Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
11. mar 2009

tak moj ide do servisu s autom na kontrolu,tak som slamena nadalej 😖

mauzos
11. mar 2009

mame tri zmrazene, ale asi ich uz nevyuzijeme, ked vsetko dobre dopadne

so zakuskami sme uz skoncili, uz ti viac nedam, potom sa vyhovaras na mna 😝

mauzos
11. mar 2009

a moj dospava nocnu, kedze rano musel vstavat 😀
a vy mate zmrzlinky? planujete este vyuzit? jasne, ved ste este mladi ...

petkaerdal
11. mar 2009

no to bol zart,das mi este,dobvvveee 😉

my mame 5 este,my tiez sme nechceli uz ,ale vyhodit ich nechceme,to mi je luto,ved su to deticky,aspon by som skusila asi Ket,ale to je vo hviezdach este

petkaerdal
11. mar 2009

a ty si akoze stara uz?
ja uz by som nechcela,ked sa takto zadarilo,ale drahy povedal,ze sme neskoncili,ked su to baby dve a ked budu zase dvojicky a zase baby,tak ho uz vystre 😀 😀 😀
ale,neviem,co bude...je mi luto to nechat vyhodit,coskoro bude treba aj najom zaplatit v centre 😖

mauzos
11. mar 2009

Domaci Baileys

2 konzervy salka varit 2 hodiny
1/2 litra whiskey
1 mandlovy puding uvarit s 1/2 litrom mlieka

Trochu vychladnute salko zmiesat s pudingom a postupne primiesavat whiskey. Mozes aj v mixeri.

Nealko verzia - namiesto whiskey dat rumovu esenciu. Nie je to sice az take dobre ako alko, ale da sa ....

Toto bude chutit urcite aj Janke, ked ona ma tak rada to varene salco, takze je to recept aj pre nu 😀 😀 😀

petkaerdal
11. mar 2009

to mas odskusane tiez?

mauzos
11. mar 2009

no to by bola fakt sranda, kebyze dalsie dvojky dievcata 😀
a ved mozte aj darovat, nie? nemusite vyhadzovat, ak by ste ich uz nevyuzili.

ja som uz pisala, ze ja si pockam na vnucky 😝

mauzos
11. mar 2009

peti odskusane? To musim robit kazdu chvilu, Vlado to ma strasne rad 😀 Na vianoce, ked sme u nasich, tak robim dvojitu davku, aj otca mam takeho na sladke 😉

petkaerdal
11. mar 2009

darovat nie,to som ista,to su predsa nase deti,neviem si predstavit,keby chodili niekde po svete,este vajka extra alebo spermie ano,ale cele nase embryja..to nedokazem...
uvidime,ako to budeme vsetko zvladat s detmi,aj financne a mozno skusime alebo sa rozhodnem,co najskor a nemusime platit tam ten najom,u nas sa plati 200eur...ty kolko budes platit???

petkaerdal
11. mar 2009

mau a ty aj vypekas taketo vseliake maskrty,ci to len recepty zbieras? 😀

petkaerdal
11. mar 2009

mauzos a ty mas len tu podlozku prebalovaciu kupenu alebo aj nejaky stojanik na nu,lebo ja som u nas videla taky stojna obyc. ,ale bolo to uz aj s vanickou za 20uer a ani vanicku nemam,tak rozmyslam rovno nad tym...

asi pojdem zajtra na nakupy zase 😀 😀 😀

mauzos
11. mar 2009

ja ani neviem kolko sa u nas rocne plati, ani ma to nenapadlo, ze sa za to plati. Ale urcite ano. No ved snad nas vyzvu, ked budu chciet prachy a nevyhodia ich len tak 😠

zatial co som ti dala recepty, tak to aj robim. Aj ked velmi malo peciem a Vlado mi to aj dostatocne vycita. No ale mozem ja zato, ze ma to nebavi? Ved on si stale nieco sladke kupi 😉

ja mam len tu tvrdu podlozku, mam ju aj v albume a ta sa da dat hocikde, aj na postielku ju mozes polozit. Ale za 20 eur aj s vanickou to nevahaj, to je velmi dobra cena. Ja mam vanicku od kamosky, ruzovu 😀 😀

idem si urobit ten syr, zase ☹

petkaerdal
11. mar 2009

nam by sa mali ozvat,uvidime

ved v obchode je toho na predaj dost sladkeho,ze? mna zase bavi viacej piect,ako varit,ale vo vareni by som sa mala zdokonalit troska

videla som v albume,preto sa pytam,ja som videla viacej druhov a vsetky boli za 20eur...ale neviem,ci je dobra ta vanicka co je rovna vo vnutri ,lebo byva aj taka,ze tam je to take operadlo,ci ako sa to vola,vies co myslis?
ty mas obycajnu rovnu vanicku?

ty si teda syrova tiez,vy ste vsetky,co mate chalanov 😀

janula13
11. mar 2009

baby, no vy ste vo svungu, kolko ste popisali, ja som varila, ale uz mam hotovo 😀
mauzi idem opisat tie recepty, tu tortu poznam, je dobra, dala mi ju raz okostovat ziacka, mna aj na hodinach krmili, nech priberiem, este ze si mi ju pripomenula,mam rada take rychle pecenie, isto spravim..mozem ale hocijake ovocie, vsak?
A aj likerik opisem, my tak robime karamelovy, je uzasny a taky jednoduchy, uvarit 2 salka a podla chuti zmiesat s rumom, a je to, pozabijat sa za tym vsetci idu a ani netusia ake je to jednoduche...
ja tie stahovacie veci zatial nejdem kupovat, neviem ako dopadnem a kde budem pozasivana, ved uvidim..a podprdu kupim nejaku obycajnu a uvidim ci vobec budem kojit..
no idem odpisovat...

petkaerdal
11. mar 2009

aj ja ted akupim obycajnu podprdu,ale neviem kde este

co si varila Janka?

mauzos
11. mar 2009

ja mam klasicku rovnu vanicku a do nej mam take akokeby lehatko, ale to je extra. Teraz su tie vanicky vselijake, ja som uvazovala aj nad tym vedierkom, to sa mi celkom pozdava 😉

nie som syrova, len vcera som obalila aj na dnes, nech mam pokoj na dva dni

teraz ma napadlo, ze nedavno mi dosli mailom super recepty na rybicky aj s obrazkami. Ak by si chcela, tak mi posli do IP tvoj mail a poslem ti ich 🙂

petkaerdal
11. mar 2009

to vedierko som videla aj ja,tiez sa mi to pozdavalo,ale s tou vanickou neviem,mne sa zda lepsia obycajna a presne to lehatko do nej,ale su uz aj s tymi plastovymi lehatkami a tie su take,co ja viem,ci dobre...
Jani ty mas aku vanicku?

ok,pisem ti mail,hihi

mauzos
11. mar 2009

tak som ti toho poslala viac. Nemam z toho oskusane nic, takze skusaj a daj vediet co bolo dobre 😝

nevies, ze janke musis davat otazky naraz?

mauzos
11. mar 2009

peti ty si uz bola na ten glukozovy test? ci u vas sa to nerobi?

petkaerdal
11. mar 2009

noo si dobra teda,neodskusane nerobievam nikdy,lebo velakrat som z netu robila avsetko bolo na nic,preto vzdy pytam uz odskusane 😀 😀 😀 ,ale ved pokukam,dakujem 😉

ked mna napadaju postupne otazky 😀

petkaerdal
11. mar 2009

nebola som,neviem,co ma caka teraz v pondelok,ale zatial mi robili vsetko,ako vam,myslim,ze mam napisane v pase,ze mam ist zase na krv a tak,tak si ma posle,uvidime,ale zatial nic,posledne mi robili organ screening

petkaerdal
11. mar 2009

syr co? uz sa vypraza? 😀

mauzos,mas tiez taky pocit,ako ja,ze ma vsetko picha,boli ,tlaci..proste ich uz moc citim v sebe ,tak plna som,akoby nemaju miesta a niektory prudky pohyb zaboli a niekedy ked si sadnem normalne,ako by som zacitila niekde krcok...je to normalne???

janula13
11. mar 2009

mauzi 😀 😀 😀
ale aspon odpoviem naraz 😀 mne vanicku poslala svagrina, taka akurat velka, obycajna, zlta, a ina kamoska mi dala do toho to lehatko na podlozenie, ja som sice planovala take to anatomicke, ale skusim toto a uvidim...
petka robila som ryzu s hraskom, nelupanu a bravcove na stave v takej korcocovej stave s nakladanymi uhorkami...a taky grecky salat..ja budem len ten salat,asi, mam salatove chute 😀
to vedierko sa mne zase nepaci, zda sa mi to na kratko a natlacit tam babo, umyvat ho tam a zaroven drzat, mne sa pozdava vanicka viac, mam viac priestoru na manipulaciu a neotlciem ho tam, dufam 😀

mauzos
11. mar 2009

jani ta korcocova omacka znie zaujimavo 😀 😀 😀
a ze neotlcies babatko 😀 som sa pobavila

ty si uz bola ten glukozovy test? nebola, ze?

petkaerdal
11. mar 2009

no to vedierko na kratko aj je,je to malicke
tak neviem,ci kupit tu vanicku uz s tou podlozkou plastovou ,co je v tom...alebo obycajnu,poradteee

petkaerdal
11. mar 2009

co je to korcoc??? 😕

mauzos
11. mar 2009

peti neviem ci je to normalne, ale mam podobne pocity. Hlavne ten krcok, na stolicke sa mi uz vobec neda sediet, uz len na gauci. A pritom krcok v poriadku. A bolesti mam tiez vselijake ....

mauzos
11. mar 2009

to malo byt horcicova 😀 😀 aspon tak som to pochopila

a ja uz som aj zbastila syr a odfukujem 😝

petkaerdal
11. mar 2009

myslis? to ma vobec nenapadlo,ze horcicovu mysli 😀
este sa pytam,ze co je kococ 😅

uz odfukujes? ja budem pomaly zase hladna,zo zemiakov mi rychlo vytravi 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre