Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

csilla76
23. sep 2008

petka a co je to ten seminal pl...... 😕 este som o tom nepocula 😉
jasne musis ist do toho tentokrat to uz vyjde uvidis 🙂

petkaerdal
23. sep 2008

no neviem,ci to spravne opisem,vcera mi to vysvetloval dr...vynasli to nemci a ze to zvysuje uspesnost o 40% a stoji to 3300,takze to skusim..no takze asi 6 den stimulky odovzda moj drahy spermie,tiez to nejako precistia,ale tentokrat nepotrebuju spermie ale ten ejakulat,ci ako to nazvat,tu "vodicku" pretoze su v nej nejake enzymi...a to mi vstreknu po odbere myslim do maternice(nie som si teraz ista ,ci po odbere) zevraj tie enzymi nejako lepsie pripravia vystelku maternice a pripavia ju na embryjo...zatial viem len tolko,tiez som to pocula prvy krat vcera...

petkaerdal
23. sep 2008

skusim to najst na internete,co je to presnejsie,este som sa k tomu nedostala a myslim,ze su jedine centrum...
vies FC maju rakusaci a oni si tam asi praktizuju svoje metody... 😝

peja
23. sep 2008

peti, dobre si to opisala, ejakulat sa ocisti od spermii, aby zostal cisty a pri odbere sa to aplikuje do krcka maternice.... Vedci totiz zistili, ze ta "vodicka" obsahuje enzymy a hormony, ktore podporuju receptory na pripravu vystelky maternice na uchytenie vajka 😉

csilla76
23. sep 2008

aha tak ok kukni na internete a ked sa bude dat tak daj na to link 🙂 inac ty si petka v nemecku? 😉

petkaerdal
23. sep 2008

Petka,este lepsie si to opisala 😀 😀 😀 aj ty si to mala?

petkaerdal
23. sep 2008

nie niesom v nemecku 😀 ,som v rakusku,nastastie to nemam tak daleko do BA...vo viedni zijem

peja
23. sep 2008

mala som, aj budem mat znovu 😉

csilla76
23. sep 2008

peji ahooj aj teba uz poznam z videnia ze? 😉

petkaerdal
23. sep 2008

kedy pojdes do toho Peti zase? citim,ze si celkom ok po neuspechu..

peja
23. sep 2008

ahoj, ano, z videnia sa uz pozname 😀

csilla76
23. sep 2008

ok petka dakujeeem 🙂

peja
23. sep 2008

peti, snazim sa byt ok, aj ked vzdy, ked si na to spomeniem sa mi tisnu slzicky do oci ☹
a neda sa mi o tom este rozpravat, ani velmi rozmyslat, zatial to stale len spracovavam ...

pojdeme asi hned, ako sa bude dat (vcera som ale o dalsom pokuse nechcela ani pocut...), asi v januari, ale podla toho co povie dr. a ako sa ja budem citit pripravena... Po MS sa mam hlasit na kontrolu a tam vraj dohodneme co dalej ...

petkaerdal
23. sep 2008

ved ono to preboli ,len treba cas...
no ked baby pisu,ze v decembri nebudu robit,tak asi v januari by si mohla ...

csilla76
23. sep 2008

nebooj peji viem ake to je treba to predychat a upokojit sa hlavne si aj poplac aj to pomaha a potom spolocnymi silami sa pustite do boja a uvidis uz s uspesnym koncom

petkaerdal
23. sep 2008

baby,co mna na tom najviac stve je,ze nikdy nemame nic na zmrazenie..mam kamosku,co jej to vyslo na 4x a hned dvojicky,ale vsetko bola len na KET,je to take nefer,ze ja budem mat mozno aj tie 3 hradene cykli malo a niekomu 2 este aj ostanu... ☹ ☹ ☹ a teda lacne to nieje,ja som,ako samoplatca uz bola

csilla76
23. sep 2008

petka tak ja som na tom tiez tak sme nemali mrazacikov.... 😒 ☹ som zvedava ze ci teraz sa zvysi na mrazenie...

peja
23. sep 2008

Peti, s Pinterom urcite nastavite dobre stimulku a mozno budu aj mrazaciky do zasoby 😉
ja som sa vcera rozpravala s kolegom - on je embryolog a hovoril, ze optimalna stimulacia su 4, 6, max. osem vajok, ze ked ich je viac, je tam uz vysoka pravdepodobnost, ze budu nekvalitne ... asi tu plati ze treba kvalitu, nie kvantitu.... Ale vzhladom na tie samoplatcovske ceny IVf by som aj ja velmi chcela mrazaciky....

petkaerdal
23. sep 2008

no ja sa obavam predcasneho vyhasinania vajecnikov,ked je vzdy malo vajok...u mna je to zvlastne ze,vzdy som mala ten isty pocet vajok,..3x ivf-6 vajok ,3 oplodnene...vzdy to iste...a mala som aj drahe lieky a aj obycajny merional...
ono je cele ivf aj dost drahe a aj riadny zasah do organizmu,neviem,dokedy to moje telo vydrzi ☹

mataaa
23. sep 2008

Peti, som vo Ferticente, ale myslim, ze ICSI mi nerobili, teda aspon mi to naspomenuli, nie je to ani v papieroch. vzdy som bola taka zblbnuta, ze som sa ani nestihla opytat. Ale teraz to budem isto chciet.

Pri poslednom aj nam robili seminal plasma flushing.
Teraz som sa dozvedela ze v decembri IVF nerobia, tak sa pojdem asi aj ja objednať este na november. Uvidim.

petkaerdal
23. sep 2008

ja viem Peti,ja si to tiez tak myslim..ale uz pomalicky nevladzem stale to iste dokola...
mne vcera Pinter pozrel do paierov a povedal,ze umna to slo aj naposledy krasne,presne,ako ma...takze u nas to bude asi len v tych spermijkach,musime cakat len,ci pani embryologicka vyberie tu zdravu...(nielen navonok)

csilla76
23. sep 2008

baby musim sa odpojit praca vola tak potom si vas precitkám pá zatial 🙂

petkaerdal
23. sep 2008

tak skus ten november alebo potom az januar...
hm,to je zvlastne teda,mala by si sa opytat na to,lebo pri malom pocte vajok,by som to bez ICSI asi neriskovala... 😖 ked to nemas v papieroch ani,tak asi ti ich nechali oplodnit same..kolko sa ti vzdy oplodnilo z celeho poctu vajok??
mne ale povedal,ze budeme robit ICSI..

petkaerdal
23. sep 2008

tak zatial pa Csilla...

skipi
23. sep 2008

ahoj petkaerdal, ty si si jedno IVF platila teda platili sami??

povedala si v centre ze nechces na poistovnu? vo FC? a kolko peniazkov to bolo?
vela otazok, prepac..len aj ja som nad tym rozmyslala aj ked to potom vyzera ze zas neverim ze sa to podari...
mala som to druhe platit a takto by som mala este 2 na poistovnu, fuuuj skareda statistika....
niekedy ma napada, ze ked nam co to inak nejde plati poistovna,,,co robi so zvysnymi peniazmi..ved nie vsetky zeny potrebuju IVF, mohlo by sa to prenasat na nas...nie???? asi by ma v poistovni prizabili za taketo uvahy, ked stale placu ze nemaju peniaze..... 😉

petkaerdal
23. sep 2008

ahoj skipi,mna to tiez napadlo,ze by bolo velmiiiii fajn,keby sa to IVF dalo prenasat alebo keby to aspon preplacali do prveho tehu,to by som tiez brala,ale zial to tak neni...no nevim,kde budeme brat na to peniazky..
no FC je jedno z najlacnejsich centier,neplati sa tam monitorovanie cyklu,neplati sa tam ICSI-vobec...ako samoplatca ma vyslo IVF 35 000 (bez liekov) lieky som mala z ineho centra z predchadzajuceho IVF,tak som sa rozhodla ,ako smamoplatca...
normalne som povedala,ze idem,ako samoplatca...

mataaa
23. sep 2008

Baby ja som nad tym platenim rozmyslala tiez. Mam pocit, ze sa nam to podari az ked si to zaplatime. Inak mne kedysi Pinter povedal, ze akonahle vypise recepty tak to poistovna pocita ako dalsi pokus, pre nich je vraj jedno ci vobec stimulku dokoncime, alebo nie. To je podla mna pekne nefer.

mici11
23. sep 2008

Ahojte babenky,

Tak aj ja sa k Vám pridám. Dva razy som otehotnela spontánne, ale raz som potratila a druhy krat som mala mimomaternicové. Potom mi este zistili nejaku zvlastnu cystu, takze mi vyoperovali vajecnik aj s vajcovodom ☹ . Potom sme skusili IVF. 1.IVF merional, cetrodine, pregnyl, utrogestan 2 vajká - ET 2 embryjka biochcemicke tehu,
2.IVF gonal, cetrodine, pregnyl, utrogestan 2 vajka - ET 2 embryjka - tehu test negativny. Mame schvalenu ziadost na 3. IVF, ale este pred tym ma caka laparoskopia. Mam spravene testy na chlamydie, ueraplazmy a vsetky tie potvory. Vsetko negativne a ueraplazmy mi liecili.Teraz je to OK. Mame aj genetiku aj ta je OK. Este mozno imuno, ale to zatial nie, uvidim po laparke. Este chcem dodat, ze vlastne od 20- tky trpim na cysty. A tym ze uz mam len jeden vajecnik, mam vzdy aj malo vajok a ziadne mrazaciky. Tiez mam obavy ci 3.IVF vyjde, ale stale tomu verim. Neviete nejaky pripravok na podporu cinnosti vajecnikov? Dakujem a vsetkym so srdca prajem aby vam to do tretice vyslo 🙂 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
23. sep 2008

Matta,ak je to teda tak,ako pises,tak je to riadna spinavost... 😠 mna sa to sice uz netyka,ale ja si pamätam,ze na zmluve od FC je jasne napisane,ze ak nedojde k transferu,tak to hradene IVF neprepada,cize narok je nan opät...no ale neviem to isto,skusenost nemam...

petkaerdal
23. sep 2008

sorry poplietla som nick 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre