Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mauzos
8. mar 2009

takze uvazujete nad tou pupocnikovou krvou? je to inak dobry rozdiel, ze polovicna cena. Ja som citala na to rozne nazory a rozhodli sme sa, ze do toho nepojdeme. Je to velmi financne narocne, este k tomu pri dvoch. Dufam, ze to nebudem lutovat 😒

tak potom sa tesime na fotky vyfintenych postielok..

janula13
8. mar 2009

ahojte hlasim nastup 😀
petka, tak hned odpovedam na otazku z piatka, nie neucim Tvojku english, skoda, bola by sranda 😀 to je rychlost, coo, musim si davat na to pozor...
babule som vas chcela potesit fotkami, ale z toho dvd co sme dnes dostali to manzel urobi zajtra na jeho compe na tejto starej sunke by to trvalo, pripadne naskenuje, to uz necham nanho..
ale tvojka stoji to za to, suhlasim, amal si pravdu, robil nas jeho syn, taky mlady fesak, a bola sranda, bola aj moja mamina, chuda, oci slzave 😀
verdikt je, ze parik to uz nijak nebude, pipiky ostali oba, definitivne 😀 a pomeral zase vsetko aj prezrel a su ok, uz viem ako lezia, pravy je hlavickou dole a lavy vedla neho hlavickou hore, maju okolo 714 a 748g, sedia s terminom porodu podla menzesu...
fakt krasny zazitok vidiet ich takto, zajtra si to opzriem zase, ako mi tam tancuju, jednu foto mame taku ze akoby sa bozkavali, hm, maju orientaciu na zamyslenie 😀
Tvojka, takze nemam lutovat ze som nebola na vystave?Ozaj ja ked som bola v ikei vo stvrtok tie postielky co byvali za 33 mali za 44 a este aj v akcii, vy ste kupili za 33?

tvojka
8. mar 2009

ešte sme sa nerozhodli kvôli tej krvi,ale rozdiel v cene je fakt riadny 😠 .Sa čudujem,že na SR ešte nevznikla konkurenčná firma Eurocordu...

janula13
8. mar 2009

Tvojka, tak to s tou krvou ma zaujima, ked to nastudujes, podas info?Som to akurat spominala MM co si zistila, lebo my nad tym rozmyslame..to akoze ako funguje, ze pride na SR nejaky madarsky lekar co to odoberie, ci uz len kurier co to vezme do madarska?ved co vlastne stoji tu u nas tych 25tis?ten odber a potom za skladovanie viem ze Mm bratranec plati 600sk/rok...

tvojka
8. mar 2009

Jani,som rada,že sa ti páčilo,aj nás robil mladý Brešťanský.Teším sa,že ste ok 😵 .Počuj a vám nedal aj fotečky?Nám dal asi 8.
Postielky sme tiež videli za tú cenu 44€,až som sa naštvala,že sme ich nekúpili skôr.A v sklade,ked sme ich brali,tak bola pri nich cena 33€.Tak sme už boli nabrúsení,že budeme pri pokladni protestovať proti cene 44€ a naúčtovali nám 33.Tak sme spokojní odišli... 😵

mauzos
8. mar 2009

no vitaj jani, takze super bolo? som ti hovorila, ze je to zazitok 🙂 tesime sa na fotecky.
nie je mi jasne, ako sa mohli akokeby bozkavat, ked tam kde ma jeden hlavicku, druhy ma nozicky. Ci zle som to pochopila?

janula13
8. mar 2009

tvojka, hej, dal nam dvd, 12fotiek, ale niektore su 2x a este tie papiere s meraniami..tak ste dobre kupili, lebo som si presne vravela ako budu maminy nastvane, ze cela ikea zlacnela a postielky zrdazeli..
Mauzos, ved to, oni na zaciatku boli tak ako som pisala, kopu si do hlaviciek, dufam ze to nebude mat nasledky na IQ 😉 ale potom sa tak posunuli ze mali tvaricky oproti sebe, stretli sa v strede brucha pri pupku, ved mozno to rozoznate na foto, zajtra pridam, ked uz teda dnes nie..
bola som si v dvojickach opisat recepty na tiramisu, nikdy som to nerobilal, ale MM to ma velmi rad...tak mi narobili chut, ze si idem dat zmrzku, dostala som od maminy od radosti, ze chlapci su ok, kupila mi dve velke piksle, asi pre kazdeho jednu 😀

tvojka
8. mar 2009

Jani,o tej krvi to naštudujem a určite dám vedieť.Funguje to ako u Eurocordu,odoberie to pôrodník,len oni pošlú kuriera pre to.Ked s nimi spíšeš zmluvu,pošlú ti balíček,je to taká termotaška s nejakými chladiacimi vecami,aby to mohol previezť.
U nás je vraj na dvojičky zlava,že neplatíš 25tis za jedno,ale 20tis a terajší poplatok ročný je tuším 1500Sk na jedno.V Madarsku je ten ročný poplatok cca rovnaký a na dvojičky je to dokopy cca 25tis.Ešte to preštudujem a dám vedieť 😉

janula13
8. mar 2009

Ok tvojka dakujem, pekne teda studuj 😉

mauzos
8. mar 2009

jani esteze necakas troch, to by si z tej zmzky aj anginu mohla dostat 😀
som rada, ze je vsetko OK. Nedoslo mi, ze tebe sa este takto krbalaju 🙂 moji uz nemaju miesto.
takze dobre, ze som pytala recept? Ja to tiez milujem, ale este nikdy som to nerobila. A nakoniec to vyzera celkom jednoducho 😉
videla si Jarkine babulky?

tvojka
8. mar 2009

ja som si dala zmrzku v Ikei,mnam,tam majú takú dobrú točenú.Len som nou rozplakala deti pri pokladni,ked začali od mamy drankať zmrzku a ona sa im chudera pokúšala vysvetliť,že v zime sa zmrzlina neje...tak som narobila problémy 😅

babulka123
8. mar 2009

ahojte, no cely den nic a teraz... heheheh

mau nedala som si magnezko lebo pijem cely den magneziu mineralku
ja neviem presne definovat , ale boli ma .. no ako by som to nazvala crevo.. podla mna bolo moc nafuknute a kedze som uz bola dnes 3x na velkej tak sa asi stahuje.. heheh to je moj laicky preklad ale boli to ako das.. vyslovene ako ked mate krce a idete sa vy... tak potom.. no desne, uz neviem ako si mam sadnut, lahnut nic, zajgtra pojdem k dr. nech sa na to pozrie..
ale mam pocit ze babatko citim aj ked dnes podstatne menje..

mauzos
8. mar 2009

tvojka 😀 ved pockaj o 5-6 rokov sa ti to mozno vrati a tvoje dvojky budu drankat zmrzku 🙂

babul z toho si nic nerob, ze citis menej babo, ja mam take dni ze cely den nic, az vecer a inokedy kopu cely den. Dufam, ze to budu len zazivacie problemy, zajtra drzim palce ku dr.
stretli ste sa vcera s petkou? pacia sa ti tie cierne vecicky?

pipka
8. mar 2009

ak mate v IKEA family kartu, tak mate na vsetok detsky tovar zlavu tusim 10% 😵
aspon ja som minuly tyzden bola nakupovat nejake prkotinky z detskeho odd a miesto 19,15€ som platila 14 aj cosi € 😉

babulka123
8. mar 2009

mau hej stretli sme sa ale len na chvilku lebo oni tahali dalej a my sme boli akurat s marekom v takej nalade ze ...no skoda komentovat.. a vystava v inchebe nas potom uplne dorazila..strasne nieco.. ked to porovnam s vystavami co byvaju v cechach neviem .. nieje co dodat..

a teraz pozeram ceny postielok v madarsku a je mi z toho smutno ja pojdem asi nakupovat tam...

pipka.. uz cakam na karticku .. hehehe

janula13
8. mar 2009

babulka, ze su dobre ceny postielok v cechach, jedna babulka co vsetko prelustruje planuje tam, chces link?len tak pre inspiraciu, mozno si to uz videla..Inak aj ja som mala zase v stredu take krce, ale to uz viem ze je to traviace, idem na wc a je pokoj, ale este pobolieva, tak dufam ze je to aj tvoj pripad..
Pipka dakujeme za tip, akurat nam tam naposledy dali letak je tam nieco s tou family kartou, za zvazenie to stoji 😀
mauzos, ved to, nechapem preco mi to tiramisu doteraz nenapadlo robit, my sme doma robievali taku slahackovu tortu dost tomu podobnu, namiesto kremu klasicka slahacka a este aj naukladane ovocie, mamaina to ma velmi rada.
veru, ti moji sa este maju kde pohnut, ktovie dokedy 😀 a videla som jarkine babulky, ja som neviem ako stihla, teda dufam ze si ich nemylim s inymi, nejako ich teraz pribuda 😀 to bola ta lenka a danielka, ci to su palculienkine, lebo tie som videla..

babulka123
8. mar 2009

janulka.. ja tiez dufam..
len som myslela ze sa vytoto a bude pokoj a namiesto toho ma to boli ako cert cely den...
pripomina mi to bolesti ktore som mavala pri svojej bolestivej ovulke.. no uvidime co z toho bude..

mauzos
8. mar 2009

jani to neboli jarkine 😀 ona ma Sophie a Ameliu 😀 tie co si videla su tusim palculienkine 😀ja uz mam v tom tiez gulas ...
ja robievam taku jogurtovu tortu, alebo z kyslej smotany. V lete je to neskutocne osviezujuce.
a dnes na veceru som robila plnene zapekane zemle, tak sme sa nafutrovali, ze este teraz odfukujeme na gauci 😀 je to mnamka

janula13
8. mar 2009

mauzi ja som sa predsa len nafutrovala tou zmrzkou, co uz, musim ju teraz jest, nech si daju aj chlapci, ked od babky dostali 😀 Sphie a Amelia, tiez si pamätam, ale ja ti uz fakt neviem ci som ich videla, alebo si len pamätam mena..ale pamätam si fedrin baculaty parik, ti su krasni 😀 Ale mari sa mi ze aj jarkine som videla, ved ked da foto, tak si to overim a ujednotim 😀 inak z kyslej smotany robime aj my, aj ta je vyborna, ked nie je taka sladka..hned by som si dala 😀

janula13
8. mar 2009

a konecne, uz som si pozrela jarkine, peknucke su,aj tie mena...ani nevyzeraju malicke 😉

mauzos
8. mar 2009

mne poslala skypom viac fotiek, asi ich este nestihla pridat do albumu. Na tych novsich su strasne zlatulinke. Tie co pridala, su este z tych prvych z porodnice. A su uplne rovnake, nechapem ako ich rozoznava 🙂 Dufam, ze moji budu fakt dvojvajecni, lebo neviem neviem 😲

janula13
8. mar 2009

inak mna sa dnes 2x pytal ako viem ze su dvojvajecni, ja som myslela, ze to vidi aj on..ale mozno uz su velki na to aby to videl, ale ta prepazka je medzi nomi, neviem ci to je smerodajne..

mauzos
8. mar 2009

ja tiez neviem odkial vedia, ci su jedno alebo dvojvajecni. Citala som, ze jednovajecni mozu mat bud jednu spolocnu placentu alebo kazdy svoju. Teraz som sa pytala dr. v nemocnici, ci je to iste, ze su dvojvajecni, tak vraj pri IVF je mala pravdepodobnost, aby boli jedno. No potesil ma 😒 Ked budu rovnaki, to bude sranda, ved sa mi popletu 😲 😀 😀
kolegyna ma jednovajecnych synov, uz velkych a do polroka musela jednemu viazat na rucicku maslicku, lebo boli uplne stejni, este ani ziadne znamienko, nic ...

janula13
8. mar 2009

to ma nestras, to mi ani nenapadlo, zeby zrazu boli rovnaki, ved nam od zaciatku vraveli aj pisali v papieroch ze biamniales, ja som myslela ze to znamena dva vaky, tym padom dvojvajecni, inak su asi v jednom vaku, spolocnom, tusim sa v tom pojdem povrtat, to by ma zaskocilo, s tym ja neratam 😀

mauzos
8. mar 2009

uz s tym aj tak nic nenarobis, aj keby boli. Aspon by mali srandu v zivote 🙂 Mne tiez vsade pisu gemini bichoriales biamniales. Ale to mi napisal lekar z centra do spravy a odtial to podla mna uz len opisuju. Aj som to vtedy na zaciatku hladala na nete, ale je v tom chaos ...
uz ma drahy zenie do postele, tak dobru noc
napis potom, co si vyzistila

janula13
8. mar 2009

dobru, idem aj ja spat, moj uz spinka, tak sa pridam k nemu, skusim zajtra nieco vynurat, pripomen mi to, vies ze zabudam 😀

petkaerdal
9. mar 2009

ahojte kocky,
tak my sme uz spaät,som nejaka unavena z tej cesty
baby mna tie ruky kazde rano bolia uz priserne 😢

Jani,super,ze ste ok,krasnu vahu uz mateeee 😀 😉 😉 😉
som zvedava na nasu vahu a zvedava na tvoje fotcke a aj fotecky bruska

tvojka,tak uz mas postielky,uz chystas teda vybavku,superrr 😉

mauzos,babul...vy ako???

ja mam uz doma tie sady,nooo ale nakoniec sa stala taka mensia chyba,ta pani byva kusocek od Ba,tak sme sa vcera po ceste u nej zastavili,sady som vratila a zobrala uplne ine,kuknite fotky...ale inak tie boli tiez uzastneee ,aj kvalitneee 😀

petkaerdal
9. mar 2009

baby,co ste riesili jednovajecne a dvojvajecne 😀
ja si myslim,ze mas jani dvoj,ved na zaciatku si musela krasne vidiet,ze mali kazdy svoj vak,moje teda mali,to su dvojvajecne,jednovajecne su v jednom vaku,nie?

petkaerdal
9. mar 2009

kde ste,spite vsetky?

mauzos,ozaj,salko som kupila,tak poobede sa asi pustim do toho kolacika 😉

mauzos
9. mar 2009

ahoj peti, takze ste stastlivo pocestovali. Vratili ste sa asi neskoro, ze si sa tu uz vcera neukazala. Kraaasne postelne ste vybrali. Poslali ti ine ako si chcela, ze ste boli menit? A zavinovacky mas take ako ja s maslou 😉 krasne.
mna vcera napadlo, ze som ti zabudla pripomenut to salko, ale vidim, ze ty este nemas sklerozu, ako my poniektore, ze Jani 😀 😀 Dufam, ze kolacik bude chutit, potom posli mailom ochutnat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre