Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
11. feb 2009

jednej sa moze pacit a druhej nie,ale ide aj o financnu stranku,najmä ked ide niekto uz na 2-3-4 ivf,potom je ta suma nehorazna...
a tiez viem od kamosky,ze je to tam ,ako na beziacom pase,vo FC si CLOVEK,nie nejake cislo alebo co...
a gin-five a iscare je to iste...

Vierko,ja som tiez do prveho investovala 50 000 ,clovek si povie,ze da pre babo vsetko,ked nevyslo hned som padala,vo FC ma vyslo cele IVF 3000 sk
je to sakra rozdiel,ze? a pristup kamaratsky...
ja mam za sebou 4 ivf,z toho jedno,ako samoplatca,ked si predstavim ,ze by ma to vyslo cez okolo 230 000 sa mi zatoci hlava..aj tak ma to vyslo nieco cez 150 000 ,ale aspon mam nieco vo vacku

denka28
11. feb 2009

babulka, to je tak, kazda z nas ma dobre aj zle skusenosti. ja som bola v gf, pri prvom ivf, ktore sa stoplo kvoli mojim vajkam, som platila 15tis za lieky, a neviem presne kolko sa plati za to, keby sa cely proces dial cez vikend, 1500 alebo 3000? a na druhy sup som paltila 5000 za lieky, a das ist alles... ale mas pravdu, islo to ako na beziacom pase, ale pravdu povediac, ja som ten typ cloveka, komu prave toto vyhovovalo, vsetko vysvetlili, plus co som sa spytala odpovedali, neboli okolo toho omacky, mne to bolo takto fajn. ale ako vravim, kolko lui tolko chuti. ja sombola snimi spokojna.

petkaerdal
11. feb 2009

ostatnym centram ide len a len o prachy ,je im jedno,ci pomozu zufalym zenam...fc ide o to ,tym zenam pomoct,nie o prachy
ty budes Vierko potrebovat aj ICSI,zaujimalo by my,kolko stoji v gin-five??? vo FC je ZADARMO a nemyslim,ze je to lahka praca ,ze to robi embryologicka zadarmo
napr. v iscare stalo ISCI do 3 vajicok 7 000 ,nad 3 hore 14 000..ja som mala 17 vajok,supis,ze mam 14 litrov vo vacku a to bol stary cennik z pred dvoch rokov...

babulka123
11. feb 2009

denka.. samozrjeme.. plne s teobu suhlasim.. mna mozno dorazila jedna sestricka ktora mi pichal inekciu do ruky s tym ze ked som pindala ze "dnes to ozaj nejako stipalo" mi na to s blbym vyrazom tvare povedala ze BLBE CO??? no viac mi nebolo treba.. ide aj o ten pristup. ale samozrjeme je to kazdeho osobny nazor.. pozri mam tam stale vela kamaratok co tam chodia takze pohodicka, no ja som bola viac spokojna vo FC a dakujem Gregy ze ma tam natiahla...heheheh

denka28
11. feb 2009

abul no ved preto hovorim... ja som sa s nimi moc nebavila, pichala ma sesstricka umojej obvodnej, tam som chodila fakt len na krv.

petka to icsi mas pravdu, ale podla mna za tym musi stat nejaka politika, mozno prave ferticent, dostava nejaku fin.podporu prave kvoli tomu, aby si prilakali pacientky, kto vie.. a kazdem inak vyhovuje prave to centrum, kde sa ivf podarilo 😉 a to je aj tak dobre ...

peti a kde mas svadobne fotky?

mici11
11. feb 2009

Babenky myslim, ze je to ozaj individualne, kazda ma to svoje centrum co sa jej paci 😉 a o peniazky ide vsade 😉 Ani mi nerobime zadarmo 😉 jedine co viem ze odbornici su vsade, inak by to robit nemohli.
Takze Vierko ak sa ti paci to je dobre a uvidis dalsi pokus bude urcite uspesny 🙂 🙂 🙂

janula13
11. feb 2009

Vierko ja som tiez GFivacka, ale chcela som prejst do Fc, keby mi IVF nevyjde , ale vyslo,takze sa prechod nekonal, ale ja som tam chcela v prvom rade ist kvoli prasulom, lebo je to fakt rozdiel..ine veci som pomerne dobre znasala v GF, nemala som tam nejaky problem, az na OPU, ale to je uz pase, takci tak ako pise Mici, odbornici su vsade, je to aj o stasti a nielen o ich odbornosti, preto by som velmi na precenta uspesnosti centier neprihliadala, mozu byt zavadzajuce..a vsade ide o prachy, nikto ti to nespravi zadara, nie su charita nejde im o zvysenie porodnosti na Slovensku je to business ako kazdy iny, len niekto to vie krajsie zabalit...cest vynimkam a ich pristupu..tak ci tak, akokolvek sa rozhodnes otehotniet sa da vsade, je to o stasti, tvojej trpezlivosti a samozrejme hormonoch a ostatnych veciach..tak sa drz

janula13
11. feb 2009

a co sa tyka financii, nas to vyslo asi 22-23tis a to sme mali ISCI, za to sa plati v GF od poctu vajok a tiez sme melai asistovany hatching, ten sa tiez plati..ten tusim stal 6tis..nuz ale mame za cenu 1ivf 2 babatka, tak sme usetrili, o tebe ani nehovorim Peti 😀 ale ty si investovala uz predtym..ale aspon sa ti to vratilo 😀

mici11
11. feb 2009

Tak Jani dobre si to zhrnula 😉 idem sa vyvalit pred telku mala zacina buntosit, dobru nocku vsetkym 😉

mici11
11. feb 2009

Nas vyslo IVF 12 000,- ale my sme nepotrebovali Isci, cize tam sme usetrili. Za lieky sa doplaca vsade rovnako, len ukony sa vsade platia inak. A uz ozaj dobru nocku 🙂

vierko
11. feb 2009

Paci sa, tu je aktualny cennik ICSI:
1-3 vajka 6 000
4-8 vajka 8 000
9-12 vajka 10 000
13-15 vajka 12 000
16-20 vajka 15 000
21- vajka 20 000
Kocky a v to FC su mladi lekari? A ake lieky ste mali pocas celeho IVF? Ja si myslim, ze ta moja stimulka celkom vysla, len ten zaver bol na nic.
Petka a ked ti zistili PCO ake vysetrenia si podstupila, ked si isla na IVF? Mne robili laparku a to je asi vsetko.
Myslite, ze v FC ma mozu stimulovat ako v GF?

janula13
11. feb 2009

Mici dobru, aj ja idem, mne vystrajaju uz tri hodiny, uz ich dame spat, co ty na to 😀 ale samozrejme prestanu, ked sa tatino priblizi 😀 papa

vierko
11. feb 2009

Vsetkym prajem bru nocku 😔

mici11
12. feb 2009

Ahojte kocky, kde ste vsetky?

Vierko o FC vela neviem to skor baby, ale myslim, ze je tam len jeden lekar a jeden druh protokolu. Teda aspon take mam info od kamosky co tam chodila. Bola tam velmi spokojna, ale zial jej nemohli pomoct, bolo jej odporucene IVM a to robi len Iscare. Ale teraz je tehulka 😉

Ja som dnes taka leniva, ani varit sa mi nechce, ale idem si spravit hadajte co??? No predsa vyprazany syr, varene zemiaciky a tatarku 😀

babulka123
12. feb 2009

mici dobru chut.. hehehe ja mam zemiakovu kasu, masko som nechala marekovi a spravila som si vajickovu polievku tam mi uplne staci.. mnaam

jaaaj a Pahu hlasi ma 14 vajicok, je chuda ubolena po OPU ale vytesena ako zaba..

mici11
12. feb 2009

Babulka vajickova polievka to je jedna z mala ktore milujem, mnaaaaaaaaaaam. Take aj s rascou budeme papat ked budeme kojit, ze? Uz sa tesim.
Waaaaaaaaaw Pahu mala riadnu nadielku, tesim sa s nou a pozdrav ju 🙂 🙂 🙂 Takze aj ona coskoro tehulkuje s nami 😉

babulka123
12. feb 2009

hej hej este par dni a bude tu. ja viem ze jej to teraz vyjde takze to beriem ako hotovu vec..

a vajickou ? s rascou ? kedykolvek a kolkokolvek.. hehehe

mici11
12. feb 2009

Babulka to aj ja mozem aj kazdy den 😀 😀 😀

Jasne ze to je hotova vec 😉

petkaerdal
12. feb 2009

Ahoj Vierko,ja som nepodstupila vobec ziadne vysetrenia,ked som sla na ivf,nebolo treba,nemam ovulaciu vobec a drahy zly spg,takze rovno ivf,naco ma niecim zatazovat

petkaerdal
12. feb 2009

ahojte kocky,
mici dneska som aj ja totalne leniva,stale sa mi chce spat,ledva pozeram,neviem,co to so mnou 🙄 🙄
ani mne sa nechce varit,ale keby ste mi nieco poslali ,dala by som si 😉 ,moze byt aj ten syr mici 😉

babul,14 vajok,krasneee

mici11
12. feb 2009

No peti konecne idem robit ten syr, hladna som ja ako vlk. Mala kope o dusu, asi jej vadi to moje svrkanie v bruchu 😀 mam kopec roboty a nejak sa mi nedari ☹ a zacinam zurit. Idem si dat asi prestavku. Syr ti poslem po sieti, som zvedava ci ti pride 😀 😀 😀 😀 😀

petkaerdal
12. feb 2009

ok,posli,ale z toho sa asi moc nenajem,ja idem robit francuzske zemiaky,uz ma ta unava trochu presla...
moje su dneska zase kludne,vcera trocha asi tancovali,ale dneska su unavene asi 😝

mmonna
12. feb 2009

Ahojte tehulky...ahoj Peti...na pondelok som objednana na genetiku....mam strasny strach,aby dopadli dobre vysledky.....Ake mate s tym skusenosti?ako to prebieha?

mici11
12. feb 2009

MMonna my sme boli na genetike najprv nam zobrali obom krv, potom sa pytali na nase choroby, choroby rodicov a ich surodencov, surodencov, starych rodicov a sesternic a bratrancov. A este na to ci maju nasi surodenci a bratranci a sesternice deti, ak hej tak kolko a akeho pohlavia. Boli sme tak cca vyse hodky. Geneticka bola velmi mila, o 5 tyzdnov boli vysledky a vsetko mame OK.

mmonna
12. feb 2009

Dakujem Mici.....mne uz bral moj gyndos 2xkrv,a nepovedal,ze tam mam ist aj s manzelom.....a tie vysledky sa dozviem o 5tyzdnov?no mna asi dovtedy porazi...ved to uz budem v 22tt a to by uz na prerusenie tehotenstva bolo asi sakra neskoro..i ked nad tym vobec neuvazujem,ale keby nahodou nejaka uvazovala,keby boli zle vysledky....

mici11
12. feb 2009

Jaj mmona ty si tehu, tak to bude asi nejake ine vysetrenie, prepac vypadlo mi to a vysledky teda budu urcite ovela skor. My sme boli na genetiku, este pred tehu. Verim, ze bude vsetko Ok.

janula13
12. feb 2009

ahojte, tak ja som dnes dost cula, navarila som, bola som na nakup, samozrejme zase nieco kupila krpcom, uz v modrej 😀 ale nebudem to s tou modrou prehanat ja jju moc nemusim, ale tomuto som neodolala, set dupky, take mäkucke ale nie hrube a k tomu vrch, a za 150sk, no nekup to, dupky mi este chybaju, tak som kupila...a este rozmyslam ako idem byt uzitocna,dam chvilu oddych, kedze som zase kupila viac ako som planovala, ale aspon som sa presla..

petkaerdal
12. feb 2009

ahojte,
mmonnka,ja nemam skusenosti s genetikou,ja som si to nenechala robit
uz citis pohyby mmonka? 😀

Jani super cena,to by som ani ja neodolala aj keby bolo v modrom 😀 odfot
ja varim az teraz,ja mam cas,kym pride drahy

ostatne kocky co robia?

mici11
12. feb 2009

Ja som akurat doobedovala 😀 pecene zemiaciky v rure, vyprazany syrcek a tatarku. Peti poslala som ti, ale asi to nepreslo ☹ 😀 😀

tvojka
12. feb 2009

čaute,
ja vás dnes iba šmírujem...Bola som ráno na angline a potom na pošte a domov.Doma som nič moc neporobila,skôr lenoším,driemkam a papkám 😀 .Mám nízky tlak ,tak som nejaká o ničom.
Výsledky glukozového testu mám dobré,hurá!
Jani,aj ja som zvedavá,čo si kúpila,už aj sem s tým.
Baby,ja už som prekročila 100,obvod pásu mám 101cm!!! 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre