Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

babulka123
11. feb 2009

mici ty si objednavala odtialto?
lebo toto som nasla aj ja len chcem vediet ze ake to je ked to prislo..

mici11
11. feb 2009

Babulka ja nie kamaratka, dostala som to od nej ako dar. Ale kupovala to v jednom obchode a je to presne to iste co s tej stranky, len zato dala o 500,-Sk viac 😒

petkaerdal
11. feb 2009

tvojka a objednala si obe rovnake? neviem sa rozhodnut,vsetky su pekne,necham si vami poradit 😉
mici ta,co mas ty je tiez zlta,ze?

babul z tej stranky chcem objednat aj ja 😉 a nemas sa coho bat,objednala kamoska a je nadmieru spokojna,cize mam overene,inak by som z netu neobjednavala

babulka123
11. feb 2009

petka super, dakujem .. velmi sa mi paci ten slabo hnedy s macikmi.. pockaj najdem ho poslem link..

mici ahaaaaa... to poznam.. hehehehen v Ba cca 2500 sk , v DS 3500 sk a v samorine 1250.. co ti budem hovorit.. kupovala som sestre... no a na nete este lacnejsie..

mici11
11. feb 2009

Babulka to iste mam aj ja 😀 , trosicku su tie obrazky ine ale je to ono 🙂
Pati ano 😉

babulka123
11. feb 2009

mici super, tak sa uz nebojim objednavat hehehe
rozhodla som sa ze objednam 2 rovnake, aby sa mohli tocit ako bueem potrebovat a hotovo..

petkaerdal
11. feb 2009

tento sa paci aj mne babul,asi objednam teda nieco ine,nechcem klasicke ruzove...
ale neviem,ci mam obe rovnake alebo nie,co myslite?ja som taka nerozhodna osoba

mici11
11. feb 2009

Peti ja by som neobjednaval rovnake, kebyze cakam dvojicky, ale jedno ruzove a jedno bezove 😉 Alebo aka farba sa tebe paci 😉

petkaerdal
11. feb 2009

tiez som myslela,ze nie rovnake...ale mne sa pacia vsetky,ja sa v nicom nikdy neviem rozhodnut,vzdy potrebujem radit 😅
bezove myslis,tu farbu,co mas ty ano? to je taka zlta,nie?

babulka123
11. feb 2009

ja zas radsej rovnake.. lebo ked ti ogrcka paplon a si puntickarka tak nemusis prezliekat vsetko aby ti to sedelo... takze asi len z praktickych dovodov... hehehe

mici11
11. feb 2009

Peti ano taka ako mam ja 😉

petkaerdal
11. feb 2009

ale ty mozes kupovat rovnake pre jedno hihi...ale ja musim pre dve,tak rovnake neobjednam teda,ale neviem este tu farbu
mici ja objednam asi cely ten mega set,to sa najviac oplati,lebo nie vo vsetkom je stojan na baldachyn,babul,ked budes objednavat,skontroluj,ci je stojan,,,len v tej mega sade je

babulka123
11. feb 2009

ja ho nechcem , ja chcem len to okolo postielky a paplon a vankus.. to hore nieeee...

peti ja som myslela ze objednavas 2 ks pre jedno babatko a to som myslela ze rovnake.. nie ze pre kazdu babulku rovnake to nie..

petkaerdal
11. feb 2009

pre jedno ? a druhe co chuda 😀

babul,ani ja som nechela baldachyn,ale som si rozmyslela a vies preco? lebo ten baldachyn krasne zopnes okolo postielky a babätko nestipu komare a musky,cize je to vyborne si myslim,po lete to strcim do kasne 😀
ale baldachyn chcem ten sifonovy,ten sietkovy...

babulka123
11. feb 2009

petka ved krat 2 deti, takze by si kupovala dohromady 4 sady heheheheheehe to je jedno nehaj tak hehehe

nooo to nieje zly napad.. ja este neivem, ale skor nie ako ano.. vsade mame sietky.. na oknach a hehehehe nove okna uz su na ceste budu nam ich montovat cca koncom mesiaca uz sa teism

mici11
11. feb 2009

Ani ja som nechcela najprv baldachyn a uz ho mam 😀

babulka123
11. feb 2009

boze baby ved mi sem snazivec zakaze chodit.. heheh ma nahovorite na minanie viac penazi a to sa mu nebude pacit.. hehehehhehehehhe 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petkaerdal
11. feb 2009

aha,tak ty mas sietky,tak to mate super,my nemame sietky a pod oknami dunaj,tak komare budu asi utocit...
je to lepic prachu,ale par mesiacov vyuzijem...

no babul 4 sady rovnake nechcem urcite,musim sa este s tvojkou a Jankou poradit poradit..

petkaerdal
11. feb 2009

ani jedna sme ho tusim nechceli ,ja ho uz chcem a aj drahy ho vlastne strasne chce,paci sa mu to...

babul,ale pre syna nepovie nic hadam,ze minas,moj nepovie ani pol slova..a to som tolko pominala uz 😅

babulka123
11. feb 2009

nooo az mi to pripada niekedy velmi smiesne,.. lebo obcas ma napady kupit take blbosti.. hehehe ale nehavam ho ..

naposledy to bola flaska na kojenie s termo ukazovatelom spravnej teploty.. stale 200 sk.. ale mame ju doma.. hehehe som sa zabavala...

babulka123
11. feb 2009

babulky idem k telke.. cmuuk zajtra sa vidime..

vierko
11. feb 2009

Dakujem vam kocky,

vcera som bola velmi smutna, ale dnes mi je uz lepsie a dufam, ze kazdym dnom to bude este lepsie 😀
Pravda je, ze aj u nas je chyba na oboch stranach. Ja mam naznaky PCO, ale lekar mi povedal, ze s tym sa da otehotniet prirodzene, za to ma vela dievcat a staci sa len hormonalne nastavit, aby prisla ovulka a vsetko je v poho. Potom sme vsak zistili, ze spermiogram je na prt a vraj jedina sanca je IVF.
Dnes uz viem, ze sa nemam vzdavat, aj vcera som to vedela, len to sklamanie bolo velmi cerstve, mozno preto som posobila tak nebojovne, ale som presvedcena, ze raz nam to vyjde 😀 😉
Tusim, ze Petka pisala na uvod tejto diskusie, ze ma PCO. Preto sa chcem spytat, ked si bola po neuspesnom IVF, brala si pocas tej trojmesacnej pauzy aj nejake hormony, aby si pravidelne dostavala M? A ked ti robili IVF, mala si aj nejake ine hormony ako baby, co taketo problemy nemaju? Ja som mala pocas stimulacie diphereline, gonal, luveris a pregnyl a po OPU som mala utrogestan, ale toto vsetko mali aj dievcata, ktore so mnou boli na IVF a ziadne problemy nemali, iba ich partneri.
A ozaj ja chodim do GYN FIVU. Co si myslite o tomto centre?
Dakujem vam vsetkym, ze ste ma tak povzbudili 😵 Peti a ty si moj velky vzor, lebo sme na tom tak isto a vidim, ze vsetko sa da, ked sa chce, len treba byt trpezlivi 😀 Dufam, ze aj ja raz budem v tvojej momentalnej krasnej situacii 😎

petkaerdal
11. feb 2009

ahoj Vierko,
ano ja mam PCO,je to hnusoba 😔 ,ja nemam ovulaciu vobec a dokonca mi nenabehne ani pomocou clostilu,tak tvoj lekar nemusi mat pravdu,ze sa s tym da otehu,zalezi ake silne pco mas
ja som normalne mavala menzes tak raz za 60 dni,stimulaciou na ivf som zacala dostavat presnejsie a castejsie,dostavala som bez problemu tak na 35-40 a medzi IVF som brala vzdy duphaston,aby som dostala a mohla ivf naplanovat,cize som to brala len kvoli ivf,ale je to dobre aj na upravu a niesu to tazke hormony,moze sa to medzi ivf brat a poznam vela kociek,co to brali pred ivf,ako ja,aby vedeli,kedy dostanu a aby vobec dostali,cize toto sa berie bezne pred ivf
nie nemala som ine injekcie,ako ostatne baby,vzdy sa stimuluje rovnakymi liekmi,to je jedno ci mas pco alebo nemas
najlepsie centrum je Ferticent momentalne,s Gin-five skusenost nemam,ale do Iscare nikdy v zivote,gin-five je ale drahy,co viem
ano,vsetko sa da,ked sa chce,len sa nevzdavaj hned,my sme komplikovaniejsi pripad,kombinacia pco a zle spermie,kedy to nevyjde na prvy krat,ale raz urcite,len sa nevzdaj a chod zase do toho ,sanca sa aj s druhym ivf zvysuje

petkaerdal
11. feb 2009

a budes v mojej situacii urcite raz aj ty 😉 😉 😉 tomu verim

mici11
11. feb 2009

Vierko ahoj, tesim sa ze sa nevzdavas. verim, ze po prestvacke sa ti urcite zadari. Ja chodim do Gyn-fiv a som velmi spokojna. Niekto zas nie, ale to mas v kazdom centre tak. Niekomu sa paci niekomu nie. Nevyhovies kazdemu. A kedze chodis do gyn-fiv tak si tam daj spravit aj genetiku a zrazanlivost. Preplaca to poistovna. Ja som si to dala tiez robit, kym som cakala 3 mesiace na dalsie IVF. Aspon som vedela, ze to je OK 😉

babulka123
11. feb 2009

ja sa ku GF nebudem vyjadrovat lebo baby poznaju moj nazor.. hlavne na peniazky.. ale .. Vierko drzim palce a hlavne je nevzdavat sa..

janula13
11. feb 2009

ahojte, tak ja som od 17.30 trcala na skype, stihla som pokecat s Nemeckom, talianskom aj Svajciarskom a uz mi trpne ruka z misi amikrofonu..vidim ze ste riesili obliecky a sady, prispejem neskor 😉

vierko
11. feb 2009

Mne sa v Gyn-FIVE celkom paci, sestricky aj lekari su mili, ale trosku sa mi zda, ze to tam je ako na beziacom pase, teda moc sa s nami nekaslu.
My sme do tohto prveho IVF investovali tak okolo 50 000 vratane liekov a kolko ty vyjde v tom Ferticent? To centrum je vBA a aku maju uspesnost, lebo v GF mi povedali, ze ich uspesnost IVF je 50%.
Inac dakujem, ze ste ma medzi seba tak pekne prijali. Ja som sa vam sem nanominovala jak nic a vy sa o mna tak starate 😅

babulka123
11. feb 2009

vierko ja som odisla z GF do FC a nemozem povedat ani jedno zle slovo.. nieje to tam ako na beziacom pase ani z daleka.. ten pristup je iny.. diametralne rozdielny..
1 ivf v GF ma vyslo cca 40 tisl, vo FC 6 tis. takze sakra rozdiel.. no a uspesnost.. neivem presne ale asi dost, vies im ide o to aby boli uspesny lebo ziju z rakuskych pacientiek a ak nebudu vysledky nebudu pacientky a nebudu prachy.. jednoducha matematika..
ale ver mi ja som bola nad mieru spokojna..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre