Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mici11
28. mar 2009

Ahojte babenky,

My sme sa vcera vratili neskoro, tak sim sa uz neozvala.
Katarinka dakujeme za info o Janulke velmi velmi na nu myslim a ze ju pozdravujem. Radsej nech si tam trosku polezi, ale hlavne nech su chalani v poriadku.
U nas je tiez jarno, ale vietor ked zafuka je riadna kosa ☹
Ja som v noci tiez vracala a velmi zle som spala, tak dnes budem len tak polihovat

tvojka
28. mar 2009

Mici,tak u teba vracanie nie je nič neobvyklé,žial...

Ale Mauzi,to by asi aj mna napadlo,že už to prišlo.No som ja zvedavá,či ti pôrod vyvolajú,alebo ťa to skôr chytí samo...

Ja už sa neviem dočkať stredy,ked mi bude doky v nemocke robiť uzv.Každú chvílu dohováram babám,nech urobia kotrmelec a zostanú dolu hlavou,ale asi to nezaberá,mám pocit,že mi stále okopávajú mechúr 😒

U nás už slnko svietiť prestalo,ale je príjemne teplo.Trochu šarapatí ten vietor,ale dá sa.

mauzos
28. mar 2009

ahojte, tak u nas uz prsi 😠 a strasne fuka, hrozne pocasie. Myslela som, ze malych donesiem z porodnice uz do pekneho jarneho pocasia, ale tej jari sa nejak nechce prist ☹
No ja som vcera zbastila celu pizzu, tak asi z nej som vracala, sadla mi na zaludok.
Tvojka, babule sa ti uz mozno hraju s rucickami s tvojim mechurom, nemusia ho okopavat 😀 Ja teraz najviac citim malych tam kde by mali mat obidvaja hlavicky, tak neviem ci sa nejak nepotocili 😖
Napisala som rano janke sms, ale zatial neodpisala. Tak dufam, ze len ma navstevy a nestiha odpisovat ...

tvojka
28. mar 2009

Mauzi,keby si tak mala pravdu 😉
Tebe bude v pondelok aj robiť uzv?či idete len dohodnúť termín?
Tu u nás práve svieti slnko,síce fúka,ale je príjemne teplo.Aj cez týžden už vraj má byť okolo 16stup,tak Mauzi,možno ich do jarného počasia predsa len donesieš 🙂

mauzos
28. mar 2009

No mal by ma aj vysetrit a podla toho urcit termin, tak snad bude robit aj uzv. V stredu mi nerobil, sklamal ma, robil mi len prietoky a vysetrenie odspodu. A ja som bola taka zvedava na vahy chalosov. Ale mal fofry, tak nestihal 😒
No tu je cisty april, uz svieti slnko, ale zima je stale. Takze ste na vinicku nesli?

petkaerdal
28. mar 2009

ahojte 😉
tak dneska som si aj fajnovo poplakala,baby mna tie nohy uz priserne bolia,fakt dost vela 😔 😔 ,ruky nie,presne v clenkoch,taka hnusna pichlava bolest pri kazdom kroku,neviete co to moze byt???nepoculi ste o tom???
a videla ma kamoska po dlhsiom case a povedala,ze som nejaka naliata,mam take tucne prsty,bojim sa,ze to nieje z pribratia,ale voda....v pondelok to musim povedat aj dr.dufam,ze ma nenechaju kvoli tomu v nemocke 😔 😔 |-
chcela som ist aj dnes na pohotovost,ale cakat tam 5 hodin nebudem,uz vydrzim do pondelku
Mauzos Janka neodpisala este?

inak ,ako sa mate ,ako vikendujete,co robkate?

mauzos
28. mar 2009

ahoj Peti, vy ste uz naspat? Ci pises zo Slovenska?
Janka mi zatial neodpisala, urcite mala plno navstev a este mozno aj ma.
Toto som Ti vyggoglila o opuchoch:
Zadržiavanie vody v tele počas tehotenstva je bežný jav, ktorý zapríčiňuje následné opúchanie končatín. Zabrániť zadržiavaniu vody môžeme tak, že sa budeme vyhýbať slaným jedlám, nebudeme nosiť tesné oblečenie a budeme oddychovať z nohami na vyvýšenom mieste.
Takze nestresuj s nemocnicou, dobre? Pamatam si ze svagrina ked bola tehotna, tak bola sirsia ako dlhsia, taka bola naliata vodou a nebol ziadny problem, ma krasnu dceru.

mici11
28. mar 2009

Ahojte,

Peti aka nemocnica??? neboj to bude z toho co ti Mauzos vygoglila, aj kamoska to mala, takze nic slane a nohy hore 😉
Inak ja som dnes totalne slaba, nic nevladzem len polihujem. A maly kopal o dusu, cele brusko mi nadskakuje.
A samozrejme mam z toho zeleza zapchu 😒

mauzos
28. mar 2009

Mici aj mne je dnes tak unaveno, to bude tou nasou preblinkanou nocou 😒
Ty mas zapchu zo zeleza? Mne sa zdalo, ze presne naopak. Odkedy som ho brala, tak som chodila aj tri krat denne.

petkaerdal
28. mar 2009

mauzos dik,hladala som nieco aj ja,ale mne sa nezda,ze mam nohy spuchnute,mna to boli vo vnutri nohy-clenku,spuchnute ich nemam,len prsty na rukach ,ale tie nebolia..ja neviem,co to mam,ale krok co krok hrozne utrpenie,normalne sa mi od bolesti podlamuju nohy a padam,nevladzem ani chodit 😔

sme sa uz vratili,otec nebol doma,tak sme odisli,zajtra svokra odlieta k sestre,co mala tu autonehodu,tak chceme ist aj tam

mici,ja zo zeleza zapchu ani nemam,asi preto,lebo pijem vela dzusou,niekedy nejdem 2 dni na wc a potom 2x za den 😀

aj mne nadskakuje brucho,hlavne stale prava strana,lava micka je taka kludnucka 😀

petkaerdal
28. mar 2009

mauzos a ja tak moc nesolim,len rajciny 🙂

ozaj a co vy tu blinkate este? mici,co ty neprestanes? 😖

tvojka
28. mar 2009

Peťka,ja si tiež myslím,že sa nemáš čoho báť.Opuchy v tehu sú normálne.Nasad nejakú neslanú dietu a bude to v suchu.Mna nohy nebolia,ale ruky už skoro celý den,čo pred tým bývalo len ráno...

Mauzi,tak som nakoniec nikam nešla,manžel bol na vinici doobeda,ja som bola u kamošky na čaj a poobede,ked sa pomna vrátil,sa mu už akosi nechcelo a lahol si ku mne do postele.Takže z dnešného venčenia nebolo nič.Polihovala som celý den.
Teraz tlačím parené buchty a idem sa vychystať von,na jednu kofolku 😅

Mici a kolko toho železa berieš?Mne kázal 2x1,ale ak by som mala zápchu,tak len jednu denne.Zatial si dávam 2 a nemám problém...uvidíme,čo bude dalej,aby som to nezakríkla.

tvojka
28. mar 2009

Mici,ty si už 31tt 😲 ?Nejak ma dobiehaš!

Peťka,nemôžeš mať málo vápnika,že ťa kosti bolia?

petkaerdal
28. mar 2009

tvojka a ruky ta tiez bolia tak v zapästi,vnutri?
ja nemam pocit,ze mam nohy opuchnute,mna to boli vo vnutri nohy,akoby blby alebo co
aj ja chcem buchty 😀

mauzos a som ostrihana aj ja 😉 😉

tvojka
28. mar 2009

Zápästie ma nebolí,ale klby na prstoch a hánky.

petkaerdal
28. mar 2009

tvojka,neviem,aj sestra mi to vravela,pijem denne sialku mlieka,ale to je malo 😅 😅 😅
a zeby ma len nohy akurat z toho boleli?
vy pijete kolko mlieka?

tvojka,aj ja vas dobehnem,nielen mici 😀 ked budu rast takou rychlostou 😀

petkaerdal
28. mar 2009

tak teba zase hanky 😖
mna bolelo zapästie najskor a potom to preslo a preslo to do noh...
je mozne ,ze to boli len na jednom mieste? ze nebola klby vsetky?

radsej by som brala ,ale bolest ruk,ako nohy 😝

mauzos
28. mar 2009

peti ved to v pondelok spomen lekarovi, aby si bola kludnejsia. Mna uz boli vsetko, tak ja uz to ani nerozoznavam, ci je to vo vnutri, alebo opuch, alebo co 😀 😀 Ale tusim az take bolesti clenkov som nemala.
A kde si sa dala ostrihat, na slovensku? Si spokojna? Ja moc nie.

petkaerdal
28. mar 2009

ja som spokojna s ucesom,ja mam svoju kadernicku,ku ktorej chodim uz velmi dlho 😉 ja som zase na kratko ,ako mam na tejto fotke
a strihala mna kamoska na SK

ja to lekarovi poviem urcite,lebo toto sa uz vydrzat neda,to je bolest velka 😔

idem k tv,pekny vecer papa

mici11
28. mar 2009

Tvojka dobieham dobieham, ale nepredbehnem 😀 😀 😀 Zelezo beriam aj 2X1 denne. No pijem nalacno kompotovu stavu, ako mi poradili, ale zatial sa nic nedeje, zapcha pretrvava ☹ Uvidim co zajtra.
Peti radsej povedz. A vracanie mi asi uz ostane, ale aspon ze to nie je kazdy den.
Mauzos preco nie si spokojna? Ja mam nastastie kadernicku zaroven aj kamaratku, ma vlastny salon, cize uz 10 rokov sa mi ona stara o vlasy a som nadmieru spokojna 😉

petkaerdal
28. mar 2009

mici poviem urcite,lebo uz je to silna bolest 😅
a neskusala si dzusik? ja z toho idem vzdy na wc a ked si dam predtym nejaky jogurt 😀 😝

pekny vecer,papa

mauzos
28. mar 2009

mna tiez zvykne strihat kamoska, ale teraz tu nie je, tak som musela ist do kadernictva. No ale nie je to az take hrozne 😀 musim si zvyknut.
Tak pa dievcata, idem sa aj ja vyvalit k telke

mici11
28. mar 2009

Peti mam aj problem zo zahou a po dzuse ju mam hned ☹
Pa aj idem polihovat 🙂 pekny vecer

petkaerdal
29. mar 2009

ahojte 😉
mici ja mam zahu po vsetkom,co je z jablkami
ty mas po kazdom dzuse?

spite este?

tvojka
29. mar 2009

čafte,
aj ja už som hore,naranajkovaná 😵

S tými jablkami to už aj ja mám vyskúšané,ale napriek tomu si ich dám 😅 .Ja mám pocit,že takmer každé ovocie mi robí zahu a tiež sladkosti,ale zabijem sa,ked mi chutia 😎

tvojka
29. mar 2009

Mici,kamoške zaberalo na zápchu vypiť pohár teplej vody ráno nalačno,skús.

petkaerdal
29. mar 2009

tvojka 😉 😉 😉
aj ja som uz naranajkovana 😉
s jablkami som na tom tak isto,aj napiek tomu si ich dam,len nie navecer,ked zjem nieco po nich,tak zahu nemam 🙂
inak mi nic viac asi zahu nerobi 😝

mauzos
29. mar 2009

ahojte, my sme si schrupli 🙂 teda ako kto, Vlado vstaval 3,20 do prace 😲

mna uz zaha nastastie malokedy trapi a ked, tak Tums pastilky mi okamzite zaberu 😉

petkaerdal
29. mar 2009

tak aj ja som si dneska schrupla,este som zalahla a teraz sme sa prebrali,to asi to uprsane pocko u nas 😖 😖

ideme ranajkovat a drahy pojde do prace a ja ostavam slamena
mauzos,ty si dokedy sama?

mici11
29. mar 2009

Ahojte babenky,

Neuverite my sme dnes vstavali o 12:00 cize o 13:00-tej 😅 😀 To sa nam nestalo uz velmi velmi davno. Ale aspon sme si riadne oddychli.
Peti najviac mi vadi pomarancovy dzus, jablkovy este najmenej. Ale zahu mam po vsetkom, doky vravi, ze to nie je z jedla, ale zvýšeným tlakom v bruchu. I ked samozrejme iste potraviny to este zhorsuju. Ten gastrususs zatial zabera i ked je sladky ako .... 😝
Tvojka dala som si dnes teplu vodu s kompotovou stavou a konecne som bola va Wc, boze to bola ulava 😀
Mauzos ahoj

No idem dokoncit obed 😀 , upratane uz mame.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre