odtiekla voda,už je na kramároch.Prežívam to s nou,úplne som napätá!

petkaerdal
15. mar 2009

ta co ste sa kotulali spolu? 😀 😀 hihi...a ta je v ktorom tt? tiez s dvojickami?

petkaerdal
15. mar 2009

pridala som fotku brusina ,ja mam pocit,ze mi velmi rychlo rastie 😀

babulka123
15. mar 2009

ahoj petka. brusinko mas kraasne .. mne za ten tyzden co som v nemocke tak vybehlo potom ked pridem domov tak nafotim

petkaerdal
15. mar 2009

ahoj babul
😉
aj tebe rychlo vybehlo? mna sa zda ze tiez za tieto 2tt 😀

babulka123
15. mar 2009

nooo a hlavne baby mi hovorili tu ze ked som prisla ze som ho mala podstatne mensie..

no a som ssi na 100000000000000000000000% ista ze zo stravy to nebude.. nech zije rohlik a syr.. aspon tym sa nejako dotlacam .....

petkaerdal
15. mar 2009

no viem si predstavit stravu v nemocke 😖
pustia ta teda zajtra? alebo v utorok?

babulka123
15. mar 2009

petka este ani len netusim nikto nic nepovedal. ked som hovorila s tym mojim kamaratom tak vravel ze ma chce este poslat na nejake sono , uz som na takom bola ale ze este pre istotu a okrem toho som sa ho pytala ci mi tu nemozu spravit hned aj morfologicke usg. babatka.. takze neviem ..

da sa to vydrzat teraz uz ked mam ntb. tak mi je fakt jedno ci lezim tu alebo doma hehehehe ale nie, samozrejme ze je to doma ine, ale na druhu stranu tu fakt lezim a oddychujem lebo ine tu aj tak nemas co robit..
takto si pustim MASH alebo Priatelov a je mi to jedno, pospim si .. takze pohodicka..

mauzos
15. mar 2009

ahojte babulky 🙂

peti tak vy uz ste doma? ja som myslela, ze az dnes sa vratite 😉

babul, takze v nemocnici sa ti paci? uz len nejaku kazdodennu donasku domacej stravy a si spokojna? Ale to je fakt, ze doma by si tak nepolezala ... vidim to na sebe, ze stale musim nieco robit, nechce sa mi lezat 😒 tak drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku a pustili ta cim skor domov 🙂

petkaerdal
15. mar 2009

ahoj mauzos,
uz sme doma,uz som sama,drahy je uz v praci...
co porabas? ked si az teraz nakukla? este tam mas svokrovcov?

mauzos
15. mar 2009

ahoj peti 😉
mala som tu rodicov. Pred chvilou som ich odprevadila, tak som nakukla, ci tu nahodou niekto nie je. Vcera tu bolo cely den mrtvo, tak som myslela, ze aj dnes bude. Ale to som netusila, ze uz ste doma 😉
momentalne oddychujem, doobedu som varila, tak som unavena 😀 😝
inak uz mas pekne brusko, fakt ti od posledneho fotenia riadne povyrastlo 😝 teraz sa uz bude rychlejsie zvacsovat ako v tych prvych mesiacoch 🙂

petkaerdal
15. mar 2009

vravela som to,ze to normalne citim,ze mi narastlo za 2 mesiace 😅 co tie moje baby budu nejake obrovske 😕
jaj rodicov? nie svokrovcov 🙂

a co si varila? ja si spravim asi len pecienku pre seba,drahy je v robote,pride neskor,tak pre neho nevarim...

ty kedy ides na uzv? mala by si uz castejsie chodit,nie?

petkaerdal
15. mar 2009

za 2 tt som chcela napisat 😀 😀

mauzos
15. mar 2009

ani som si neuvedomila, ze predchadzajucu fotku mas zpred doch tyzdnov, tak to je pekny rozdiel 😉 bud rada, nech su velke 🙂 ty ides kedy na uzv?

ja idem v utorok do poradne a aj za porodnikom do nemocnice. Uz asi dohodneme termin sekcie 😲 Bola som pred dvoma tyzdnami na uzv, tak som zvedava, kolko chalani narastli 🙂

varila som paradajkovu polievku, kuracie rezne a hranolky ...

petkaerdal
15. mar 2009

no spred 2tt to bola fotka 😅 ked to takto pojde dalej,tak dobehnem vsetky,co ste tu s tou velkostou 😀

ja mam ist zajtra,ale pojdem asi az vo stvrtok,aby to aj drahemu vyhovalo casovo,mam prist za 6tt a to je zajtra a na dalsi pondelok idem do nemocky na kontrolu

nebudes chodit teraz kazdy tt na kontrolu?

dala by som si rezne,mne sa ti nic nechce z toho pocasia,ja som taka ochrapana 😖

mauzos
15. mar 2009

inak z toho raja deti mi poslali mail, ze rozsirili ponuku tovaru o rozvojove podlozky, hrkalky, kolotoce, zvukove hracky, teplomery do vody, puzdra na cumliky ... pozrela som sa na to a maju fakt dobre ceny. Take drobnosti si tam nepokupila?
poslem ti jedno videjko na mail 🙂

petkaerdal
15. mar 2009

mam vyhrnute tricko a smejem sa,ako mi nadskakuje brucho 😀 😀

petkaerdal
15. mar 2009

aj mne prisiel od nej mail,pozerala som tie veci u nej,pekne mala 😉
ok

mauzos
15. mar 2009

my tu mme krasne pocasie, od rana svieti slniecko. Rano sice bola namraza, ale uz je teplucko ...

uvidim co mi povedia v utorok, ze kedy mam zase prist na kontrolu 😒
som zvedava, ci ti povedia na uzv aj vahy. Zvyknu ti hovorit?

petkaerdal
15. mar 2009

vahy mam vzdy napisane v papieri,co dostanem alebo sa opytam aj,naposledy pred mesiacom mali 500g ,kolko asi tak podrastu za mesiac nevies?

mauzos
15. mar 2009

mne tak dnes doobedu chodilo brucho, s otcom sme sa na tom smiali, sedel vedla mna na gauci. Vyzeralo to ako taky votrelec. Oni uz nekopu, skor sa tak prevaluju ako tulene 😀

petkaerdal
15. mar 2009

no to som citala,ze vo vyssiom stadiu uz nekaju tak

a kolko tak podrastu za mesiac nevies?

mauzos
15. mar 2009

tak to mas super, mne moja dr. nevie povedat vahy. Iba ked sme boli na specializovanom usg, alebo uz teraz v nemocnici mi vedia povedat.

tak citam z mudrej knizky:
5.mesiac 18-22 tyzden: asi 18-23 cm dlhe a vazi takmer 500 g
6. mesiac 23-27 tyzden: viac ako 30 cm dlhe a vazi skoro 1000 g
7. mesiac 28-31 tyzden: asi 41 cm a vazi asi 1500 g

u dvojciat je to urcite trochu menej, ale ked si vsimnes, ze do 5. mesiaca narastlo babo tolko ako teraz kazdy dalsi mesiac, tak je to zvacsenie bruska jasne 😝

mauzos
15. mar 2009

prisiel ti odo mna mailik? prislo mi nieco, ze sa ti neda dorucit 😲

petkaerdal
15. mar 2009

dik,tak by mali mat skoro kilo 😉
idem kuknut

petkaerdal
15. mar 2009

neprisiel mi

petkaerdal
15. mar 2009

idem si kuk nejaky film,potom neskor pozriem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre