Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
18. feb 2009

aj ja by som chcela take foto,ako ty,ale neviem,ci tu robia 3D a ked som sa pytala,nevedeli,co myslim...tak ja nemam 😢

som zvedava este na Janku

mici11
18. feb 2009

Peti, ale nemyslim, ze by nerobili. Vsetko mam pekne na DVD-cku aj fotecky aj zaznam 😉 Ak nie tvoj doky, tak mozno inde, aj ja som bola inde, lebo moj doky ma len 2D. Skus sa este spytat 😉

tinkaza
18. feb 2009

ahojte, som tu nova, a chystam sa na prve IVF....lekarka mi hovorila nieco o pichani injekcii do brucha, neviem presne, ako sa ten liek vola, ale chcela by som sa spytat, ake s tym mate skusenosti? da sa to prezit? ☹

mici11
18. feb 2009

Tinkaza, ja som pichala do bruska injekcie, mala som decapeptyl a gonal v pere. Decapeptyl trosku stipal, ale dalo sa a gonal to bolo pero, to nebolo vobec citit. Neboj to zvladnes, mna viac boleli injekcie do zadku, ako do bruska. A kam chodis do centra?

tinkaza
18. feb 2009

ahoj mici, velmi sa toho bojim, ani moj drahy mi s tym urcite nepomoze...asi najhorsia bude ta prva, odhodlat sa pichnut samu seba...uf, bojim, bojim...chodim do Heliosu v Martine

petkaerdal
18. feb 2009

mici,na kontrolu idem az o 4 tt,aj k mojmu a aj do nemocky,ale opytam sa na to,aspon ten 4D by som chcela,v nemocke to hadam musia robit,len dr. nevedel co myslime 😅

ahoj tinkaza,aj ja som pichala do bruska,da sa to prezit,neboj 😉 je to tenucka ihlicka
najhorsia bude ta prva,ale ked pichnes,uz to pojde lahko

Janka,ty kde si? cakam na tvoju spravicku 😉

tinkaza
18. feb 2009

petkaerdal - asi mas pravdu, lebo my to tu viacera baby tvrdia, ale aj tak sa bojim...je mi to cudne, ze si mam sama sebe pichat nieco...ale nevadi, vsetko je raz po prvykrat, a ked ste to tu vsetky zvladli, tak aj ja musim....ale nech je to len raz a naposledy... 😉 😉 😉 😉 😉 😉

petkaerdal
18. feb 2009

len sa neboj,zvladlo to velmi vela dievcat,zvladnes aj ty,naozaj to nic nieje a nieje ani hrozne pichat do ritky injekcie,aj to sme zvladli podaktore,len to chce raz nabrat odvahu 😉
je to taka ihla,co pichaju diabetici inzulin a pichaju tiez sami,nebojkaj...

v akom si centre?

tinkaza
18. feb 2009

petka- presne na tych diabetikov som si spomenula, ked mi povedali o tych injekciach....a ti su veru na tom horsie...

chodim do Heliosu v Martine, uz vyse roka...

musis byt stastna z dvojiciek...nie?
blahozelam..

petkaerdal
18. feb 2009

dakujem tinkaza 😉
som stastna velmi,dlho nam to trvalo vies,tak sme veeelmi stastni

Helios je zevraj dobry,mam kamosku odtial tehotnu

mici11
18. feb 2009

Tinkaza, neboj to zvladnes, mna tiez najprv klepalo od strachu, ale potom to uz bolo v pohode. Ku koncu mi pichal drahy a aj do zadku a najprv hovoril, ze nikdy a vidis, naucil sa 😀 Helios si chvalia 🙂

Peti a keby nerobili u vas, vo ferticente by ti nespravili 4D? Mne robili v Gyn-five.

petkaerdal
18. feb 2009

mici,tak mi jedna holka povedala,ze to tu robia v niektorych nemockach,ale ze to stoji 200euro 😅

vo FC to tusim nerobia vobec,asi to necham tak alebo sa objednam do toho Hc,robia tam aj 4D???

mici11
18. feb 2009

200,-€ ty koky, to je fakt vela. V hlohovci je asi 3/4D, a stoji okolo 1100,- ja som bola tiez na 3/4D. Myslela som ze to maju vsetky centra asis. reprodukcie 😅 A v Hlohovci tiez chvalia, ze je to tam v pohode, je to fakt perfektny pocit ked to vidis, no neopisatelne.Ja som bola aj v 13tt, ale to kvoli NT, vtedy bol este malicky 🙂 😉

petkaerdal
18. feb 2009

ako myslis 3/4 tri a styri D tam je?

petkaerdal
18. feb 2009

a dokedy sa moze ist na ten 4D mici?
nevies ,kde este v Ba to robia?

mici11
18. feb 2009

No ten co som bola ja je 3/4D ta stvrta dimenzia je vlastne to ze vidis babo v realnom case 🙂 To je rozdiel medzi 3 a 4D. Odporuca sa tam ist medzi 22 a najneskor do 30 tt. Mne vraveli, ze okolo 25 tt sa im osvedcilo. Ide o to aby bolo babo dobre vidiet. Svagrina bola v 20 tt a nic nebolo vidno, tak ani neplatila a ide v 26 tt.
V BA neviem kde este je, ja som bola tam kde som chodila do centra, ale urcite este niekde je. Skusim vygooglit

mici11
18. feb 2009

No zatial som sa docitala iba o Gyn-fiv a o Hlohovci. Ale mozno babenky budu vediet. Oboje si vsak babenky v diskusiach velmi chvalia. Mozem potvrdit, bolo to super 🙂

petkaerdal
18. feb 2009

aha,tak ten by som mohla niekde este stihnut do toho 30tt
a v tom Hc bola tvojka? niektora tam bola nie?

a mici,mna by zobrali aj do Gin-five? aj ked som tam nebola na ivf?
som sa rozhodla,ze to strasne chceeeemmmm

dik za linky,idem kuknut

janula13
18. feb 2009

tak konecne som sa sem doplazila...a precitala co ste popisali, tak kym si pamätam..Petka v HC to stoji 1000sk cez tyzden a 1200sk cez vikend, treba sa objednat co najskor, je to tam dost plne a nezabudni im povedat ze cakas dvojky, potrebuju to kvoli planovaniu, kedze na nas potrebuju viac casu..inak ten doki ze je velmi fajn, ja uz sa tesim, my ideme 8.3 na MDZ, hadam pekny darcek bude 😀 treba si donies DVD, uterak a prasule, DVD ti povedia ake...Myslim ze v ophode ta zoberu aj v GF, ved aj ja tam uz nepatrim, ale na utz ma beru, myslim ze im je to jedno, hlavne ze zaplatis..takze je to na tebe, tam to tusim stoji 1800sk, ale vraj v HC robi krajsie foto, vac sa snazi a urobi dlhsi zaznam, tak som niekde citala..a ozaj v HC mi tusim povedali ze najlepsie tak do 28tt tusim, ale povedia ti, ak chces poslem ti na nich cislo..
Co sa tyka olejceka, tiez som citala, ze skor nie, ale treba zistit, aku ma plet tvoje babo, ze skor mliecko, tak som kupila zatial len mliecko..a tiez ze skor umyvat len jemne rukou...
AAA Blahozelam MICI!!! 😀 Tak som rada, hlavne ze ste ok, to je najdolezitejsie a aj ze posilnis nase pipikovske rady 😀 vcera som cely den cakala ci napises, ale aspon dnes je tajomstvo odhalene, foto mrknem hned..
AAA Petka aj ty si mi spravila velku radost ze dievcatka su krasne zdravucke a to ti uz tak narastli?ved kedy to mali okolo tych 300g?Velmi sa tesim, ze si v super stave 😀
Ja som bohuzial dnes vo velmi dobrej nalade dnes nesla z poradne, stale mam taky cudny pocit a este ma aj nejak vsetko rozbolelo, tlak v bruchu, to mam za to, ze som sa chvalila ze mi nic nie je..ale na poradni ma len prehmatala, nepovedala nic,az pri odchode este zakricala, ze dufam ze do prace nechodite, ...mam pocit ze sa jej nieco nezdalo a kedze som si prave pohladkala brucho, tak ma sprdla pod ciernu zem, ze nech si ho uz nehladkam, ze to stimuluje na kontrakcie..skoro mi to povedala...vedeli ste to?tak nehladkat bruska!!!a este jedna vec, v knizke som nieco vylustila, ze krcok mam uz len 2,5cm, pred 2tt mal 3,3cm, tak ma to dost zarazilo..ale lekarka mi nic nekazala, zeby viac lezat alebo tak, akurat ta otazka, ze dufa ze nepracujem.. a o 2tt mam zase poradnu..jednoducho mam z toho zly pocit..a este som sa jej spytala, ci si mam davat aktivferrin, ze jasne...ale sama od seba nekazala, a ked som spomenula ze pijem aj sumive magnezium, tak len ze ..pite...

Petka a ko sa to ma pit ?Myslim to magnezium a zelezo, tie odstupy?

janula13
18. feb 2009

tak uz len veticka po tej eseji...MICI, tvoj chlapcek vyzera krasne, fesak to je uz teraz, fakt to stoji zato, mat take foto, vynadivat sa nemozem 😀

petkaerdal
18. feb 2009

Jani,konecne,cakala som na spravu od teba,
dik za info o HC,cislo na nich mam ,zajtra tam hned zavolam,len sa bojim tej cesty,planovala som uz necestovat s väcsim bruskom,zevraj to nieje dobre,tak sa do rana rozhodnem,odtial to mam uz iba kusok domkov,tak by som mozno raz este otocila cestu,uvidime...

na poslednom uzv sme boli pred 3 tt v nemocke a dneska mali uz pol kila 😉 nejako pribrali a sme v poriadku,tak som naozaj velmi stastna 😉

Jani ja mam krcok dlhy,dnes uz viem,ze je to dlzha 4,6cm...skus zistit,ci ho nemas kratky radsej
mne sa ta tvoja dr. zda od zaciatku nedobra,som ti vravela hned,ze si nasad tie lieky,tym nic nepokazis,to je jedno,ako to budes brat len to zelezo sa nesmie s mliekom...a magnezko ak mas sumive,tak pi 2x denne,lebo ja pijem 1x ale ja mam silne magnezium..
neboj Jani,nemaj zly pocit,urcite ste v poriadku vsetci traja,len viacej oddychuj,naozaj netreba nic podcenovat,mame len lenosit,predsa tam mame deticky dve,ja stale len lezim,vzdy ako sa da s nohami hore,aj moj dr. stale vravi,ze uz to,ze cakame dve je riziko,nezname,ze ked sa citime dobre,ze nemame lezat,davaj na seba viacej pozor a fakt uz len lenos,ty si este taka chuducka,ty by si mala obzvlast
inak aj ja sa citim taka vseliaka,mam tlak v brusku,vsetko ma uz tiez boli,to bude tym,ze tam uz nemaju vela miesta deticky

inak taky nejaky zly cudny pocit som mala aj ja vcera len tak z nicoho nic,neboj ono to prejde a bude dobre,urcite ste v poriadku vsetci

nerobila ti uzv???

petkaerdal
18. feb 2009

Jani a ze nemas hladkat brusko? to sa mi zda nejaka kravina,ze to stimuluje maternicu na porod 😕 ved sa vsade pise,ze mame brusko hladkat a prihovarat sa im,ze to oni citia,ze by toto vyvolalo porod 🙄
co si myslia o tom ostatne kocky?

janula13
18. feb 2009

Petulka dakujem, si zlata, ved ty chapes ako to je, ked su v hlave cierne myslienky, tak od dnes mam zaväzok, ze viac lezim a podkladam prdel, len nech nemusim do nemocky a zacnem pit to zelezo aj magnezium viac...
Boze ved ty mas Krcisko, nie krcok 😀 nuz ja som vylustila toho 2,5cm ale zda sa mi ze sa pise, ze nezalezi tak na dlzke ako na konzistencii, a zda sa mi ze tam napisala ze ho mam tuhy, alebo len si to tak prajem , ze to tam mam, mozno to ani nie je take zle, ako sa mi zda, ale opatrnosti viac nezaskodi...to mas fakt pravdu...fuu, stale mam dost, ze uz maju babule pol kila, strasne ti rychlo a krasne narastli, mne sa zdali tie moje strasne malicke naposledy, zdalo sa mi, ze uz nema tolko casu aby narastli aspon na tie 2.5kg, skoda, neviem aki su miji, ona tam utz nema...a na nijaky ma neposlala..
a do Hc zavolaj, uvidis, mozno ti daju aj skorsi termin, ja som potrebovala len piatok a v istu hodinu alebo cez vikend, tak skus, za pokus to stoji, a mozes si oddychnut u nas 😀
Dakujem Petka, ukludnila si ma 😉
a co sa tyka hladkania, presne, hovori sa hladkaj a prihovaraj sa..ja neviem,aj ked sice mam pocit, ze ked hladkam, akoby este ozili a tlacia sa tam kde hladkam, tak mozno to moze rozparadit aj maternicu..

mici11
18. feb 2009

Janulka dakujem, dakujem, dakujem 🙂 😉 Ty ides do gyn-fivu, ze? Bola to pecka vsetko vsetucicko mi poukazovali 🙂
Peti na 4D sa mozes objednat aj tam aj tam, je to na tebe. Ak by nebolo dobre vidno, peniazly neberu ani v jednom. Len ta preobjednaju 😉
A nehladkat brusko??? To som tiez nepocula 😕

petkaerdal
18. feb 2009

chapem Jani,presne,ako sa bojkas,aj ja mam strach cely cas a len tlacim tie tt,aby sme neboli aspon v nejakom riziku
nechcem sa opakovat Jani,ale ked zistime,ze je zle,uz bude neskoro,mne stale pritvrdzuju len lezat a lezat aj ked sa citim dobre,len domace prace,nic viac,nebehat...mame tam dve,aby sa nanrodili skor,ok,dohoda,len doma budeme? 😉 😀 😝
tak potom je to v poriaku,ked pises,ze je to o konzistencii,ale preco mi ho potom vzdy meraju,aj moj dr. mi ho vtedy meral
ved aj tvoje musia uz mat pol kila urcite,a citala som prave,ze maju aj dost cm,ale neviem presne kolko a moje maju aj hlavicky nejake velke 😀
skusim tam zajtra hned zavolat,nejako som sa nablaznila,ze to chcem
Jani a co ti vlastne robia na ten poradni? to je ine,ako ked ides na kontrolu? mne robia vzdy uzv
a s tym bruskom,potom by sme ho nemohli ani kremovat,ved to vyvola porod teeedaaa,to je blbost..ja ked ich hladkam nemam pocit,ze by ozili a tlacili sa tam kde hladkam...

petkaerdal
18. feb 2009

baby a co si myslite o tom,ze by sa nemalo vo vyssiom stadiu tehu cestovat na dlhe trate? tie otrasy mozu skor vyvolat porod,ako hladkanie nie?

tak odteraz nehladkame nase deticky kocky 😀

do Ba mam blizsie ovela,ale neviem,kde je gin-five a Ba vobec nepoznam,ked pojdem do HC ,odtial mozem ist domov pozriet

mici11
18. feb 2009

Peti jasne, ked to mas blizsie domkov, ja len ze zobrat ta zoberu vsade, lebo je to spoplatnovane 😉

Zajtra ma zase caka zabijacky den, v piatok ani nehovorim a v sobotu je ta svadba 😅 , takze tu budem, lenstriedmo ale budem 🙂 Cmuk zlaticka

petkaerdal
18. feb 2009

jasne mici,chapem 😉 skusim ten Hc zavolat 😉
tak sa zabav na svadbe a najedz poriadne 😀

janula13
18. feb 2009

Mici ja som objednana do HC, nie do GF na ten 3/4D, tiez to mam po ceste a je to aj lacnejsie a tiez velmi odporucane...
Mici a kedy sa nahodis do siat?ja som zvedavaaaa...
inak prave som volal s kamoskou, lekarkou, sice srdciarka, ale vie vsetko co potrebujem overit, takze tiez sa jej zdalo smiesne nehladkat...ale to je jedno, hladkame sa dalej 😀 a ze mam kludne dat Magne B6, 2xdenne, ze nic sa nestane a len dobre to spravi a tiez aj zelezo odobrila..a ku krcku asi tolko, ze je dolezite aky je pevny, ale aj dlzka, jedno suvisi s druhym, a ze sa nemam bat, ze som este v norme, a ze si mam davat viac pohov...takze peti tvoj krcok je borec 😀
mne vzdy na poradni skontroluju moc, odmeraju tlak, zapisu vahu a prehmata krcok, a teraz aj zapisuje pohyby..utz nerobi, kedze tam ho nema...je sice vedla cez chodbu, ale asi neciti potrebu...
mici, vies co by som dala za maskrty zo zabijacky?..a hod meno..ci nebudeme mat menovcov 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre