Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
5. nov 2008

vo FC sa chodi 14 den na krv...
babulka,ja viem presne ,co citis,coho sa bojis...viem to veeeelmi dobre 😖 ....
clovek sa boji kolko bude vajok,kolko sa oplodni,kolko ich prezije...po transfere si chvilku velmi stastna...no a potom este stastnejsia alebo je to vsetko v kybli...
no ale kazdopadne to ,ze si stresmen nieje dobre,musis sa nejako ukludnit sama,to neprospieva urcite...nijako vysledok neovplyvnis, nejak to uz dopadne ,takze ten stres nepomoze...stresuj az po transfere,teraz by si sa mala tesit na novu nadej,tak to skus..ok? a ver Pinterovi,uvidis nejako ta vystimuluje...dava este stale na konci ten puregon? nevies? mne asi to pomohlo na dozretie
vo FC ides prvy krat? nepamätam si 😅

petkaerdal
5. nov 2008

asi ano,ked sa pytas na tu krv,som blba 😅 ....

babulka123
5. nov 2008

peti hej som 1x vo FC predtym som bola v GF. (a som rada ze tam uz niesom )
ci dava purgeon neviem , nepredpisal mi ho tak snad sa bude vediet pocas stimulky... no 14 dni... paneboze uz 10 bolo dlho hehehehe ale nie ...
rozhodla som sa ze od pondelka budem doma, budem v klude, trosku si popracem doma a budem v pohode... uz som sa objednala kadernicke , tak aspon budem krasna ked nic ine..heheh

mas pravdu ze to neovplyvnim a je zbytocne sa kvoli tomu stresovat, ale ked nejako to neviem ovplyvnit...
jedine co mi ostava je verit... viem ze nie som ani 1 ani posledna co toto musi podstupit. dufam ze to bude v poriadku

petkaerdal
5. nov 2008

neboj,urcite to bude v poriadku a ukludnit sa skus,to je velmi dolezite..ja som bola aspon pocas stimulky ok....ved pocet vajok neovplyvnis,ani nic..ako som pisala...takze klud,dohodnute???
a to je dobre,ze ostanes doma,lebo ked bude brusko väcsie,musis byt v klude,aby nepopraskali,ja som dokonca ani rifle nemohla mat oblecene,tak daj aj na to potom pozer,moc sa nestahuj
no ano 14 dni,ale testik kludne pre vlastne upokojenie mozes urobit,ale ved to vies,naco sa stresovat 14 dni,vid ja 😅
no co sa puregonu tyka,on ho nepredpisuje,on mi ho vymenil u seba,ked som mala pichnut poslednu davku merionalu,vymenil mi ho a pichli mi puregon...
aj si dr. povedala,ze si mala malo vajok a tak? co na to,vyjadril sa nejak?
viacere sme radi,ze niesme v inom centre,ale ze sme vo FC,co si budeme vraviet...

babulka123
5. nov 2008

ano ja som mu to hovorila na zaciatku lebo sa ma pytal kolko som ich mala . mala som len 4 a 3 mi praskli skor ako som isla na OPU takze preto len to jedno ... taka ssom bola vtedy stastna ze sa aspon oplodnilo...
ale ja som tam vobec nejako dlho stimulovala lebo mi davali gonal 225 iu (co tereaz povedal dr.ze vzhladom k mojej vahe je malo) a stimulovala som cca 15 dni a to nepocitam tie inekcie pred mrchou.. takze preto sa tesim ze teraz to bude rychlejsie, aspon som este nepocula ze by baby stimulovali dlhsie ako 10 dni s merionalom... tak uvidime. verim tomu ze sa to podari... uz aby to vsetko zacalo, pichanie a tak , lebo potom je to uz take.... aspon pre mna lahsie.. toto cakanie to ma raz zabije hehehe

petkaerdal
5. nov 2008

ja som stimulovala 10 dni a na 13 odber,myslim size najdolezitejsia je spravna stimulka,tie 2 dni mozu velmi chybat a urobit na kvalite,takze to je dolezite a vtedy stacia aj 2 vajka...predtym to ivf som stimulovala 9 dni..teraz to potiahol povedal,ze nadoraz a vidis vysledok..takze je to v tom asi...
a tiez je pravda,ze dr. musi najskor kazdu babu trosku spoznat,ako reaguje a tak...
no uvidime,uz nech zacnes pichat,ale kedze je tehu obdobie,ako mne povedala sestricka,ze to este stihnem a vyslo to,tak to stihnes aj ty a vyjde ti to tiez...nieco je fakt na tom,ved su same tehule na okoli
aj citis uz nejaky priznak na menzes?
ja som si vzdy nasadila duphaston,lebo nedostavam presne
aj sa tesis vsak?
no to cakanie je hrozne,to viem,ale co narobis,musime to vydrzat..ja som cakala 2 roky...a vlecie sa to strasne,ale ked uz zacnes pichat to pojde rychlo
a budes pichat sama? 😀

babulka123
5. nov 2008

no vies co ja mam praveze pocit ze to strasne leti.. ale to bude v tom ze som bola nastavena ze teraz mi to uz nejprejde cez poistovnu takze pojdem v januari alebo tak.. takze na otazku ci sa tesim .... ano neskutocne...

jediny priznak na menzes je ze chodim castejsie na velku (heheh vcera asi tak 6x) ale to su tie nervy..
ja mavam docela pravidelnu mrchu 28-30 dni takze v tomto som v pohode... prsia bolia, vcera bolelo aj brusko takze uz je tot zarohom...

no a pichat bude kamoska zdr.sestra ktora je doma na rizikovom (kvoli robotke) takze dufam ze aspon jenme lizne tu ihlu ...hehehehehe

petkaerdal
5. nov 2008

no to je super,citim to ,ze sa tesis,podla pisania 😉
aj ja som sa tak tesila,lebo mi to presne slo tak rychlo,ako tebe...hehehehe...tiez som nejak po uzv dostala menzes o dva dni a hura do toho...
no to mas zvlastne priznaky na mrchu 😀 😀 😀 😀
ja som pichala sama injekcie...a pekne daleko do svalu pichnut,lebo mna sestricka zvrzala,ze to picham moc tenkou ihlou,ked tam as trosku speku viacej,mala by si pichat dlhsou,ale to ta tvoja kamoska bude vediet..ake mas ihly nachystane?

babulka123
5. nov 2008

no co ja ti viem? ake mi predali v lekarni , myslim ze bledomodre... janka (ta moja kamoska )ma pichala aj pri 1 pokuse a bola uplne v pohode, pregnyl (posledna inekcia ) do zadku ani som nevedela kedy mi ju tam dala.. takze toho sa nejako nebojim. no co ti budem hovoriiiiiit uz aby som si mohla pichnuuuut hehehehe

petkaerdal
5. nov 2008

no tie bledomodre som mala aj ja a pri poslednej injekcii,ked mi sla pichnut sestricka som sa pytala,ze preco tou velkou ,dlhou ihlou a ona povedala,ze mam dost speku,ze to musi ist hlboko do svalu,nie do speku..tak sa na to radsej opytaj,aj dr. mi to hned potvrdil, tie tenucke su podkozne

babulka123
5. nov 2008

no tusim pojem na 1 inekciu co FC nech mi povedia co a ako ... ozaj bolia moc alebo ani neni citit...

petkaerdal
5. nov 2008

myslis injekcie? merional vobec nestipe,ani trosticku..a ani ten choragon...
ako ti pisem,mne to takto vysvetlila,lebo som to pichala sama a zohnala som najtensie ihly..a asi to neslo hlboko,radsej sa spytaj...
a mici nas dneska ani nepozdravi? 😕

babulka123
5. nov 2008

peti no neviem , ved uz len musim vydrzat.. hehehe moje pozadicko je dost velke na to aby sa tam trafili aj viac krat, takze nemam strach hehehe...
ozaj a ten cetr...neviem ako sa to vola a nie to este ako sa to pise, to co je v tom obale aj s inekciou aj ihlou , to sa dava kam ???

gregy
5. nov 2008

babulka však som ti to hovorila včera do brucha a volá sa to cetrotide 😀

babulka123
5. nov 2008

aha vymakla ma hehe

petkaerdal
5. nov 2008

cetrotide...to budes pichat do bruska,pod kozu,ten tiez nestipe,len po prvej budes mat koznu reakciu,svrbenie,dalsie budu uz ok...a ten choragon je na ovulaciu,ten sa picha na koniec o 21.00...

gregy
5. nov 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa len na tebe tíško udrbávam ako stresuješ. Myslím že sa budemem musieť stretnúť skôr ako 5.12. lebo si jak uzlík nervov 😎 😎 😎

petkaerdal
5. nov 2008

ked clovek je v strese ,vsetko zabudne a pyta sa aj 100x..ze babulka 😉 😉 😉
gregy ahoj

babulka123
5. nov 2008

no gregy aby ti nezabehlo dobre.... sa mi smejes? no pockaj ked budes ty .... mrska jedna... hehehe cmuuuk

peta vidis to nasmiech som jej .. no nemam ju zastrelit?
a ja som v pohode len zistujem hehehehe

gregy
5. nov 2008

ahoj petka 😀
hej hej aj sto krát ved to že som jej to už hovorila najmenej 100 x a furt sa to opýta 😀 😀 😀 ešte som si z nej včera kôli tomu aj s Pahu uťahovala 😎
Ja už vidím ako mi to všetko v januári vráti 😀 😀 😀

mici11
5. nov 2008

Ahojte kocky,

Ale pozdravim, pozdravim 🙂 🙂 🙂 . Riadne ste sa rozpisali. No mne pri stimulkach injekcie pichal vzdy drahy. Sestricka mu to raz ukazala a sli sme na to. Pri prvej bol rozklepany, ale potom sme sa pri tom dost dobre zabavili. Potom som uz mala gonal pero a to bola pecka. To je radost pichat 😀 . Ale aj ten merional som zvladla, len som nan moc nereagovala, pichala som ku koncu az 4 a to som vazila 53 kg.Ale vajka som mala rovnako ako pri gonale. Ale gonal som pichala 5 dni a merional 14 😝 .
Mne cetrodine tiez v care pichli do brucha, je to hnusne, stripe to a mala som to cervene a opuchnute. Ale co clovek nevydrzi pre mimi 🙂 🙂 🙂

Peti ako?

petkaerdal
5. nov 2008

no vidim vidim,ze si s teba utahuje....my s gregy sme sa aj videli vsak? vo fc
a nestrielaj ju,skoda by jej bola 😀

gregy
5. nov 2008

Jáj babula ani netušíš ako ti v kútiku duše závidím že to všetko už máš na dosah ruky 😉 Ale v prvom rade ti držím palce a neboj to všetko harvo zvládneš ľavou zadnou 😎

PS: nezastrel ma však kto si z teba bude potom robiť prdel??? No ešte možno Pahu 😀 😀 😀

petkaerdal
5. nov 2008

No ze aj prides k nam 😀 ahoj...
no mne bolo v noci zle,ledva vydrzim do rana na ranajky,v noci musim dat nieco do ust,lebo mam pocit ze sa povraciam,.ze by uz nejaky priznak konecne?
inak zatial ine nic...
a ty ako ? uz negrckas?
mici ja som chcela tiez,aby mi to pichal drahy,ale ked som videla,ako drzi tu ihlu v ruke..tak som si to radsej sama pichla 🙂
a len po tej prvej to bolo opuchnute vsak?potom uz nie

gregy
5. nov 2008

Petka áno my sme sa videli v FC akurát si začínala stimulku resp. si si šla po lieky.... My sme boli vtedy v FC prvý krát a už sme tam aj ostali 😀

petkaerdal
5. nov 2008

no ved kam by si sla...ine aspon tak dobre centrum,ako fc nieje

petkaerdal
5. nov 2008

mici ,citis este stale to brusko? lebo mna tak stale nejako taha,ale len par minut za den,asi je to to roztahovanie maternice...

gregy
5. nov 2008

Ved to že už hádam nikam, akurát včera baby z bývalého CAR (boli sme si posedieť na káve) zhodnotili že ako sme s babulkou frkli do FC že až sršíme pohodou a kľudom 😀 😀 😀 A toto moja ubolená duša potrebovala 😵 😵 😵

petkaerdal
5. nov 2008

vy ste boli v GF obidve? so mnou zase 5 kociek preslo z Iscare do FC a vsetky sme spokojne...
greg,ty kedy by si mala zacat?

mici11
5. nov 2008

Petka, ja ked sa rano hned nenajem tiez mi je zle. Ano uz druhy den nevraciam a vcera mi prislo vecer o 21:00 zle od hladu a musela som si nieco zobnut. To bolo prvy krat. Predtym som naposledy jedla poobede a aj tak som vracala. Tak snad je to uz za mnou 😝
Ano len po prvom cetrodine to bolo tak, potom pohoda. Ja som si zas nedokazala pichnut sama 😅 , mas moj obdiv. Tak to musel robit drahy, lebo chodit si to niekam pichat, na to som nemala cas.

Inak babenky drzim vam palce pri stimulkach, aby ste nas cim skor s Petlou nasledovali 🙂 🙂 🙂
Gregy a ty ako pokracujes? Teba si pamatam z temy GF.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre