Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

vika34
1. okt 2008

verím,ja mám za sebou kopec nezdarov,treban sa otriasť a ísť dalej,držím palce

adjja
2. okt 2008

ahojte babulky, pridavam sa k vytrvalym snazilkam...a posielam vam veeeeela optimizmu a nadeje 🙂
Ste tu niektora zo splnu, stretneme sa niekedy v decembri, januari tam?
Ale radsej najprv chronologia:
2003 - kvoli endo cyste som prisla o cely vajecnik
2007 - cysta endo na druhom - laparo
2007 aug. - IVF prve -4 vajka, tri embrijka, dve vlozene, uspesne ale babo sa v 10 tt rozhodlo neprist, MA :(
2008 jan - KET - 1 embrijko - neuspesne
2008 jul. 2 IVF - 11 vajok, ale len 3 embrijka, a z toho jedno v dobrej kvalite, biochem tehotenstvo, HCG 70, potom kleslo na 50 :(
teraz cakam na hematologicke vysetrenie, genetiku a neviem kam vsade mam este ist a kto ma tam ma poslat - viete mi poradit? Je potrebne napr endokrinologicke ked som s tym mala v destve problem? Papate pred IVF vitaminky a podobne?

Babulky drzte sa vsetky, verim ze ked sme si uz toho tolko preskakali, neostane to len tak bez babetkovskych nasledkov 😀

skipi
2. okt 2008

vitaj adjja, ja som mala teraz pred IVF vydupane endokrinologicke vys s katastrofalnym vysledkom...vid vyssie, prebiehalo to ako HP a potom sa urobilo vyhodnotenie...mna poslali na odporucanie z CAR ale cez obvodnu dop listok som musela mat....este prezrad ktore centrum navstevujes?

skipi
2. okt 2008

vika34 snazim sa..hovori sa ze v Amerike a v medicine je mozne vsetko!!! a ze zazraky sa deju..krasny den

petkaerdal
2. okt 2008

Ahojte dievcata,chcem vas pozdravit 😀
dneska picham 8 den a odber vyzera na nedelu alebo pondelok...mam zase velmi vela folikulov,len skoda,ze vzdy aj vela prazdnych ☹

mataaa
2. okt 2008

Ahoj Petka, mozes si este sadnut, alebo uz mas cely zadok opuchnuty. 😀. Aku veku davku beries?

Adjja vitaj medzi bojovnickami.

zabkaevka
2. okt 2008

ahojte kočky. juuuuuuuuuj toľko pesimizmu tu čítam ☹ nieeeee pretože aj ja budem zase v depke, a to nechcem. Musíme pozitívne myslieť, iak to nejde. Takže úúúúúúúúúúúúúúúúsmev 🙂 chichi pomáha ??? 🙂
Kočku kde si picháte tie injekcie?? Ja na 3.IVf som si zvolila Gonal ako pri 2.,a vtedy som si pichala do stehien. do pravého Gonal a do ľavého Decapepthyl. Ten Dec. fest riadne štípal, a mala som z neho aj modriny. Ale Gonalík v poho nebolel ani nereagoval. A tak neviem či aj teraz budem do stehien,alebo do zadočku. Ale tam si poriadne nevidím, a tak neviem či to nie je komplikovanejšie.

Adjja, tak ty toho máš dosť za sebou. držkám pršteky. Ako aj všetkým ostatným kočkám snažilkám, a teda aj sebe 🙂

vika34
2. okt 2008

ja pozitívne myslím,len výsledky sú na prd 😀

zabkaevka
2. okt 2008

hmmm, to fakt, aj u nás, manžel má zlé výsledky SPG a pritom ja niekedy depkujem.
ale nebudem už, pri 3.IVF, nič negatívne nebudem vnímať a všetko so slniečkom brať.
Viki, ty máš prvé dieťatko prirodzeným spôsobom??

adjja
2. okt 2008

ahoj skipi, navstevujem spln - a xcem tam aj ostat... Len neviem ci ma lekar odporuci niekam este alebo nie - kazdopadne pojdeme niekedy za tyzden dva na konzultacie ze co dalej a kedy by odporucal ivf dalsie alebo nieco ine... nejako som myslela ze nas poposielaju hore dole ...ale zatial je to na mne hlavne, taze sa dokiho asi budem pytat ja co si myslim ze by som mala absolvovat. Aj teraz cakam na hematologiu a tam som tiez bola sama od seba... ale hlavne sa musime vsetky namotivovat pozitivne...
Este som zabudla - SPG je v poriadku 🙂

neviem ci tu nie som este trosku skoro....vy sa uz dopujete hormonikmi 😀 Drzim palceky

vika34
2. okt 2008

po dvoch spontán.potratoch sa MI ZADARILO PRIRODZENOU CESTOU,hlavne aj donosiť Vikušku

skipi
2. okt 2008

nie si koro adjja, su tu aj take co sa chystaju....alebo este aj rozhoduju kt. car...spln je kde??

mici11
2. okt 2008

Ahoj Adjja a vitaj,

Teda tiez si si uzila svoje. Kvoli cyste som aj ja prisla o vajecnik ☹ , ale vajok ja mam len 2 - 3. A k tym vysetreniem, je mam vsetko okrem imuna.

Baby a to vendokrinologicke je o com? Nikto mi nic o tom nehovoril?

Vika, Mataaa, Zabkaevka ahojte a ozaj odteraz budu vsetky vysledky len a len pozitivne OK? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
2. okt 2008

Ahoj Matka,beriem 3x 75IU,mozem kludne sediet,merional je v pohode,uz picham aj cetrotide do bruska,ten svrbi,zajtra idem na kontrolu...tesim sa na odber uz 😀

mici11
2. okt 2008

petkaerdal tebe to ale letiiiiiiiiiiiiiiiiiii, co nevidiet si tehu 🙂

petkaerdal
2. okt 2008

no leti mici,ked uz pichas,to ide rychlo...uz som v stadiu tesenia sa,dufam,ze to tak ostane na velmii dlho
tiez ides na 3 ivf,co?

takitak
2. okt 2008

petkaerdal- ja tiež pichám merional a cetro, včera mi zistili hyperstimulák, neviem čo to je a neviem ani čo mám robiť. včera povedala lekárka že už nepichať, ale ráno mi zase lekár kázal pichať tak ako predtým len ešte cetro naviac ... ja som strašne zmätená, pretože neviem čo mám čakať ... na kontrolu idem až v sobotu ... aké veľké máš foli?

petkaerdal
2. okt 2008

ahoj takitak..hlavne pi vela vody,to je velmi dolezite,ked ti hrozi ohss,az 4 l denne by si mala,nepovedal ti doktor???
ja picham dneska uz 8 den,ty si ktory den?? a od vcera picham cetrotide ...
aj mne vzdy hrozi hyperstimulak,lebo mam pco,ale v centre,kde som ja su na to tabletky,beriem ich den pred odberom a ziaden hyperstimulak nieje..v ktorom si centre?
neviem,ake som mala velke folikuli,ale odber je asi v nedelu alebo v pondelok..ale skor myslim ze v nedelu
reagujes dobre na merional?

mici11
2. okt 2008

petkaerdal mna caka tento mesiac najprv ta laparka, potom 3.IVF. Tesit sa budes urcite veeeeeeeeeeeelmi dlho, potom sa ozvi co zajtra na kontrole, som zvedava 😉

petkaerdal
2. okt 2008

aha,ja si vas tu pletiem,neviem presne ktora co ma ..tak sa musim viac krat pytat 😅 😅
a kedy by mala byt ta laparka? v ktorom centre si?
ozvem sa urcite zajtra

mici11
2. okt 2008

Laparka by mala byt 15.10. a chodim do Gyn - fiv, ale robit mi to budu u nas v nemocke. uz nech to mam za sebou nech viem co dalej a kedy dalsie IVF. Uz sa nan tesim 😀

petkaerdal
2. okt 2008

aj ja by som chcela ist na laparo,pre vlastne potesenie,ale nikto ma nikdy neposlal 🙄
obidve IVF si bola v Gin-five?

takitak
2. okt 2008

no ja pichám 7 deň, chodím do iscaru, vody pijem veľa ... teda 3 litre-viac do seba nedostanem. tiež som mala minule cysty, preto som už zo všetkého vystresovaná...
na lieky reagujem dobre (neuveriteľné), teda cetro neviem to mám 1x, minuel som vypraskala foli na pregnyle, kým došlo k opu tak som už nemala čo ... takže to už nedovolím pichnúť ... ale zatiaľ toto zvládam...alebo nezvládam... neviem, vždy sa niečo pos...

petkaerdal
2. okt 2008

tak ja som den predtebou,tak nas to caka asi rovnako ....
ktore je to tvoje IVF?
ja tiez reagujem dobre na merional,vzdy mam dost folikov,len kvoli pco prazdne ☹ ...
tak stimulujes teda dalej ano?..

mici11
2. okt 2008

petkaerdal ano obe v gyn- fiv. Najprv som vsak bola na konzultaciu v Iscare a tam sa mi nepacil postup a ani pristup, tak som radsej zmenila centrum. V gyn fiv som spokojna.

Inak ja som 1.krat stimulovala merinalom a mala som 2 vajka, a druhy raz gonalom a tiez 2 vajka. Takze neviem, i ked na gonal som reagovala rychlejsie.

petkaerdal
2. okt 2008

mici..ja som zial jedno IVF obetovala v Iscare,ale uz nikdy viac 😠
ja tiez uplne rovnako reagujem,ak to nebola len nahoda,ale po puregone 6 vajok a tiez po merionale 6 vajok..akurat ,ze v cene je riadny rozdiel...
inak som rozmyslala tiez nad Gin-fiv-om..ale nakoniec som ostala vo FC,nejako to tam hadam uz dotiahneme do konca,ked uz mam ist na 4 ivf,tak sa uz aj na ceny pozeram 😝
aha uz viem,to si ty,co si pisala,ze mavas tiez malo vajok 😀 😀

petkaerdal
2. okt 2008

este k tomu gonalu,mne dr. povedal,ze ked rychlo narastu foliky,nemusia byt kvalitne vaja...ako rychlo ti narastli po gonale?

mici11
2. okt 2008

petkaerdal, ved FC je dobre centrum. A absolutne chapem, ze na ceny pozeras, su riadne. Ano ano ja mavam malo vajok 😉 zial, ale kym su tak fajn.Treba sa tesit aj s toho mala co mame 😉 . Rozlucim sa s tebou ideme do kina. Zajtra sa ozvem a drz sa, pa

petkaerdal
2. okt 2008

ja som vo FC spokojna,len som chcela nieco ine skusit,ci by sa nedalo s poctom vajok,ale nakoniec som to nechala tak...
no dufajme,ze ked mame tak malo vajok,ze su aj kvalitne 😝
ok,zajtra sa ozvem aj ja,ked pridem z uzv...
a na aky film idete?

dameli
2. okt 2008

ahojte baby, na margo vajicok, ja som mala po stimulacii merionalom 29 Vajicok a 15 embrii, ale aj hyperstimulaciu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre