Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
30. mar 2009

mauzos,ja som tiez vobec s tymto neratala,tak som sa sem tesila,povedali,ze nic vazne,nieje to hrozne,ale asi nechcu podcenit...ja neviem,povedali par dni,mozno 2-3,ked vyberiem tie infuzie

to ctg mi robili,ze mi dali taky pas a nejake sondy na brucho ,nechali pol hodku a nieco to kreslilo na papier,presne,ako ekg ked sa robi

mici11
30. mar 2009

Peti to faaaaaaaaaaaaaakt?Moja zlatucka, no co uz hlavne, ze su baby v poriadku. Aspon, ze tam mas ten notebook. Anjelik nebud smutna, verim ze si troska polezkas a sup ho domkov. Hlavne nech ti pomozu.
A co vravel v nemocke ako to vidia?

mauzos
30. mar 2009

to CTG by malo byt meranie frekvencie srdiecka, ak som dobre pochopila.
Peti rodit? to by som aj ja rada vedela kedy 😀 😀

petkaerdal
30. mar 2009

je mi smutno,vobec som to neratala ,date vediet aj Janke,ze som tiez v nemocke??
mici povedali,ze nic vazne,nieje moc otvoreny,len sa skratil ,neviem presne,oni sa nevyjadria celkom,ale ze nic vazne,len mi dali tu injekciu na dozretie plucok a infuziu,kde su antibiotika

ja som baby z toho uplne v soku,toto som teda vobec necakala 😔

no rodit mauzos,ty budes aj prenasat pomaly 😀

petkaerdal
30. mar 2009

tie frekvencie srdiecka mi uz robili dneska 2x a to je uplne super

mauzos
30. mar 2009

CTG vyšetrenie (kardiotografické vyšetrenie monitorujúce srdcové ozvy dieťatka a aktivitu vašej maternice). Toto vyšetrenie trvá asi pol hodiny.

peti neboj, par dni zbehne ako voda a daju ta do poriadku. A na tie bolesti noh si sa pytala?
Babiky maju uz krasne vahy 🙂
Jasne ze dam vediet Janke, pytala sa na teba naposledy.

petkaerdal
30. mar 2009

pytala,ze nic na to mi dat nemozu,len si mam kupit nieco od bolesti 😅 ,budem musiet vydrzat

petkaerdal
30. mar 2009

mau,tak oni mi sledovali asi tu aktivitu maternice,ci nemam kontrakcie ,neviem,nic nepovedia

denka28
30. mar 2009

ahojte, cau petka... no ten krcok ma moc nepotesil, ale si na dobrom mieste!!! vydrzat! radsej lezat tam ako predcasny porod.dufam, ze sa skracovanie zastavi!!! dohovor dievkam, ze tam je lepsie kde su teraz 😉 a lezis u vas alebo u nas?

petkaerdal
30. mar 2009

ahoj denis 😉
lezim vo Viedni,tu som uz domka 😉 ,dufam,ze sa zastavi,musim vydrzat este,ale som naozaj prekvapena,nemozem tomu uverit 😔

mauzos
30. mar 2009

peti pri najhorsom ta zasiju a budes nakoniec este aj prenasat 😀 nebojaj, to nic nie je, robia to aj preventivne. Teraz uz vedia ze mas s tym problem, tak budu na teba davat vacsi pozor. Stale lepsie, ako keby na teba kaslali a poslali ta domov 😉

petkaerdal
30. mar 2009

no ved ano,ale ja tomu nemozem uverit,ved som ho mala aky velky
ja to nemozem mat lahke asi cele

ta vaha dievcat ma prekvapila,ze 1300g 😀

denka28
30. mar 2009

petka ja som isla na kontrolu 21 februara, krcok bol dokonaly.. vsetkov poiadku 28 ffebruara som porodila.. aj to bolo prekvapenie takze lez lez a lez a ked su tie babiky take velikanske to je plus zataz! mauzos a zasit sa nezasiva len do 24-25tt?

mauzos
30. mar 2009

kolko si ho vlastne mala? nejakych 4,5? Podla mna v tom problem nie je, ja ho mam od zaciatku 2,5 cm a aha kde som.
Mozno to otvaranie bude to vahou dievcat, su uz tazke tak ti na neho tlacia. Ale super, ze su dole hlavickami, takze budes rodit prirodzene, ak si to dovtedy nerozmyslia.
Napisala som Janke, ze si v nemocke. Ked odpise, dam vediet.

petkaerdal
30. mar 2009

dinis,dufam,ze to vydrzime este,ja to nechapem,stale neviem tomu uverit...
preco sa nezasiva potom uz?

mau,mala som ho 46mm a dneska 35mm,nieje maly,ale zmensil sa,o to ide
mozno sa mi este otocia ja neviem
bojim sa o ne,nechcem rodit este 😔

mauzos
30. mar 2009

co si pipi? ake rodit? pekne lezkaj, budu ti davat infuzky a vsetko bude OK.
ja som sa nikde nedocitala, ze dokedy sa robi serklaz, tak neviem. Ved uvidis zajtra, co ti povedia 😉

petkaerdal
30. mar 2009

o tom zasinavni nic nespominali...len ze musim zobrat 2 infuzie,dostala som tu injekciu na plucka,nejaky krem dole,co mam davat

denka28
30. mar 2009

petka skracovanieneznamena hned porod !!! bolo to zachytene este v cas, tak sa neboj, oni vedia co a ako dalej,medzi majovkami bola baba ktorej sa krcok tiez otvaral uz neviem od ktoreho mesiaca a predsa sa jej podarilo babo vynosit. a to zasivanie presne neviem... vsak sa spytaj. a skus byt v klude!

petkaerdal
30. mar 2009

som akotak v klude,vravim si,ze nic nespravim,len verit mozem...
len som v soku,lebo toto som necakala...
uvidime,co bude ked vyberiem infuzie
inak som cele dni doma a oddychujem,tak neviem co to takto zrazu

denka28
30. mar 2009

dve slecny nemale 🙂, + gravitacia neboj, to sa spravi!

tvojka
30. mar 2009

Peti,zlato,neboj,doberieš infúzky a bežíš domov.Môj krčok má 2cm a držíme,tak neboj.Babulky sú už krásne veľké,závidím ti tú polohu dolu hlavičkami.Zašívať ťa môžu do cca 31tt,aspon mne tak doky hovoril.Takže ani nevieš,ako dopadol glukozový test?Pila si sladkú vodu?
Radšej si poležkaj,uvidíš,bude to ok.Posielam pozitívnu energiu 😵 😵 😵

mauzos
30. mar 2009

ty oddychujes? vsak furt nieco pecies, varis, zmyvas podlahy 😀 😀 a aj tie cesty na Slovensko su uz asi zataz.

docitala som sa, ze uz sa nezasiva preventivne, ze uz sa od toho upustili. Vraj je to zastarala metoda a v podstate nic neriesi, nemusi zabranit predcasnemu porodu. Tak ak ta nebudu zasivat, oni vedia co robia. Ja som si len pamatala, ze Martinu z dvojiciek preventivne zasivali minuly rok, ale neviem v ktorom tt.

petkaerdal
30. mar 2009

tvojka,test sme nestihli,lebo povedali,ze to bude trvat 2,5 hodiny a to by sme nestihli termin v nemocke,tak sme sli hned sem a na test som mala v plane zajtra...tu mi ho robit nebudu povedali,tak na dalsi tt pojdem tam zase
ako prebieha ten test???

dakujem za energiu,dufam,ze to bude dobre,len aby sa dalej neskracoval

mauzos,asi to ta casta na SK,asi som to prehnala,to si vycitam teraz,citila som sa dobre,ale mozno tie otrasi v aute,ja neviem 😔
dneska som kupila este aj mäsko,ze idem varit,no jasne,skoncila som,jessica je sama domka 😔

mauzos
30. mar 2009

peti nic si nevycitaj! Vobec to nemusi byt kvoli tomu, ved to zase nie je az taka dlha cesta. Ale uz by ste asi tak casto nemali chodit 😉
Chuda Jessica, urcite je tiez smutna bez teba ☹

u nas sa robi ten test tak, ze ti zoberu krv, vycikas sa a daju ti vypit tu sladku vodu. Potom o hodinu ti zase vezmu krv a moc a o hodinu zase. Nemozes cely cas nic jest a ani pit a nemala by si ani nikde ist, aspon mne tak kazali, ze mam cakat v cakarni. Som sa im na to vykaslala a isla som na nakup do Tesca 😀

mici11
30. mar 2009

Peti neboj zlatusik, vyberies infuzky a bude dobre. A kolko ma mat krcok cm? Moj ma okolo 3,5, ale neotvara sa.

petkaerdal
30. mar 2009

mauzos,tak bude to tak asi aj tu,lebo povedali,ze 2,5 hodky to trva,tak zajtra tam nepojdem,ale o tyzden pojdem a tesim sa na tu sladku vodu 😝

mici myslim,ze rizikovy je 2,5 ..ja mam dneska 35mm ale mala som 46mm,ved to viete,pred 2tt bol este velky a dneska ma takto sklamal

mauzos
30. mar 2009

Mici minule sme to tu riesili, ze kolko ma mat krcok, ale uz nepamatam 😒 okolo 3? Ja mam od zaciatku doteraz 2,5 a Dr. mi nikdy nic nepovedala, ze by to nebolo v poriadku. Zavisi to aj od ostatnych faktorov, aku ma konzistenciu, klenbu, ako je zatvoreny atd.

mauzos
30. mar 2009

peti a kolke ste na izbe?

petkaerdal
30. mar 2009

3 sme,jedna rakusacka,jedna nejaka cierna a ja 😀 😀

brali mi aj nejaky vyter dneska z dola,otvorili ma takymi kliestami a to bolelo teda 😖

babulka123
30. mar 2009

ja som teraz prisla domov.. no maly .. na zozratie.. uzasny perfektny, supersky...
mimohcodom neplace ale mnauci.. no ani vam hovorit nebudem... inak brucho ma boli ako kona, dnes som to vazne prehnala.. ale uz somm doma a budem len lezkat..

Petkaaaaa co to tu citam ??? prosim ta, drzte sa a davaj pozor velmi na teba myslim a pozdravuje vas aj Janulka... zlaticka..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre