Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

skipi
30. sep 2008

vitaj blucina, peknym cirkusom ste si presli.....ale nezufaj!!! aj ja som zvedava ci mal tvoj drahy MESA TESA???
a kto ta posiela na lapraku pred 3IVF???? baby to tu spominali ze by to tak malo byt..ale mne to nik neodporucil 😢 nie ze by som to tak velmi chcela..ale ........

blucina
30. sep 2008

Mici, dik za radu.
Mesa-Tesa u nas nebolo. Bicikovce mame, len sa nehybu. Lekar sa vyjadril, ze by to mohlo svedcit o nejakej patologickej poruche, ktora neboli identifikovana - vraj aj forma svedci o obsahu. Pred 2. IVF manzel dokonca uzival Profertil, ktory vsak vobec nepomohol. Aj preto sme sa rozhodli pre darcu. Vsetko je to strasne nejasne, hlavne co sa pricin tyka. V zufalstve ani nevies, na koho to vsetko zvalit 😠.

skipi
30. sep 2008

blucina, nehladaj vinnika,, nenajdes ho 😠 ....skus sa na to opytat dr. na moznost MESATESA, za opytanie nic nedate,,,profertil je doplnok ako vsetky ostatne zarucene preparaty...chyba moze byt vselico..ale netreba sa tym zaoberat a trapit sa..poznam to fakto to nepomoze iba to ubija...tak 🙂 a my to zvladneme...

ja som dnes bola este na vyziadanie na doplnkovom odbere k HP a zajtra sa dozviem ortiel 😒

mataaa
30. sep 2008

Ahoj blucina a vitaj medzi nami. Pekna kombinacia, ale aj to sa da vyriesit. 😉 Vidim, ze ta napchavaju tymi istymi liekmi ako mna.
U nas uz hrozili aj darcovstvom vajicok. chcem sa spytat ako ste sa s tym zrovnali. Jy ked si na to spomenie, nie je mi vsetko jedno. ☹

mici11
30. sep 2008

Ahojte vsetky,

Blucina skus sa ozaj opytat na to MESA TESE, ci by to malo nejaky vplyv na lepsi vysledok.

Mataa ani nehovor, tiez sa mi tvori malo vajok, a neviem ako by som sa rozhodovala ☹ .

Skipi mna na laparku odporucili v centre.

mataaa
30. sep 2008

baby co to vlastne je to MESA TESE, viem, ze sa to týka chlapov

Mici ja ked na to darcovstvo pomyslim az ma brucho boli, nejak s tým nie som zrovnana. Budem este skusat s vlastnymi vajkami, hadam bude viac ako doteraz a lepsej kvality.

zabkaevka
30. sep 2008

ahojte.
skipi, hmm no nezavideniahodny stav. mojaaa. ale isto by som volali najprv doporucanu laparku, aj ekd velmi osobne neviem co je to, mne to nebolo treba odporucit, teda tak som pochopila, ze ked som OK tak to netreba absolvovat. a potom az ist na IUI, fakt to mozes aj neskor.
a prosim ta co je to : doplnkovy odber k HP ??? vdaka

hmmm ani ja neviem co je MESA TESA, ale pozriem na net, totiz aj moj manzel ma zly SPG ☹

zabkaevka
30. sep 2008

toto som našla :
U mužov s azoospermiou je možné získať spermie chirurgickým spôsobom. Provádza sa odber tekutiny obsahujúcej nezrelé spermie z nadvajca, mikroskopickým narezaním kanálikov – MESA. Druhou možnosťou je odber tkaniva vajca, z ktorého sa pod mikroskópom extrahujú spermie - TESE.

zabkaevka
30. sep 2008

hmmm ale pozrela som sa an to viac, a bola možnosť hľadat ordinácie kde to vykonávajú, a na slovensku sa mi zobrazilo len HELIOS centrum v Martine. Hmmm nie neverím, že len oni to robia, asi len oni sú na tejtos tránke registrovaní. Všaak

mici11
30. sep 2008

Zabkaevks robia to aj V Gyn - fiv v Ba a urcite aj v Iscare, myslim Mesa Tese.
Mataaa ani nehovor, ako hovorim ja mam sice malo vajok, ale aspon, ze su kvalitne. Vzdy mame embryjka a nastastie nepotrebujeme ani ISCI. Tak dufam, ze ked uz nebudem mat viac ako doteraz, tak nech to nie hlavne menej!

blucina
30. sep 2008

Vdaka za uvitania,
Skipi, aj mne laparku doporucili v centre, ked som sa pytala na dalsie moznosti, o.i. ci neist do Prahy na imuno (ovplyvnena diskusiami na nete). Navyse, laparka v SR je podstatne lacnejsia ako vysetrenia v CZ. Ozaj, co je HP?

Mici, ja som v tom, ze mesa tese sa robi len pri 0 spermiach - hladaju sa vtedy az kdesi v nadsemennikoch. Nase su pritomne v istom mnozstve, len maju kratke chvostiky a preto sa nepohnu z miesta, len sa vrtia dokola - tot moje laicke vysvetlenie. V takychto pripadoch sa to riesi ISCI, ale nam ani to nepomohlo.

Mataaa, darcovstvo je dilema, tiez mi nebolo vsetko jedno, ale ked som si predstavila, ze nam to dopomoze k malemu vonavemu babatku, divny pocit vo mne potlacil. U mna tiez zavazil fakt, ze spermie darcu boli zdrave a tym padom pouzitelnejsie ako manzelove. Povedali sme si, ze to je kompromis, ktory podstupime. Bohuzial, ked to nejde, tak to nejde.

zabkaevka
30. sep 2008

jaaaaaaaa nechem manželíka zatiaľ strašiť sa takýmto náročným zákrokom, dáme nádej ešte jeho 5%tám. Iste sa tam nájde aspoň jeden siiiiiiiiilny bojovník 🙂
tak ja idem pomaly domkov. paaaaaaaa pekný večer

skipi
30. sep 2008

blucina, HP je hormonalny profil a doplnkovy odber je ked chcu mat prehlad o hladine hormonov, standardne sa robi nejak 3-5 den, 15 den, 21 a 24 tusim no a ja som bola aj na 25 dni v ramci cyklu....
a to MESA TESE ti asi preto neodporucali kedze si to tak pekne vysvetlila....

mici11
30. sep 2008

blucina aha tak uz tiez chapem, ze preco nie Mesa tese. A mas pravdu, ked ma clovek nadej mat dieta, tak iste zvoli radsej darcovske spermie alebo vajicka. Kym ale ta situacia nenastane tazko sa do toho vziva. Ale tiez by som sa tomu nakoniec nebranila.

A na margo imuno v Prahe mi jeden doktor povedal, ze iste to nie je na skodu, ale kazdy potom aj tak dostane prednison. A to sa vraj aj tu predpisuje po viacerych neuspechoch. Tak toto zatial neriesim. Ale vsetko ostatne mame aj genetiku.

mici11
30. sep 2008

A co vsetky varite veceru?My ju uz mane za sebou 🙂
Inak babenky tu mrchu som stale nedostala, talze laparka neviem kedy bude ☹

skipi
1. okt 2008

krasny aj ked uprsany den Vam babulky 🙂
tak dnes idem pre otriel, bojim bojim kolko liekov a na ako dlho a ☹

blucina
1. okt 2008

skipi, drzim palce

skipi
1. okt 2008

dakujem blucina,
...tak som sa dozvedela hroznu vec ze ovulujem ale vajicko ako take ma malo hormonov na to aby aj po umelom oplodneni vydrzalo, neexistuje ziadna substitucia ani liecba, je to dane, priroda alebo niekto tam hore to tak chce...tak uz hodinu placem odkedy to viem... 😔 😒 ☹
dr. bola uprimna nic nezatajovala, odporucila mi nechat to tak...len neviem ako sa to da...................
vsetkym Vam drzim palce a prajem prilet bociana...

zabkaevka
1. okt 2008

skipiiiiiiiii,a le aj sebe drž palce na prílet bociana, aj sebe, nevzdávaj prosííííííííííííííííííím. Bude dobré, neboj, nesmieme sa vzdávať, bojujme. A keď jedna sa vdá, tak to potom aj iné si povedia, hmmm asi ani ja nemám šancu. Nieee, prosím, poplač, a choď ďalej skúšať. Mimi stojí za to. Ale to iste vieš. držkaj sa 🙂

mataaa
1. okt 2008

Skipi, babula, poplac si, ver ze to pomoze. ☹ mozete predsa poziadat o darovane vajicko. aj to sanca ako sa k mimi dostat. Sama viem, ze to nie je jednoduche rozhodnutie, ale pokiaľ je to posledne riesenie ako sa mat babatko, treba to skusit. Ked si sa dostala az sem isto mas vela sil. Vsetky sme bojovnicky. 😉

mici11
1. okt 2008

Ahojte babulky,

Skipi moja co povedat, mrzi ma to ☹ ☹ ☹ . Ale verim, ze to nevzdas, ved co ak....verit treba stale!!!

blucina
1. okt 2008

Skipi, aj mna velmi mrzi, tie polienka pod nohy svinsky bolia, co?

Ale nerozumiem, ako zistili, ze vajko ma malo vitaminov/hormonov? Na zaklade hormonanej hladiny u teba, v krvi, kde...? Ja som sa tymto vysetrenim este nestretla, teda nie ze by som bola nejaky expert...Mna by to tiez zaujimalo, ci nie som podobny pripad 😖

Suhlasim s Matou, co sa tyka darkyne? Ja viem, ze si to este nepredychala a nie je to lahke a je to skoro, ale...asi treba vyskusat vsetky moznosti. My napr. podavame ziadost o adopciu - povedali sme si, ze sa uz nebudeme spoliehat iba na reziu zhora, lebo nem ista. Ideme dalej aj na IVF/IUI a uvidime, co bude.

mici11
1. okt 2008

blicina ahoj,

Fakt podavate ziadost o adopciu 🙂 ? To je aj nas plan, ked vsetko ostatne zlyha. Ale chceli by sme iba miminko a to vraj byva problem ☹ . Aj si si uz zistovala co a ako? Ak nechces nemusis odpovedat

blucina
1. okt 2008

mici v pohode, my uz totiz mame v pestunstve dievcatko - pubertiacku. takze uz mame take tie vsetky pripravy za sebou a nie je to az tak hrozne. hlavne, ked ma clovek ciel. aj my (ja hlavne) chceme male baby...konecne ukojit materske pudy (zvlastne, ako v cloveku ostavaju, napriek tomu, ze nie je schopny reprodukovat). viem, ze sa dlho caka, ale dufam, ze to pojde...rozmyslam, ze by bola svanda, keby vyslo oboje...to by bol cirkus 😀

mici11
1. okt 2008

V mojom okoli je jeden par, ktory si adoptoval chlapceka a o pol roka ostala tehotna. Po 10 rokoch snazenia!!!A to skusali vsetko mozne. Vraj sa to stava. Tak teraz maju aj dievcatko 🙂 🙂 🙂
A tie pudy sa u mna prave preto viac a viac ozyvaju 😀

blucina
1. okt 2008

sikovni....
skipi, nevesaj hlavu...ono to pojde...uvidis

csilla76
1. okt 2008

Ahojte este som si vas nestihla docitat...a len tak narychlo k tomu MESA-TESE nie len v Helose to vykonavaju ale aj v Gyncare KE,viem to na isto bo kocka co bola vlani so mnou na ivf-ku tak jej manzelik to absolvoval.......

skipi
1. okt 2008

blucina...ako zistili, ze vajko ma malo hormonov? na zaklade hormonanej hladiny u mna v krvi pocas HP tak ako si napisala optimalne hladiny jedneho z fertizlizacnych hormonov neviem ako sa vola v tejto chvili kt. je zodpovedny za vajicka jeho kvalitu, je nizky nesplna normu a je to nezvratny stav bude to len horsie, vlastne mi naznacila nieco ako menopauza a ja mam 30 rokov 😢 .....
a darcovstvo??? na to som sa v tom soku ked mi povedala ze nech to necham tak ani neopytala a ani ma to vtedy nenapadlo.....

vika34
1. okt 2008

ahoj skipi,neskúsiš si dať kontrolný HP niekde inde?Kamarátke tiež naznačili ,že má vaječníky ako pomaly 50-tnička,aj začala stimuláciu,ale ju stopli,lebo nemala vajká,ale ešte to úplne nezabalili,skúsia s inými liekmi,tak iba pre môj pokoj by som si ja urobila HPaj niekde inde,ale samozrejme to je iba môj názor,ale v každom prípade držím palce

skipi
1. okt 2008

vika34, dakujem...momentalne to strasne boli...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre