Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mici11
27. nov 2008

Petka, ver mi ze nechcem mat - kilo, ale to bolo to vecerne vracanie posledne dni a skoro nic mi nechutilo. Vcera to uz bolo o nieco lepsie. A dnes sa citim celkom v pohode. Zato si idem robit ten syr, z toho som este nikdy nevracala 😀 A dufam, ze ani nebudem. A ved toto aj mne chuti viac sucha strava a varene mi moc nejde 😝

rebo
27. nov 2008

Mici díky. Ja som ich ešte totižto nevidela, lebo drahý mi ich len dnes donesie od jednej kočky z BA.

mici11
27. nov 2008

Nie je zaco Rebo. A nezabudni ich dat do chladnicky. A pred pichnutim si vzdy vyber jednu injekciu von, lebo studene stipu 🙂

mici11
27. nov 2008

Tak hodinku pred tym

petkaerdal
27. nov 2008

teba to vracanie ozaj dobre dlho drzi 😢 ,aby ta to uz preslo

rebo
27. nov 2008

Díky, dúfam že do februára na to nezabudnem.

janula13
27. nov 2008

Ahojte babule, Peti tak ty si ma prekukla, o 10 som sa este vyvalovala, nemohla som nejak vstat, vcerajsok ma vycerpal..a to som mala mat dnes od rana navstevu, ale presunulo sa to, tak som vyspavala, teraz varim aj ja, este v pyzame, kyslu fazulovu, take chute ste mi vtedy narobili...
Mici ja som si vcera v restike dala vyprazany a cuduj sa , nic, celkom mi sadol a to mi tiez po nom vzdy byvalo tazko ako babulke a teraz nic...Mici mozem sa ta spytat, chcem sa objednat na ten NT utz do GF, co vlstne mam do telefonu povedat?ako sa to presne vola?A ten 3D utz je sucast toho, ci to je to iste?nech nie som za blbu...a potrebujem nejake papiere so sebou, ci len tehu knizku?A co to stoji?dakujeeem 😉

mici11
27. nov 2008

Janulka, povedz ze sa chces objednat na NT ultrazvuk, a to 3D je sucastou toho, to nemusis hovorit. Chceli odo mna len tehu knizku, ine ti tam netreba. Do nej ti vpisu vysledky + ti daju taky papierik. Ja som sa objednavala cca 2 tyzdne pred tym.

petkaerdal
27. nov 2008

Jani,mam vas vsetky uz prekuknute 😉
pokial sa ti da,tak si pospinkaj,pri dvojkach uz potom moc toho nenaspime 😝

v ktorom tt sa baby robi uz 3D? som myslela,ze to az neskor

janula13
27. nov 2008

dakujem MIci, citala som aj IP, tak tam cinknem...mne totiz gynekologicka avizovala, ze budem platit, tak zoberiem prasule a uvidim, samozrejme potesi ak nebudem 😀

babulka123
27. nov 2008

baby co je to NT ultrz.? prepacte ze sa tak pytam ale musim si to nastudovat dopredu... nie?? ?

janula13
27. nov 2008

No jo Peti, mas nas pod palcom 😀 ja som tiez myslela ze sa to robi neskor, ale kedze MIci to uz robili, tak asi skor, vraj je to dobra vec, ze sa tam da vela zistit..tak dufam ze nezistia nic zle.. ad dnes som kooonecne vypila pohar mlieka a dalsi ma caka, aj ked nieze by mi chutilo...

babulka123
27. nov 2008

nooo toto bude tazke u mna mlieko nedam do seba ani nahodou .. .ani keby mi za to mali zaplatit neviem kolko .. bleeeee

petkaerdal
27. nov 2008

aha,tak to som prekvapena,ale fajn,tesim sa aj ja na to a v ktorom tt sa to tak robieva?

Jani mlieko? 🙄 🙄 🙄 🙄 radsej zjem liter fazulovej polievky,ako mlieko samotne 😀

a tiez ma zaujima,co je to to NT?

petkaerdal
27. nov 2008

babul,tusim ani jedna z nas mlieko nemusi a ma sa pit az liter denne,my s Jankou asi dva litre 😀

janula13
27. nov 2008

vidis babul a ja som ho blba vypila zadara 😅 a este ma tu strasi jedna salka, fuj, ale musiiim...a ten NT je nieco na zistenie vrodenych vad a dawnovho syndromu, ak to vyjde horsie, tak odporucaju amniocentezu, ale predtym este robia kopec inych vysetreni, lebo aj amniocenteza je riskantna, moze dojst v nejakom percente k potratu...vraj 3D to poisti, ak som to dobre pochopila...a viem ze sa robia nejake AFP testy, alebo nieco take..asi Mici vie viac, ja som este nestudovala, lebo najblizsie ma caka to nT, keby neviem tuto od babul, tak si z gyndy ani nepamätam, ze aky to utz si mam dat spravit, doki to vysypala akoby som to mala uz neviem kolko krat za sebou... 😅

babulka123
27. nov 2008

jeeej baby prave som si pustila svoj oblubeny serial o 2 sv.vojne.. bratrstvo neohrozenych... kraaasne ..

no ale vratim sa k tomu NT... ja som bola v tom ze sa to robi az v nejakom 20-24 tt lebo aj vtedy sa robi nejaky morfologicky ultz. tak nenviem ...

babulka123
27. nov 2008

jaaaaj a papam haluslky... bebe to namiesto mlieka 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

mici11
27. nov 2008

Ultrazvukove vysetrenie nuchalnej translucencie plodu, co je meranie hrubky vodnateho tkaniva chrbticovej casti krku babatka a zvysene hodnoty merania davaju zaklad podozreniam na Downov syndrom, na ine chromozomalne abnormality alebo vrodene srdecne vady. Vysetrenie NT (nuchalna translucencia) musi byt prevedene medzi 11 az 14 tyzdnom tehotenstva. Posledny den na vysetrenie je 13 tyzden a 6 den tehotenstva. NT je vysetrenie, ktore vyzaduje vysokospecializovane ultrazvukove zariadenie s vysokou rozlisovacou schopnostou a lekari alebo ultrazvukovy technici ktori ho vykonavaju, potrebuju specialny trening.

Toto som skopcila s jednej stranky.

babulka123
27. nov 2008

mici ty si aka sikovna... 😅

pocuvaj a tam ta poslala gyndoska alebo si isla sama alebo ako to bolo ???

mici11
27. nov 2008

Babulka co ty myslis je morfologicky, ako pises a robi sa neskor, tiez ako pises 🙂 . to je nieco ine.
Petka 3D, ak chces mat kvalitny zaznam sa odporuca robit okolo 25 tt a najneskor do 30tt.

Keby mi platili za pitie mlieka a jedenia jogurtov, tak som milionarka 😀

babulka123
27. nov 2008

hehehe mici a ja som bezdomovec...

mici11
27. nov 2008

Babulka, odporucil mi to moj gynekolog. Tak som zavolala do gyn-fiv, lebo sa mi zdalo, ze to robia a objednala som sa. U nas sa to vysetrenie totiz nerobi. Ale v BA ho vraj robia bezne 🙂

mici11
27. nov 2008

babulka ja by som ti kupila nejaku vilku, neboj 🙂 🙂 🙂 🙂

janula13
27. nov 2008

Mici dakujem aj ja za vysvetlenie, pomohlo, netusila som co to je, len nejake presvietenie sije a tam som skoncila...
Peti ale ved ty si tusim pisla, ze jeden litrik denne stiahnes a ja som ta tak obdivovala...takze sa to rata aj v polievke?tak si idem dat, salka mlieka pocka...nemyslite ze uz by som mala ist do sprchy a povysavat? 😅

babulka123
27. nov 2008

miciiiii dakujem 😝 😝 😝 😝 😝

petkaerdal
27. nov 2008

ja som tiez bezdomovec potom teda 😉

mici11
27. nov 2008

Ok Petka aj ty dostanes vilku, janula aj ty chces? Berte kym mam rozdavacnu naladu 😀

janula13
27. nov 2008

chcem a pri mori, ok, v Grecku...

petkaerdal
27. nov 2008

a ja chcem vedla Janky 😉 aby sme boli spolu aj nadalej aj s dvojkami 😉 ,Jani beries ma vedla teba?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre