Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

janula13
15. jan 2009

a babule jem uz druhu misku polievky-sosovicovej s mrkvickou, prvy krat som ju varila, babka nam taku robievala a mne sa tak podarila, mnam...
Peti tie csetoviny robim väcsinou taku zakladnu omacku a potom sa da obmienat...
cize oprazim cibulku, pridam tam aj suseny tymian a oregano, ja mam rada bylinky, potom tam dam tie lupane krajane rajciny z konzervy, pridam susenu bazalku, olivy ake mas rada, cele alebo krajane, posolim, trosku cukru, podla chuti, to je na tebe da sa aj bez , ja to mam rada take sladkoslane, vcera som dala aj trosku cerveneho vinka, to chyti taku inu chut, niekedy sprcnem trosku balzamikoveho octa, ale kto nema rad, netreba a roztlacim cesnak nakoniec, aby nezhorkol...a mala som to za 20 min aj s cestovinami..mozes pridat tuniaka, kukuricu...ako chces...manzel chcel len taketo..a samozrejme robim to na olivovom oleji...

a este su u nas oblubene jedny, tam uvaris len cestoviny...a tie zmiesas s takouto zmesou...su vyborne v lete, ked su chutne rajcinky..
takze nakrajas cerstve rajciny na male kocky, pridas roztlaceny cesnak, ja davam vela, my to mame radi, susenu bazalku, posolis, zalejes olivovym panenskym olejom, nakrajas cerstve olivy, ja davam zelene s kapiou a toto zmiesas s teplymi cestovinami...my ich zboznujeme, nesetri olivovym v tom mixe, nech to ma stavu..a ja som si na to davala este nastruhanu nivu syr..boze dala by som si...

janula13
15. jan 2009

Peti ale ved ikea je lacnejsia ako Kika, a ta postielka tam uz dlho tolko stoji, lebo kamoska ju tam kupila pred vyse rokom...okrem tejto som nasla najlacnejsiu za 1200sk...a matrace neviem, nestudovala som, ale podam hlasenie ked budem vediet, slubujem 😉

mici11
15. jan 2009

Peti v Ikei som videla tu cenu postielky bez akcie, cize asi normalne tolko stoji.
A inak aj ja rozmyslam ci chcem ten baldachyn, nebude mi to len zavadzat?

petkaerdal
15. jan 2009

Jani,aj ja som taku minule vraila prvy krat a bola veru vyborna,tak sa da tusim robit aj z fazule..asi idem taku spravit fazulovu,lebo nemam cocku domka 🙂

urcite vyskusam,len si mi to mala poslat do posty 😉 ,bo potom nenajdem 😅 dakujem 😉 erdal ma rad taketo omacky

petkaerdal
15. jan 2009

No vidim,ze toho mojho uz pocuvat nemusim..ten ma tahal do Kika,ze ikea je draha,tak v pondelok to obehnem omrknut 😉 pozriem ceny tu
nad tym baldachynom rozmyslam aj ja..ma to nejaky vyznam? ci len ozdoba?...my sme take za nesich cias nemali a vyspinkali sme sa 😀

janula13
15. jan 2009

peti sorry, nenapadlo mi, ale aspon sa aj ostatne ispiruju, prepis si to, ja to tak robim, alebo nakopi niekde do pC..
Mici ja si myslim, ze baldachyn je sice pekny, ale moj skepticky nazor, lapac prachu a nevidim tak dobre na babo...ale je to na tebe, vyzera to chutne...

petkaerdal
15. jan 2009

Jani,okopcim si to niekde
tie si myslim,ze na to bude len prach sadat 😖

janula13
15. jan 2009

Peti, este som sa chcela spytat, ked citis drobcov, kde na bruchu ich citis?ja stale len na lavej strane pri a nizsie od pupka, smerom k vajecniku a napravo uplne smerom k vajecniku, ale tam len malokedy, ty kde?

tvojka
15. jan 2009
tvojka
15. jan 2009

a baldachýn nebudeme kupovať,len hniezdo.Ešte neviem ktorú farbu,ale z tejto stránky to objednám http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2977565
a v Ikei sa chystám kúpiť aj osušky babatkovské a plachty do postielok.

janula13
15. jan 2009

Peti, prave mi pisla Cikytka z inej temy, ze bazalku by tehule nemali a aj ostatne bylinky pozor...takze bacha, aby som zle nenarobila, ja tie cestoviny nejem, su len pre MM, ja mam polievocku..
A ozaj, vela veci mate v rakusku v Ikei lacnejsie, ale zhodou okolnosti ta postielka je lacnejsia asi o 2-3 eura u nas...manzel porovnaval ceny..

petkaerdal
15. jan 2009

Jani,aj ja ich viacej citim na lavej strane,drahy hovori,ze ten ,co je tam bude chlapec,az som sa bala,ze ci to na pravej je ok,ale ked pises,tak je to asi ok
a citim ich presne,ako ty vravis,je to zatial pod pupkom(aj som citala,ze maternica v tomto tt je len pod pupkom)a tak na lavo viac...na pravej malokedy...a citim ich velmi ked sedim alebo ked som v aute a ked mam tie tehu gate s opaskom,vtedy dost 😀
ty ich v akej polohe citis?

a ked chceme mat dve babätka v jednej postielke,tak baldachyn bude ozaj zavadziat 🙂

petkaerdal
15. jan 2009

az o 2-3 eura Jani??? 😀 😀 😀 tak to kupim u vas potom 😀

mate na Sk ten Ludwig? to je to iste,ako Kika,Lutz,ale rakuske..tie su nemecke

janula13
15. jan 2009

Hej tvojka, to je ona, tu ideme kupit, uplne obycajna, ale co jej chyba, myslim ze je polohovatelna len do dvoch urovni, ale pochybujem zeby som vyuzila tri ako pri tych ostatnych...
Inak ja som milnule kupila plachty v Kike, mali vo vypredaji...za 90sk a 120sk...tak som kupila zltu a kremovu...

petkaerdal
15. jan 2009

tak to je ozaj dobra cena..tu u nas stali aj 300eur,co som vcera kukala 😅
a nechyba jej veru nic,aj moja segra ma taku istu a je rada..naco prepich,ked babätka odsrastu troska,potom im kupim peknu izbicku 😀

a aky rozmer postielky budete kupovat? kamoska radila ze 120 x60 staci...

tvojka je to dobry matrac? netreba nejaky special pre babo?
a paploniky ake budete kupovat?

petkaerdal
15. jan 2009

tvojka,super stranka na ten baldachyn...pozerala si aj inde? je to dobra cena?

petkaerdal
15. jan 2009

hniezdo som myslela 😅

janula13
15. jan 2009

Peti 😀 Vies, planovali sme ich kupit u vas, ale este uvidime, pacia sa mi take osusky s kapucnou a tie mate lacnejsie a keby kupujeme aj kocik u vas sfukneme to jednou ranou..2-3eura nie je nic moc, ale predsa su lacnejsie, ale pri inych produktoch su väcsie rozdiely a ked budeme kupovat viac a dvojmo, tak asi u vas, ak by sme sli, ta postielka mi je jedno, ten rozdiel
je malicky..

mici11
15. jan 2009

No baby asi ani ja nechcem baldachyn, kamoska hovorila, ze ho pouzivala pol roka, objednam si len hniezdo a hotovo.

petkaerdal
15. jan 2009

ten rozdiel je malicky,to co by som dala na cestu by sa neoplatilo,to je jasne a ine veci porovnat neviem,lebo fakt som tam nebola pozerat,lebo tam je zevraj vsetko drahe..ja som vcera kupila aj plienky,take zajacikove pekne 😀
Jani,ved uz dojdite niekedy k nam...
aj mne sa pacia tie osusky s kapucou 😀
a to vsetko maju v Ikea? pre deti?

petkaerdal
15. jan 2009

tusim budeme mat kazda to iste doma 😀
este nech mame vsetky dievky 😀

babulka123
15. jan 2009

petka ale ja nebudem kupovat cely kocik len tu hlboku vanicku a autosedacku .. to si dam na ten sportovy kocik ktory ja chcem.. presne mi to tam pasne.

tvojka
15. jan 2009

Peti,tie hniezda sú myslím za dobrú sumu.A teda sú v tom aj obliečky na vankúš a perinku.To majú tiež v Ikea,ale neviem,či už budem kupovať aj periny.Ak ano,tak asi tiež tam.A porovnať si môžeš slovenskú ikeu s rakúskou na nete...my sme ikea.sk a rakúšani ikea.at

petkaerdal
15. jan 2009

aha,tak kocik kupis v inej farbe?

petkaerdal
15. jan 2009

aha,len ci to je dobry material za taku cenu,ale pojdem sa na to pozriet 😉

tvojka
15. jan 2009

jedna baba z babetka,čo si píšeme,to už má doma a povedala,že je to dobrý matroš...tak snád ano.

petkaerdal
15. jan 2009

ked to ma niekto vyskusane,tak je dobre 😉
aku farbu objednas?

janula13
15. jan 2009

Presne to som chcela napisat co napisala tvojka, peti porovnaj na nete, my sme len tak mrkli a mne pacia tie zelene kapucnove osusky...v Ikea su veci pre babtka, ja tam kupim aj komodu, jednak sa mi potom hodi do stylu detskej izby aku chcem a je to super cena, myslim okolo 3500sk..
Plienky som minule chcela aj ja, mali kacickove a kuriatkove, ale to kupim kedykolvek..Peti fakt behni do ikei, su tam dobre ceny, na osusky, ja som tam raz kupila za 120 taku kapucnovu pre kamosku aj mi ostala, kedze som sa k nej nedostala a predpokladam, ze ked tam budeme kupovat postielku, tak kupime aj matrac, maju rozne druhy myslim...a vankus a perinku nejdem kupovat, vankus nepotrebuju a perinku tiez, staci nejaka pekna deka...

petkaerdal
15. jan 2009

urcite tam behnem,som taka naladena,ze rozmyslam,ze teraz,len drahy nieje domka...lebo inak neviem,kedy sa tam dostanem...

boli vas to brusko? mna dneska zase boli 😖

Jani,to sa moze len dekou babo zakryt? a co v zime? to som este nepocula teda 😕
baby,ja by som vsetko najradsej kupila uz teraz,tak sa s tych veci tesim...ale casu habadej 😅 😅 😅

planujete kupit aj nejaky ten prebalovaci pultik alebo nieco ine???

janula13
15. jan 2009

petka, ja myslim ze na leto staci deka a potom hadam paplonik alebo ani nie, ale kupim tie spacie vaky na zimu, z toho sa nevykopu a deka teplejsia, ja neviem odkedy paplonik 😅
mna vcera pichalo brusko, dnes nie, ale vcera dost..a ked som si kychla, myslela som, ze mi vajecnik odtrhlo, to bola bolest, ani hnut som sa nemohla..
inak aj ja by som uz nakupila vsetko, ale co budem robit dalsie mesiace? 😀
ja prebalovaci nechcem, chcem komodu, ktoru aj optom vyuzijem v detskej izbe a na nu to prebalovaciu podlozku... a vanicku samostatnem, nechcem komodu s vanickou v jednom..
idem upratat nas balkon-terasku...uz sa chystam asi od novembra...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre