Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mici11
23. sep 2008

Petkaerdal, tak sa tesim s tebou a ako samoplatca uz naozaj nebudes musiet ist!!!! 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
23. sep 2008

no to dufam...lebo uz vazne niekedy nevladzem...
som myslela,ze tu nikto neni..nejako to tu viazne 😝

mici11
23. sep 2008

no viazne, idem aj ja este nieco porobit ale sem tam nakuknem 😉 .

csilla76
23. sep 2008

veru babenky treba verit ze nebudeme potrebovat 4 ivf ako samoplatkyne-bo to ide dost do financii uz aj teraz nie to este ked si zaplatime vsetko 😉

petkaerdal
23. sep 2008

no csilla ani nehovor...dobre peniazky to stalo uz aj mna 😠 😠 😠

csilla76
23. sep 2008

no nas 1 ivf vyslo 16 000sk vtedy sme nepotrebovali ani PK ani ICSI nakolko bolo len 1 vajko.
ale pri 2 ivf uz nas to stalo skoro 30 000sk takze tak,tu sme uz mali aj ICSI aj PK.
U VAS TO BOLO AKO PETKA KOLKO STE PLATILI A ZA AKE VYKONY?

csilla76
23. sep 2008

sorry za velke pismená....

ulitka
23. sep 2008

Zdravim, idm s vami do boja! Vela stastia!

petkaerdal
23. sep 2008

noo..moje prve ivf,len doplatok za lieky tusim 20 000 plus sledovanie cyklu a ICSI(vo FC zadarmo) 15 000..ale neviem to celkom presne...
kedze z tohoto mi ostalo dost liekov,tak som sla ,ako samoplatca vo FC a tam stoji IVF(ICSI v cene,ziadne navyse) 35 000...bez liekov...
teraz posledne IVF nic vobec neplatim,ziadne monitorovanie cyklu ..len lieky 3000 sk..to je vsetko...
ale navyse si zaplatim ten Seminal Plasma Flushing 3000 a z rakuska potrebujem lieky ,aby nebol ohss..tie stoja 100eur...ale inak sa doplaca len tych 3000 sk,co je super....

sue13
23. sep 2008

Babulky prisla som Vas iba pozriet a povedat Vam ze mate moj obdiv ako to vsetko zvladate a ze Vam moc moc moc drzim palceky 😵 Do tretice vsetko dobre 😉
Csillka uz mas schvalene????

csilla76
23. sep 2008

sue ahooj si milá ze si nas kukla 🙂 ano uz mam schvalene v piatok som bola v ke a doki mi dal nove tlaciva a zaniesla som to do poistovni,boli velmi mily no klobuk dole pred nimi 🙂 v oktobri si idem po gonal a potom asi v novembri na ivf...potom dam vediet 🙂
aha petka tak to mas fajn,u nas v gyncare od vlani dost zdrazeli vykony ,napr:vlani bolo ICSI 4000sk teraz stoji 8000sk..takze vsetko islo hore...injekcie su o cosi lacnejsie ale sa to vyrovna bo na druhej strane vykony v centre zdrazeli.

petkaerdal
23. sep 2008

Sue dakujem,
ja viem,ono su vo vsetkych cetrach ceny skoro rovnake...iba FC ,ako vravim je vynimka...riadne rozdieli...
tak vam prajem pekny vecer... 😉

petkaerdal
23. sep 2008

Ulitka vitaj medzi nami...

sue13
23. sep 2008

Csillka tak to je perfektne ze uz to mas schvalene 🙂 Cakam na vsetky infosky 😉
Pekny vecer Vam zelam 🙂

marione74
autor
23. sep 2008

ahojte dievcata, tak vidim ze ste temicku pekne rozbehli 🙂 ja som ju sica zalozila ale niekedy mam vela prace ze sa niekolko dni neukazem ☹

Dakujeme pipka, peji, vika34 (odbornik na vysetrenia ak potrebujeme poradit) 🙂, takyna, annaanna, sue ze ste nas prisli povzbudit 🙂

marione74
autor
23. sep 2008

a naratala som 9 vytrvalych snaziliek zatial 😀 co sa chystaju na 3 ivf 🙂
skusim sem hodit tabulku uvidim ci to konik vydrzi, je nejaka dlha 😉

vika34
23. sep 2008

ahoj marione,ja síce nejdem" do tretice sa to musí podariť ",myslím,že ak si čítala v GF,tak vieš ,že u mňa to bude pokus o ôsme tehotenstvo a taká téma tu nie je ☹ ,tak by som sa rada zaradila aspoň k vám,chystám sa na KET.Píšete,že ste mali málo vajok a ja som zo seba dostala 21 na prvý šup,ale nakoniec po PIGD bolo vhodných iba 5 ,tak sme tri zamrazili.Marion napíš či si sa už rozhodla do ktorého centra ideš skúsiť 3IVF

marione74
autor
23. sep 2008

Marione74
Snazime sa 5 rokov...../ 3 neuspesne IUI (GF), stimulka Merional-Utrogestan...../ 1 ivf (GF) neuspesne (biologicke tehu), Diphereline-Fostimon-Pregnyl-Utrogestan, 12 vajok, ICSI - 2 embryjka, vlozene na treti den...../ 2 IVF (FC) neuspesne (biologicke tehu), Merional-Cetroide-Choragon-Utrogestan, 5 vajok, ICSI - 3 embryjka, 2 vlozene na treti den, tretie neprezilo PK....../ Vysetrenia: hormonalny profil, liecba Metforminom,Laparka (nepriechodne vajcovody), genetika (kramare), imuno (praha) - cakame vysledky......./ 3 ivf - do Vianoc alebo v januari 2009 (vraciame sa do GF) . Nikdy ziadne mrazaciky.

Skipi
Snazime sa 2 roky.... 1 ivf (FC) neuspesne, Merional-Cetroide-Choragon-Utrogestan, 5 vajok - bez transferu, robilo sa PK a nic neprezilo...../ 2 IVF (FC), Merional-Cetroide-Choragon-Utrogestan, 4 vajka - 4 embryjka, 2 vlozene na 5 den po PK, zvysne 2 neprezili....../ Vysetrenia: OGTT so zlym vysledkom+hormonalny profil prave prebieha na endokrinologii, genetika (kramare) zatial bez vysledku,......./ 3 ivf - do Vianoc alebo v januari 2009.
vsetky vys som si vydupala, lebo mi bolo povedane ze ja som OK, partner mal zly spermiogram

Mataaa
liecime sa 4 roky, ale snazime sa hned od zaciatku manzelstva - 5 rokov
2004 - 2007 sme absolvovali liecbu v ambulancii na liecbu sterility v TN, bolo mi zistene PCO a absolvovala som liecbu metforminom, schudla som, ale inak sa nic neupravilo. Potom sme stimulovali 6, alebo 7x Clostilbegitom a z toho sme absolvovali 5x IUI. Bez úspechov. Na jese 2006 som bola na laparke a okrem PCO mi zistili endometriózu. Ked mi uz v TN nevedeli pomoct, zacala som navštevovat Ferticent - jese 2007. Zo zaiatku som mala problem s nejakym zapalom, takze sme na to nemohli hned nabehnut a na 1. IVF sme boli 2/2008. Vytvorilo sa vea folikulov, ale len 2 vajíka a oplodnilo len 1, ktoré sa neudržalo. Potom sme si dali 4 mesiace pauzicku a 4-5/2008 som bola v Luckach na lieceni, podporit psychiku. Fakt som tam dobre zrelaxovala a v 6/2008 sme absolvovali 2. IVF. Tentokrát boli 4 vajká, ale zasa sa len 1 oplodnilo, a to sa opat neurzalo. Pomaly sa chystame na 3. pokus, ale az niekedy koncom roka. V novembri si chceme podat ziadost a potom, ak bude vsetko OK, pojdeme to znova skusit.

Petka erdal
1 stimulacia v Iscare-stop cyklus
2 stimulacia transfer 2 embryi -neuspesne
3 stimulacia uz vo Ferticente-stop cyklus
4 stimulacia vo FC-bez transferu,kvoli ohss zmrazene embrya-potom sa nepodarilo rozmrazit
5 stimulacia-pomocou Dostinexu ,bez OHSS transfer 3 embryi-neuspesne
teraz cakam na menzes,vsetko doma nachystane a ideme na posledne poistovnou hradene IVF-dufame,ze uz si stastie sadne aj na nas a bude uspesne...

Csilla76
snazime sa 9 rokov ,liecit sme sa zacali pred 7 rokmi.sprvu som chodila ku mojej gynekologicke,potom neskor do sterilnej ambulancii.manzeli chodil k andrologovi nakolko u neho je tiez problém.absolvovala som 2x LSK a 1x klasicku brusnu operaciu.do centra nas odporucili zo sterilnej ambulancii.takze zaciatkom roku 2006 sme zacali chodit do gyncare v KE ,tam sme absolvovali vstupne vysetrenia z ktorych vysledok je ze mam endometriozu-je potvrdena laparkou a tiez PCO-S.muzik ma slaby SPG tak nam doporucili IVF+ICSI.bola som aj na lieceni v kupeloch Nimnica,bol to fajny relax.
1.stimulka v roku 2006/september,injekcie puregon,decapeptyl,pregnyl a lieky utrogestan,estrofem,duphaston
odber 1 jedineho vajka,ono sa aj oplodnilo ale zial neuchytilo.
2 stimulka v roku 2007/jul,injekcie gonal a ostatne to iste ako pri 1 IVF.odber 5 vajok,4 oplodnili,2 vlozili ale zial bez uspechu.mali sme tentokrat aj ICSI+PK.
3 stimulka plánovaná na november 2008,uz mam schvalenu ziadost a tiez suhlas na inj.gonal.
Nikdy ziadne mrazaciky.

Mici11
Tak aj ja sa k Vám pridám. Dva razy som otehotnela spontánne, ale raz som potratila a druhy krat som mala mimomaternicové. Potom mi este zistili nejaku zvlastnu cystu, takze mi vyoperovali vajecnik aj s vajcovodom. Potom sme skusili IVF. 1.IVF merional, cetrodine, pregnyl, utrogestan 2 vajká - ET 2 embryjka biochcemicke tehu,
2.IVF gonal, cetrodine, pregnyl, utrogestan 2 vajka - ET 2 embryjka - tehu test negativny. Mame schvalenu ziadost na 3. IVF, ale este pred tym ma caka laparoskopia. Mam spravene testy na chlamydie, ueraplazmy a vsetky tie potvory. Vsetko negativne a ueraplazmy mi liecili.Teraz je to OK. Mame aj genetiku aj ta je OK. Este mozno imuno, ale to zatial nie, uvidim po laparke. Este chcem dodat, ze vlastne od 20- tky trpim na cysty. A tym ze uz mam len jeden vajecnik, mam vzdy aj malo vajok a ziadne mrazaciky. Tiez mam obavy ci 3.IVF vyjde, ale stale tomu verim.

Lusinkaj
Tina1
ulitka

marione74
autor
23. sep 2008

Dobre nie? to je tabulisko 😀

marione74
autor
23. sep 2008

vika ahoj, osme tehotenstvo, moja 😕 Ale si nam velkym povzbudenim, myslim ze vela z nas je tiez rozhodnutych to nevzdat kym sa to nepodari, mozes nam napisat viac o svojom pribehu?

marione74
autor
23. sep 2008

ale vidim v Tvojom pase jednu krasnu Viktoriu ktora ma 10 rokov 😉

marione74
autor
23. sep 2008

A este babule ideme v tomto poradi:
Petkaerdal - okt
csilla - nov
mataaa - dec
skipi - dec/jan
marione - dec/jan
mici - po laparke - dec/jan?

Petka takze ako pises, si na rade 🙂 a tesim sa ze si taka optimistka, ved uz je aj nacase ze si taka vysmiata 🙂 tesime sa na tehu virusiky 😉

mici11
23. sep 2008

marione mal by to byt dec/jan aspon dufam, ze mi nic zle nezistia a mozem sa vrhnut do tretej stimulky 🙂
Dobru noc zajtra zas nakuknem 😉

vika34
23. sep 2008

ROK 1995-potrat v 7tt
rok 1996-potrat v 7tt
rok 1997-úplne bezproblémové tehotenstvo,úspešný cisarák-Vikinka
rozvod,
s druhým manželom chceme druhé/jeho prvé/dieťa-rok 2003
rok 2004-znovu potrat 😕 -moje zdesenie,nerátala som s tým
rok 2005 potrat,povedali sme si,že už nesnažilkujeme s hormonmi,iba sexíkujeme kedy chceme 😝
rok 2006 tehotná 😨 znovu ,bohužiaľ mimomaternicové,dostala som šok
rok 2007-laparka o priechodnosti môjho jedného vaječníka-priechodný
návšteva všetkých centier v BA
FC-doktor nenavrhol žiaden postup,iba skúšať a snád sa ešte niekedy zadarí
Iscare-navrhli IVF-PIGD ale pred tým imuno v KE ,alebo v Plzni
v KE zadarmo/aj to tak vyzeralo nikdy viac/v Plzni /20000-30000 czk podľa vyšetrení,nevedeli mi povedal ani cca
GF -navrhli IVF-PIGD,imuno v Prahe dobrovolne,predpísaný prednisom aj bez Prahy
rok 2008 -ivf úspešné,bohužial geneticky dobré embryo sa prestalo vyvíjať asi v 6tt,takže v 9tt potrat,hrozné sklamanie,posledná možnosť ako donosiť bábo nevyšla doktor povedal,že nabudúce dá nejaké lieky na prekrvenie placenty ,alebo tak nejak,veľmi som ho nepočúvala,oplakala som a musím znovu začať veriť a chystám sa na KET,DR. chce začať už po prvom menzes,tak to neviem kedy bude.To je v skratke môj príbeh

marione74
autor
23. sep 2008

mici, no tak som si dobre typla, dobru nocku aj ja uz idem cafte

vika34
23. sep 2008

zabudla som vyšetrenia ,-hematologia/Antolská,Ružinov/ ,genetika/Americké nám./,imuno/Košice/,infektologia/Kramáre/,endokrinolog/ružinov/,mám všetko o.k.,manžel úplne o.k.,spg -dobrý
tak ,ale nikto nám doteraz nepovedal v čom je problém,tvrdili mi ,že vytváram geneticky zlé vajíčka tak mi vložili úplne o,k. a aj tak nič,tak neviem/najhoršie ,že nikto nevie/Mám chronický zápal hrubého čreva a gastroenterolog ma posielal na všetky tieto vyšetrenia,lebo som sa mu žalovala,že všetci na mňa kašlú,tak asi budem musieť ísť na kontrolu a znovu sa vyžalovať ,možno ma ešte nieka m pošle 😀

mataaa
24. sep 2008

Marionne, tak ten prehlad stoji za to, taku evidenciu o nas nemaju ani v centrach.
Vika, to co si popisala je hodno velkeho obdivu. Si super priklad ako to nevzdat, nestratit odhodlanie a chut skusat znova. Drzim palce!!!

mataaa
24. sep 2008

Vika, ako si znasala prednison. Neziaduce ucinky na pribalovom letaku su dost rozsiahle a neprijemne.

petkaerdal
24. sep 2008

dobre ranko dievcata,ako sa zda,dostala som menzes dneska,prisiel skor 😀 ..takze zajtra hadam prva vcelicka...pockam ci sa riadne rozbehne dneska...drzte mi palce...

dior
24. sep 2008

Ahojte dievčence 🙂 - môžem sa pridať?

1.IVF,ICSI,PiGD -Gonal -16 vajíčok, ET-2 , tehotenstvo-biochemické, silný OHSS, KET -v 9tt MA 😔
2.IVF,ICSI,PiGD-Menopur- 3 vajíčka-ani jedno neprešlo PiGD bez ET
3.IVF- prebieha, začala som s HAK- Logest

Csilka-ahoooooooj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre