Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

janula13
2. nov 2008

Mici velmi ti dakujem, uz som skludnena, nejdem nic podnikat, od bolesti sa nezvyjam, tak si pockam na prvy utz 11.11. aspon bude mat manzel darek k meninam, dovtedy sa to dufam nezvrtne...
a neviem kto sa pytal, ale cakam len jedno, jedno vkladali, tak myslim, ze jedno 😉

csilla76
2. nov 2008

ja som sa pytala janula 😉 som nevedela ci jedno alebo dve 😉

janula13
2. nov 2008

oki 😀

pointka
3. nov 2008

Petka gratulujem k drobcekovi 🙂 Fotecku ukaz 🙂

petkaerdal
3. nov 2008

ahojte,tak foto v albume,lepsie to odfotit neslo...sa mi zda ta bublinka malicka,ani som sa neopytala dr.ci je velkostou ok....

rebo
3. nov 2008

Ahojte babenky.

Tak ja mám práve smútok na duši. Cez víkend som mala strašné bolesti v podbrušku, tak som išla k svojej ženskej doktorke a tá ma "potešila", že mám rozsiahly zápal. Takže z môjho stimulkovania, ktoré som mala začať v nedeľu nebude nič. Môžem čakať ďalší mesiac, lebo mi nasadila antibiotiká. No proste sa mi darí, asi ma ten najvyšší nemá veľmi v láske. Som z toho zúfalá. Zajtra musím volať do Martina, že sa mi to posúva. Už som začala počítať dni, že kedy začínam a odrazu toto. Je mi neskutočne do plaču.

mici11
3. nov 2008

Ahoj rebo,

Je mi luto, ze sa ti to posuva ☹ . Ale je lepsie vsetko preliecit, lebo aj to moze sposobit, ze sa embryjko nezahniezdni. I ked mi je jasne, ze si sa uz tesila, ze zacinas stimulkovat, ale aspon budes mat kraaasny vianocny darcek 😉 .

Petka, presne taku malu machulku mam na prvej fotecke so sona, tiez som bola 5tt 😉, velkostou je urcite OK 🙂 🙂 🙂 .
Inak ako sa mas? Ziadne zmeny? No mna vecerne vracanie nejak nechce prejst. I ked uz je to o nieco lepsie.

janula13
3. nov 2008

Peti, ale ved to je krasna machulka, tak uz len srdiecko a je to, ja stale nic nemam, idem az priamo na srdiecko a bojim bojim, ci bude, ma niekedy napadne, ze pri tolkom napinani a uz aj vracani som to babo musela uz vyvratit 😝 😅 😀 ved to nema sancu, ked ma tak natahuje...ale zase na strane druhej, ono to robi...tak a kedy mas dalsi utz?

petkaerdal
4. nov 2008

ahojte,tak dakujem za povzbudenie,vobec som sa ja truba neopytala,ci to vyzera v poriadku....
ja idem na dalsi uzv az na dalsi piatok..
neboj Janka,urcite si drboca nevyvracala 😀 😀 😀 ono robi tu neplechu 😉
ja stale nic necitim...asi budem mat kludne tehotenstvo 😝

mataaa
4. nov 2008

Ahojte snazilky a tehule,
vcera som bola na UTZ a pre lieky v FC. Rada ako na chleba. Taku plnu cakaren som tam nezazila. A to sme sa bali, ze kvoli havarke na Pristavnom moste prideme neskoro. tak som vyfasovala plnu igelitku a ak pojde vsetko ako ma, buduci tyzden zaciname stimulovat. Neboli ste tam nahodou od 10,00 az asi 10,45? Mozno sme sa tam videli.

petkaerdal
4. nov 2008

Ahoj matka,tak budeme drzat palce...tu plnu igelitku velmi dobre poznam 😉

mici11
4. nov 2008

Ahojte kocky,

No ja som dnes uplne mimo, cely den skoro spim. Som nejaka unavena a je mi tazko od zaludka. Ale vcera vecer som konecne nevracala 🙂 .
Mataaa drzim ti palceky pri stimulke a dufam, ze nas budes informovat 😉
Petka bud rada, ze ti je dobre, sice ani u mna to nie je az take hrozne, ale som potom z toho znicena 😝 .
Ja idem do poradni 12.11. dufam, ze bude vsetko OK. Uz mi budu brat aj krv na nejake vysetrenie.

babulka123
4. nov 2008

ahoj mataa, ja som tam vcera bola bola som objednana na 11 ale prisla som skor, tak mozno aj ano.. mala som hnede pruskove tricko a rozpustene vlasy... bola som trosku nervna lebo som cakala skroro do pol dvanastej.. igelitku mam uz aj ja.. kedy zacinas pichat.? tusim budeme v tom spolu ...

mataaa
4. nov 2008

Babulka, ja som zas mala cerveno-biele pasikave tricko a rifle, pod usiska ostrihane skoro cierne vlasy.
S tym pichanim to vidim tak od 13.11. Uvidim ako nacas sa dostavi mrcha. Mavam to +/- 2 dni. Buduci tyzden vybavujem predoperacne. aku ti predpisali davku? Ja mam teraz 5 merionalov. Moje vajecniky nejak skor vypovedavaju cinnost, tak z nich chceme vymacknut aj to malo co tam este je. snad to budem znasat dobre. minule som mala 4 a tocil sa so mnou cely svet. vobec som nemohla soferovat.

babulka123
4. nov 2008

matka tak ja som ta asi uz nestihla, aspon si ta nepamatam...
no ja mam 4 merionaly.. predtym som bola v GF a mala som len 225 IU gonalu ale len 4 vajka.. tak som zvedava co zo mna vydoluju teraz. 1x v zivote mi dr.povedal ze mam PCO tak sa este viac bojim OHSS ale potom si hovorim ze kedze som uz na jednom IVF bola a nic mi nebolo snad nebude ani teraz.. no ja by som mala zacat pichat uz teraz bud v stvrtok alebo piatok tak som zvedava co si somnou mrcha spravi, mavam ju pravidelnu 28 dni +-2 dni tak ako ty .. a ze PCO??? no neviem .. uvideme...

mataaa
4. nov 2008

Babula, ja mam tiez PCO, a dostavam mrchu v rovnakom intervale. PCO Ti skor ovplyvni pocet vajicok. Mne to zistili hned na zaciatku (asi pre 3 rokmi). Ked neberiem lieky, tak nemam vobec ziadne vajicka. U mna OHSS nehrozi. Mam sice PCO, ale vzhladom na predosle stimulacie ... boli sme radi ked pri 2. pokuse boli 4 vajicka. Snad teraz dopadnem ako Petka a budeme si moct "vybrat". 😀

babulka123
4. nov 2008

jaaaj tak to som mozno na tom podobne ako ty.. ale vies sranda je skor v tom ze na gynde som varena pecena a o PCO mi v zivote nikto nic nehovoril... ale co uz vsetko je raz 1x... hehehehe beriem to sportovo

mataaa
4. nov 2008

tak to je to hlavne, byt v pohode. Inak mne na to moj 1. gynekolog za asi 10 rokov tiez vobec neprisiel. X-krat mi bral krv a robil rozne vysetrenia a nic. A potom stacilo prist k inemu a hned bolo jasne ktora bije. Ono je to o tom kto ako pristupuje k praci. Keby som to vedela hned, mohla som si usetrit mnoho starosti. Ale to je uz za nami. Teraz vieme ako postupovat, tak sa snazime do roztrhania tela.

petkaerdal
4. nov 2008

babulky tak super,dalsie tehule na obzore 😉
a OHSS sa nebojte,ja mam silne PCO a nemala som ani naznak na OHSS...bude to v pohode a keby vam hrozil silny OHSS ,tak by vam dr. hadam doporucil dostinex,ja som ho mala...
Matka neboj,urcite dopadnete teraz lepsie,treba verit 🙂
babulka a s tym,ze ti nikto doteraz nepovadal,ze mas PCO,si nic nerob...ja som sa to dozvedela tiez az vo FC
inak babule,mate ake konske davky 😀 ja som mala vzdy 3 merionaly
micia a ty nejako musis vydrzkat, tie nevolnosti urcite postupne pominu..ja by som chcela aspon jednu sablu dat,aby som vedela,ze som tehu

mici11
4. nov 2008

petka ved ja vydrzim a rada. Od vcera som nevracala, tak uvidime co bude dalej

mataaa
5. nov 2008

Baby poradte, vcera vecer pred spanim som objavila spinenie, vcera bol ale len 21. den cyklu. Vecer som bola cvicit, tak neviem ci tym namahanim mi tam praskla nejaka cievka, alebo co. necitim, ze by mala dorazit mrcha skor ako normalne. Akurat ked mame zacat stimulovat tak sa to zacene sr... ☹

petkaerdal
5. nov 2008

ahoj mici...no dneska v noci mi bolo dost zle,uz som myslela,ze hodim sablu...a nevydrzala som a o 4 som musela ist nieco zjest,ja som strasne stale hladna,od hladu mi bolo zle...je to normalne?
matka no to tak vzdy byva,ked na nieco cakas,tak sa to zacne sr...ale pockaj a uvidis,ci sa rozbehne...

babulka123
5. nov 2008

petka , mataa ahoojte...
no ja mam 4 merionaly lebo mam vyssiu vahu a s mensimi davkami by to asi bolo zbytocne.. a mimochodom dnes ocakavam mrchu..tak som zvedava ci sa jej uraci prist na cas...

mataaa
5. nov 2008

Peti cakam, chodim na WC a kontrolujem. Zatial pohoda, asi to bola len chvilkova zalezitost. Uvidim do poobedia, keby to pokracovalo volam FC.
Babulka ja to mam tiez kvoli vahe, aj ked si samozrejme myslim, ze to nie je az take zle, ved podla BMI mam len miernu nadvahu 😉

babulka123
5. nov 2008

vies je mi to v podstate jedno preco mam tolko hlavne ze to bude to prave orechove.. hehehehehe

petkaerdal
5. nov 2008

babulka ahoj,tak super,uz sa to blizi.....a na tu mrchu nemysli a ona pride 😉
uz sa tesim s tebou babulka 🙂
Matka ,ak to skoncilo,tak asi len chvilkova zalezitost a par dni si este budes musiet pockat.

babulka123
5. nov 2008

juuuj peti dakujem aj ja sa tesim .. cmuuuk

petkaerdal
5. nov 2008

budem ta podporovat,uvidis,ako stimulka rychlo ubehne a ani sa nenazdas a bues mat drobcov u seba...das vlozit dve?

babulka123
5. nov 2008

peti urcite ano .. teda ak budu... ale dufam ze kedze teraz budem mat vyssie davky ze sa to podari

babulka123
5. nov 2008

peti uz aby to bolo za mnou zacinam byt z toho poriadne nervozna... ja som strasny stresmen, aj ked viem ze uz ako to chodi, napriek tomu moje telo si robi co chce... viem ze sa nemam coho bat ale nejako to neviem sama sebe vysvetlit... som proste taka... takze ked uz to bude vsetko tak ako ma byt... juuuuj taka budem rada..

vies velmi sa bojim tej PK, toho ze sa oplodnia ani nie, ale ci preziju PK aby mali aspon co vkladat.. pri prvom pokuse som mala len 1 vajko a to mi vlozili na 3 den od OPU takze...

ozaj vo FC sa chodi na 10 alebo na 14 den na krv?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre