Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mataaa
25. sep 2008

Ja ti neviem, mne zistili PCO z hormonalneho profilu hned na zaciatku liecby pred 4 rokmi. Pri laparke sa to len potvrdilo. Potom som dostala metformin. Hormony sa upravili, ale ovulka nie. To som ešte ani do centra nechodila, liecila som sa len v ambulacii na liecbu sterility. Tam mi porobili vsetky vysetrenia a aj IUI. A ked uz nevedeli dalej pomoct, tak ma poslali do FC. Mala som vlastne vsetko nachystane a mohli sme hned zacat stimulku pred IVF.

alicag
25. sep 2008

tak ahojte 🙂 všetky snažilky a stimulantky dnes som mala test po et žial vysledok negativny bolo to moje 3.ivf.no nevzdame sa mame 1 mrazačika.zaujimalo bi ma,čo zlihalo ale to sa nedozviem tak v skratke napišem čim som prešla aj ja
rok 2003-laparoskopia a prefuky
rok 2006 laparoskopia
rok 2006-1,ivf icsi stimulka decapeptyl a puregon 8 vajok z toho 4 oplodnene použite na transfer 2 blastocista a 8 bunkove zmrazene nič-vysledok negativny
rok 2007-ivf.icsi stimulka pregnyl a dipherelin 8 vajok z toho 4 zdegenerovane,2prazdne ostatne zastav.vo vyvoji žial transfer zrušeny
rok 2008 ivf 3.pokus 😒 stimulka decapeptyl a puregon 10 vajok normalne 9 oplodnenych z toho 6 dobrych transferovane 2 jedno 4 a 6 bunkove 🙂 žial test negativny ale mame ešte jeden mrazačik snad nam to raz vyde.
držkajte sa všetky 😉

mici11
25. sep 2008

Alicag tiez, mas toho dost za sebou. Aj ti zistili nieco laparkou? Teda ak sa mozem opytat. Verim, ze prave mrazacik zabojuje a budes tehu. Ja mam tu smolu, ze nikdy nemam mrazacikov ☹ . Drz sa 🙂

skipi
25. sep 2008

mataaa ved to ze mne HP robili az na moje poziadanie po 2IVF a kedze do toho prislo leto tak som 3 mesiace stala co si dnes vycitam, ale neda sa vsetko......a vo FC ani zmienka ze mam PCO, ale vraj to na USG nemusi byt vidno ☹ co ma teda prekvapilo....
a

alicag fuuuha mas toho za sebou, niekde som tu na konikovi citala podobne a dali mrazacika nikto neveril a kocka je tehu, len keby som si tak pamatala v ktorej temicke to bolo 😉

mici11 ved to za ani my ziaden mrazacik ☹
ale tentokrat nam to vyjde!!!!!!!!!!!!!

mici11
25. sep 2008

skipi tebe nerobili pred IVF HP????????????? To bolo prve co mi robili. Od toho mi stanovili davky pri stimulacii, nakolko som mala mirne zvysene FSH, co teda nie je bohvieco. A samozrejme, ze teraz nam to vyjde 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

csilla76
25. sep 2008

Ahoojte,zabkaevka aj ty ides v novembri na 3 ivf?no fajn aj ja sa vtedy chystam tak mozno sa stretneme ved chodime do toho isteho CAR. 🙂 😉

skipi
25. sep 2008

ne nerobili, zobrali manzela na paradu a kedze mal zly vysledok a ze kolko sa snazite my ze 2 roky a hned sup ziadost a bolo!!! ved to si vycitam, ale ma presvedcil ved ste mlada....... dnes som bola na preventivke na gyn a pytam sa dr. ze kam ma posle kedze sa nedari otehotniet a on ze ??????asi...do centra a ja ze tam uz som bola 2x neuspesne...tak som mu povedala, ze je to katastrofa, ze to nie je liecene komplexne a ani nie liecene ako ze sa nerobi taka jednotna starostlivost, nejako nadvazujuca na seba....ak manzel nie je OK, dobre tak spravme HP a folikulometriu a podobne... no sme na slovensku a este sa mame co ucit....

mici11
25. sep 2008

Ale aj tak nechapem, HP sa robi bezne a hlavne v centrach. No co uz. A teraz to ho budu robit? Mne ho dokonca robili 3. DC a potom este 2 krat, ale to si uz nepamatam ktore dni. A samozrejme potom robili manzelovi SPG. A to je jedine co mame v uplnom poriadku, aspon na ISCI trosku usetrime. A stou poslednou vetou mas uplnu pravdu

Ahoj Csilla 🙂

vika34
25. sep 2008

ahojte,skipi HP ti asi určite robili,ved ako by ináč vedeli čo ti majú dať?Robí sa to cez menzes tuším druhý deň,z krvi,alebo ti v centre nikdy nebrali krv?

skipi
25. sep 2008

viki34 nie nerobili ☹
teraz robia som v zavere zajtra budem posledny vysledok z krvi, a uz teraz viem ze prolaktin vyoky, progesteron nizky a tak som dufala, ze to bude OK a ze to proste pre tych IVF len nevyslo 😖

mici11 ved to ze HP je bezne vys ☹

csilla76
25. sep 2008

mici to ozaj ti nerobili HP?mne to hned robil doki v centre pri vstupnych vysetreniach a tiez aj muzikovi.inac si odkial ak mozem? 😉

vika34
25. sep 2008

môjmu mužovi nebrali krv iba spg,ale ja som aj počas stimulácie bola na krv,tak to nechápem

mici11
25. sep 2008

csilla mne robili HP, to Skipi nerobili HP

skipi
25. sep 2008

ja som chodila pocas stimulky len na USG a podla toho upravoval davky...co sa stalo uz sa neodstane... 😉

csilla76
25. sep 2008

juuuuuuuuuj sorry som to poplietla 😅 mici mas ip 🙂

mici11
25. sep 2008

csilla 😉

Skipi mas pravdu, hlavne ze teraz to dobre dopadne!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vika34
25. sep 2008

môžme sa teraz už iba diviť a veriť,že tento pokus bude ten pravý,ale sapoň,že si môžme napísať nejaké info ,ked tí doktori sú takí skúpi na slovo

alicag
25. sep 2008

ahoj mici11 no na laparke mi vtedy zistili zrasty a tie mi odstranovali ale po roku to bolo znova tak mi vajcovody odstranili kvoli navrhnutemu ivfku,že ked su vzrasty tak večinou to konči mimomaternicovym tehotenstvom tak sme na to pristupili,a už sa to vlečie až doteraz ale ked niečo chceme,musime to všetko zvladnut 😉
ahoj skippi tak to bi bolo super kebi mi to vyšlo z mrazačikom.inač toto je moj prvy mrazačik ani 1 ani 2 ivfko mi nikdy nič neostalo 😒 držkajte sa kočky a bojujte.

mici11
25. sep 2008

alicag diky za odpoved, toho sa bojim aj ja, lebo zrasty mi tiez uz raz operovali, no co uz. Vlastne to mi idu zistovat ci je vajcovod priechodny. Aj ty sa drz papa 🙂

alicag
25. sep 2008

aj ty mici určite sa nam to podari len to trva trošku dlhšie 😉

vika34
25. sep 2008

alicag a kedy sa chystáš na KET?Ja idem na to niekedy za dva mesiace,doktor by to chcel stihnúť do konca roka,tak dúfam,že to už konečne víde

mici11
25. sep 2008

baby pekny vecer, ja sa s vami dnes lucim. Ideme na navstevu pa zajtra 😉

petkaerdal
25. sep 2008

Alicka ahoj 😀 😀 😀

zabkaevka
26. sep 2008

Ahojte kočičky. Dnes je piatok a ja sa už teším na víkendík. Bude vraj pekne, takže pracovne sme naladení s manželíkom. Ešte chceme stihnúť jendu vec dokončiť okolo domčeka, kým nepríde zima.

Csillus, čítam spätne za včera fórum, a vidím že si sa pýtala, či v novembri idem na 3.IVF. áno, tak to vychádza, že okolo 26-28 októbra mám mať menštruáciu, pri ktorej by som chcela začať stimulovať, takže áno IVf by bolo v novembri, podľa dlžky stimulácie. Hmm no áno, chodíme do toho istého centra, možno sa stretneme 🙂 Ty asi cca kedy by si šla?
Pekný dník, ešte nakuknem 🙂

alicag
26. sep 2008

ahojte 😉
vika neviem kedy to lekar navrhne,to musime po menzese ist na konzultaciu a uvidime neviem,či to bude lepšie tento rok alebo až na buduci ja som ani na kete nebola neviem,či je tam zasa nejaka hormon.liečba.kolko maš mrazačikov?ja jeden.
ahoj petuška moja 🙂 ako sa mi maš?ty si taka bojovnička ako ja hrozne ti držim palce ako teraz pokračuješ peti?

zabkaevka
26. sep 2008

kočky, asi som blbá, ale čo je to HP??
aj mne, ako csille, brali krv pri vstupnej prehliadke, ale potom už nie, no či vlastne, aha pred 1.IVF tiež tuším.
Ale čo je to HP, nejak ma nenapadá. Ale manželíkovi nebrali krv, len materiál na SPG. Ktorý vyšiel zlý, tak asi preto nebrali krv. Moje hodnoty aj z krvi boli OK, tak dúfam, že sú aj teraz, predsa tomu je už rok, a všeličo sme si preskákali, aj veľa stresov zažili, tak dúfam, že sa mi nezhoršili výsledky prolaktínu a taaaak. Asi pôjdem za gyn. nech mi ešte zoberú krv a vyšetria ešte raz. Hmmm robili ste to po čase aj vy kočky?

alicag
26. sep 2008

zabka asi hormonalny profil 🙂

alicag
26. sep 2008

zabkaevka tak ja mam trošku zvyšeny prolaktin tak berem štvrtku medocriptinu ale chodim pravidelne na kontroly lebo berem na zniž.funkciu štitnej lieky zaklad je,že som stabilizovana.ale podla mna bi si mala dat preistotu spravit všetky tieto testy budeš kludnejšia .tak musim ist lekarke s pnkou nech ma vypiše do roboty a tak sa mi nechce von hrozne krvacam 😒

petkaerdal
26. sep 2008

Ahoj Alicka,momentalne sa mam super,stimulujem na dalsie IVF,takze sa teskam 😀 ty sa mas ako?
no myslim,ze v tejto teme sme si uz vsetky co to uzili a sme vsetky bojovnicky 😀
Alicka aj ty mas veru toho za sebou dost,kedy sa chystas na dalsi pokus???

alicag
26. sep 2008

petka neviem mne len včera brali krv a test bol negativny tak hrozne krvacam ale mam sa po menzes ohlasit lekarovi ,že čo dalej.vieš stale sa pitam sama seba kde nastala chyba.dali sme 2 4a6 bunkove štitna bola o.k. vlastne včetko.ale mali sme bez predl.kultivacie.možno sa prestali vyvijat.viem,že je zbitočne nad tym dumat teraz.len je to ešte čerstve.ale uvidim čo mi navrhne lekar kedy ten ket.či teraz v zime,alebo až na jar nemam s tym skusenost.vždy som bola len na ivf.a ako sa citiš?velmi ti držim palce petka
a jasne všetky sme bojovničky 😝 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre