Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
4. apr 2009

mau a ty si registrovana na pokeci? len ze ja mam aj tam album,mohla by si kuknut 😉

tvojka
4. apr 2009

čaute,
Peti,tak ty tu už fakt skoro strašíš.Verím,že ti je smutno za Jesicou.
Fotky som nakoniec nedala nikam,lebo to neviem... 😠

tvojka
4. apr 2009

Peti,kde si,už si šla spať?Mimochodom,to tvoje spanie podla mna skôr súvisí s velkostou tehotenstva,aj ja teraz ku koncu tuším spím viac ako pred cca 2mes.No teda viac ako viac,skôr častejšie,kedže v noci sa už moc nevyspím...

petkaerdal
4. apr 2009

no tvojka,od 5 som bola hore,ale este som zaspala potom,teraz som vstala

ako budete vikendovat?
Janka vcera ani nenakukla,naozaj oddychuje poctivo
😉

tvojka
4. apr 2009

Peti,treba to dospať 😉
Kedy sa ti vráti drahý?Môj išiel voliť,zahrať si squash a potom pôjdeme na vinicu,klasika... 😎 Budem sa vyhrievať na slniečku ako korytnačka.
Tiež som čakala,že sa Janka ozve,ked jej manžel donesie NB,ale len nech pekne oddychuje 😵

mauzos
4. apr 2009

ahojte babule, ja som teraz vstala 🙂

peti, verim ze ti je smutno za Jessicou, ale ked ste sa tak rozhodli, tak musis vydrzat. Urcite aj jej je smutno za tebou ☹

ano som na pokeci, ale vobec tam nechodim. Ale albumik si mozem ist pozriet 😉 mas ho zaheslovany?

ja sa dnes tiez chystam ist volit, ked je tak krasne, tak to snad s nejakymi prestavkavkami na lavicke zvladnem 😉 len este musim ukecat Vlada, aby isiel so mnou, co bude tazke kedze je po nocnej 😠

peti krupicku bez cukru a granka si ani neviem predstavit. Urobila si si ju?

mauzos
4. apr 2009

Janka je dufam, ze v poriadku a tiez dospava nemocnicu, ked sa uz neozvala 🙂

tvojka
4. apr 2009

Mauzi,ahoj,tak ako?ešte nerodíš? 😀
Voliť sa dá až do 22h,tak ho nechaj vyspať,nech si aj on užije tú prechádzku. 😵

A ešte k tej krupici,tiež si neviem predstaviť krupicu bez cukru 😝 .Ale Peti,ak si tak zvyknutá,tak máš teraz výhodu.

petkaerdal
4. apr 2009

ahojte,
drahy je uz v At,uz bude coskoro doma

krupicu som nerobila vcera,dneska som mala v plane,ale uvidim,ci mi bude chutit,som dneska taka nijaka,ked myslim,co robi Jessica doma

janula13
4. apr 2009

ahojte zlaticka, ja som uz vcera nestihla, bol tu svagor a vyuzival NB, a potom sme cucali na tv..inak zase som vtala uz o 5, ako petka este dozvuky nemocnice, a uz som nezaspala, aj ked ma MM tulil, t vzdy na nom zaspim, ale ani to nezabralo..a odvtedy sa valam, mam zakaz pohybu navyse a moj uzasny mm gruntuje, umyva nove skrine a ide do nich dat veci..ja idem prelustrovat asi 5 tasiek plnych veci od kamosky tesim sa , a mm da prat co treba..takze tak
Petka viem ze si bola v nemocke, ako je to s tvojim krckom, dostala som asi tri verzie, tak neviem co je pravda..moj mrzak ma2.5cm zatial, merali vo stvrtok, som na sicku prsta otvorena a roztahuje sa mi aj smerom od maternice..a liecim sa na kvasinky a ked skoncim tak mi pribudla podla poslednej kultivacie este nejaka pliaga,takze ked doberiem cipky, budem zavadzat krem...a este k tomu nadcha a kycham jak najata, co tiez nie je dobre pre krcok..takze tak, vcera mi dost zase tvrdlo bucho, uz som to aj ratat prestala radsej, ale tiez sa prilis sledujem, neviem ktore tvrdnutie ratat...a vo stvrtok idem k lekarke, tak som zvedava ci dovtedy neskoncim zase v nemocke, alebo potom, tasku si necham zhruba pobalenu..v nemocke mi robili aj ten glukoz test a kedze nenariadili dietu, tak asi ok, aspon to..
mauzi takze v pondelok?juuuj, co by som ja za to dala byt uz tiez tam, velmi sa z teba tesim, krasne si to potiahla, to bude cudne aj krasne mat ich zrazu vonku a prazdne brusko ja si to neviem predstavit, hlavne teraz ked ich stale a silno citim, su snad vsade 😀
tvojka si ma pobavila tou zdravou stravou 😀 ja chcem tiez vidiet fotecky, nemozes poslat cez skype alebo na mail?

petkaerdal
4. apr 2009

Jani ajoj 😉
no ako sme dopadli obe 😔
ja co som bola naposledy u mojho gyn.to si pamätas ,mala som krcok 44mm ,...potom v pondelok som sla do nemocky na kontrolu a uz mal 25mm,je zavrety ale kde a ako sa roztahuje a ci sa roztahuje netusim 😖 a nechapem preco sa skratil,ked ja som ozaj len doma o to sa viacej bojim,ze to pojde dalej 😢
tiez mam nejaku infekciu ,co mi zistili az v nemocke,zavadzam krem a beriem antibiotika 😖
zvisila som aj magnezium radsej,brusko mi netvrdne,vcera som o tom tvrdnuti citala a ked ho mam napnute,je to len babätko vydute,mam ho len na jednej strany vzdy,nikdy nie cele...zevraj ked tvrdne,tak ztvrdne komplet cele na kamen,to ja nemam
robili mi aj to CTG,tie odozvy babätiek a kontrakcie som nemala ziadne,robili mi to par krat za den
a mam asi tehu cukrovku,ako to vyzera 😖 ,ale s tym idem az v pondelok,tak uvidim,co povie na vysledky,ale co som vydela v labor.a co povedali,ze to dobre nieje..ale ved to viem aj sama,ze 13,5 je moc
tak mi babka poslala nejake caje ,co zrazuju cukor,tak pijem 😖

janula13
4. apr 2009

peti tak to tiez nechapem preco sa ti tak nahle skratil, a ani brusko ti netvrdne..moj bol nanic od zaciatku a skracuje sa tym tvrdnutim, tak nechapem preco tebe, asi sme ho prechvalili 😝 ale hlavne ze sa neotvaras, netvrdne ti brusko, len sa setri..ja som tie dni pred tym nalezom dost behala po obchodoch a aj doma som bola aktivnejsia, tak som si aj sama na vine asi, ale kto vedel, tak teraz uz len lezim a ratam kontrakcie 😅

petkaerdal
4. apr 2009

Jani a ty mas teda aj tie kontrakcie? ked ratas?

ved preto ja nechapem Jani,co sa stalo,lebo ja som bola len a len doma väcsinou,citila som sa,ako tak v pohode,nic mi nebolo..ja neviem,ale je to vaha dvoch babätiek 😔 😔 😔
dufam,ze v pondelok to bude aspon tak,ako naposledy,lebo do nemocky nechcem 😖
inak sa setrim,drahy robi skoro vsetko,len tak riad umyjem,ale neviem,ako sa mam viacej setrit,ked som ani predtym nic nerobila 😀

inak tasku si planujem aj ja zbalit a mat pripravenu uz 😅

janula13
4. apr 2009

petka bolo mi pvedane ze vlastne tvrdnutie bruska je kontrakcia, tak preto ratam,cmmenej tym lepsie..nechcem sa stresovat,al musim si to sedovat, nech viem ci treba ist na pohotovost keby satozhorsi..na kontolu idem vosvrtok...

petkaerdal
4. apr 2009

a Jani tvrdne ti to brucho cele??? ked strvdne?
ja neviem,ci je to tak,ale mne robili to CTG,tebe nie? a nemala som kontrakcie ziadne

janula13
4. apr 2009

hej peka svrdn cele,ale niekedy len taky hb vybehne ale vtedy aj ten zbytok sa mi zda tvrdy..ale neiem ci to je to prave tvrdnutie, alebo sa len tak vtlacili babatka,lekarka mi povedala, ze moznoje to fakt len npnutie ko a mojou utlou postavou a ai vnimam j pohyby tym padom intenzivnejsie..ale pri kontrakcii itim aj taky zbierajuci sa tak z podbruska..ja neviem sm niekedy co je co...ctg mi obili takmer denne, kontrakciu ukaalolen 1x a jednu,ale inak len podrzdenu maternicu...

petkaerdal
4. apr 2009

Jani ja som citala,ze ked to je len taky hrb,ako pises,to mavam aj ja raz na jednej a raz na druhej strane,tak to je babatinko,citim ju vzdy pekne v ruke,ako je vyduta,vtedy mam aj to brusko take smiesne sikme a spicate,ale ked ztvrdne komplet cele,tak je to kontrakcia..mne sa zda a dufam teda,ze som to cele este nemala stvrdnute a vzdy mi len vibehlo babo,viem to aj podla polohy v akej som uz,ked sa im moc nepaci...

co robkas? mna to lezanie moc nebavi,ja aspon riady umyjem,dneska tu mame tak krasne,chcela som ist na zmrzku,co mame kusok,ale bojim sa 😔
stve ma,ze otec na na buduci vikend 50-ku a neviem ci mam ist na oslavu ,ci to zvladnem

kveetiinka
4. apr 2009

ahojte,
tak ja som este len novacik pri tom co som citala 🙂 rada by som vedela ako sa zena pri hormonalnej stimulacii citi pretoze mna IVF este len caka... strasili ma ze je to tazke na psychiku ze su pri liekoch velke zmeny nalad a celkovo sa zena citi nahovno... ☹

kveetiinka
4. apr 2009

ahojte
ja sa na IVF len chystam a preto by som rada vedela ako je to po psychickej stanke u zeny, vraj su tam vplyvom hormonalnych liekov starne zmeny nalad a celkovo sa citi zena nahovno.. ☹

mauzos
4. apr 2009

ahojte, zase tu nikto nie je, ked som prisla kuky ...

jani, velmi sa tesim ze si uz doma. Dufam, ze ti vydrzi ten kludovy rezim, davaj si na seba pozor.

peti na tvojom mieste by som na Sk radsej nesla, zase si to potom budes vycitat. Ved otcove narodky mozete oslavit mozte hocikedy, aj v lete uz s princeznickami 🙂 Ja som tiez uz nesla na oslavu otcovych narodiek v januari a to byvaju len 80 km od nas. Istota je istota.

kvetinka ja som ktovieake zmeny nalad nemala, ale to je velmi individualne, kazda zena reaguje inak.

petkaerdal
4. apr 2009

mau,asi mas pravdu,aj ja rozmyslam tak,ale lakaju ma tie zakusky a dobry obed,co bude...ale ved mi poslu hadam 😀
drahy mi siel kupit zmrzku autom,ked uz musim mat ten klud a doma lezat,neodolala som 😅 😅 😅

ako bolo vonku?

mauzos
4. apr 2009

peti uz zase kolaciky? a zmrzka? tebe len po sladkom beha rozum 😀 😀 zakazane ovocie najviac chuti.

vonku bolo krasne, boli sme aj odvolit, ale musela som si potom ist lahnut. Uplne ma to vystavilo.

petkaerdal
4. apr 2009

no taku zmrzku mam velmi rada a po zime chuti,dlho som nemala..
uz som zlopla citronovu a cokoladovu 😅 😅 😅 moc mi po rozume sladke nechodi,ale mam take chute,ale dneska som uz skoncila s jedenim 😀 😀 😀

vonku bolo teda krasne,videla som z balkona 😀
zajtra planuje moj umyvat okna,to som zvedava

tina1
4. apr 2009

ahojte baby, som 2 deň po ET a je to moje 3 IVF. Mali ste nejaké pocity, keď ste si našli na teste // ?

tvojka
4. apr 2009

ahojte,
tak aj ja som už tu.Mali sme ísť s drahým von,ale nechcelo sa mi robiť zo seba človeka,tak som ho poslala samého.A teraz som slamená vdova ☹

Tinka,držíme palce,nech sa 3.IVF vydarí.Ja som nemala pocity žiadne,trochu naliate prsia,ale neboleli a brucho ma bolelo ako na mrchu...Ale opýtala si sa to pekne,pocity,ked som našla na teste // boli neopísatelné! 😀

Januli,som rada,že si sa ozvala.Len pekne ležkaj,nech sa o teba drahý stará.Určite je rád,že ťa má doma.Aj mne tvrdne celé brucho,ked sa točím v posteli,tak mi tuším stvrdne zakaždým.Ale niekde som čítala,že magnézium sa užíva len do 36tt,tak sa na to musím spýtať dokyho,žeby som ho prípadne budúci týž vysadila.Len si to neviem celkom predstaviť,to budem asi stvrdnutá vkuse.

Peti,tak zmrzlinka?Ja som si včera dala nogera,ked si mi nan narobila chuť a dnes som si tiež dala nanučik 😀

Mau,tak si bola predsa voliť?Drahý neprotestoval,že musel vstávať?

My sme boli na viničke,to počasie je úplne úžasné!Drahému už stihol zhorieť chrbát na slnku,ja egoista som sa natrela,tak mne nič neni 😅

mauzos
4. apr 2009

tina ja som tiez mala take bolesti ako na mrchu, tak ak nahodou, tak sa neboj. Vacsinou baby boli brusko. A strasne casto som chodila cikat 😀 Drzim palce, aby to vyslo ...

Tvojka ja som ho nebudila, vstal sam 😀 len on je po nocnej stale taky lenivy, nikam sa mu nechce chodit ... ale dnes to pocasie ho asi vyprovokovalo, tak nenamietal. Aj sme si posedeli na slniecku na lavicke, no super, konecne jar. A my sme malym kupili teple overaly na cestu z porodnice 😀 😀
tu vinicku vam zavidim, ze mate kam vypadnut 😉

tina1
4. apr 2009

Ďakujem. A ktorý deň po ET ste si na teste našli //?

tvojka
4. apr 2009

Mauzi,chalani si počkali na pekné počasie 😎
Veru,teším sa,že máme kam vypadnúť,lebo v BA aj u svokry bývame v byte...

Tina,ja som testla až v den odberu krvi,14.den,lebo skôr som sa bála 😅

mauzos
4. apr 2009

tina ja som netestovala, tiez som sa bala. Ale co pisu baby tak na 10 den im uz ukazalo // Skor neskusaj

petkaerdal
5. apr 2009

dobre ranko
tvojka,nooo,zmrzka,chuti mi..dneska mam v plane zase,ked tu robia taku fanstasticku 😅 😅 😅 jedna hadam neuskodi 😅

mau,noo ako??? pripravena na zajtra??? zajtra mas velky den 😀 😀 😀tesim sa 😉 😉 😉
posles nam potom nejako foto? alebo nech sem manzel hodi,nech vidime chalanov aj my 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre