Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
30. dec 2008

ti to verim Janka,nic prijemne,ja som teda zazila par dni take,ze mi bolo trocha zle a to sa mi nepacilo a nie ze by som vracala...ale hadam ti to prejde coskoro 🙂 nadej mas 😀
dalsie tehu? 😀 😀 😀 ja chcem este jedno potom urcite,tie embryska nevyhodim,aspon by som urcite skusila 😉
a babätka su urcite v poriadku,preco by neboli,aj moje a aj tvoje..
Jani ty necitis to bublinkovanie v brusku ,ked lezis??? ja ano asi 3 dni uz,je to velmi prijemne 😀

a kocik vedla seba? lebo som videla nazivo ten za sebou a je peknucky len s autosedackami,nechcem uz 10metrovi kociar,no je moc velky a nevidis na obe deti a to prve si nemoze nikdy celkom lahnut,lebo sa ta prva sedacka neda
a tento vedla seba je malicky,ako som pisala,vojde lahko cez dvere a je kratky a lahucky...ja som uz rozhodnuta ,aj pre ciernu farbu...po silvestri ho ideme objednat 😀
ty si pre aky rozhodnuta? ci este pre nijaky..ja by som Jani vyberala len taky typ,ako mam ja,este o 2 viem,ale nevidela som ich,ale podla cm,su malicke...ten moj ma 74cm tusim

petkaerdal
30. dec 2008

dneska som citala,ze od 15tt sa detom zacnu vyplnovat kosticky vapnikom..Jani,taze ti prihara,ak nechces hadiky 😀 ,ja mam este jeden den cas,od zajtra som 15tt
som sa rozhodla,ze budem pit kazde rano salku mlieka,ako ked som bola skolacka na ranajky 😀 obnovime to 😀

janula13
30. dec 2008

Peti akurat som to hovorila mamine a manzelovi, ze citim take bublinky, ale neviem ci je to ono, mozno je, neviem, verim ze hej 😀 ale este si to uzijeme, tomu ver 😀 jakocik este nemam vybraty, pozerala som tak na zaciatku, len tak pre zaujimavost a teraz som sa k tomu este nedostala, ale zacnem hladat a rada by som sla aj vyskusat na tu vystavu...hej treba si dat pozor na rozmery a aj na vahu, kolieska...atd, ja som za vedla seba, len este ho najst a v nejakej rozumnej cene, nechcem velmi drahy, ani najlacnejsi...rozmyslam, ci ten prvy s vanickami nekupim z druhej ruky a az optom zainvestujem do sportoveho, ale ak najdem novy v dobrej cene a nebude to suviks, tak budem rada...ten tvoj je na mna pridrahy, ta cena 1200 eur je za co, za vsetky verzie, ci len hlboku ci sportovu, ci za co?
mlieko, nuz snazim sa, este mozno dam jeden puding, len mi je nanic, tak nemam na nic chut..idem zehlit po troske, zajtra rano zase cestujeme k mame..

janula13
30. dec 2008

nuz babul, pekny je, tebe sa bude vyberat 😀
Ja som zatial celkom naklonena tomuto..

http://www.kocarky.cz/kocarek-babywelt-ohio-twi...
idem hajat, dobru a zajtra krasneho Silvestra oslavte ako len najlepsie viete a negrckat!!!! 😀 😀 😀

babulka123
30. dec 2008

janulka super, tiez je pekny... ja som si napisala zoznam co chcem aby kocik mal a podla toho budem hladat..

tym ze budeme mat babatka v zime vo fusakoch a dekach a ja neviem v com moznom zabalene a este budu malinke na to aby sedeli tak musia byt v hlbokom kociku alebo fusakotaske, tak sa snazim hladat taky co ma najsympatickejsie rozmery, aspon 80-85cmx35-37cm... podla mna je to dost dolezite lebo sa moze stat ze v januari , februari ich tam uz nenacpeme.. ja viem ze ja to mam jednoduchsie ako vy ale aj tak je to hotova veda.....

babulka123
30. dec 2008

podla mojich parametrov zatial vyhrava tento

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

petkaerdal
31. dec 2008

ahojte kocky,
vy co ste tu strasili v noc?neviete spat 😀
Jani,ja som presvedcena,ze je to ono,to bublinkovanie,lebo doteraz som to nikdy necitila a citim to vpredu ,tak dole,takze to niesu creva 😀 ,je to peknucke 😀 😀
Jani,aj ja som chcela kocik najskor po niekom,ale veru po dvojickach aj tazko najdes,aby ti vyhovoval,takze kupim,pozri Janka ten co mam ten druhy v albume,ten bol lacnejsi a sirka taka ista a lahucky,povedala predavacka,ze je to to iste a stale menej a este jeden som nasla,myslim,tvojka sem dala link,ten stoji 21 000,kukni ten,to su 3 jedine,co som doteraz nasla,moderne,uzke,vojdu cez dvere a lahucke...
ten co mam ja vybraty je sportovy a plus vanicky a fusaky,iba sportovy stoji tusim 550 eur...no drahe je to,ale co narobime 🙄

petkaerdal
31. dec 2008

Jani,co si dala ten link vyzera zaujmanvo,cena dobra...aj sirka,len daj pozor,lebo vela krat je sirka myslena vaniciek ,nie sirka podvozku,tak to bolo pri tom Alu S4 a ked som videla nazivo,nieco hrozne...teda aspon mne zalezi na tom,aby vosiel cez dver a do kufra auta...a tie velke vyzeraju velmi ale velmi skaredo pre mna... 😅 😅 😅

petkaerdal
31. dec 2008

babul,ten tvoj vyze tiez krasne,ale ma take umele koliecka,to dieta dobre vynatrasas 😀 😀

babulka123
31. dec 2008

no neviem mala ho byvala kolegyna a nevie si ho vynachavalit... tak uvidime, ked ho uvidim v reali... este som jej pisala nech mi povie vsetky pre a proti .... potom sa rozhodnem, ale zatial vyhrava...

petkaerdal
31. dec 2008

ako sa mas babul? co planujete na dneska vy?

petkaerdal
31. dec 2008

kocky aj Vam teda tu ..babulka ,mici,Janulka a tvojka,uspesne dotehulkovanie,krasne a zdrave deticky prajem a tym ktorym sa este sen nesplnil,prajem splnenie toho sna,vela vela stastia pri dalsom IVF a v roku 2009 uz len same pozitivne testiky,nech je ovela uspesnejsi,ako tento predchadzajuci....a samozrejme zdravie,stastie a laskuuuu 😀

babulka123
31. dec 2008

pertka dakujeme.. z celeho srdca prajem vsetkym babam aby sa to podarrilo... a najlepsie normalne bez IVF...

my ideme dnes k znamym velmi sa tesim , mam tam pripravene miestecko kde si mozem lazkat a KYBLIK... hehehe
ale dnes mi je napodiv super, tak dufam ze to tak vydrzi do vecera. akurat som hovorila marekovi ze ako super ze som tehotna lebo dnes by som mala akurat dostat mrchu a to by som bola max.nespolocenska... hehehehe

mofa
31. dec 2008

aj ja prajem vsetkym stastny novy rok a vela uspechov v nom.mam jednu otazocku na baby co sa snazia uz dlho a tiez uz podstupili aj IVF.
predtym ako ste sa zacali snazit o babatko mavali ste nejake problemy?myslim nejake liecene problemy,zapaly,nepravidelna menstruacia a pod.len by ma zaujimalo ci ked teraz normalne chodim na prehliadky a stale mi povedia,ze vsetko je ok ci sa to uz aj teraz da zistit.ale to musia byt specialne testy a pod.
ci uz teraz lekar by vedel,ze mam napr.nepriechodne vajcovody.
lebo trochu tomu nerozumiem.samozrejme,ze to,ze nemozem otehotniet sa da zistit ak ked nebudem moct otehotniet len by som chcela vediet ako to prebiehalo u vas.dakujem.

petkaerdal
31. dec 2008

babulka,tak sa dobre zabavte a hadam kyblik nebudes potrebovat 😀
my budeme asi domka,romantikus sami dvaja...alebo u svagra,uvidime este...

mrcha? ja som na nu uz aj zabudla babul,ty na nu myslis este? 😀

ja citim bublinky dneska cely den..hehehehe som stastnaaaa,ake to je kvvasnuckeee 😀

petkaerdal
31. dec 2008

ahoj mofa ,aj tebe stastny Novy rok a uspesne snazenia sa o babo 😉
tak ja som pred ivf mala problemy,nepravidelny menzes,anovulaciu a vlastne PCO a drahy zly spermiogram,takze sanca nulova bez ovulacie 😢
no zalezi akeho mas dr .a co su to za normalne prehliadky,na zaciatku treba spravit hormonalny profil ci su v poriadku hormony a potom odsledovat ultrazvukom ovulaciu,lebo zdat sa navonok moze vsetko v poriadku a nemusi byt,mozu byt napr.aj upchate vajcovody,ako pises sama a to lekar pri beznej prehliakde nezisti,to sa zisti pri laparo a hned aj odstani

a u nas to prebiehalo tak,ze nebola ovulka,tak som sla hned do centra ,tam zistili aj zly spg,tak nebolo o com a tam nam aj pomohli 😀

babulka123
1. jan 2009

nikto? tak aspon my... z celeho srrdiecka teda vsetkych 3 vam zelame co najviac zdravia, stastia , lasky. cmuuuk

mici11
1. jan 2009

Vsetkym prajem vsetko dobre do Noveho roku 2009 hlavne nech sa dari nasim babatkam, ktore sa nam narodia prave v tomto roku. Ostatnym prajem, aby rok 2009 bol velmi uspesny v ich snazilkovani 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

marione74
autor
1. jan 2009

ahojte dievcata, zdravim Vas a prajem vsetko naj do noveho roku, aby sme takto o rok (alebo aj skor 😉 uz drzali nase miminka v naruci 😉 Takze Vy nech vsetky stastne dotehulkujete a my snazilky nech uz sa to konecne podari 😔
Ked tak pozeram namatkovo, tak takmer vsetky babeny co poznam z konika a sa snazia uz dlhsie tak su tehu, tak uz sa to konecne musi podarit aj mne 😠 Chcela by som 3 ivf vo februari, tak uvidime.

Mofa, ja som mavala ako Petka nepravidelnu MS, takze anovulacne cykly velmi pravdepodobne.
To ze muzik ma zly spermiogram a ja mam este aj nepriechodne vajcovody sme zistili az v centre...

csilla76
2. jan 2009

ahojte,len vam idem napisat ze test je negativny 😢 😢 je mi na nic..neviem ako to zvladnem..... 😢 😢

o chvilku idem na krv..ale uz je to rozhodnute..... 😢 😢 len aby som tu cestu zvladla citim sa hrozne... 😢 😢

dakujem vam za podporu a proste za vsetko zelám vám krasne zdrave babatká 🙂

odchadzam z konika,musim to predychat..to bola moja posleedna nadej..... 😢 davam pauzu.

babulka123
2. jan 2009

csilaaaaaa 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

mici11
2. jan 2009

Csilka velmi velmi ma to mrzi a je mi z toho smutno ☹ ☹ ☹ Drz sa zlatko a ak budes mat chut ozvi sa.

mici11
2. jan 2009

Marione ahoj, aj tebe vsetko dobre a verim ze februar bude pre teba velmi uspesny 🙂 Drzim palceky.
Mofa no ja som mavala problemy s cystami, MS som mala pravidelnu aj ovulaciu a spermiogram mame v poriadku. Potom nasledovali operacie a tak dalej...Ci mas priechodne vajcovody sa da zistit naplnenim kontrastnou latkou, alebo laparoskopiou.
Babulka, Petka, Janka 🙂

babulka123
2. jan 2009

ahojte.. mne je dnes dost blbe.. ani nie ze by somm grckala alebo tak ale cely den som strasne strasne neskutocne strasne unavena, ako keby mi niekto vypol poistky... ledva drzim otvorene oci..

ja som sa na to ze budem tehu velmi tesila a teraz. skor som stale smutna, uz aj marekovi to vadi a ja si neviem pomoct... nieje to o tom ze by som to chcela ale nevladzem fungovat v normalnom zivote.. neviem ci to robi ten utros hehe, alebo to vazne zle znasam. dnes ficim len na rohliku so sunkou zaludok mam na vode, smrdi mi vsetko na svete este aj ja sama sebe.. hehehehehe
ja len dufam ze to coiskoro prestane, lebo uz ma to hneva... ja by som tak chcela si to cele uzivat a teraz som tak nejako na tom ako keby som sa nedokazala z nicoho tesit..

tvojka
2. jan 2009

Babul,
nebud smutná.Jasné,že ked ti je zle,všetko ti smrdí a si unavená ako svina,tak asi nemáš moc náladu na vtipkovanie.To je normálne.Vydrž ešte nejaké 2-3týždne a uvidíš,že bude lepšie 😉

mici11
2. jan 2009

Babulka celkom ta chapem, ja som sa zo zaciatku velmi bala a nemozem povedat, ze sa uz nebojim, ze ci je vsetko Ok. Smutna ani nie som, ale lachko sa znervoznim, lebo nezvladzem tolko ako predtym, co je sice pochopitelne, ale clovek si to nejako neuvedomuje. Dokazala som makat aj 14 hodin v robote a potom este doma navarit a normalne fungovat, cez vikend ist niekam so znamymi a energie som stale mala dost. A nechcem tym povedat, ze chcem fungovat takto, to ozaj nie, dietatko je prvorade. Ale chcem tym povedat, ze trosku upracem a som KO, vsetko mi pada z ruk a som nervozna. Drahy vravi, ze mam byt v pohode a uzivat si ti a nestresovat a vobec sa mu nepaci, ked nervacim, alebo placem. Ale cim viac si hovorim, ze uz odteraz budem v pohode, tym sa mi to menej dari ☹ Ale snazim sa to uzivat, lebo tehu nam ujde tak rychlo ako nic. No neviem, ci som ti tymto pomohla, ale vidis nie si v tom sama. Ale mam aj prijemne chvile a tych je urcite ovela viac, ale tie zle si clovek viac zapamata lebo ho trapia. Babulka tak si uz len uzivajme OK? 😉 🙂

babulka123
2. jan 2009

tvojka uz aby to bolo.. hehehe naozaj som si to takto nepredstavovala..

janula13
2. jan 2009

Ahojte babulky moje, tak som tu az dnes, tak oneskorene vsetko len to najkrajsie do Noveho roka, vela zdravicka aj bobacikom ajich maminkam aj snazilkam, nech ste obklopene laskou a tiez nech vas trpezlivost a optimizmus neprechadza...apelujem na tie, co maju nevolnosti 😀 😀 😀
Babulka, uz aj ty depkujes z nevolnosti, tak to sme tu partia vesela, co, len sa stazujeme, komu je horsie, niekomu dlhsie, niekomu kratsie....presne si popisala aj moje pocity a aj tvojka, sice nenervacim, neplacem, ale trosku ma sem tam vyvedie z miery ako malo vladzem a aka som ulezana a leniva...citim sa vycucnuta, ale ako kedy, napr.od silvestra sa celkom drzim, aj vecer, len keby to tak ostalo, sice mate pravdu, predstavovala som si to aj ja inak, ale ked si spomeniem co som sa napilila usi manzelovi, ze aj ja uz chcem babo a nic....tak som hned vdacnejsia za to ze sa to podarilo aj za cenu nevolnosti, aj ked to zneprijemnuju a tehu je aj o tom, cakat sme to mali vsetky 😀 😀 😀 tak babulky nedajme sa, su aj ovela horsie veci ako toto a vazte si to, co vam ich sposobuje...nuz hormony su svine, ale vdaka za ne 😀

mici11
2. jan 2009

Ahoj Janulka, presne ako pises 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre