Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mici11
18. nov 2008

A ozaj Janulka je tiez veeeeeeeelka kočka 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
18. nov 2008

Jani,ved si kocka,co chces 😉
babul no ajoj moja...
mala si dost prazdnych co? ale nevadi,5 je dobre ,nech sa vsetky oplodnia
ako sa citis?

babulka123
18. nov 2008

petka.. no mala som ich vraj okolo 15 takze doooost bolo prazdnych.. ale co uz stym nic nespravim.. aspon je ich viac ako 1 takze osm rada... nooo ci sa oplodnia, vies s tym uz nic nespravim, len im mozem verit.. ja dufam ze su to ti naj naj naj bojovnici a vedia o tom ..
ako sa citim, som taka nijaka je mi dost divne po tej narkoze ale inak v pohode, lezim si doma v postielke..

peti velmi som dufala ze ich bude viac.. to je pravda.. ale zatial to beriem v pohode.

janula13
18. nov 2008

babul tak to asi ozaj nepojde, od toho musis dat ruky prec a nechat to na inych...trpezlivost dvojicky prinasa 😀
Peti, ze co chcem, keby si vedela ako by som na sebe vsetko pomenila a to teda by bol kooopec operaciii, ale kedze sa bojim takych veci, tak som aka som...neva, hlavne ze som taka dooobra dusa 😀 😀 😀

zabkaevka
18. nov 2008

mici, ďakujem za povzbudivé slová, ach áno aj ja veeeľmi už verím, že budem patriť k vám 🙂
trochu sa mi to komplikuje, no vlastne ako inak ☹ keď doki v centre kde chodím, v KE, ide do zahraničia, a tak musím ho vymákúť do pondelka. a krvácanie by som mala dostať v piatok. vtedy mám 28.deň, tak ten pondelok akurát asi stíham si začiatkm stimulácie, keď to doki povolí. A tak veľmi dúfam, že krvácanie príde vo štvrtok ráno aby som hneď štvrtok ešte išla za ním. keďže v piatok mám mať služobku, ktorú neviem vôôôbec zrušiť alebo presunúť, musím jednoducho tam ísť, bude tam na mňa čakať 50 osôb, tak to neviem zmeniť ☹

petkaerdal
18. nov 2008

babul,ja som tiez verila ,ze ich bude viacej,ale mala si teda vela prazdnych 😢 ,skoda...
nevadi moja,mohlo ich byt aj menej,takze budeme len dufat,ze su to bojovnici 😉 😉 😉
zajtra ti budu volat?
Janul co by si chcela menit na sebe prosim ta? si kocka,nechaj to tak a ved sa zmenis teraz,budes tucna ,to ti moze stacit 😉

mici11
18. nov 2008

Baby no uz upratane mam. Idem nieco zjest a trosku si lahnem. Este mam prat tak na 3 pracky 😝

babulka123
18. nov 2008

ahojte ja som sa prave 2 x zobudila..

janula13
18. nov 2008

Hm, Mici ty si sikula, ja som oprala, teraz zapla umyvacku a idem si lazkat nha chvilu, pozriem film sex v meste a potom hadam porobim naplanovane 😀 A rozhodla som sa ze utros nevysadim, mam este 2 krabicky a vratim sa postupne na povodne 3x2, hadam to nebude vadit...a zajtra sa poinformujem, aj keby ma mali za blazna...ja nebudem takto riskovat...takze zvysujem davku...ozaj mici a ty si preco na PN?Kvoli tehu?

mici11
18. nov 2008

Janulka toto som skopcila z inej temy:

ja beriem utrogestan, lebo som pred dvoma rokmi potratila. Je to prirodzeny hormon progesteron, ktory vlastne produkuju vajecniky a udrziavaju tehu, berie sa do 12 tt, potom ulohu prebera placenta. Aspon tak mi to vysvetlil doki.

Tak podla mna ho kludne ber. Niektore baby zas pisali, ze ho beru az do 15 tt. Ale skus sa aj spytat. Ja mam duphaston a beriem ho do 14 tt.
Na PN som kvoli tehu. Uz som mala 2 mimomaternicove, potom 2 IVF neuspesne a mam za sebou 4 operaciie a pri jednej som prisla o vajecnik ☹ . Tak zato som pre istotu na PN od zaciatku az do konca. Ale som radsej, ako sa stresovat v robote. A drahy ma vlastnu firmu, tak mu zvyknem pomahat doma za PC. Takze sa ani velmi nenudim 🙂

babulka123
18. nov 2008

mici.. klobuk dole ty uz mas toho teda dost za sebou .. hehehe ja so svojim 2 trapnym pokusom ...

mici11
18. nov 2008

Babulka no mam, uz som sa skoro na to raz aj vykaslala, ale potom som si povedala, ze raz to predsa musi vyjst a zacala som brat vsetko z tej pozitivnej stranky. A zda, ze to funguje 😀
A ty sa mas ako?

janula13
18. nov 2008

Mici dakujem velmi pekne, hladala som aj ja, tak ja pomaly zvysim zase na povodnu davku, nie hned a nech ma doki aj sprdne, nech podla mna to isto nie je na skodu, akurat sa bojim tych vykyvov co som si sposobila tym postupnym vysadzovanim, ale citala som,ze niektorym to nasadili az v 14tt, ked sa nieco dialo, tak hadam mi to moje babatka odpustia, ze som ich trochu vyhladovala, spytam sa jej, ci mi ho este predpise, ci je to problem...o jednej babule som citala, e jej kazali do 10tt, dovtedy ze ten progesteron tvori akysi ochranny obal pre babo, ale potom ze uz ho netreba, ze je skor skodlivy, lebo babo sa chrani samo, ze tak jej to vysvetlil doki v GF, tak neviem, iste je, ze nevysadim, kym mam este tabletky...
A skladam klobuk, mas teda vela sily a energie, tak som rada, ze vam to konecne vyslo a tehu ti tak pekne pokracuje...

babulka123
18. nov 2008

ja ... co ja viem troska ma boli brusko ale to je normalne.. snazim sa nalievat vodou lebo od rana som toho moc nenapila a hlavne nenacikala a to nieje dobre.. takze tak..

otvovorene? som troska smutna ze je ich ".len" 5 cakala som ze ich bude viac, a snazim sa nejako verit ze to bude vsetko v poriadku... len sa bojim ale nejde ani tak o strach ale o taky ten veeeelmi blby pocit ze to nevyjde.. ale ako vidim tak vela bab malo malo vajok a aj tak su tehu tak snad budeme rovnaky pripad... co by som za to dala......

mici11
18. nov 2008

Janulka diky 🙂
Babulka, ze si smutna z toho je normalka. Ja som nemala nikdy viac vajok ako 2, tie sa potom vzdy aj oplodnili a vkladali. Takze ja by som 5 brala ako velky uspech. Neboj budu vsetky zrele a ako som ti uz pred tym pisala 2 vlozite a 3 budete mat zamrazene na neskorsie 🙂 Ale neviem ci chcete 5 deti 😀

babulka123
18. nov 2008

mici ty si mi tu padla priam z neba...hehehe dakujem... velmi

5 deti to asi nie... preto by som velmi chcela 2jicky , lebo neviem ci by som draheho presvedcila toto cele absolvovat znova.. vies rozmyslam nad tym pri 1 ivf som mala jedno vajko a aj sa oplodnilo tak neviem preco by sa tieto nemali.. velmi na ne myslim

petkaerdal
18. nov 2008

ale ste toho napisali,kym som spala 😝
Jani,spravne si sa rozhodla,nevysadzuj...
babul,ty sa neboj,nejako to dopadne,aj ked chapem,ze mas strach,ale nic uz neovplyvnis,nechaj to na osud a ver tvojim vajkam 🙂

mici11
18. nov 2008

Babulka presne, ja som sa pri 2.IVF uz nestresovala ci sa oplodnia, lebo pri prvom sa oplodnili. Takze o jeden stres menej 😀 . Hlavne im ver, nesklamu ta a zajtra sa dozvies dobru spravicku 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
18. nov 2008

babul,aj si rozmyslala,co a ako spravis podla poctu embryskov? myslim PK? toto rozhodnutie je na tebe,ty sa sama mozes rozhodnut

janula13
18. nov 2008

babul, ved to ,ked sa oplodnilo vtedy jedno, tak preco by sa teraz nemalo minimalne jedno, ja si stojim za tym, ze su to zrele sikovne vajka a oplodni sa minimalne 4, ale verim ze 5, tak som rozhodla...a veru, dve vlozia a tri vam ostanu...a budes mat dvojky a je po probleme, vidis este nejaky?

petkaerdal
18. nov 2008

baby,ja mam strasnu chut na zmrzku,uz vcera som si dala,moze sa to v tehu?
kamoska vravela,ze zmrzka sa nesmie,co si myslite?

babulka123
18. nov 2008

nooo problem uz nemam voooobec ziadny... takze zajtra skor ako mi embriologicka povie ako to dopadlo tak im poviem ze dooobre tak 2 vlozime a 3 mrazime.. hehehehe dohodute..

a pk sa ale da dat len pri nejakom pocte nie?? ja neviem .. ak budu len 4 alebo 3 tak asi pk nedam.. nevime ... pomoooooc poradte niekto...

luly3
18. nov 2008

babulka PK ni neurobia ak maš menej vajok ako 6 😉

babulka123
18. nov 2008

vo fc robia ak mas 5 tusim

petkaerdal
18. nov 2008

babul vo FC mrazia iba blastocysty,takze ked budes mat viacej,ako 4 tak bude PK
PK robia nad 4 embryjka vo FV
a abul,ak by ti nahodou ostali 3 embryjka ,tak das vlozit vsetky 3?

luly3
18. nov 2008

neviem ako je to tam ja osobe by som si
PK nedala ja som mala 8 embriok a po PK
mi poumierali všetky ☹
náhoda???? asi nie , vraj je tam menšia uspešnost na zmrazovanie
ale večšia úspešnost na oplodnenie 😅 😅
ja neviem ja s tym mam teraz velku dilemu tiež

babulka123
18. nov 2008

nooo 3 asi nie.. to je troska vela.. 2 urcite..

takze mam to pocitat tak ze ak sa mi oplodnia 4 ks, tak budu caka kym to nebude blastocista? alebo ako to je...vidis na to som sa nepytala...

petkaerdal
18. nov 2008

luly a niekde sa to neda vybrat,vies,vo FC nemaju mraziacu techniku na 3-dnove embryjka,len na blastocysty...
a ked ostanu 3,co spravis s tym jednym? ja som raz bola v takej situaci a dala som vlozit 3 a neujalo sa ani jedno,tak si to premysli...
no nemusis cakat babul,ak sa napr. oplidnia 4,je to vsetko na tebe,ked povies,ze chces mat transfer na 3 den,tak ti dve napr. vlozia,ale tie zvysne 2 aj tak nechaju prejst do blastule,ako som pisala na mladsie embryjka na mrazenie nemaju techniku...
to sa zajtra po telefone dohodnes s embryologickou,len sa priprav na nejake moznosti

babulka123
18. nov 2008

marek povedal ze 3 ... takze baby budem mat 3 jicky... a silny nabeh na to ze budem slobodna matka.. hehehehe neviem si predstavit to ze by som povedala ze cakame 3... coze?? no moje nervy....

no toto musim este prediskutovat s drahym vsetky tieto moznosti

petkaerdal
18. nov 2008

babul,ja neviem,ak chces pocut moj nazor a ostanu 3,daj 3,predsa je vyssia sanca ,nemusia sa uchytit 3,ja by som do toho sla urcite 😉 a to jedno by som nevyhodila
len sa dobre priprav na vsetky moznosti zajtra

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre