Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

marione74
autor
22. sep 2008

Navrhujem este aby sme si urobili tabulku, aby sme vedeli kto na tom ako je, cim presiel, aby sa chat netocil stale o tom istom ked pride niekto novy a tiez aby sme mali lepsi prehlad.
- ako dlho sa snazime
- cim sme presli (ktore centrum, kolko vajok, cim sme stimulovali)
- ake vysetrenia mame za sebou
- kedy planujeme 3 ivf

marione74
autor
22. sep 2008

Takze:
Marione74
Snazime sa 5 rokov...../ 3 neuspesne IUI (GF), stimulka Merional-Utrogestan...../ 1 ivf (GF) neuspesne, Diphereline-Fostimon-Pregnyl-Utrogestan, 12 vajok - 2 embryjka, vlozene na treti den...../ 2 IVF (FC), Merional-Cetroide-Choragon-Utrogestan, 5 vajok - 3 embryjka, 2 vlozene na treti den, tretie neprezilo PK....../ Vysetrenia: hormonalny profil, liecba Metforminom,Laparka (nepriechodne vajcovody), genetika (kramare), imuno (praha) - cakame vysledky......./ 3 ivf - do Vianoc alebo v januari 2009.

pipka
22. sep 2008

marione caaau,
no pekne si to napisala 😵 veeelmi drzim palceky, aby to do tretice uz bolo uspesne 😉
do tej statistiky ti chyba snad uz len cislo topanok 😀 😀 😀
inak som ti vtedy do trepezliviek odpisala, citala si si? O prednisone. 😉

csilla76
22. sep 2008

marione ahoooj super temicka 🙂 aj ja idem na 3 ivf,uz mam scvalenu ziadost,v oktobri idem po receptik na gonal a asi v novembri ivf+icsi 😉

marione74
autor
22. sep 2008

ahoj pipi, no statistika ako ma byt ne? 😀
ano diki za odpoved, citala som si citala, dikes 🙂

marione74
autor
22. sep 2008

ahoj csilla, my sa uz pozname z nejakej temicky nie? vitaj, napises trocha viac co mas za sebou, vidis, to som nedala, ze som mala aj icsi 😀 Ved pockam kolko dievcat sa zapoji do temicky a tak po tyzdni to hodim dokopy. Baby z FC nejake pridu, sme sa dnes dohodli na tejto temicke 😉

marione74
autor
22. sep 2008

teraz idem pozerat nejaky romantikos film cafte 🙂

csilla76
22. sep 2008

ok moja spisem si to aj ja a hodim o sebe udaje ok,lebo mam toho tiez dost 😀 ano pozname,pisem sem-tam do temy ferticent tak tam sme sa videli 😉

lusinkaj
22. sep 2008

ahojte....no tak aj ja sa chystam na 3.ivf!

marione74
autor
22. sep 2008

ahoj lusinkaj, vitaj v temicke, napis tiez o sebe cim si presla 🙂

marione74
autor
22. sep 2008

babule, ten zoznam tych vysetreni som nepisala len tak, prosim poradte co mi este chyba, myslela som ze uz mam vsetko ale minule niekto spominal hormonalny profil muza, take nemame 😠 a ake vysetrenia stitnej zlazy ste absolvovali, mne urobila endokrynologicka iba hormonalny profil (a dala metformin) ale ine vysetrenia na stit zlazu minerobili 😕

tina1
22. sep 2008

ahojte baby, ja sa tiež chystám na 3. IVF. Spracujem si podrobný profil o celej mojej liečbe a zajtra vám to zašlem. Zatiaľ sa majte, som tu len na skok.

skipi
22. sep 2008

ahoj dievcence, pridavam sa aj ja 😉 fakt dobry napad Marione74 🙂
Snazime sa 2 roky.... 1 ivf (FC) neuspesne, Merional-Cetroide-Choragon-Utrogestan, 5 vajok - bez transferu, robilo sa PK a nic neprezilo...../ 2 IVF (FC), Merional-Cetroide-Choragon-Utrogestan, 4 vajka - 4 embryjka, 2 vlozene na 5 den po PK, zvysne 2 neprezili....../ Vysetrenia: OGTT so zlym vysledkom+hormonalny profil prave prebieha na endokrinologii, genetika (kramare) zatial bez vysledku,......./ 3 ivf - do Vianoc alebo v januari 2009.
vsetky vys som si vydupala, lebo mi bolo povedane ze ja som OK, partner mal zly spermiogram 😖

vika34
22. sep 2008

Neviem či sa nenahneváte,že sa V

vika34
22. sep 2008

prepáčte ,omyl 😀 ,ja som iba po 1IVF,ani neviem či stihnem až 3 😀 ,ale mám za sebou všetky možné vyšetrenia od výmyslu sveta/aj také o ktorých som ešte ani nepočula/,tak ked chcete poradiť som k dispozícii 😅

mataaa
23. sep 2008

Ahoj Marionne,

fajn, ze si zalozila novu temicku, teraz sme vsetky naladene na 1 vlnovu dlzku.
Strucne o mojom snažení:
liečime sa 4 roky, ale snazime sa hned od zaciatku manzelstva - 5 rokov
2004 - 2007 sme absolvovali liecbu v ambulancii na liecbu sterility v TN, bolo mi zistene PCO a absolvovala som liecbu metforminom, schudla som, ale inak sa nic neupravilo. Potom sme stimulovali 6, alebo 7x Clostilbegitom a z toho sme absolvovali 5x IUI. Bez úspechov. Na jeseň 2006 som bola na laparke a okrem PCO mi zistili endometriózu. Ked mi uz v TN nevedeli pomoct, zacala som navštevovat Ferticent - jeseň 2007. Zo začiatku som mala problem s nejakym zapalom, takze sme na to nemohli hned nabehnut a na 1. IVF sme boli 2/2008. Vytvorilo sa veľa folikulov, ale len 2 vajíčka a oplodnilo len 1, ktoré sa neudržalo. Potom sme si dali 4 mesiace pauzicku a 4-5/2008 som bola v Luckach na lieceni, podporit psychiku. Fakt som tam dobre zrelaxovala a v 6/2008 sme absolvovali 2. IVF. Tentokrát boli 4 vajká, ale zasa sa len 1 oplodnilo, a to sa opat neurzalo. Pomaly sa chystame na 3. pokus, ale az niekedy koncom roka. V novembri si chceme podat ziadost a potom, ak bude vsetko OK, pojdeme to znova skusit.
Ako som citala vyssie aj vy ste realistky. Nie som prehnane optimisticka a pesimistka uz vobec. Beriem veci tak ako sú, snazim sa robit maximum, ale proti prirode nezmozeme nic. Doma mi to vycitaju, ze nemyslim len nato pozitivne a od zaciatku neverim v uspech, ale ked viem ako to chodi aj v inych pripadoch, tak je to tazke.
Inak zostavam verna Ferticentu, su fajn a nemyslim si, ze neuspech je problemom tohto centra.

Zatial pa rozpiste sa aj ostane

petkaerdal
23. sep 2008

ahoj Marion,tak super ,ze uz je temicka 😀 ..takze moj pribeh:
kedze som hned nejako citila,ze nieco nieje v poriadku,tak som necakala na ziadne snazenie sa prirodzene,hned som sla dr...moja dr. ma hned poslala do centra,co sice nebolo spravne asi,ale nechcela som stracat cas nejakou folikulometriou a tak,takze som hned sla... takze:
1 stimulacia v Iscare-stop cyklus
2 stimulacia transfer 2 embryi -neuspesne ☹
3 stimulacia uz vo Ferticente-stop cyklus
4 stimulacia vo FC-bez transferu,kvoli ohss zmrazene embrya-potom sa nepodarilo rozmrazit ☹
5 stimulacia-pomocou Dostinexu ,bez OHSS transfer 3 embryi-neuspesne ☹
teraz cakam na menzes,vsetko doma nachystane a ideme na posledne poistovnou hradene IVF-dufame,ze uz si stastie sadne aj na nas a bude uspesne...
vsetkym vam drzim palce 😀

petkaerdal
23. sep 2008

ja som zabudla dodat,ja nemam za sebou ziadne vysetrenia okrem tych,co sa robia v centre,ziadna laparo ani nic,nikdy ma nikto neposlal a to som vystriedala dost lekarov...ja mam PCO..a manzel horsi spg,tak skusame stale len ivf a budem to skusat dokola,kym sa to nepodari...
nikdy sme nemali nic zmrazene(okrem toho jedneho) lebo vzdy mam malo embryi,vzdy vela prazdnych folikulov ☹
takze u mna je to tak,co transfer-to stimulacia cela...ach jaj...
a jedine,co viem,ze mam anovulacne cykli..ja som ovulku ani nezazila este

peja
23. sep 2008

ahojte, ja som Vas prisla podporit
a tfuj tfuj pre stastie spravit 😉
drzte sa babulky !!! 😉

petkaerdal
23. sep 2008

dakujem peji

mataaa
23. sep 2008

Ahoj Petka,

tak co sa tyka diagnozy, to mame asi narovnako. U nas je ale manzel v norme. Tiez mam vzdy málo vajok a nie moc kvalitných, vraj maju nejaku hrubu supku a spermie sa nevedia prebojovat do vnutra. Robili Ti niekedy ICSI. Nevies ci to pri 3. IVF robia automaticky, alebo musiš poziadat?

petkaerdal
23. sep 2008

Ahoj Mata,robili mi vzdy ICSI,vo FC je to zadarmo a robia to automaticky pri horsiom spg. a asi aj pri dobrom,ked je malo vajok...
ja som mala vajka krasne,podla doktora...len v spermiach je to,aj ked vyzeraju pekne,nemusia byt ok a vzdy sa to embryjko zastavilo... 😀
a tebe nerobili ICSI??? a v akom centre si?

csilla76
23. sep 2008

tak sa trosku rozpisem aj ja:
snazime sa 9 rokov ,liecit sme sa zacali pred 7 rokmi.sprvu som chodila ku mojej gynekologicke,potom neskor do sterilnej ambulancii.manzeli chodil k andrologovi nakolko u neho je tiez problém.absolvovala som 2x LSK a 1x klasicku brusnu operaciu.do centra nas odporucili zo sterilnej ambulancii.takze zaciatkom roku 2006 sme zacali chodit do gyncare v KE ,tam sme absolvovali vstupne vysetrenia z ktorych vysledok je ze mam endometriozu-je potvrdena laparkou a tiez PCO-S.muzik ma slaby SPG tak nam doporucili IVF+ICSI.bola som aj na lieceni v kupeloch Nimnica,bol to fajny relax.
1.stimulka v roku 2006/september,injekcie puregon,decapeptyl,pregnyl a lieky utrogestan,estrofem,duphaston
odber 1 jedineho vajka,ono sa aj oplodnilo ale zial neuchytilo.
2 stimulka v roku 2007/jul,injekcie gonal a ostatne to iste ako pri 1 IVF.odber 5 vajok,4 oplodnili,2 vlozili ale zial bez uspechu.mali sme tentokrat aj ICSI+PK.
3 stimulka plánovaná na november 2008,uz mam schvalenu ziadost a tiez suhlas na inj.gonal.

csilla76
23. sep 2008

a este som chcela dodat ze mrazacikov nemame nakolko embryjka neprezili.
preskakali sme si toho uz vela ale nie som taky typ ktory to lahko vzdava tak prave preto sa snazim byt optimystkou a verim ze do tretice vsetko dobre a stastie sa usmeje aj na nas,hoci obcas samozrejme ako kazda z nas mavam aj ja zlé dni ale predsa napredujem a budem bojovat do uspesneho konca 🙂
vsetkym spolubojovnickam prajem vela trpezlivosti,stastia a drzim palce silno aby nam to vsetkym vyslo!!!!!!! 😵

petkaerdal
23. sep 2008

tak csilla budem ti drzat palce..nech sa nam to do tretice uz podari...
tusim z nas zacinam zatial prva 😝 a bude to uz uspesne a vy ma budete nasledovat vsetky...
uz ma boli brusko na menzes,cakam ho kazdym dnom a ideme na to...

petkaerdal
23. sep 2008

csilla presne si opisala aj moje stavy,niekedy som fakt v koncoch z toho vsetkeho,ale budem bojovat donemoty,kym nebudem mat aspon jedno babenko...som posladna z rodiny,co nema 😢

csilla76
23. sep 2008

petka ahooj ides hned teraz este v oktobri?jasne ze budem drzat palce nebooj nic,budes nam tu prskat tehu virusiky 🙂

csilla76
23. sep 2008

tak to ja som na tom napodobne vsetcia z nasej rodiny este aj ovela mladsie seterky maju uz aspon 1 babo,len ja zaostavam a uz aj mi povedali poniektory opovazlivci z rodiny ze ked doteraz nemam tak uz ani nebudem mat..to je pristup cooooooooo 😠 😠 😠 len aby nekukali ked budem mat naraz dvojky 😀 😀

petkaerdal
23. sep 2008

ano ja idem hned teraz,neviem,ci si citala,ja som to vobec neplanovala,zo dna na den som si to zmyslela a vybavila vsetko,ziadost mi prisla za 2 DNI schvalena,dr.sa mi o to postaral a podpisal mi ju sam riaditel...proste som sa zrazu citila na to pripravena,posledny neuspech prebolel a citim to doteraz tak,velmi sa tesim,ako nikdy predtym etse asi..takze som to vsetko spiskala za tyzden a j s predoperacnym... 😀
a dufam,ze vam tu ozaj budem prskat tehu vyrusi
a ozaj dame si aj ten seminal plasma flushing spravit..zevraj je sanca vysia pritom,za pokus to stoji

petkaerdal
23. sep 2008

aj mne sa to stava a uz na to ani nereagujem,jednym uchom dnu a druhym von,aj ked to zaboli...ja mam mladsiu sestru a tiez ma uz babo,neplanovane a oznamila mi to presne v den,ked som mala telefonat,ze moje IVF je neuspesne...tak som si vytrpela...
presne tak,aby sme vsetkych neprekvapili hned s dvojkami 😝 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre