Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mici11
1. apr 2009

Peti presne ako ti pise Mauzos, pekne ju posluchaj. 😀

tvojka
1. apr 2009

Mauzi,mali byť už minulý týžden,ale nechcela som ju nahánať,nech nás pekne vyretušuje 😀
Máte to pekne urobené,aj tá farba je krásna.A bruško samozrejme tiež 😵

mauzos
1. apr 2009

dakujem baby, uz len ti nasi chalosi nam tam chybaju 🙂

mici11
1. apr 2009

Cochvila sa dockas Mauzos 😉

Babenky idem sa venovat drahemu - cize ideme sa spolu vyvalovat pred telkou. Pa zajtra

mauzos
1. apr 2009

to uz ste zase vsetky odpadli? 😲

petkaerdal
1. apr 2009

mauzos,ja som niekedy slepa,necitala som to,az ked mici pisala,ale videla som,,pekneeee
sladke som nejdela nic zatial a uz asi nebudem,idem spat,som mrtva a zajtra mam toho dost povybavovat,dufam,ze to moj krcik vydrzi 😅

ahojte a dobru nocku 😉

denka28
1. apr 2009

ahojte, baby infekcie su nebezpecne kvoli tomu, ze mozu sposobit predcasny porod alebo pri prirodzenom porode mozu infikovat babatko. je to dost tazke vsimnut si to,lebo pocas tehu mame viac vytoku.. a treba na to davat pozor

mauzos
1. apr 2009

no denka tak to si tu ani nemala pisat, lebo petka bude zase stresovat 😲

mauzos
1. apr 2009

peti drzim na zajtra palce. Dobru nocku 🙂

denka28
1. apr 2009

baby musite vediet vsetko aby ste nepochodili ako ja, radsej sa bat pred tym ako banovat potom. vies kolko toho som sa dozvedela az potom ako som porodila? boze keby som to vedela skor... a petka to som pisala informativne, ty beries lieky na tu infekciu, a keby si to mala vazne tak ta urcite neposlu domov.

mauzos
1. apr 2009

ja s tebou suhlasim denka, ze lepsie je vediet dopredu, ale petka je taky stresant 😲

och
1. apr 2009

caute zeny

pocujte mam taky problem (som na 1 IVF )
dnes sa mi vyhadzili ruky, vlastne len zapestia a dlane z vrchu takymi drobnymi cervenymi bodkami a svrbi to pisu pri decapeptile ze sa mozu objavit vyrazky a svrbenie

myslite ze to mam z toho? a ak ano co mam robit?

pomoc
dakujem

och
1. apr 2009

inak prepacte ze som vam sem tak vtrhla ☹

mauzos
1. apr 2009

ahoj och, ja ti zial neporadim, nemala som takyto problem. Na tvojom mieste by som to asi spomenula doktorovi v centre, ci netreba zmenit lieky. Ale mozno je to bezne, neviem ☹

idem uz spat dievcata. Zajtra ak sa este dostanem domov tak sa ozvem 😉 Pa

tvojka
1. apr 2009

Och,to ti veru nepomôžem.ja som decapeptyl nepichala,ale alergickú reakciu môžeš dostať z každého lieku...Ako daleko si v IVF?

och
1. apr 2009

6 den som si pichla decapeptyl a mam za sebou dnes aj 31 tabletku sioforu
tak teraz neviem ci mam letiet na kozne, pohotovost alebo vydrzat do CAR zajtra 😅

marione74
autor
1. apr 2009

och, skus zavolat do CAR, ak sa to stava tak sa s tym urcite uz stretli a poradia Ti.

marione74
autor
1. apr 2009

petka.... dievcata, som musela na moju temicku prist povedat, ze mam pozitivne hcg na 10 den z krvi.. 🙂
Test na 8 ani 9 den nic neukazal, a krv ukazuje 260 hcg 😉
Tak mi drzte palce nech som tehu naozaj, a nech to neklesne, ako sa mi stalo uz v minulosti 😒 dakujem..

mataaa
2. apr 2009

Ahojte všetky po strašne dlhej dobe, ale musím zagratulovat Marione, zakladatelke nasej temicky (teda teraz uz Vasej). Marione si bola na IVF, ci sa Vam podarilo prirodzene.
Baby inak, pravidelne Vas sledujem a musim Vam poblahozelat, ako sa pekne gulatite. Dufam, ze vsetkym vsetko dobre dopadne.
My sa ideme objednat do Zlina na 1. konzultaciu. Malo by nas to tam vyjst o nieco lacnejsie ako V SR. Ferticent bol super, ale myslim, ze by sme mali skusit aj nieco ine.

mauzos
2. apr 2009

Caute dievcata 🙂
tak ja som uz spat, sekcia sa dnes nekona. Chalanom sa dnuka ocividne paci, vobec sa nepytaju von 😉 Mam prist zase v pondelok a mam si zobrat pre istotu uz aj tasku. Tak uz ked tam budem s taskou, uz ho ukecam, nech ma odrodi, ved to uz budem 39 tt 😲

Marione drzim prsty, aby hcg pekne stupalo a aby to boli minimalne dvojky 😀

tvojka
2. apr 2009

Jééj,to sú tu pekné správičky hned po ránu 😵 .

Marionka,gratulujem a držím palce,nech to pekne stúpa a nech všetko ide ako má.Dojdi sa aj nabudúce pochváliť do svojej témičky 😉

Mauzi,tak tebe sa to nejak naťahuje,ešte budeš rodiť na termín 😕 .Takže v pondelok sa už asi nedojdeš ukázať celá,čo?Budem držať palce nech to vyjde podla tvojich predstáv 😵

Mataaa,aj tebe všetko dobré a nech sa po návšteve Zlína tiež začneš pekne guľatiť 😉

Mimochodom pekné ránko všetkým,ja som sa dnes tak dobre vyspala ako už dávno nie...som spala vkuse od 0:30-5:30h! 😲

mauzos
2. apr 2009

ahoj Tvojka 🙂
tak to je fakt super vyspatie, v kuse 5 hodin 😲 Coze tak kratko?
Mna nadranom chytili nejaki poslickovia, akurat vcera som pisala, ze som este nemala. Rozbolelo ma brucho ako na menzes a krize hruza, takze tiez vesela noc. Som bola presvedcena, ze dnes to uz bude a vidis zase nic. Ale v pondelok sa uz urcite nevratim, ak to dovtedy vydrzim 😉 Nebudem sa trepat s taskami hore dole ako blba 😀 😀 Uz to chce mat za sebou 😠

tvojka
2. apr 2009

Mauzi,spala som od 23-7:30h,ale vkuse som potiahla takú dobu,čo som písala.A to je rekord,inokedy nevydržím ani 3hodiny...
Takže poslíčkovia?Pravdu povediac,ani neviem,čo čakať,či tie kontrakcie sú to tvrdnutie brucha,alebo to bude niečo úplne iné... 😕 .No ved uvidíme.Verím,že už to chceš mať za sebou.Takže doky sa ti vyzdravel?A robil ti aj uzv?

mauzos
2. apr 2009

aha, ja som sa zlakla ze si spala len tak kratko. Tak to je fakt rekord, ja spim v kuse tak 2 hodky a musim ist na wc.
No ja neviem ci to uz boli poslickovia, alebo co to bolo, ale bola to hruza 😠 Kontrakcie nastastie nemam.
jasne doky sa mi vyzdravel, este som mu pre istotu vcera vecer volala, ci tam dnes bude, nech neidem zbytocne ako naposledy. Nerobil mi uzv, len ma vysetril zospodu a sestricka mi urobila monitor. Mali tam hrozny frmol, vsetky baby asi vcera dychali opacne aby neporodili vcera a dnes to tam islo ako na beziacom pase 😀

Ty kedy ides najblizsie na kontrolu?

tvojka
2. apr 2009

No ja tiež tak v noci behám na wc,preto ma to potešilo,že som sa takto vyspala 😵
Ja idem v pondelok k môjmu gyndošovi,predpokladám,že posledný raz,kedže som už 35tt( 😲 😲 😲 ) a v stredu idem zas k pôrodníkovi do nemocky.Tak budúci týž budem pod riadnym dozorom 😉

mauzos
2. apr 2009

jasne, ved si to vcera pisala, ze buduci tyzden mas dve kontroly. Boze ja uz by som mala ist fakt rodit, ta tehotenska skleroza je hruza 😀 😀 😝 takze buduci tyzden mas perny 😉
kolko stoji u vas to zazmluvnenie lekara?
no neviem neviem, ci by som si nemala pytat aj cislo na nejaku inu babu. Tebe tie tt tak letia, ze ma este aj predbehnes 😀 😀

mauzos
2. apr 2009

peti kde si? zase tu nie si nejak podozrivo dlho. Dufam, ze si nechces zase vymysliet nejaku nemocnicu ! 😠

tvojka
2. apr 2009

Mauzi,u nás to stojí 7000,-Sk.Strašné prachy,ale čo narobím,nechcem,aby ma odrodil nejaký medik...

No tajne dúfam,že porodíš skôr ako ja,napr. v utorok?

Peťka šla dnes na ten glukozový test,to dlho trvá,tak sa snád preto neozýva 😕

mauzos
2. apr 2009

ee ziadny utorok, v pondelok 😝 Drahy si uz vybavil volno 😵
A kolko ide lekarovi z tych 7.000 vies? Nechcel sa dohodnut tak, ako moj? Ved ked tiez budes mat sekciu, tak si ta mohol naplanovat na svoju sluzbu. Aj u vas je to tak, ze ked rodis v jeho sluzbe, tak ti tie peniaze vratia? Platis iba, ak ho musia zavolat mimo sluzby.

ja viem ze isla na tu glukozu, ale uz by aj mohla byt spat ...

tvojka
2. apr 2009

Ja si myslím,že ak ťa v pondelok príjme,tak ti hned cisarák nebudú robiť.či on má v pondelok službu?

Neviem,komu kolko ide,ale delí sa to na 3 a 4 tis.Ale čo je pre nemocku a čo pre neho,neviem.A to,že by som u neho rodila v službe...neverím,že by mi niečo vracali,zas takí ústretoví určite nie sú,ked už má prachy nemocnica v kase.Uvidím,ked mi dá v stredu tú zmluvu,ktorú pôjdem zaplatiť.Spýtam sa na to.A dohodnúť sa nechcel,teda ja som sa nenúkala a on to nenavrhol. 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre