Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

babulka123
11. nov 2008

zlatko ... urcite je...nemusis sa bat. to ze negrckas to nieje dovod na to aby si mala nieco s babatkom alebo tak.. nebooooj vsetko je v naj naj naj poriadku... do piatku uz nejako vydrz..

zajtra idem o 9. rano.. hehehe najlepsie ze drahy musel zrusit poradu v robote hehehe on na to zabudol.. tak musel dnes zrusit tusim nejakych 10 ludi... heheh este ani tehu nie sme a nase "mimco" nam organizuje zivot to sa mi taaaaak paci hehehehe

petkaerdal
11. nov 2008

dik,si ma upokojila,verim ti,ze mas pravdu 😀
ved vydrzim,len v piatok budem 7tt a 2 dni,tak neviem,ci uz bude srdiecko,ale dufajme,ze ano...

drahy je nejaky zabudlivec 😝 ,ale pekne nech ide s tebou

babulka123
11. nov 2008

no musi ist lebo chceme tu sperma.. neviem co ..

a urcite sa neboj. a osobne si myslim ze pri 7+2 uz bude aj srdiecko .. ale mozno sa mylim neviem...

petkaerdal
11. nov 2008

aha,ved som zabudla,ano aj moj bol na 6 den...
SPF-seminal plasma flushing...je to dobre,ze si to davas,nieco to do seba ma hadam

srdiecko byva uz od 6 tt,tak dufajme,ze bude,len sa nechcem potom trapit,chcem ho uz vidiet 😝

babulka123
11. nov 2008

jaaaj zlatko ... akurat sme sa o tom bavili s kamoskou ...
najprv cakas na ziadost, potom cakas na stimulku, potom cakas na OPU, potom cakas ci sa oplodnia , cakas na ET, cakas neskutocne dlho na test, potom cakas na srdiecko.. potom cakas na cele tehotenstvo, na vsetky tie vysledky... potom porodis.. aj tam cakas... no cele je to o cakani...
takze este tie 2 dni nejako vydrz... cmuuuuuk

ty si mala to spf???

petkaerdal
11. nov 2008

ved cele je to o cakani a ked som cakala uz vyse troch rokov,myslim,ze tie 3 dni su malina 😀 😀 ,len bojim

ano mala som to SPF,neviem,ci prave to u mna pomohlo,ale za tie peniaze sa to oplati skusit,nieje to az tak drahe
co robkas inak?
ja upratujem a periem

babulka123
11. nov 2008

no ved to ze pozri pri 1 IVF sme si dali aj asistovany hatching aj neviem co .. a stalo ma to cele okolo 40 tis. takze teraz ma uz 3000 sk naozaj nezabije.. a doprajem im veskery komfort..

ja? cely den som prelenosila.. presne toto mi troska chybalo, lebo som mala toho veeelmi vela v robote a bola som z toho velmi nervna.. a to ani nehovorim o tom ze vcera este ked som isla domov z roboty tak boli urazeny ze idem domov... tak som si pomyslela svoje a isla som spokojne domov...

prave somm dovarila a cakam na draheho a kamosku s priatelom lebo pridu na veceru... aspon mi bude troska veselsie..

petkaerdal
11. nov 2008

aha,robila si francuzaky? tie som uz veru dlho nerobila,davas smotanu na ne?

no ved ja viem,ze v inych centrach zdieraju,nebudem sem ja pisat moju cenu za vsetky 4 ivf...ale trojnasobok toho tvojho urcite moja😠
ten hatching je to prilepenie embryjka? ked nieje zdrave embryo,tak nepomoze nic

babulka123
11. nov 2008

hej hej smotanu a este ked ich papame tak tatrku k tomu mnaaaam.. kurnik kde su .. tusim im neostane..hehehe posielam ti aspon vonu...

ten hatching je to co hovoris, ale bohuzial tym ze som nemala PK a dli mi ho spat na 2 den... tak zazraky som necakala...

babulka123
11. nov 2008

idem uz dosli.. cmuuuk zajtra sa urcite ozvem.. ale asi az poobede...

petkaerdal
11. nov 2008

juuuujjj,to tatarku si davam aj ja,mnamky,
tak bru chut prajem 😀
neposielaj ani vonu,lebo mi len chutky robis 😝

mici11
11. nov 2008

Caute vy toho popisete 🙂 , no mne je celkom dobre. Asi ani nebudem vracat 😉 .
Petka ten Asistovaný zonálny hatching je

Príčinou neúspechu pri počatí môže byť aj zhrubnutý obal vajíčka (zóny pellucida).

V prípade potreby je možné tomuto procesu vyzliekania embrya pomôcť vytvorením malého otvoru do obalu embrya, čo sa v odbornej terminológii označuje ako asistovaný zonálny hatching – AZH.

Mala som ho pri druhom IVF, nic to sice nezarucuje, ale clovek skusi vsetko.
A PK som mala pri 1.IVF a male som biochemicke tehu. Ale skusila by som vsetko.
A ten SPF co spominate, je fakt zaujimavy, to by som tiez urcite skusila 😉 😉 😉

A francuzke by som si tiez dala 😀 😀 😀

A ty sa ako mas? Ja uz mam bobky zo zajtrajsej kontroly, dufam ze bude vsetko OK.
Babulka prijemnu zabavu a dobru chut 😉 . Zajtra ti drzim palceky

petkaerdal
11. nov 2008

mici ahoj,no ked nas zanedbavas,tak mas co potom docitavat 😀 😀 😀
mici ten asistovany hatching je asi ine,ako to co mala babulka,ona mala to lepidielko
a to,co si mala ty poznam tiez,to sa naruse ten obal,ako si napisala,aby sa vyzlieklo embryjko
neboj bude vsetko ok,aj ja mam bobky na piatok...
ja som si zle vyratala moje tehu,ved ja zajtra koncim 7 tt,niesom v 6tt 😀

mici11
11. nov 2008

Petka myslim, ze mala to co ja, ale ved nam napise snad 😉
No Peti z tych tt mam aj ja riadny chaos 😀 , ale zajtra sa dozviem zas nieco nove a uvidim nasho chrobacika. Uz sa neviem dockat 🙂 . A budu mi brat aj krv na rozne vysetrenia, ci je babo OK, tak budem netrpezlivo cakat. I ked by malo byt vsetko OK, v juny nam robili genetiku v Gyn five a vsetko bolo v poriadku. Ale clovek ma stale strach.
Ty mas kontrolu v piatok? To uz bude aj srdiecko 🙂 🙂 🙂

janula13
11. nov 2008

Petka neboj, srdiecko bude, ja som mala ked som bola 7tt+0, a bolo, tak drzim palceky, ale ak nebude, nic sa nedeje, u niekoho je v 8 a dokonca aj v 9tt som citala, tak nebud stresovana...a ze negrckas, nech ti nie je luto, ja som z toho uz na nervy, stale sa len ovladam, aby som nemusela nad misu, to neznamena ze babo nie je ok, je vela babul, co im nic nie je, dokonca aj s dvojkami a babätka su ok, a opkial si pamätam, doki ti povedal, ze ide o zdrave tehu, ked si mala take krasne vysoke hcg, tak sa nedaj zlakat mojim grckanim, ja by som ti ho s radostou venovala a nechybalo by mi...
Babulka, tak zajtra som strasne zvedava, dufam ze co ta tlaci v brusku budu pekne vypasene foliky 😀

babulka123
11. nov 2008

juuuuuj ani nehovorte... aj ja som strasne zvedava a dufam ze nebudem sklamana.. a prave ma vykopalo kamoskyne babatko v brusku je v 20tt.... take to je zlate...

janula13
11. nov 2008

Boze, ja som sa akurat dnes smam nad sebou zamyslala, ze nejak mi chyba nadsenie a radost z toho tehu, kamoska ma utesila, ze to pride, ked zacnu kopat, no som ja normalna?Tolko som sa nasmutila, ked sa nam nedarilo a teraz sa neviem tesit, tak si hovorim, ze ked mi bude lepsie , tak to pride, ze si tehu konecne zacnem uvedomovat z tej krajsej stranky..no nie som zrovna vdacna, vsak?len do mna... 😅

babulka123
11. nov 2008

janula ty si dilinko.. hehehe ale aj tak ta mam rada... cmuuuk
neboj sa vsetko to pride a hlavne ked budu vonku uvidis ako to pride.. hehehe potom nebudes mat cas si nieco uvedomovat lebo nebudes vediet kde ti hlava stoji heheheh

mici11
11. nov 2008

Babenky idem pozerat zahradu, tak mi zajtra drzkajte palce, ozvem sa az poobede. Cmuk cmuk 🙂 🙂 🙂

janula13
11. nov 2008

ja viem, som truba, ide na mna nejaka depka, som uz unavena a to ma caka minimalne este mesiac, tak drzte palce, nech to prejdea hadam budem veselsie pisat...ja viem, ze ked tu budu, tak nebudem mat cas mysliet na somariny, to mi bude hej 😀 co uz so mnou, ale zato sa velmi tesim z vas 😀

petronela7
11. nov 2008

jani aj ja ta musim sprdnuuuuut 😠 ked uz som nasla tvoje riadky v tejto teme... 😀 zajtra ti to osobne vytlciem z hlavy 😝

babulka123
11. nov 2008

a vy budete zajtra spolu ?? a ja kde budem ???

petronela7
11. nov 2008

tak prid ku mne 😀 zajtra som domka a janula bude v BA tak sa zastavi 😉 Ak sa chces pridat si viiiitana... vsak vies kde byvam 😉 napis IP a dohodneme sa na case.. 😉 a neboj ziadna kontrola ti domov nepride 😝 😀

babulka123
11. nov 2008

hehehe to s tou kontrolu ma tankuje najmenej.. no neviem musim sa dohodnut so snazivcom {manzelom} lebo mame zajtra kontrolu v Care.. a potom neviem co budeme robit ale on bude musiet robit... no urcite vam zavolam .. a poobede idem este lekarke pre vysledky z predoperacneho a pre jeho vysledky a este nieco som mala a uz neviem co ... hehehe ale zavolam urcite.. cmuky

peti a poriadne ju vyhladkaj po tom jej brusinkuuuu

petronela7
11. nov 2008

hehe neboooj 😉 hlavu vytlciem z jej negat myslienok 😅 a brusko vyhladkam 😀
tak ak si to rozmyslis - respektive najdes cas, tak volaj 😀

babulka123
11. nov 2008

nebooooj cislo mam na obe.. kedy ma prist..

petronela7
11. nov 2008

po 12tej...

babulka123
11. nov 2008

oki

babulka123
11. nov 2008

no prave som sa dohodla s manzelom ze sa urcite ozveme a asi aj prideme.. budem mi radostou vas opat vidiet... a hlavne spoznat janulu... juuuuuuj ako ju vychytam aj ja..

petronela7
11. nov 2008

jeej super.... to aby som zacala upratovat, hehehe 😀 😀 😀 super, tesiiime sa aj z mojim super psikom 😀 tak zajtra volaj!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre