Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

janula13
3. feb 2009

tvojka tak dicso? 😀 moji zacinaju tak okolo 19, tak este mam klud 😀 nuz, s tvojimi by som ich ani do paru nemohla davat, to by boli divoke manzelstva, to radsej tie petkine kludnejsie, zatial 😀 teda ak to budu babule, pri nej clovek nikdy nevie 😀 ja dlavim spagety, a este stale upratujem, trosku sa zadarilo, detske veci su tam, ale nemam kam dat moje 😀

janula13
3. feb 2009

tvojka a este mi napadlo, tebe robili aj cervikometriu, ak ano, aky si ho mala dlhy?alebo nevies aky by mal asi byt?

pipimiska
3. feb 2009

ahojte babky 😅 ja uz som tu dllllllllho nebola,neviem ci si na mna vobec pametate 😕
som vas len prisla pozriet ci je vsetko v poriadku 😉
aaaa som vtedy spominala ze idem na IUI a teraz som 8.den po tak som tu prisla nabrat tehu virusiky 🙂 🙂
ak mozem 😅
uz by som chcela mat vase problemiky,ze aky kociar a ci to je chlapec alebo dievca 😀 😀

janula13
3. feb 2009

babule, tak ja som slub splnila, foto pridane, ale rozdiel nejaky nevidim, az na tej foto zpredu, to vyzera strasne 😀 strasne sme sa na tom nasmiali, ake krive brucho a tie nozky trciace z neho, fakt hajzlovy pavuk 😀 😀 😀

pipimiska, jasne ze pamätame, tak ty uz 8 dni po?a ako?aj si testovala, ci mas pevnu volu?tak vyrusiky pustam pre teba 😀
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀

janula13
3. feb 2009

tak taham vas a idem spat, dobru gulicky gulate 😀

pipimiska
3. feb 2009

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem janulka, ja patrim do tej druhej skupiny ze ,,pevna vola,,uvidime jak dlho este vydrzim,bo pomalicky nastupuju nervy 😉 pozdravujem chlapcekov..a nech ste vsetci traja zdravi 🙂 🙂

petkaerdal
4. feb 2009

dobre ranko 😉
urcite vsetky este spinkate v takom pocasi a ja uz strasim od 6 🙄

pipimiska,drzim palce 😉

mici11
4. feb 2009

Ahojte babenky,

Vcera som sa neukazala, mala som toho vela. Dnes sice tiez, ale aspon nakuknem 😉
Janulka maaaaaaaaaaas kraaaaaaasne brusko 🙂 Ja zatial foto nepridam, nestiham fotit ☹ .
Pipimiska drzim palceky 🙂
Peti, Tvojka, Babulka ahojte

petkaerdal
4. feb 2009

ahojte,
Jani jeeej,az teraz som zbadala,ved ty mas väcsie odomna 😀 😀 dnes uz odfotim aj ja

mici ajoj 😉

tvojka
4. feb 2009

Ahojte,
Januli,ty si fakt ako pavúčik!Ale bruško ti už pekne podrástlo!
Ohladom tej cervikometrie,meria mi to skoro stále,ale ja sa v tom moc nevyznám.Myslím,že by mal mať okolo 3,5cm, ja mám vraj tuším 2cm.Ale to je také meranie,aspon u toho môjho dokyho,že ukáže mi to na monitore,že toto je krčok,ale v skutočnosti sa meria len polovica toho...no ja mu nerozumiem.Ale pokiaľ ma nejde šiť,tak to je snád v norme.
Jasné,že ja som brucho neodfotila...lenivec lenivý.Ale už dnes určite,slubujem 😅

Pimiska,držím palce.Ak vydržíš,tak netestuj,sú to zbytočné stresy.A daj nám vedieť výsledok!

Peťka,Mici,Babul,čafte 😎

babulka123
4. feb 2009

ahojte, prave som vyliezla zo sprchy.. mam umytu hlavicku .. no je mi super.. hehehe
a tlacim francuzakyh mnaam

a objednala som sa na 20.3 na 3D ultz. morfologicky, dr. Holan, neviem ci ho poznate ale vraj patri k spicke na slovensku tak sa tesim ..sice ma to vyjde na 2600 sk ale budem mat aj CD s fotos.. uz teraz sa neskutocne tesim

janula13
4. feb 2009

ahojte potvory..takze som podrastla?no ta posledna foto je fakt desna, myslis peti ze som väcsia ako ty?skus urobit foto z predu, co to da.. 😀
Tvojka, ja viem, cely pavuk, ale co uz, som rada ze to ide do bruska nie inam zatial, aj ked si to mozem dovolit, ved hadam nejake to kilecko mi ostane, zislo by sa, zatial to tak nevyzera, ale viem ze to este pojde do enormnych rozmerov...
tak cakam na vase bruska...
Inak Tvojka to je super ze ti ho stale meria, mna len palpacne, len teraz na tom Mutz si to vyziadala, ja mam 3,3, zatial, ale sama doki povedala, ze o 1-2tt to moze byt uz uplne inak...ved s tym ratam...tak sa pekne drz a setri sa, tahas to pekne...
babula Holana mi niekto spominal, ze je dobry...
Micuska dakujem, nuz mam ho ake mam, nic nenarobim, len sa bavim ze ake ho mam krive, napravo hore ze mam placentu, tak asi aj preto mi tam vybieha...

pipimiska len tak dalej, netestuj, o to viac sa budes tesit potom, ked to vyjde, drzim palce , dufam ze sa pridas..

babulka123
4. feb 2009

baby je normalne ze v 13 tt ked si davam utros {ak si to niektora este pamatate?} si nedociahnem krcok? ja som bola v tom ze je az do porodu dole niekde a citit ho .. ale kde.. neviem ho najst...

petkaerdal
4. feb 2009

Jani,no zda sa mi ,ze si väcsia,ale posudite vy,ked pride krahy z prace,hned fotim
a co vravis,ze ti brusko nejde do strany,ved to vidno na foto,ako ho mas uz do stran roztiahnute 😀

baby,neviem,ako je to s tym krckom,ale ja som ho mala v pondelok 4,5cm..ale neviem ci sirka alebo dlzka 😅

babul,ja som ho vzdy dociahla,aj teraz ho mam asi nizsie,ako obycajne

petkaerdal
4. feb 2009

baby,mne moj stary dneska odtrhne asi hlavu,ja som tolko veci objednala z netu pre deti,ze az 😅 😅 😅
uz naposledy hresil,ze mam este cas,ale ked su take krasne,tak sa to neda 😝
ak nepoznate adresu niektora,je tam lacne oblecko a kvalitne,kamoska odtial ma a je spokojna..
www.kojenecke-obleceni.eu....

babulka123
4. feb 2009

no ja ho neviem najst.. tak neviem...

petkaerdal
4. feb 2009

a co si ho stratila? 😀
niekde je schovaty vyssie 🙂

babulka123
4. feb 2009

a nech je.. som sa rozhodla to neriesit.. problemy nemam, tak co. okrem toho tie co nedavaju utros tak snad ani nevedia ze nejaky krcok je...

a stratit no snad nie, ved mam stale intimku tak by nemal kam vypadnut..hehehe

janula13
4. feb 2009

no ja som si nikdy krcok nehladala a ani neviem kde ho mam..ale hadam ti nevypadol babul, pohladaj po byte 😀
Peti ved to, ze ked si sa ma na to vtedy pytala, tak som ho nemala do stran, az teraz nedavno som si vsimla, ze vybehlo...a 4,5 vyzera super, myslim ze cim dlhzi tym lepsie, aj ked nezalezi len na dlzke, ale aj na konzistencii..
no idem mrknut ten link...

babulka123
4. feb 2009

no vy nemate chybu.. marek bude dnes vysavat .. tak mozno najde.. heheheh

janula13
4. feb 2009

peti, tak su tam super ceny, asi naobjednavam aj ja, este pojdem pozriet tu v SC, ci ma nejake za take ceny,ale pochybujem, opalti sa vazne, dobre si spravila, a ake su tam pekne vecicky, ja potrebujem nejake dupky, kosielky a co ja viem este, kolko coho objednavas a ake velkosti?

babulka123
4. feb 2009

juuuj ta linka je pruuuudko pouzitelna.. no mussim davat pozor aby som sa aj ja nejako moc nerozbehla...

petkaerdal
4. feb 2009

babul a mas recht 😀 😀 neries 😀

Jani,len neviem,ci to nebola sirka,nedostala som papier,neviem to kuk,ale povedal,ze je silno zavrety-zatial 😉

ozaj,chcela som sa prave spytat baby,budete kupovat aj nejake kosielky??? moja segra to napr. vobec nedavala,ze mala na to len nervy,bo babo malo stale holy chrbatik,ze najlepsie su body a drzia dobre plienku,co si myslite???

Jani,kamoska ma odtial veci a su dobre povedala,inak by som neobjednavala z netu,nieje tam toho az tak moc,ale su lacne,tak som nieco objednala uz 😀 😀 😀
najviac co mi poradila segra co mam mat su tie body,to sa vynosi najlepsie,s kratkym rukavom som objednala,nech mam ale 10ks pre kazde po 5..no a potom nemam ziadne dupky ,tak to som tusim objednala(ani neviem uz) a myslim,ze 2 take sety,dupacky,kabatik a body...porodime na leto,tak budeme obliekat lahsie,ale na noc asi budeme davat dlhy rukav...a nemam este ziadne pyzamka...

ale planujem mat tak toto pre jedno:
5 ks body
2-3 pyzamka
2-3 dupacky
capicky ale 2
rukavicky
3 ponozky...
to by mohlo na zaciatok asi stacit, co myslis?

petkaerdal
4. feb 2009

etse som objednala odtialto body take disney maju www.lufibaby.sk
mojmu asi ani nepoviem 😅

petkaerdal
4. feb 2009

nemate niekto zoznam,kolko coho treba na zaciatok???
ja mam nejaky ,ale ci to je dobre..skusim to sem dat

petkaerdal
4. feb 2009

Oblečenie
Nekupujte príliš veľa oblečenia vopred - neviete aké veľké bábätko sa vám narodí, bábätko rýchlo rastie a veľa oblečenia dostanete od príbuzných a priateľov ako darček po narodení bábätka. Zvyčajná veľkosť pre novorodencov je číslo 56. Záleží tiež na ročnom období. Vopred stačí kúpiť:
Body - cca 6 ks
Overaly - 2 ks na noc
Dupačky alebo overaly na deň - 6 ks
Bavlnený kabátik - 2 ks
čiapočka
Svetrík
Ponožky - 3 páry
V zime zimná kombinéza, teplá čiapka, rukavice 
Prípadne - cumlík
Vhodné je kúpiť tiež zavinovačku, radšej dve. Novorodenec je rád zavinutý, cíti sa tak v bezpečí ako v brušku. Naviac zavinovačka umožňuje ľahšiu a pre bábätko šetrnejšiu manipuláciu. 
 Kúpanie a starostlivosť po kúpaní
Vanička alebo ležadlo do vane
Teplomer do vody
Rukavica na umývanie alebo špongia
Jemná detská osuška
Kefka na česanie vláskov
Nožničky s guľatou špičkou na strihanie nechtov
Detská kozmetika: detské mydlo, telové mlieko alebo olej na hydratáciu pokožky po kúpaní, vatové tyčinky na čistenie uší, okolo uší, nosa a očí a medzi prstami, prípadne na rovnaký účel poslúžia sterilné vatové vankúšiky alebo tampóny z lekárne
 Prebaľovanie
Prebaľovacia podložka, prípadne celý prebaľovací stôl, prebaľovací pult alebo komoda
Plienky jednorazové (najlepšie newborn - špeciálne určené pre novorozencov) alebo látkové 
Poštolkové nohavičky
Detská kozmetika: ochranný krém proti zapareninám
Detské vlhčené textilné obrúsky na čistenie zadočka (najlepšie je kúpiť také, ktoré možno používať aj na čistenie celého tela aj tváre - využijete najmä pri cestovaní a prechádzke)
Jednorazové prebaľovacie podložky - využijete pri cestovaní, prechádzke alebo u lekára
Pri umelej výžive
Fľašky s cumľom
Potreby na umývanie a sterilizáciu fľaše: špeciálna kefka na čistenie fľaše a pomôcky na sterilizáciu fľaše (môžete sterilizovať vyvarením v horúcej vode alebo na trhu existuje rad špeciálnych pomôcok na sterilizáciu)
Dojčenské mlieko - o výbere vhodného druhu sa poraďte v pôrodnici po narodení dieťaťa, nekupujte vopred
 Prechádzky a pobyt vonku
Kočík - výberu čo najvhodnejšieho kočíka pre vás a vaše dieťa je potrebné venovať veľkú pozornosť, na trhu existuje veľký výber, záleží na vašich individuálnych potrebách
Doplnky ku kočíkom: obal, sieťka proti hmyzu, zimný fusak, deka, obal na nohy, taška na rukoväť kočíka, slnečník
Detská kozmetika: v zimnom období ochranný krém proti chladu a vetru na tvár
 Cestovanie
Autosedačka určená pre najmenšie deti 0- 13 kg
Rôzne doplnky na cestovanie v aute: slnečné clony, fusak do autosedačky, a pod.
Cestovná postieľka
Spánok
Detská postieľka, prípadne existujú aj rôzne prútené koše na kolieskach určené pre deti 0-3 mesiace
Kvalitný matrac
Posteľné prádlo: plachta, prikrývka
Monitorovacie zariadenie: detská opatrovateľka - baby monitor, strážca dychu 
 Ostatné
Klasické látkové plienky (zaobstarajte si ich aj keď na prebaľovanie budete používať jednorazové plienky) - cca 20 ks, bábätko často vygrckáva trochu mlieka, hodia sa preto pri odgrgnutí bábätka, do zavinovačky, do kočíka, k detskému lekárovi, na cestovanie, a pod.  

babulka123
4. feb 2009

no idem k dr. a ku kamoske ale toto si prestudujem.. tak piste piste.. cmuuk
a ak nahodou bude hrkotat moj krcok vo vysavaci dam vam vediet.. hehheh

petkaerdal
4. feb 2009

ty si cislo babul..co ti vypadol niekde? 😀 😀 😀
k akemu dr. ides?

janula13
4. feb 2009

babul, ale to by musel byt echt tvrdy keby az tak hrkotal, ale radsej to skontrolujte..
peti ten zoznam som tiez citala a este nejake ine, ale myslim, ze to mas tak rozumne rozratane, myslim ze naozaj netreba vela, ved tak rychlo podrastu a tie male velkosti budu na par tyzdnov a keby aj mam väcsie,tak im vyhrniem rukavy, lebo som zistila ze napr velkost 56 je o dost ina u roznych vyrobcov, tak ma chaos vo vlastnej vybavicke, ale ja tiez tak palnujem, mam nejake body s kratkym, aj s dlhym, a tiez este dokupim asi 3 pyzamka, kosielky mam 2, ale to su nove, tie nemaju holy chrbatik, tieto za zapinaju vpredu, je to akoby kabatik a myslim ze aj na leto dobre, su velmi jemne a maju zaroven na rukavoch taky zahyb, co je namieto rukaviciek, 2v1, ale mam aj od svokry este po manzelovi tie na snurky, ale s tym sa nehodlam babarat, radsej tieto nove a bodycka..

tvojka
4. feb 2009

Tak vy tu hladáte stratený krčok? 😀 😀 😀 Ja si už ani nepamätám,ale tuším som ho cítila,ked som si dávala utroš...

Ja vôbec už nemám prehlad,kolko akých vecičiek máme,ale snád už tých najmenších aj mám dosť.Ja už by som sa skôr mala sústrediť na dudle,flaše,prebalovacie veci...z toho ešte nemám nič.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre