Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
10. feb 2009

a uz si davas babul??? aj ja mam,ale mne chuti na ranajky len 😀
ja som videla jeden kocic,tusim chicco to bol,co bol golfac,ale medzi rucky sa pripla taka tycka a bola rucka normalna,videla si ho? ten sa ti nepaci? ale tie boli drahe

mici11
10. feb 2009

No Peti asi sme sa dohodli s tymi fasirkami, ze Jani? 😀
Inak na buduci tyzden mam presne na programe Kiku, Ikeu a avion 😀 😀 😀 Uvidim ako to so mnou drahy zvladne, neznasa chodit po obchodoch 😀

babulka123
10. feb 2009

videla videla., toto maju chico ako jedine ze sa im da dat taka nahradna rucka..

tento vychadza tak do 15 tis. co nieje tak vela takze som spokojna, a ma asi jednu z najvacsich vaniciek, 83x35 cm priblizne.. takze mi to docela vyhovuje... mne sa paci este uvidim co na neho povie marek.. vzdy najde nieco na co mna ani len nenapadne mysliet... ale na druhej strasne som velmi rada za to..

babulka123
10. feb 2009

a prave som si dala vianocku.. mnaam uz mi nic nechyba.. hehehe

petkaerdal
10. feb 2009

mici,pokial nechces draho kupit,tak nic nekupite...najlacnejsia je naozaj Ikea..ale pobehaj..
u nas zase drahy rad chodi po obchodoch,ja tiez ,ale maximalne tak pol hodinku 😝
a vy tu uz nepiste,co varite,lebo mi len chute robite a moj sa potom stravuje podla konika 😀

a s cim si mala vianocku? ja rozmyslam,ze tiez dam na veceru s jagurtom

babulka123
10. feb 2009

s masielkom a jahodovym dzeminkom do babky..mnaaam ina mnamka..

mici u nas je to tak ze ked mame naladu tak vieme nakupovat aj cely den , ael ked sa nechcde a nedaj boze mareka do niecoho nutim .. no to vie byt zly ako cert..

najviac sa mi paci ze ma stale pocit ze na vsetko ma este cas 9 mesiacov.. darmo mu vysvetlujem ze uz len pri dobrej vole 6, ale co uz, si mysli ze budem tehu ako slonik.. 1 rok.. heheheheh

petkaerdal
10. feb 2009

no mnam,dobra mnamka,uz na nej zijem par dni..
ja si davam s maslom tiez a s jahodovym dzemikom tiez,ale nie na maslo...drahy to papa s nutelou

mici11
10. feb 2009

Babulka no moj drahy ten neznasa nakupy, ale raz do roka to vydrzi 😀 . Mna sa minule jeden znamy opytal, ze ci trva tehotenstvo 12 mesiacov 😀 , tak som mu povedala, ze ak vyzeram ako slonica, ze hej 😀 😀 😀
Peti viem ze Kika je draha, ale chcem len pokukat. Nakupim iste v Ikey, mam aj nejaku kartu zliav ci co to je.
Nepiste o jedle, mam hlad, dnes mi prvy krat chuti jest od nedele. A ozaj pribrala som uz 6 Kg 😀 , mozno budem ozaj ako slonica 😀

petkaerdal
10. feb 2009

6 kg? 😠 tak malo...to mam preto,ze ja som nevracala..ja mam uz asi 7kg hore a som o mesiac pozadu,ako ty...

aj vecicky tam maju strasne drahe..

mne uz prisli tie veci z netu,co som objednala,tak som zvedava,cez vikend idem po to

vy tu nepiste o jedlach,lebo iba potom jem...ale vianocku este dam dneska
keby ste boli blizsie,tak vas zasobujem ,tolko toho drahy nanosi domov 😉

babulka123
10. feb 2009

peti mnaam ja by som to mohla jest stale..

baby neviete preco nie su Dema kociky dobre???

petkaerdal
10. feb 2009

babul,neviem preco niesu dema kociky dobre...
ale vianocka dobra je,idem na nu...

ide nam ordinacia,lucim sa
pa pa

janula13
10. feb 2009

tak ja som 2hodiny zehlila a to som este nestihla vsetko, ale vzdavam sa, chrbat viac neposlucha, tak zajtra tu trochu dorazim, to mam za to, ze zehlim tak vela naraz...a uz som anjedena, ale ak budem dlhsie hore, aj ta vianocka nedozije rana 🙂
Petka, ved ty sa neporovnavaj s Mickou, ved ty tam mas dve babatka, tak na to ber ohlad 😀 Som zvedava co povies na tie veci z netu, aj ja asi nieco ubjednam, este sa mi nechcelo, stale mam aj tak chaos co mi este treba a to som si uz inventuru robila 😀 a v Kike fakt niekedy kupis dobre, ked je nieco v akcii, ja som tam kupila pekne flasky , za 40sk! a pyzamka za nejakych 80sk...takze da sa...ak natrafite..aj plachty som tam velmi lacno kupila..Mici, ja ta predbehnem a vsetko ti vykupim 😀 😀 😀 ale nie, ak opjdem poslem tip, ci nieco maju dobre..idem natiahnut bolavy chrbat...papa zatial

mici11
10. feb 2009

Peti presne ako pise Janulka, ty cakas 2 babatka, mas pravo priberat viac 🙂 naozaj.
Babulka neviem o tych kocikoch nic 😒
Janulka tak vsetko mi vykupis 😀 a kedy ides? Ja az v utorok

tvojka
10. feb 2009

Ahojte,nemala som zapnutý comp celý den,tak vás teraz nestíham dočítať...zajtra to dobehnem...Ráno idem na ten glukozový test,tak sa potom ukážem.Dobrú nocku,pá!

janula13
10. feb 2009

tvojka ty maskrtnica 😝 ale nie, nech to dobre dopadne 😉
Mici ja by som chcela ist v sobotu,ale to sa este uvidi...neboj nevykupim, keby aj chcem, manzel nedovoli 😀

mici11
10. feb 2009

Tvojka tak vela zdaru, potom napis ake to bolo. Mna to caka o 3 tyzdne 😉
Jani no neviem nieviem 😀 😀 😀
Dobru nocku zlaticka

vierko
10. feb 2009

Ahojte,

Prosim vas mohli by ste mi poradit? Mam za sebou 1 IVF a dnes som bola na teste a ako som predpokladala negativny ☹ Ked mi to povedali zobrala som to celkom v pohode, ale teraz mi je velmi smutno a strasne sa z toho chcem pozbierat, len neviem ako 😢
Chcela som sa vas spytat na vas nazor. Ked mi robili punkciu mala som 9 vajicok, z toho 8 bolo zrelych a tie aj oplodnili. Mali sme predlzenu kultivaciu 6 dni a 2 embrijka, ktore mi aj vlozili boli 200bunkove, ale vsetky ostatne sa zastavili, tak nam ani nic nezamrazili.
Prosim vas neviete mi poradit, moze to byt aj tym, ze sa proste moje a manzelove bunky k sebe nehodia, alebo ci to moze byt sposobene tym, ze mame velmi nekvalitny spermiogram 5mil a dost nepohyblive?
Sestricka mi povedala, ze na dalsie IVF mozem ist uz o styri mesiace. Ake mate vy skusenosti? Da sa to opakovat uz tak skoro?
S manzelom sme sa rozpravali, ze ked pojdeme na druhy pokus, dame si spravit aj to drahe vysetrenie embrii, ktore stoji okolo 40 000. Nemate s tym skusenosti? Vedia tam odhalit pricinu zastavenie vyvoja tych nasich embijkov?
Uz sme rozmyslali aj o tom, ze keby bol problem v spermiach, skusime to z darcom 🙄
Viem, ze je to vela otazok, ale myslela som ,ze by ste mi vedeli poradit ☹
Ak si na to niektora najdete cas, prosim vas, poradte 😖
D.

petkaerdal
11. feb 2009

Dobre ranko 🙄
baby,co je dobre na chrapanie??? pomooooccc,lebo ja uz nevydrzim vedla Erdala spat 😠

Jani,mas pravdu,som zabudla,ze len s tebou sa musim porovnavat 😉 😉 😉
ano v Kika su niekedy v kosoch veci v akcii,co maju napr.poskodeny obal,ale su v poriadku,tie sa oplatia,inak nic..
hned po vikende ti dam vediet,ako vecicky vyzeraju,ale kamoska objednavala predomnou a je to kvalitna bavlna vravela a su tam naozaj ceny dobre 😉 ,velmi sa na ne tesim,ale uz som to asi prehnala,mam toho moc a ked bude chlapec,tak ma vystre 😀

tvojka,drzim palce 😉

petkaerdal
11. feb 2009

Ahoj Vierko,to mi je luto 😔
v prvom rade ti chcem ,ale povedat,ze sa netreba moc trapit,aj ked to boli,ze to nevyslo,ale IVF nieje 100% sanca a to si treba uvedomit a cakat aj negativnu spravu, len malokomu vyjde na prvy krat,takze hlavku hore,ides dalej,druhe byva vzdy uspesnejsie 😉 😉
nemyslim si,ze to,ze ti neprezilo viac embryjok PK nieje kvoli tomu,ze mate zle spermie a ze sa vase bunky k sebe nehodia,je to proste preto,ze prezili len tie najsilnejsie a tvoje boli asi len dve,mne napr.oplodnili 13 embryji a prezilo mi PK 7 a spermiogram mame tiez katastrofalny 😔 ,ako vy 😔 ,ved predpokladam,ze vam robili ICSI,kde vyberu na oko sa zdajuce zdrave spermie(co ale neznamena,ze musia byt,len vyzeraju 😔 )
ano Vierko,na IVF mozes ist uz normalne o 3 mesiace,uz teraz mozes ist vypisat ziadost,nech ti ju dovtedy schvalia,ja som chodila na IVF jedno po druhom,kazde 3 mesiace,len treba tie 3 mesiace nechat oddychnut vajecniky
to "drahe"vysetrenie asi myslis PiGD(predimplantacnu genetiku)moj nazor? nesla by som do toho,podla mna tym,ze odoberu jednu alebo viac buniek,mozu embryjo poskodit a je to velmi drahe,mas za sebou len jeden pokus a nemusi byt vooobec problem tam,mne vyslo az 4IVF 😔 dovtedy vobec nic 😔 ,ani jedinky raz som neotehotnela,rozmyslali sme aj nad darcom a nenechala som robit to vysetrenie a mam dobru kamosku,ktora si to nechala urobit ,,embryjka boli podla toho 100%-tne ,vlozili jej dve po PK a test negativny,takze ani to nezaruci ze otehotnies,IVF je len sanca ,ale nie 100%,ako vravim 😔
a zavcasu rozmyslas o darcovi,mam pocit,akoby si myslela,ze mate vsetky mozne chyby,hadzes hned flintu do zita,lebo vam PRVE IVF nevyslo,vies kolko je tu dievcat,co im vyjde az 4-5-6 IVF ,uz sa opakujem,nie kazdemu to vyjde na prvy krat,ja som zial jeden z prikladov,ked je problem na obch stranach je to komplikovanejsie aj pri IVF,ale ina sanca neni,takze sa netrap a nehladaj nejake priciny,este je skoro,proste to nevyslo a skusis to opät
takze vyskusaj este jedno,ktore uz moze byt uspesne 😉
tot moj nazor 😉
v ktorom centre si bola???

janula13
11. feb 2009

Vierko, no nemam co dodat , tak dobre to Petka napisala...plne s nou suhlasim..nam sice vyslo 1IVf, ale my sme s tym vobec neratali, ja uz som sa chystala na 2ivf, je to vsetko o stasti aj, smola na 2 a tretie vyjde, proste nikdy nevies ktore to bude, takze len skusat...sme tu vselijake pripady v tejto teme, takze sa nechaj inspirovat a len trpezlivost a nepanikarit pri prvom nevydarenom, neboj, aj my sme mali nanic spg, ajlekari povedali, ze to nam nemoze vyjst/myslim inseminaciu, ktoru mi robili zaroven/a vyslo...tak cakam 2 babtka, vselico sa deje v ludskom tele, tak len trpezlivost...drzim palce, este ste len zacali, samozrejme, budem rada aj vam to vyjde co najskor, ale treba sa pripravit aj na to , ze to trochu potrva, pozri na Petku, ta to skusala a teraz ma vbrusku tiez dvojity naklad, vynahradilo sa jej to, ze Peti? 😀

pointka
11. feb 2009

Petka stuple do usi 🙂

mici11
11. feb 2009

Ahojte babenky,

Ako sa mi mate? Ja celkom dobre, dnes budem len trosku robit a potom len tak vegetit. Mala vcera kopala az do pol druhej rana, ale teda poriadne 😀 😀 😀

Vierko a ja uz nemam uplne co dodat, velmi dobre ti to Petka a Janka napisali. Kym budes cakat na dalsie IVF skus si dat spravit genetiku a zrazanlivost krvi. Nic zato nedas, vysetrenia preplaca poistovna a budes mat istotu, ze to je OK. Hlavne mysli pozitivne a ver ze sa to raz podari. Mne nevysli 2 IVF a nakoniec som otehotnela prirodzene, tak vidis priroda ma rozne vrtochy a je mocna 😉

petkaerdal
11. feb 2009

ano Jani vynahradilo 😵 😵 😵 ,som velmi stastna,po tom vsetkom?...vzdy ked si na to spomeniem,tak placem,presne,ako teraz 😢 ,bol to tazky boj veru,ten kto neprezil to co ja,nepochopi,sama neviem,kde som brala stale silu na dalsi a dalsi pokus...
som rada,ze cakam obe naraz,lebo keby si mam predstavit,ze o druhe babo zase takto bojovat 😔

poi,ja odchadzam vzdy z izby,uz sa to neda vydrzat,asi ho poslem k lekarovi,lebo doteraz to nikdy nerobil 😠

petkaerdal
11. feb 2009

mici ahoj,no ako bolo ,chutilo?
aj ja chcem uz konecne kopkanie,to neni mozne,citila som male skor nez Janka,ale nekopaju vobec,asi preto,ze mam dievcataaa 😀 a vy budete mat futbalistov? 😕

mici11
11. feb 2009

Peti asi futbalistka 😀 a co ci chutilo? Nejak mi nedochadza 😅

petkaerdal
11. feb 2009

to tvojka,nie si,som popletena dneska

no len aby nebol futbalista mica,ked kope tak,moje asi len spia,rano steklili troska,tak som sa skrabkala po bruchu,ale nic viac,tie su nejake lenive 😀

mici11
11. feb 2009

Aha 😀 no vlastne to moze byt aj futbalista 😀 dozviem sa snad na buduci tyzden na 4D 😉

petkaerdal
11. feb 2009

baby,ja som sa rozhodla,ze ten baldachyn kupim,v lete,ked sa to zopne okolo postielky to vyborne chrani babätko pred muskami a hlavne komarmi,po lete to zhodim...myslim,ze to bude lepsie
vy teda nekupite?

prom
11. feb 2009

ahoj Vieri, je mi luto Vasho prveho neuspechu s IVF. Kazdopadne baby Ti radia spravne, NEVZDAVAT SA!
Citam, ze problem mate so spermiami. No, existuje tu forum Neplodnost u muze https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... , da sa tam kopa nastudovat. My sme podobny pripad ako ty, neuspesne IVF-ICSI, mam za sebou aj missed ab /potrat v 6 tt/, najvacsi problem je s morfologiou spermii, to je ta pricina neuspechov. Embriologovia sa urcite snazia vybrat co najlepsiu spermiu, bohuzial neni to prirodzeny vyber, naoko dobre spermie moze mat v sebe zlu geneticku informaciu, co ma za nasledok, ze nedojde k otehotneniu a ak dojde, skor ci neskor dochadza k potratu, lebo embrio sa zle vyvija. No a teraz dost strasenia 😉 Na morfologii a aj pocte spermii sa da zapracovat, hoci lekari v CAR ti budu tvrdit, ze vitaminy su zbytocne. Ano, spermiogram sa nedostane zazracne do normalu po vitaminoch, to si nemusime ciganit, ale akekolvek zlepsenie je super. Ja som toho dokazom. Lekari nas nahovarali na darcovstvo spermii s IVF-ICSI. A ja som teraz tehotna a prirodzene. Studovala som na nete, co sa len dalo, manzel uzival dane vitaminy minimalne 3 mesiace. A ja neverim na zazraky, boli sme vo faze, ze priprava na dalsie IVF, takze stresy ... Az teraz viem, ze pri podpisovani ziadosti na dalsieIVF som uz bola vlastne cerstvo tehotna. V hore uvedenom linku najdes vsetky informacie... takze nevzdavaj sa sup - studuj a bojuj dalej. Budem drzat palce 🙂

mici11
11. feb 2009

Peti ja ho uz mam, dostala som od kamosky na narodky 😉

Prom v prvom rade gratulujem, tiez sa nam zadarilo nakoniec prirodzene i ked my sme mali spermiogram v poriadku.
A myslim, ze si dala uziticne info 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre