Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

babulka123
1. mar 2009

hej hej .. a revala som ako diva.. hehehe

peti hovorim ze to nieje normalne..

mauzos
1. mar 2009

to sa stavalo aj mne casto, uz sa hormony asi ukludnili, alebo si zvykli 😉

peti aj na babovku mam super recept, ak by si chcela, tiez so smotanou ....

petkaerdal
1. mar 2009

babul,ved ja placem aj pri spravach 😖
mau,no ked sa ti chces daj,vyskusam,ale ib aak ho mas odskusany,
na nejaky zakusok daj tiez 😀

mauzos
1. mar 2009

jasne ze mam odskusany, inu uz ani nerobim. A na aky zakusok by si chcela? ovocny, cokoladovy, orechovy ... mam ich plno, tak neviem ake mate radi

melisska
1. mar 2009

dievcatka, vam krasne pribudaju tt 🙂 tesim sa vami a prjem vam najkrajsie babetka ako mozete mat 😵

mauzos
1. mar 2009

BABOVKA: 4 vajcia, 1 slahackova smotana, 1/2 litra hladka muka, 1/2 litra praskovy cukor, 1 vanilkovy cukor, 1 prasok do peciva, trocha rumu
Vsetko zmiesat, 2/3 vyliat do formy a do zvysnej 1/3 pridat kakao. Piect presne 35 minut na 180 C.

ak mas dobru ruru, tak ten cas pecenia sedi na sekundu, nemusis ani skusat, ci je hotova. Podla mna velmi jednoduchy recept, nic netreba vazit a je fakt chutna. Samozrejme si tam mozes pridat hrozienka a tak, to uz podla chuti.

babulka123
1. mar 2009

mau to vyzera veeeelmi dobre..

meliska dakujem velmi pekne.. verim ze aj tebe sa podari.. velmi ti drzim palce..

ja som sa prave nabastila maska a ryze a som uplne plna.. tak tu fucim.. hehehe

petkaerdal
1. mar 2009

nemam slahackovu smotanu doma,ale opisem,urcite skusim a dam vediet 😉
a zakusok,co ja viem,taky ovocny skor,pudingovy nejaky,moze byt aj cokoladovy,ale odskusany 😉

mauzos
1. mar 2009

melisska dakujeme, urcite aj tebe v blizkej buducnosti budu takto pekne probudat tt 🙂

baby nejak ma zalomilo, ako som sa naobedovala. Idem si schrupnut a potom pozriem nejaky receptik na zakusok 😉

melisska
1. mar 2009

Dakujem vam drzte mi palceky okolo 12.3. idem na KET 😉 🙂

petkaerdal
1. mar 2009

mauzos a tie zltky a bielka treba ako slahat? bo si napisala,vsetko zmiesat??? aby som to mala presne napisane..

babulka123
1. mar 2009

melisska.. super.. velmi ti drzim palce.. viem co bolo sledovala som ta vtedy a bolo mi to nesmeirne luto..
ja idem 12 na poradnu hehehehe

mauzos
1. mar 2009

melisska drzim ti vsetky prsty aj na nohach 🙂 dufam, ze uz sa to teraz naozaj podari 🙂

peti nic netreba slahat, to je na tom super. Vsetko len dokopy zmiesas a je to.
Ja som si fajne schrupla, keby som nemusela ist von s Michellom, tak asi spime este teraz 😝 Inak taky sok mi urobil, ze som skoro porodila. Uz ked sme isli do brany, tak sa zrazu otocil a dym a cara a nebolo ho. Zacitil haravu fenu asi o tri bloky dalej ... no kym som ho nasla, som skoro skolabovala. Este v zivote mi nic take nevyviedol. Teraz sa hanbi v bude a tak skoro ho odtial nepustim, nech si zapamata 😀 😀 😀
idem pozriet nejaky ten recept na zakusok ...

petkaerdal
1. mar 2009

ok,mauzos,tak len zmiesat a vyliat,hotovo,no skusim najblizsie a dam ti vediet 😉
ale ved chudak Michell,ved si chcel zasexovat,aj on chce asi deticky ,nie 😀 co si ho nenechala

mauzos
1. mar 2009

ved ja by som ho aj nechala, ale tetuska nechce steniatka 😀 aj tak nechapem tym psom je to jedno? taka skareda fena to bola 😒
no neviem Peti ja mam tych receptov tolko, ze neviem, ktory ti mam napisat. Mam velmi rada jablkovy kolac naopak, neviem ci to poznas. Potom velmi dobry zakusok je 3BIT, ale ten robim len drahemu na narodky a este na vianoce, je na mna trosku komplikovanejsi. Ale ty rada pecies, tak tebe nebude robit problemy. Potom mam este dobry recep na budapestianske rezy, kokosovych opilcov - to sa robi do papierovych kosickov, taliansky kremes ... tak si vyber 😀

petkaerdal
1. mar 2009

tak daj tie 3bit recept ,vyskusam rada
a ma uz nejake deti ten Michell?

mauzos
1. mar 2009

ee Michell je este panic ☹ iba na plysakoch to ma odskusane 😉
OK, napisem Ti ho

mauzos
1. mar 2009

a Vasa Jessica ma deti?

mauzos
1. mar 2009

Peti teraz ma napadlo, ze do toho 3 BIT ide Salko, dostat take nieco u Vas?

mauzos
1. mar 2009

3 BIT:
Cesto : 3 vajcia, 100 g praskovy cukor, 1 dcl olej, 2 PL kakao, 1 prasok do peciva, 300 g hladka muka, 250 ml mlieko - vajcia vymiesat s cukrom, pomaly primiesavat olej a mlieko, potom muku s praskom do peciva a kakao. Piect pri 180 C asi 15 minut.
Plnka: 2 Zlate klasy, 2 vanilkove cukre, 0,5 L mlieka, 100 g praskovy cukor, 150 g masla, 2 baliky BB keksov - zo zlateho klasu, vanilkoveho cukru a mlieka uvarit husty puding. Praskovy cukor vymiesat s maslom do penista a postupne pridavat do vychladnuteho pudingu.
Krem: 1 konzerva Salko, 100 g maslo - Salko varit v konzerve vo vode 3 hodiny. Ked vychladne pridat maslo a dobre vymiesat.
Poleva: 150 g cokolada, 80 g maslo - rozpustit nad parou.

Na upecene cesto dat plnku, na to poukladat BB keksy, na to krem a na to trochu vychladnutu polevu, aby sa krem neroztiekol. Dat stuhnut do chladnicky.

Dobru chut !

petkaerdal
1. mar 2009

nasa Jessica uz mala deti,pravdaze,take sladke boli 😉
salko? no neviem,nikdy som ho nehladala,ale ked nenajdem ,kupim z Sk,nevadi...
idem si opisat do zosita,dakujem 😉

mauzos
1. mar 2009

no mas co pisat 😀 dufam ze bude chutit 😉
a kolko ma vlastne Jessica rokov?

petkaerdal
1. mar 2009

Jessica ma 4 roky 😉
mau,vsetko mam spravit presne podla receptu,ano? a tak bude vyborny 😀

jana1178
1. mar 2009

Ahoj Mici11, chcela som sa ta opytat, viem ze si mala zvysene FSH a napriek tomu si tehulka-dokonca prirodzene 🙂 , aku malo hodnotu? Lebo to je aj moj problem (fsh 15), a Dr. naznacil ze ani IVF tomto pripade nema velku sancu na uspech...(to by bolo uz moje tretie ☹ )

mauzos
1. mar 2009

presne podla receptu a bude mnam 🙂 potom daj vediet, ked ho budes robit ...
dnes sme tu len my dve?

janula13
1. mar 2009

mauzos, opisala som si aj ja, nevadi dufam, ja mam strasne rada to varene salko, tak to vyzera strasne dobre, dakujem...my sme boli vcera cely den fuc,nakupy-postielky, autosedacky, matrace su uz doma, komoda asi v stredu, este si myusim premysleit aka a kolko....a vecer sme behalo po navstevach..a dnes som dokonca ani nevarila, MM mi zatrhol, ze naco, ked bolo zo vcera, ale teraz som mu nieco ukuchtila, nech ma na zajtra do prace..a skladali sme postielky, nenafotim, lebo su teraz ako skladisko, destskych veci co sa mi tlacili v skrini 😀 ale su pekne, som spokojna...

mauzos
1. mar 2009

cau Jani, jasne ze si mohla, fakturu ti poslem potom 😀 😝
tak to je super, ze ste vsetko pokupili a si spokojna. Autosedacky ste kupili tie, co si davala link? sedia na kocik?

mici11
1. mar 2009

Ahojte babenky,

Tak ja dnec trosku pracujem a hlavne oddychujem, vcera som opat vracala 😝 . Dufam, ze to uz naozaj prejde.
Vy tu vo velkom vypekate, tie 3bit mozu byt skvele 🙂 😉
Jani takze nakupy v plnom prude, my ideme na buduci tyzden pre detsku, ale najprv musime vymalovat izbu.....

Jana 1178 ja som mala FSH okolo 16, doky mi vravel, ze IVF nema velku sancu nad 20, alebo 25. Presne si to uz nepamatam. No ja mam za sebou 2 IVF, k tretiemu uz nedoslo, ako vies som tehu prirodzene, takze ver, ze to moze vyjst 😉 🙂 Velmi ti drzim palceky, aby ti ti vyslo. Tiez som sa bala toho FSH a vidis 🙂 Spermiogram mate v poriadku?

janula13
1. mar 2009

noo, autosedacky som kupila tie z linku, ale nesedia na kocik, su sirsie...mali aj take co sadli, tie som chcela povodne, ale ked som ich porovnala s tymito co sme nakoniec kupili, tak som zvazila priority...väcsia a pohodlnejsia autosedacka s lepsou vlozkou, alebo malicka skrupinka s mini vlozkou...zhodli sme sa s manzelom, ze hlavne ide o cestovanie v aute a ze asi by som to na kocik nedavala, mozno1-2x aj to neviem kedy, ved mame tie tasky..takze tie z linku...ono keby aj hladam inu autosedacku co mi tam sadne, tak vzdy musia byt dost uzke a to sa mi nepacilo, aby boli take natlacene, tieto mi aj dlhsie vydrzia a cena bola takmer uplne rovnaka...mrkni mi do albumu, co mi doma kvitne uz 2 tt, kym mi to administrator nezmaze 😀

petkaerdal
1. mar 2009

mau,zajtra kuknem salko tu,ak najdem,zajtra spravim,ak nie,tak cez vikend,ale dam vediet,rada skusam nieco nove,len ked to uz ma niekto odskusane 😉
Jani,tak uz mas aj ty postielky,super,ja ich mam v kartonoch zatial a ty mas uz aj autosedacky?ktore mas,tie co si dala link? daj foto ,nech kuknem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre