Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

tvojka
21. jan 2009

Ahojte,
včera som už nevládala písať,mali sme oslavu maminkiných narodenín...takže až dnes som použitelná 😀
Janulka ma pochválila,ja ju musím tiež,veľká kočka,štíhla ako palička,ale bruško už trčí 😉 .Prenasledovali sme sa celý den,po výstave sme sa stretli ešte v H&M,potom sme sa šli najesť,aj tam sme sa stretli...
No a my sme objednali kočík!!!Trochu pod nátlakom môjho mužíka,že sa nám páči a kde ešte budeme behať atď...tak sme objednali Easy Walker,Peti,podrž sa....čierny!Ja som najprv veľmi protestovala,že sa nám v nom deti upečú,ale farby,z ktorých sa dalo vyberať sa mi teda fakt moc nepozdávali,tak sme nakoniec zobrali čierny.Janulka to trošku porátala,ale ja budem presnejšia...šporťák,vaničky,sieťka proti hmyzu,pršiplášť na šporťák+2 pršiplášte na vaničky,adaptéry na autosedačky,autosedačky Maxi Cosi,fusaky a taška(ktorá má po bokoch termoobaly na flaše)=47,5tis Sk.Tá cena je strašná,mám z nej výčitky svedomia,ale okrem toho polohovania nožičiek v športovej verzii(čo sa nedá) som na nom nenašla chybu.Takže sme zaplatili zálohu a oni nám ho dodajú.

čo ste sa bavili ,že čo dať dieťaťu do kočíka,tak vankúš rozhodne nie a ja si myslím,že ani perinku.Cez leto tenšiu deku,teda ak vôbec a v zime šupnúť dieťa do overalu,prípadne zakryť hrubou dekou a dať do fusaku.Teda aspon ja som toho názoru.

Jani,ten čo si včera hodila link,je pekný,aj parametre má dobré...Len čo mi trošku vadí,a to aj na Bubleride,že ked tam dáš novorodencov vo fusakotaškách,tak sú obrátení od Teba.Ale cena je výborná,ktovie,ako je to s tou kazivosťou. 😕 A je na výber aj iná farba?

petkaerdal
21. jan 2009

ahojte,tvojka,tak deti sa nebudu vozit vo furiku 😀 😀 😀
ten isty objednala kamoska ,tiez cierny 😀 videla som ho nazivo u jednej pani a pacil sa aj mne..dobre si vybrala,ale si ma nastvala s farbou 😀 😀 😀 aj ja ceeemmm ciernu 😅

petkaerdal
21. jan 2009

Jani,kludne sa dojdi pozriet este hna ten moj a jua mysim,ze cena rozhodne u teba,tak isto,ako u mna a pisala som,ze je aj siroky a aj vanicky su siroke a polohovatelny chrbatit ma pevny,stabilny,ako na jednokociku 😉 a budes mat po starostiach 😉

tvojka
21. jan 2009

Peťka,no ospravedlnujem sa za tú farbu 😅 .Fakt som bola proti,napriek tomu,že sa mi čierna páči...A nechala som sa ukecať.A ked sme robili objednávku a diktovali sme čiernu farbu,tak sa pani len pousmiala,že jasné,čierna ide najlepšie.Tak to ma uistilo,že sme snád vybrali dobre.
A čo sa Ferstwheels týka,s vaničkami pekný,ale tie športové sedačky hrozne malinké,nepolohovatelné,otras!Ten sme veľmi rýchlo preskočili.

janula13
21. jan 2009

Ahojte..
Tvojka, tak ty si tak skoro vstala, ja som bola po vcerajsku odrovnana..davno som tak tvrdo nespala..asi by som mala zacat fakt cvicit, manzel mi tu uz nachystal DVD joga v tehotenstve..len sa premoct...ozaj tak odveci, neviete ci sa stava akurat v tehu ze krvacate z nosa, mne sa to uz 2x stalo, teraz v priebehu 2 tyzdnov, lezim rano v poslei a krv z nosa, trocha, ale predsa, nechapem, ani som si nekychla, ani nesmrkala, len sa prebudila...rozmyslam ci by som nmala brat aj to zelezo, mam ho doma, ale bala som sa jednaklekar nekazall ze krv je ok, teda vtedy bola a mala som rozkolisany a pobabrany zaludok, tak som mu nechcela pridavat..ale mozno aj preto ma vsetko vycerpa rychlejsie...
Tvojka ty beries zelezo a magnezium?Inak ta suma je teda pekna, ale zase mas tam uuuplne vsetko, a mas pokoj a myslim, ze konstrukcne je to najlepsi kocik, co som doteraz videla a to ovladanie je super, radost vozit dvojky a ciernu mam ja najradsej, takze dobre si spravila..my nic, vcera sme sa takmer pohdalai, ale nestalo sa ved my sa ani hadat nevieme, ale manzel mi tvrdil, ze kiocik treba max tak do roka a opl-dvoch, ale ja neviem, ja som myslela ze ak sa mi vojdu do kocika, tak kludne aj do troch, on si mysli, ze ved od dvoch rokov uz len behaju a ze vsetko odslapu...ale ved sa unavia a ja nemozem ist napr do obchodu s dvoma detmi, kazde za ruku a nakup kam, a ked budu unavene a mrzute, kto to ukociruje, alebo sa im bude chciet spat?no proste ze si to mam overit u ludi co maju dieta v tom veku2-3 rokov, ze dokedy vyuzivaju ten kocik...ale nuznal ani moj argument, ze je aj rozdiel mat 1 a 2 deti naraz, s jednym sa da aj pesi, ked nevladze odnesiem, ale co s dvomi?napisem do dvojiciek, co oni na to...a co vy?
Inak suhlasim s Tvojkou co sa tyka co do kocika v lete a v zime, nijaky vankusik, ten jednak mozu tak od roka, a nikdy som nijaky v kociku nevidela, staci deka, niekedy dokonca plienka ak nefuka a je velmi teplo a v zime zavinovacka, overal alebo deka, alebo kombinacia..

janula13
21. jan 2009

A este Tvojka, ten Hauck je aj v cervenej a neviem ci este inej farbe, vyzera sikovne, hej nevyhoda je ze nevidis na deti, tak neviem co my spravime, ci neskoncime pri easy walker ale keby hodim sumu, ze 47tis, tak manzel skolabuje...avizovala som mu kocik do 30tis, aj to sa mi zda vela...mozno kupime ten jane twin two aspon na zaciatok, kym odrastu na sedenie, predame apotom kupime len kvalitny sportak, to navrhol MM, co tiez nie je zly napad...idem napisat asi zase tej pani co ho predavala, ci to je aktualne..aj ked uznavm, ze easy walker je na vahu a ovladanie lepsi, ale zase aj ten Jane je vraj jeden z najlahsich,a naleto, jesen by stacil...kupili by sme tie polohovatelne matrixy a nemusime tym padom aj autosedacky a myslim, ze nevyzeram ze porodim 3kg babatka pri mojej postave, tak mi tak rychlo neodrastu a na zimu mozno easy walker sportak...a v jane na deti vidim..takto sa mi to melie hlavou...a ak bude uz predany, este pozeram ten petkin, ale nemozem sa dopracovat k niekomu, kde by som sa mohla spytat, ci ho este vyrabaju, na jednej stranke vypredany a na dalsej ceskej nemozem najst nejaky formular na otazku, automaticky je tam objednavka...a len v tej tmavomodrej farbe a ja ked uz by som chcela ten hnedo oranzovy...ale ten ponukaju len tam kde je vypredany...alebo nemecke stranky, ale tam si netrufam s mojou nemcinou 😝 tak a mate co citat 😀

tvojka
21. jan 2009

Jani,pekný román si nám napísala 😀 .Verím,že máš hlavu v smútku z kočíkov,ale na druhej strane,ešte máš čas.Daj si prípadne pauzu a vráť sa k tomu o 2 týždne...
Ja som mala tiež predstavu ,že kúpime kočík do 30tis,ale ked si zoberieš,že jedna autosedačka stojí cez 4tis,fusak cez 2tis a znásobíš to dvomi,tak som sa zas až tak nesekla.A ako píšeš,mám tam všetko a mám pokoj s kočíkom.
Jani a ten Jané vieš zohnať za akú cenu?Mne sa tie dlhé kočíky zdajú strašne dlhé,akoby som išla s autobusom.Ale ak ti vyhovuje ovládanie,nemám nič proti.
Neviem,dokedy sa nám budú voziť deti v kočíkoch,ale ja si myslím,že dlhšie ako 2 roky nie.Niektoré deti ,ked sa naučia chodiť,už v kočíku byť nechcú vôbec...Ved uvidíme.A mení to nejak pohlad na výber kočíka?či tam budú do 2 alebo 3 rokov?
To krvácanie z nosa môžeš mať z tehu,máme v tele oveľa viac krvi a sliznice sú viac prekrvené...Myslím,že to vôbec nemusí súvisieť so železom,ale ak pôjdeš k dokyne,spýtaj sa pre istotu.Mne sa zas kvôli tomu prekrveniu v noci ťažko dýcha,mi opuchne sliznica a ani sa mi nedá vysmrkať.Trochu sa pomotám po byte a zvykne sa to ukludniť.Aj dnes som preto bola tak skoro hore,že sa mi nedalo dýchať.

janula13
21. jan 2009

Tvojka, cena je 750eur, mozno 600ak sa dohodneme a kupime ho rychlo a su tam tie dva matrixy, sportak a plastenky..vidis a to som manzelovi ani nehovorila ze na zimu treba fusaky, on ma rad ked mu poviem konecnu cenu a nie ze potom prihadzujem..Jasne ze ten jane je dlhsi, ale stale sa mi zda v norme, napr ked som mala v ruke PP duette, tak ten sa mi zdal aspon na pohlad dlhsi...
vidis a neviem ako sa meni pohlad na vyber kocika vzhladom na to dokedy v nom deti vydrzia, sportak musis mat tak ci tak, ani neviem, radsej sme tu debatu skoncili, aj ked mi to nahle po tom doslo, ze vlastne o co ide, nezalezi ci do 2-3 rokov, uz sa mi nechcelo argumentovat, tak dnes sa spytam kde bola pointa toho tvrdenia...
Ozaj tvojka a za aky cas vam ho dodaju?Rozmyslam, ze idem napisat aj ja tej pani na ten bumbleride, zeby sme sa nan isli aspon mrknut, a mozno ten by sme kupili potom ako sportak, ak by bol fajn...
v stredu sa spytam ak nezabudnem na to krvacanie z nosa..a ty teda neberies zelezo a magnezium, aj na to sa chcem spytat, viem ze to babulam hlavne neskor davaju..a ty oddychujes?mala by si! 😉

petkaerdal
21. jan 2009

tvojka,cierna je elegantna,krasne si si vybrala 😉
ten frist je sirkou ,ako koelstra..takze vanicky uzke,este ze som ho hned neobjednala,aj ked vyzera peknucko,ale pre babiky... 😀

petkaerdal
21. jan 2009

Jani,tak ja z nosa ani nie ze krvacam,ale pri kazdom cisteni mi ide aj krv a je to normalne,je to v poriadku 😉 ale krvacat ,ze by to tieklo ,tak to nie
ja to zelezo beriem stale a tiez mam krv v poriadku,deti to potrebuju...
Jani,tiez si neviem predstavit behat s dvojkami za ruky a citala som alebo pocula,ze treba co najneskor ukazat detom,ze mozu po vonku aj chodit,lebo ich potom uz do kocika nedostaneme ,neviem,ale nieco na tom pravdey byt moze a mam kamosku,co ma syna vyse 2 roky a vsade ide s kociarom 😉

tvojka a tiez mas pocit,ze mas stale upchaty nos? ja neviem v noci vobec dychat 😉

Jani,skus najst niekde na nete ten moj a mas po starostiach,urcite by si bola spokojna..este som zabudla dodat,ze je deo 30kg ten moj 😉

janula13
21. jan 2009

peti, tak ja sa spytam na to zelezo, lebo ta motacka mi ho iniciativne neda a doma ho uz mam dlho...
a chapem spravne ze ten tvoj ma 30kg??no to je ale dost?nezda sa ti?
inak babule vcera som sa vecer vazila, sice oblecena a vecer mam vzdy viac aj o kilo, nechapem preco, ale tak ci tak, mala som uz takmer o 4,5kg viac, musim sa rano, lebo sa mi to zda rychlo 😉

petkaerdal
21. jan 2009

jani nie 30hg ,ale sposrtova verzia je do 30 kg 😉
ja som sa vazila rano a mam 4kg viac...
Jani,nezvecsilo sa ti brusko za posledne dni? mne ano a tak zrazu mi vyskocilo do stran 😀

mici11
21. jan 2009

Ahojte zlaticka,

Prave som prisla z mesta, no mam dost 😝 A kym som si vas docitala mam tiez dost 😀 No kociky su uz aj u nas horuca tema, ale kupovat budem bud vo februari v BA alebo skratka nech mam kocik do aprila. I ked pri dvojickach to mate zlozitejsie z vyberom, to je mi jasne 😉
Tvojka no vankusik a paplonik pouzivat nebudem v lete, len nejaku tensiu deku ked tak a v zime ako pises 😉

petkaerdal
21. jan 2009

ja som videla v obchode celkom teucke vqnkusiky,myslela som,ci niesu do kocika,tak ma nqapadlo toto,ale ostavame teda pri deckach 😉

mci,aj ja som bola v meste a tiez mam veru dost 😉
drahy siel po cd s fotkami,co fotili znami,tak vecer mozem nieco ukazat 😉

mici11
21. jan 2009

Babenky, vcera na stv v zenskom magazine testovali kociky, kuknite sa tu je link

http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/damsky-ma...
je to z 20.1. a asi 22 minuta a 25 sek...

janula13
21. jan 2009

uz chapem Peti, tak do 30kg 😉 inak myslim, ze ked sa rano odvazim, tak to tiez bude asi 4kg navyse, tak priberame rovnako..a brusko mam, ale ci nahle väcsie, neviem, ked ho stale vidim, neviem posudit a ani sa mi nezda ze do stran..zda sa mi rovnake, len kopkanie sa premietsnuje, teraz len napravo alebo v strede..

petkaerdal
21. jan 2009

aj ja mam to kopkanie tak v strede niekedy a velmi malo napravo 🙂
mne sa teda do stran velmi vypuklo 😀 mam pocit,ze saty ani nezapnem 31. 😀

mne sa to zdalo aj malo tie 4kg na to,co papam tak vela 😀

mici11
21. jan 2009

Peti to si dobra ja som pribrala 5Kg 😀 Ja vacsinou to kopkanie citim na pravo, teda sem tam su to uz riadne kopance 😀

janula13
21. jan 2009

peti a mne sa do zdalo vela, jem uz normalne, niekedy aj malo, musim si spomnut, zeby som mala jest..ale tak ci tak priberam...a dnes mi je o trosku horsie, asi mi nesadlo dnesne, citim od rana kyselinku, ale da sa..
peti tak cakam na foto, ja som strasne zvedava..

mici11
21. jan 2009

Peti aj ja som zvedava na foto 😉
No a v tom zenskom magazime ma teda este viac presvedcili o trojkolke 😉 A dali aj odpoved, ze vlastne staci v zime fusak a nanoznik. Zas som mudrejsia 😀

petkaerdal
21. jan 2009

ty mas o 3 tt viawc,takze je to dobre mica a mas jedno babo,tak kopka na jednej strane väcsinou,hihi... 😀

cakam este na draheho,lebo mu to neslo prepalit ci co...tak hned,ako kuknem nieco pekne pridam...

mne to neslo pozriet,ze nemam nejaka program 😖

mici11
21. jan 2009

Peti skoda, celkom to bolo zaujimave, i ked o dvojickovskych nic, ale vraveli co na zimu do kocika.
A tesime sa na fotecky 😉

petkaerdal
21. jan 2009

uz su na ceste,idem spravit ryzu k obedu,dam mu jest a pridam...

petkaerdal
21. jan 2009

uz pridavam foto,take domacke,este nemame vsetko 😖

janula13
21. jan 2009

peti, ved ty vyzeras krasne a brusko si ako dobre zamaskovala, ani nevidno, aspon na tychto fotkach, tak sa tesim na dalsie...

petkaerdal
21. jan 2009

brusko praveze vidno Jani,aj ti co nevedeli,ze som tehoska sa pytali,dokonca aj muz jeden si to vsimol 😀 😀 😀
drahy siel pre dvd,tak som velmi zvedava,ako tam budem vyzerat 😅 😅 😅

tvojka
21. jan 2009

Jani,ja beriem len magnézium,železo mi nikto nenavrhol.
čo sa týka kočíka,len pekne manželovi porátaj,čo stoja fusaky,pršiplášte,taška...aby nebol prekvapený 😲
Neviem,kedy nám ho dodajú,pani nám povedala,že to zosumarizujú a ak majú do BA väčšiu zásielku,tak to dovezú,prípadne nám to môžu poslať bez poštovného na hraničnú poštu a tam si to pôjdeme vyzdvihnúť.Má sa nám ozvať a dohodneme sa.

Peti,aj mne sa upcháva nos a najmä v noci,nedávam si do neho zatiaľ nič,ked sa trochu poprechádzam po byte,som niekedy hore aj hodinku,tak sa mi to uvolní.A zvykne sa mi 1-2xkýchnuť(v noci!) a potom je pokoj.
Ten tvoj kočík má v športovej verzii 30kg?Nepomýlila si sa?Ten náš má 16kg.
Peti,kukla som fotečky,krásni ste.šaty sa ti dajú aj povoliť?

Baby,ja som pribrala 8kg 😀

mici11
21. jan 2009

Peti bola si kraaaaaaaaaaaaaa, teda obaja 🙂 🙂 🙂 🙂 Naozaj velmi ste pekni 😉
Ahoj Tvojka to s tym nosom mam aj ja 😒 , tak ako pises. Ved ty si nepribrala vela si v 25tt a cakas dvojicky, takze v pohode.

petkaerdal
21. jan 2009

tvojka,tak ja beriem zelezo a magnezium odkedy som tehu,kazdy den povinne

aj si nieco striekate do nosa? lebo ja bez spreja ani nezaspim a neviem,ci to mozem,ale neviem dychat ustami v noci pocas spanku
saty sa mi daju povoliet a aj ich budem musiet zaniest,lebo na zadu mi bude urcite vytrcat uz chrbatik 😀 so satami som bola aj ja spokojna,pacili sa mi tiez velmi,akurat ta vlecka mi liezla na nervy

kocik ma nosnost do 30 kg 😀

mici11
21. jan 2009

Peti nestriekam si nic do nosa, zatial to nejak zvladam. Ja beriem magne B6, zelezo nie, aj tak mam problem zo zapchou i ked uz menej. A este calibrum mami, ale len jednu denne, nie 2 ako pisu, vraj ro staci 😉

A kde mame Babulku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre