Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mici11
13. okt 2008

Cize vecer mas uz chrobacika zahryznuteho 🙂 🙂 🙂 , tak len pekne oddychuj zatial pa

zabkaevka
13. okt 2008

ahojte kočky, ani ja vás nezanedbávam, ale víkendík bol super, teda počasie, a tak som mala čo robiť okolo domčeka. A dnes v práci som sa až teraz dostala k nakuknutiu, pretože som toho mala od rána dosť a bola som aj u gyn. pre výsledky po kontrolnej cytológií. Ale nepotešila ma ☹ vlastne veľmi preľakala. Že tam mám ešte zápal a musíme to ešte liečiť tabletkami zo spodu (teraz mi dala iný druh) a že urobíme ešte testy na niečo iné. Tak teraz depkujem z toho. Mám strach, že čo to mi nájdu. Ja som nikdy nemala žiadne problémy, žiadne výtoky, baktérie, ani zápaly, ani nič. A teraz toto. Hmm pýtala som sa či to nemôže byť celé narušené pre absolvované IVf, tak to neporvdili ale ani nevyvrátili.
pomooooooooooc kedy pôjdeme na 3.IVf keď ešte ne výsledky musíme čakať. tak to vyzerá že nestíham najbližšie krvácanie ☹

skipi
13. okt 2008

zabkaevka, neboooj to sa vie velmi pekne upravit ked sa da liecba....hlavne pozitivne myslenie nezabudaj!!!

mataaa
13. okt 2008

Zabka neboj, mne tak odlozili 1.IVF, tiez mi na krcku nieco nasli, musela som chodit na kontrolne stery, ale potom sa to upravilo a mohli sme pokracovat. Vsetko bude OK 😉

zabkaevka
13. okt 2008

kočky vďaka za povzbudenie, normálne tu revem ☹
a matka, čo nakoniec povedali, čo to je, alebo z čoho to môže byť. mňa toto štve, že nič neviem ☹ a len ma dopujú liekmi a nič to nepomáha. a ešte ma vystrašia, či to nie je nejaká zlá baktéria ☹

zabkaevka
13. okt 2008

ale predchádzajúci doki mi vravel, že je to ranka na maternici, tak ja fakt neviem

mici11
13. okt 2008

zabkaevka neboj ono sa to upravi. ja som to mala pred 2. IVF a brala som antibiotika aj cez usta a aj odspodu. A upravilo sa to. Hlavu hore. A co ti dali teraz?

zabkaevka
13. okt 2008

micii, juuu dúfam, že sa to upraví. dali mi Gynoflor. Poznáš?,

mataaa
13. okt 2008

Zabka, ja som mala nejaky abscus, alebo tak nejak. Su to zmeny buniek na krcku. Bali sa, by to nebol ten HPV vírus. ale nakoniec sa to nepotvrdilo. nastastie. Ale ked mas zapal tak to je nieco ine. ja mam sem tam plesne, hlavne ked som predtym brala natibiotika. Tie zabiju aj dobre bakterie a potom mam rozne vytoky. Vtedy beriem cipky, lieky, ... Ale neboj to sa spravi. Ranka sa zaceli a bude to ok. 😉

mici11
13. okt 2008

zabkaevka, svgrinna mala gynoflor, ona mava casto zapaly a robili jej uz aj plastiku na krcku, mala tam ranku a tento gynoflor jej zabral. tak neboj bude to v pohode 🙂

skipi
13. okt 2008

zabkaevka 🙂 no taaak!!! ani kasa sa nepapa taka horuca ako sa uvari 😉 neboooj...

zabkaevka
13. okt 2008

vďaka kočky
skipiiii ach áno viem, OK ukľudním sa a budem veriť že všetko bdue OK:
Mataa aj mne vlastne dnes ešte robili ster na HPV vírus, ale nechápem načo keď nie som riziková, teda mám len jedného partnera, on tiež, a na toaletách si dávam sakrametský pozor. A teda vyzádzam z toho že dvaja lekári mi potvrdili ranku na maternici, tak snáď fakt ten odber je len "pre istotu". Juuu samé prekážky v pláne na 3.IVf, ale o to viac dúfam, že bude úspešné 🙂

zabkaevka
13. okt 2008

alebo možno HPV nie je len herpes, ale aj niečo iné, nevyznám sa a na nete je len k tomu o herpese. katastrofa

zabkaevka
13. okt 2008

kdeeeeeeeee steeeeeeeeee kooooočkyyyyyyyyyyyy
ja o pol hodinku končím v práci, ideme s manželom na masáž. Aj mi padne vhod, som vyervovaná, aspoň trochu zrelaxujem 🙂 po tom dnešom stresovaní u gynekologičky ☹

rebo
13. okt 2008

Zajtra idem do Martina, tak sa Vám ozvem, že aký mi dali protokol. Doteraz keď som chodila do KE, tak som si pichala len Puregon, tak neviem, že aký postup je v Martine. Tak čaute

petkaerdal
13. okt 2008

rebo osobnu skusenost nemam s Martinom,ale mam dobru kamosku a ta tam chodi,az na 3 IVF sla do Martina a je tehu....zevraj su tam dobri,iny system stimulky maju..myslim,ze mala gonal a mala dlhy protokol..vzdy mala len 4 vajka a tam z nej dostali 19....drzim ti palce 😀

skipi
13. okt 2008

...neprestane ma udivovat, ze niekde dostanu 4 vajka a potom sa podari viac ako 10....cim to bude...uz neverim, ze je to tym ze zena to ma dane v cykle alebo zeby ano?!??! no priroda je velka zahada....

zabkaevka
13. okt 2008

ahoj kocky som tu, ale uz z domu 🙂 hmm je to fakt cudne, ze zrazu ma tolko vajicok. ciiiiiiii parada. ale aj mne tak doki vysvetloval, ze je to vopred dane. ale je to asi aj v niecom inom, ked su take rozdiely. a u jednej kocke

mici11
13. okt 2008

Ahojte babenky,

Tak to by zaujimalo aj mna s tymi vajkami. 1.IVF som stimulovala s merionalom a 2 vajka, 2.IVF s gonalom a tiez 2 vajka. No nerozumiem 😅

zabkaevka
13. okt 2008

no aj u mna to bolo, vraj s lepsim liekom, mensi pocet vajok ako so slabsim liekom. nechapem, aj doki sa cudoval, ale potom cosi "skonstatoval" comu som nechala.
Kocky idem ja pomalicky porobkat v kuchyni poriadok po vecery, zajtra mam sluzobku, tak sa ohlasim v stredu. paaaaaaaa

antoinetta
13. okt 2008

Ahojte baby,
tak som vo vasej teme... 2 IVF neuspesny V Heliose. Mam problem s vajickami, pri odbere dost po oplodneni a predlzenej kultivacii az na 2 pokus len 1. Dnes som dala zapisat do poradovnika na darcovske vajicka. Rozmyslate niektora nad tym tiez. Cakacia doba je 2,5 roka 🙂, Skusim este treti pokus, este mam narok, no uvidime.

skipi
13. okt 2008

.. a pred 3ivf si mala ist na laparku a si tehu...zazraky sa deju.... len nie kazdemu....

antoinetta
13. okt 2008

Ahoj skipi,
preco myslis, ze by som mala ist na laparku? Ja som uz bola minuly rok, mam nepriechodne vajecniky.

mici11
13. okt 2008

skipi ano, ale verim, ze kazdy sa docka svojho zazraku, najma ked to najmanej caka 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
13. okt 2008

tak nad touto otazkou sa ja zamyslam uz dobrych par mesiacov,cim to je ?ten pocet vajok??? tiez mi bolo povedane,ze je to dane vopred...ale... 🙄
u mna 1 IVF-6 vajok-3 embryja-stimulka puregon...
2 IVF puregon 6 vajok-3 embryjka opät
3 IVF 6 vajok-3 embryjka stimulka s merionalom!!! az neuveritelne by som povedala,vzdy presne to iste...
no ,dalej mi bolo povedane,ze mam pco a tam byva vzdy vela prazdych,to mi aj logicky sedelo,lebo pri kazdej stimulke som videla na uzv velmi vela folikov a vzdy mi hrozil OHSS 😖 ...
a teraz sa pozrite,stale tomu neverim,uz sa opakujem,ale je to tak 17 vajok a 14 embryi...netusim,co to spravilo,ci o 2 dni dlhsi stimulka a dorastli,ale kazdopadne viem,ze pco neznamena,ze ich je vela prazdnych...
a podotykam tiez mi boli ponukane uz darcovske vajka...az doslova po prosbach dr. sme sli nadoraz zo stimulkov a do rizika OHSS,bolesti obrovske vazne teda boli...ale OHSS ziaden...
takze pco alebo az teraz zistena spravna stimulka???

janula13
13. okt 2008

Ahijte babulky, tak sem nakuknem, lebo ma zaujalo, co tu riesite...
1.Zabkaevka, neboj, ta ranka sa da jednoducho riesit a gynoflor je velmi dobry, aj ja mam problemy s krckom, zapaly a raz uz ma chceli operovat, lebo bola cytola 3, ale skocila spät po liecbe na 2 a odvtedy sa drzi, ale musim na pravidelne kontroly, castejsie ako ostatne, naozaj, kliiidek, preliecis a ides do toho, ver mi...vies v com je for, ja som si dala pred IVF urobit cytolu a ked som bola na koze a doki zacala hikat, ze...boooze, co to tam mate, no to je hruza, noteda toto...atd, tak si predstav aky vysledok som cakala a zbohom IVF..a vysledok, kultivacia dobra a cytola 2, s tym mozes na IVF...takze co z toho vyplyva?preliecis a ides na IVF...bud rda, ze si ranku vsimli 😉
2 petkaerdal, velmi sa tesim, citala som o tebe, to je super, ze ti to takto dopadlo...tiez mi vrta, ze cim to je ten pocet vajok, doki som sa este nepytala, ale spytam sa, ja som mala len 1, lebo jeden vajecnik uz mal popukane foliky, spravili mi OPU neskoro 😠 Smiem sa ta spytat, stimulovala si vzdy tymi istymi liekmi a podla rovnakeho protokolu?

petkaerdal
13. okt 2008

Jani aj ja si ta pamätam,viem,ze ti popraskali,nechapem,ako sa to mohlo stat...cyklus ti prepadol tym?
nad tebou som to pisala,2 krat puregonom a 1 x merionalom a teraz to bol 2x merionalom,obycajne najlacnejsie injekcie,vzdy kratky protokol,.ale vzdy pri tych 3 ivf som mala vysledok ten isty,takze to nebolo asi liekmi,ale zlou stimulkou,slabou a kratkou asi by som povedala,vzdy sa vsetci bali OHSS a nemala som ho ani teraz pri 17 vajkach,takze uz neverim ze pri pco hrozi az tak OHSS a ani ze pri pco je vela folikov prazdnych
ta otazka,co to sposobilo je stale nezodpovedana v mojej mysli...jedine co ma napada je,ze som mala o 2 dni dlhsiu stimulku,ako predtym merionalom tiez,ze by tym jedine dozrelo viacej vajok..ale aj tak je to dost velky rozdiel...neviem,mozno takyto iny zazrak... 😀

janula13
13. okt 2008

Petkaerdal, dakujem za odpoved, nuz ja som zase skor za zazrak, zeby ti predlzenim stimulky dozrelo o tolko viac vajok a za 2 dni?Hm, to sa mi nechce verit, mne posledne 2dni stimulky zvysili davku, normalne som mala 150IU, a potom o ampulku viac...ale fostimonu, nevies aka je maximalna davka?Rozmyslam, ze mi mohli davat viac od zaciatku, kedze jeden vajecnik pomalsie reagoval...a ten co reagoval dobre, ten uz bol popraskany...ale co uz narobim, tak jedine davat pozor na dalsom IVF...
Ozaj a cyklus mi kvazi prepadol, ratal sa, ale vlozili mi jedno embrijko, nasli vajko v tom lenivom vajecniku,tak v stredu idem na test, ale dnes som mala doma negativny a uz citim mrchu dost silno, brucho mam ako balon...skoda, stve ma to, ze nam takto padol pokus, ktory mohol byt uspesnejsi...ale nech to hlavne tebe teraz vyjde, ked si tak pekne naznasala 😀

petkaerdal
13. okt 2008

aha,nevedela som,ze si mala transfer,keby si nemala,co by asi bolo v takomto pripade aj lepsie,by neprepadol,je mi luto 😢 😢 😢
no aj mne sa to nezda,ze by to bolo kvoli tym 2 dnom .proste ja neviem a neviem,ci najdem na toto odpoved...kazdopadne sok pre mna,prijemny...
Jani ja fostimon vobec nepoznam,len puregon a merional..fostimon je nieco lacne?? lebo merional som pichala 3 ampulky,ale dava sa to podla vahy...pri puregone som pichala 150 IU skoda,ze uz nemam doma papiere,by som si aspon porovnala dlzku stimulky...ale pride mi tiez celkom logicke vysvetlenie,ze zvysenim davky foliky len rychlo narastu,neovplivni to pocet vajok...tie su asi dane teda uz vopred..a za tie 2 dni mi ich teda mozno len viacej dozrelo...sama neviem,asi sa budem musiet opytat toho dr....

janula13
13. okt 2008

petka, ved je to jedno, len nech sa ti zahryznu 😀 Myslim, ze tentokrat vam to proste konecne vyslo, ved uz bolo na case, tak uz to musi dobre dopadnut...nuz aj ja som tak rozmyslala, ze keby mi radsej ani to jedni vajko nevybrali, nemuselo sa to ratat,ale fakt uz skoda reci, ved sa popytam doki, ako tomu hodlaju nabuduce zabranit..je mi to luto samozrejme, ved IVF nie je sranda, aj ked som to znasala dobre, ale poviem ti, ze plakal som ako mala po tom OPU, ale uz je to za mnou, kujem pikle na dalsi pokus 😉
Myslim, ze fostimon je nejaky ekvivalent tych tvojich liekov, ale ja som mala dlhy protokol...vidis to sa tiez chcem spytat doki, ako a na zaklade coho rozhoduju ktory protokol, ty nahodou nevies, preco si mala kratky?A chod uz hajat, nech male hryzkaju, ja cakam do 23h, musim si dat utros..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre