Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

floskula
27. mar 2009

no mne rovno povedal, ze som hyperstimulovana, ale tekutiny v bruchu som mala minimum, chodim rovno, povedal, ze beham jak srnka 😀 , ale v skutocnosti mam ozaj blby "brusny" pocit, len teda zatial sa to da vydrzat. pijem vela cez 4 litre, aby sa to nezhorsilo. doktor je za cerstvy transfer, to v podstate aj ja. ale po zvyseni HCg sa to cele moze zhorsit. to ma trocha strasi.

floskula
27. mar 2009

petka, a pri dvojcatach je HCg asi vyssie, ze? logicky mi to tak vychadza.

petkaerdal
27. mar 2009

ja si myslim,ze po et by sa to uz nealo zhorsit,za tych 5 dni do ET sa tie vajecniky stiahnu,ja ked som bola 3 den na kontrole po odbere,uz som ich mala fajn stiahnute,neboj,urcite nebudes mat ohss
a ja som mala vysoke hcg a vidis ohss som nemala,nenabehlo ani po otehu

to hcg je individualne,to sa neda presne povedat,ale teda pri normalnej tehotnosti by malo byt vysie,ja som teda mala na 12 den 980 😅 😅 ,ale mam kamosku ,co ma uz dvojcatka na svete a mala na 14 den 540 a 540 moze byt kludne aj pri jednom babu...

floskula
27. mar 2009

petka, vies, tak si myslim, ze doktor vie, co si moze dovolit. ale to mi on sam hovoril, ze sa to po otehotneni zrejme zhorsi. pokial by to bolil "len" bolesti, to vydrzim a pit vela mi problem nerobi, lebo aj predtym som pila 3 litre denne, takze som to len zvysila trochu. horsie by bolo, keby ma mali chytat tie vysiie stadia OHSS. lebo tebe sice povedal, ze ok na kontrole, ale mne rovno povedal, ze je to hyperstimulovane a mam vela pit. ono vlastne co sa deje v tele po OPU? rastu stale dalsie folikuly ako blaznive?

tvojka
27. mar 2009

Ahojte krásavice,

Floskula,zhoršiť sa to po otehotnení môže,ale ak to budú mať pod kontrolou,tak neboj.V najhoršom prípade ťa hospitalizujú a pichnú ti nejaké infúzky...Neboj,neumrieš na to.
Po OPU ti môžu ešte nejaké folíky narásť,prípadne ako to bolo v mojom prípade,prerásť do cýst.Ale tie sa samovolne do 12tt zmenšili.

floskula
27. mar 2009

tvojka, ja sa bojim nemocnice preto, aby to neohrozilo plod, ak sa mi teda embr. uchyti. 🙂 skratka prave v case, ked sa formule nervovy system ja budem niekde v nemocnici a ktovie co mi tam ti babraci budu davat.

floskula
27. mar 2009

baby, a kedy je po ET vlastne akoby uz rozhodnute, ci sa hrasok zahniezdil, alebo nie? kolko dni na to potrebuje, aby sa drzal ako o dusu? 🙂

tvojka
27. mar 2009

Mne sa zdá,že po PK sa embryo zahryzáva cca 5.den.Ale ak som to doplietla,tak ma niekto opravte,už si to moc nepamätám 😅
Ale aby držalo ako o dušu...hmm,tak to ti nezaručí nikto ani v 25tt 😖

petkaerdal
27. mar 2009

floskula po PK sa embryjko max .do 2 dni zahniezdi,pytala som sa naposledy a takto mi povedala embryologicka,hned ako je z neho blastulka sa zacne vyzliekat z toho obalu a hned zahniezdovat,to zvlecenie moze byt max 48hodin 😉

aj ja som bola hyperstimulovana,vzdy ma strasili s ohss

tvojka ahoj,ako?

petkaerdal
27. mar 2009

krasavica pocuj,teba nejako sledujem,vzdy mi padnu tvoje tt do oci,ved ty uzm as 34 😕 😕 😕
uz si prichystana na baby? ved uz to mas za par,uzivaj posledne dni volna 😀 😀

tvojka
27. mar 2009

Ahoj Peti,
ja som dnes trochu predčasne už u svokry,manžel mal služobku na túto stranu,tak aby sa pre mna nemusel vracať do BA.Práve sa napchávam treskou 😅
Ty čo porábaš?Idete na SR?

petkaerdal
27. mar 2009

ja som mala floskula 2x dokonca stop cyklus kvoli nabehu ohss,ja som mala tiez problemy a dr. sa vzdy bal
po OPU vlastne tie vajecniky a v nich nejake folikuly mozu este rast,ako su nastimulovane 😅

floskula
27. mar 2009

baby, a ma zmysel po ET nejako sa doma valat dva dni? staci den oddychu a potom mozem ist do roboty? alebo su lepsie dva dniky?

petkaerdal
27. mar 2009

ideme poobede na Sk,pojdem sa pomaly zclovecit 😀 upravit a pojdeme,tesim sa domov,stihneme este nakupy hadam
treskou? dobry obedik,dala by som si 😀 😀 ja dnes na obed nic,piatky nikdy nevarim,doma hadam nieco bude a ked nie pumpa to isti 😀

inak nic,okupala som Jessicu,pripravim tasku a tak sa motkam...

a drahy pride za tebou,ci bude na sluzobke cez vikend?

petkaerdal
27. mar 2009

doslova valat sa netreba,ale doma by som bola,ja som bola doma,ale normalne fungovala,varila ,upratovala a tak...a potom uvidis ,co bude,ako sa budes citit

floskula
27. mar 2009

ok, tak dakujem za rady, Petka, tebe od zaciatku, co sem chodim a tvojke aj za dnes. idem obedovat, v nedelu mam ET, snad to dobre dopadne. papa a prijemny vikendik zelam! 😉

petkaerdal
27. mar 2009

za malo floskula 😉 😉
pekny vikendik aj teba a v nedelu sa nam hlas 😉

babulka123
27. mar 2009

kym mi pridu profi foto, pridala som foto mojho bandera...

petkaerdal
27. mar 2009

pekne babul,uz vytrca,ale nezda sa mi este velke 😉

babulka123
27. mar 2009

ale jeeee.. nebooj ono fotky robia zazraky.. ja to vidim uuuuuplne inak hehehehe

ale je take pekne velke take akurat..

petkaerdal
27. mar 2009

musis presne z boku odfotit,takto zklresluje fotka,nieje dobre vidno

babulka123
27. mar 2009

hehehehe ja viem .. hehehehe
poslem ti na skype fotku z boku .. heheheh

a pridala som foto co vysiavam ked sa nudim

tvojka
27. mar 2009

Peti,načo sa budeš človečiť,čo ťa doma nepoznajú 😀 ?
A treska bola len taká desiatka,svokruša už varí zemiakový prívarok s mäskom,to bude obed 😉
Drahý sa večer vráti,len aby sa nemusel pre mna vracať do BA,tak ma tu cestou vyhodil...Bez neho by som tu v noci revkala 😢

Babul,no teda nechcem sa hádať,ale ani mne sa to tvoje bruško ešte nezdá veľmi veľké... 😅 Už sa teším na fotečky od profesionalky.

Snád sa nám budúci týž ozve aj tá naša fotografka,už tento týž sme mali mať fote,ale nevolala som jej,nechcela som ju uponáhlať...Nech má čas nás tam pekne vyretušovať 😀

Floskula,aj ja držím palce na nedelu,hlavne klud a prihováraj sa im,aby sa im u teba páčilo 😉

Mauzi,čakáme na správy od Janky.Kedže si písala,že sa jej ozveš,nech ju nebombardujeme všetky...

petkaerdal
27. mar 2009

tvojka a mas recht,naco sa budem clovecit 😀 😀 😀 aj tak nic nepomoze 😀
ale len som vlasy vyfukala,mna uz tie kratke ani nebavia 😖 stale to musim fukat
aha,tak desiata to bola 😉 😉
ja by som tiez nieco zlopla,ale neviem co,mam chut na sladke 😖

tvojka
27. mar 2009

Peti,sladké?Svokra ma už núkala aj parenými buchtami 😀 .To tu je u nej ťažké...človek aby sa len prežieral 😝

Babul,prečo len Peťke cez skype?Aj ja ťa chcem vidieť z boku!

babulka123
27. mar 2009

tvojka.. heheeh budes aj ty neboj , llen to nechavam na tu profesionalku ..

petkaerdal
27. mar 2009

parene buchty lubim,asi si rozkazem babke,ta vie dobre... 😀 😀 😀
tvojka a chuti aj tebe tak moc vsetko mozne? mne teda v poslednom case ano 😖

tvojka
27. mar 2009

Peťka,čo ja ti viem,mne asi vždy tak chutilo...Nebadám nejaké výrazné zmeny oproti stavu pred tehu...Akurát zmeny v množstve skonzumovanej potravy 😀

Babul,tak dobre,počkám si na profi foto...

petkaerdal
27. mar 2009

no ja mam zmeny teda,ja mam chute na vsetko,aj co som nelubila,tie v mnozstve 😀 😀 😀 ale ja som prestala fajkat pred tehu,tak to bude aj tym...

mauzos
27. mar 2009

ahojte, uz som naspat, uces nic moc, ale stale lepsie ako to bolo 😀 😝
Babul kde mas to brusko? ved ti este nic nevidno, ja som mala take este pred otehu 😀 😀 😀 a vraj si uz ani na macku nevidis. Co bude potom v takom 30tt?
Ja som este nenapisala JAnke, hanbim sa, hned to idem ocinit a dam vediet.

tesim na tie vase profi fotky Babul a Tvojka. Boli ste aj s manzelmi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre