Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
13. mar 2009

pekne postielky prichystane 😉 😉 😉
este taky mesiac aby si potiahla,ale uz aj tak si na tom dobre 😉
ja chcem uz aspon mat po tom 28tt,potom budem taka pokojna,ze keby nieco,ale isto budeme tam,kde ty aspon

mici11
13. mar 2009

Peti 😀 😀 😀
Tvojka dakujem pekne za link 😉
Inak babenky tie tt nam pribudaju, ja mam uz 29tt 😉 Peti pamatas ked sme tu spolu na zaciatku stresovali, ked si bola po ET??? Ja som vedela, ze si jasna tehulka, boze to uz ani pravda nie je

petkaerdal
13. mar 2009

mici,veru to uz ani pravda neni,clovek ako rychlo zabuda a to tehu mi pripada strasne kratke,ako to letiiii
fakt,musim si to viacej vychutnavat,lebo coskoro bude po tehu 😀
ja som teda stresovala riadne,ale ved som aj mala preco 😢 ale uz je to prec

ako si to vedela vtedy? 😀 ze som jasna

janula13
13. mar 2009

ahojte, tak aj ja uz fungujem,som sa na vas pobavila velryby, ved uz ani ja si inak nepoviem, minule mi kamarat napisal, nech si davam pozor na green peacekov nech ma nahodou neodvlecu v dobrej snahe spät do mora a to ma ani nevidel 😀
Nuz uhorky uspokojili chut na slane, niezeby zasytili, ale stacilo, inak ja si dam aj vecer hocico, ale prisli do rany uhorky..Petka keby mam doma slaninu, tak uz jej neni, to sme daaavno doma nemali..to vies, MM chudne 😀
tvojka idem mrknut izbicku, blahozelam k 32tt, krasa, fakt este mesiac a uz mozu prist a nic sa nestane...ja sa pachtim najprv za tym 28tt 😀
Inak idem prat tie detske vecicky, babule prali ste to vsetko spolu, ci biele separe a farebne tiez?Lebo ja tie farebne mam v takych jemnych farbach, nevyzeraju zeby pustali farbu...alebo skusim separe a potom ako pride...
a idem kuchtit..
Peti skoda ze ste zmenili oplan, ja som ho zmenila kvoli vam, ja som tam chcela ist teraz, ale odlozila som to ze ked pojdete aj vy..neva, rozmyslam, ze u nej naobjednavam a potom pojdem osobne pre to a dokupim co mi padne do oka..

petkaerdal
13. mar 2009

Jani,praca zmenila plan,nie my 😀 musime ist teraz,treba korunky pre nase babiky 😉
Jani ja som to prala vsetko spolu,len tak na 30stupnov,ved to urcite farbu nepusti 😉
a ty si pavuk a my sme velryby 😉
asi to tak urobis najlespie,objednaj od nej cez net,ma veci kvalitne a pekne,tak nemas sa coho bat a dohodni sa s nou,ze si to u nej vyzdvihnes,co nebudes chciet ,mozes vymenit,da sa s nou dohodnut a kludne jej mozes zavolat na to cislo,co ma na stranke 😉
aj tak by sme sa asi my dve nestretli,bo ja sa s nou stretnem na omv,nemame casu moc,ale mozme si dat rande inokedy 😉

mici11
13. mar 2009

Peti hned mi bolo jasne, ze si JASNA 😉 😀
Ahoj Janulka, ja to pranie odkladam na pondelok, zajtra malujeme, tak nechcem robit 100 veci narza, ale budem prat biele zvlast a farebne tiez. pre istotu.
Zatial pa idem do mesta

mici11
13. mar 2009

Narza znamena naraz 😀 😀 😀

petkaerdal
13. mar 2009

Ja moc bieleho ani nemam,tak som to prala spolu 😉
mici a co si to nepovedala skor,nemusela som sa trapit 😠 😀
pa pa

tvojka
13. mar 2009

Jani,ja som prala biele a bledé(ružové,žlté) spolu,a také sýtejšie farby zvlášť...A prala som na 40tke a nič sa tomu nestalo...

Peti a vy máte aký bussiness na Slovensku rozbehnutý?Ak chceš ,napíš IP,ak nie,tak nič som nepovedala... 😅

janula13
13. mar 2009

skoda petka, ale asi to tak spravim, a zoberiem potom osobne, a ked sa mi nebude nieco pacit, vymenim...my tento vikend obiehame skrine a obkladacky a MM konecne dostal rozum a privolil ze si kupi nohavice a topanky, tak sa tesim, dufam ze budem vladat 😀
petka tak som pavuk, co ma sice len dve nohy ale citi sa ako velryba 😀

Tvojka peknucke to uz mas, takze hniezda prisli?si spokojna?

petkaerdal
13. mar 2009

tvojka,napisem ti do ip ,cim sa zivyme 😉nie len chlebom 😉

to bude najlepsie Jani,vidis,ja som vimenila vsetko,ale to bol iny dovod,veci boli pekne...ja som vymenila len kvoli tomu,ze ona v ponuke nema uvedene alebo vtedy nemala ,ze od feretti sa daju objednat aj cele sady,je to tam tak blbo,preto som to vtedy neobjednala,ale nakoniec mam ,co som chcela 😉

janula13
13. mar 2009

tvojka aj ja tak planujem ako ty, farebnejsie extra a tie kremove a biele dokopy..a tiez na 40..
peti tak az teraz mi doslo, ze vlastne naco idete na SK, ja ze len za rodinkou chodite...neprezradis aj mne?hihi mna chce manzel na materskej niecim zamestnat, mysli si ze budem stihat 😀 ale zase nebolo by zle, ja si rada na seba zarobim, neviem si predstavit co bude ked budem len na rodicovskom 😅

petkaerdal
13. mar 2009

Jani a kde idete davat obklad? do detskej 😕
aj ja sa chystam inak malovat,len este tu postel musime zaniest a idem na to aj ja,tesim sa,to ma bavi 😉

tvojka
13. mar 2009

Peti,malovať budeš ty?Nie Erdal?

Janka,ty sa môžeš živiť kurzmi angličtiny...ale ja budem odkázaná len na svojho mužíka 😅 .Mne to inak neprekáža,že ma živí,len dúfam,že to budeme finančne zvládať 🙂

petkaerdal
13. mar 2009

kolko budem vladat tak opatrne ja,mna to bavi,ja som si sama vymalovala,aj tak nemam co robit cely den 🙂
aj ja dufam tvojka,ze to budeme nejak zvladat,ja tu budem mat aspon peknu matersku,ale vy tam,no smutne ,ubohe,co tam davaju 😢 😔

petkaerdal
13. mar 2009

ozaj a ten prispevok ,tych 25 000,co sa dava,to je 25 aj ked su dvojky? myslim,ze ano

tvojka
13. mar 2009

tak to hej.Ešte tá materská sa dá,ale potom po 6mes ten rodičovský príspevok,či ako sa to volá...to len bude "sranda" 😠

Peti,neviem,či by si mala sama malovať,aj ked ťa to baví...Jednak je to predsa len námaha a aj tie výpary dýchať 😝

petkaerdal
13. mar 2009

no asi mas pravdu 😖 a ja som sa tesila,ved uvidime

aky rodicovsky prispevok? ako to tam je? ja neviem,viem,ze segra berie nejako 4,500

mauzos
13. mar 2009

ahojte velryby a pavuky 😉 my sme uz poobede, rodicovia zalahli a idem asi aj ja, nejaka som mrtva 😒

peti tu je materska do pol roka, pri dvojickach 9 mesiacov a potom do troch rokov dietata je ten rodicovsky prispevok okolo 4500, ani neviem kolko je teraz presne
a coze to ty mas za ksefty na Sk? to by aj mna zaujimalo 😝

tvojka pekna izbicka - postielky 🙂

jani ja som tiez tak prala, blede farebne s bielym a tmave osobitne a na 30 C

petkaerdal
13. mar 2009

ziadne ksefty nemame 😀 😀 mauzos
a rodicovsky prispevok je vzdy 4,500 jedno ci mas jedno alebo dvojky?
a tych 25000? to je ako pri dvojkach?

mauzos
13. mar 2009

ano to je jedno, ci dve alebo jedno, stale 4.500
ale porodne je pri dvoch nastastie dvojnasobne, nejakych 55.000 😉
a u vas to je ako? dostanes aj nejake porodne? ci len matersku, ci ako?

petkaerdal
13. mar 2009

nporodne neviem kolko tu je a ci tu je,ale na to porodne na Sk mam narok aj ja,aspon si myslim,kamoska dostala,ved na to ma narok kazda slovenka a ja slovenka som,ci ako je to,vies presne?
neviem presne,kolko je tu na dieta a kolko na mna,ale je to vyssie,ako na sk a berie sa to 3 roky

mauzos
13. mar 2009

tak ten rodicovsky je od 1.septembra 2008 vo výške 4 780 Sk (158,670 € ) a tiez je to do troch rokov.
na to porodne by si asi mala mat narok u nas. Jarka z Irska z dvojiciek mi pisala, ze ona dostala nieco tam a u nas jej doplatia zvysok do tych 55.000. Neviem ako to je presne, mala by si si to zistit. A ci u vas nemas nahodou narok na vyssie porodne 😉

petkaerdal
13. mar 2009

neviem,ci tu je nejake porodne,este som nezistovala,ale viem,ze kamoska ,co tu zije z Sk tiez dostala,len neviem,co presne k tomu treba,tusim trvaly pobit,to mam a razitko od gynekologa a od detskeho lekara...treba este nieco,nevies?

mauzos
13. mar 2009

myslis na to porodne u nas co treba?

petkaerdal
13. mar 2009

ano na to myslim

mauzos
13. mar 2009

http://lesk.cas.sk/cl/10193/213551/Zvysene-poro...
toto som teraz v rychlosti nasla, precitaj si, je to tam cele rozpisane a docitala som sa tam aj, ze v rakusku nie je jednorazove porodne ☹

janula13
13. mar 2009

babule tak to sa nabalime na tej materskej 😀
tvojka u nas to tak asi aj dopadne, ze vsetko bude na Mm, ale ja som taka, ze rada prispejem ak sa bude dat, on si na to zvykal dlho, ked sme zacali spolu chodit a nedovolila som mu za mna platit, chudacik, on bol tak nauceny a ja zase prilis emancipovana 😀 ale uz si zvykol a ja to ma tak v sebe, ze chcem aj ja nieco zarobit, ale ci sa bude dat..normalne som rozmyslala, ze vyucovat english cez net, interaktivne cez skype 😀 jednak ostanem vo forme a jednak nieco zarobim, ale uvidi sa podla prckov, aki budu..

Petka obkladacky do kuchyne my ju este stale po roku nemame oblozenu 😀 a uz by sme mali, ked budem mixovat kasicky, to bude lietat kade tade 😀
mauzi ta materska je fakt pri dvojkach az 9 mesiacov?to som nevedela, myslela som ze len 6? 😕 to by tiez potesilo..

janula13
13. mar 2009

tak a mam navarene aj na zajtra a mozem labzovat po obchodoch..
babule dala som prat to blede a sama som prekvapena, ze som mala plnu pracku a to som tam ani plienky nedala, len oblecko..tak uz sa tesim, povesiam a dam na balkon, slniecko svieti 😀

janula13
13. mar 2009

boze zase som dnes nejaka sikovna 🙂 a absolutne mi nic nie je, dokonca ani hlava neboli a o bruchu ani neviem ze mam, inak uz mi mladennci zacali docahovat nozickami rebra, teda jeden, druhy si tam asi hlavicku otlka 😀 ale este stale to neboli 😉 rozmyslam ze uz su velki ako pravitka, kedze by mali mat 30cm 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre