Čo pre vás znamená snažiť sa o bábätko?

cervena_ciapocka
26. nov 2007

Mile snazilky 😵 mozno bude moja otazka zniet hlupo, ale snád niekto odpovie. Co pre vas znamena, ze sa "snazite"?
1. Znamena to, ze ste vysadili antikoncepciu a vsetko nechavate na nahodu a prirodu a kazdy mesiac zvedavo cakate ci ano alebo nie, alebo obcas aj na to zabudnete.
2. Kazdy den sa pozorujete, merate BT, pocitate plodne dni a pocas nich ci sa co najviac snazite pocat.

Mozno su to extremne pripady, ale napiste ako je to u vas.
Ja si velmi zalam dietatko, ale nechcem na to stale mysliet, ani nahanat manzela ked mam plodne dni.
Obaja sme pracovne dost vytezeni a ked sme doma sme radi, ze si len tak polezime a pritulime sa a na sex pride tak 2-3 krat do mesiaca (nie, ze by sme nechceli ale nevladzeme 😅 ) Pritom mame krasny vztah a casto si hovorime, preco "je sex potrebny k tomu, aby mal clovek dieta" ... "ze by mohla stacit len laska"
Potom mam vsak pocit, ze nerobim dost preto aby sme to dieta mali. Ako sa vsak snazit viac, aby sa clovek z toho nezblaznil?

elise
16. dec 2007

christie držím palčeky aby to vyšlo a babtko sa podarilo už teraz, idú vianoce tak sa to snád nm teraz podari 😉

luko
16. dec 2007

elise, vsetko najlepsie k 1. rocku tvojmu pokladiku prajem 😉

elise
16. dec 2007

luko dakujem veľmi ti držim palčeky aby ste budúci rok držali váš pokladík v náručí a oslavovali potom prvý rôčik ako my 😉 veľmi by sme chceli dať čím skôr sestričku lukaskovi dúfam že to už čoskoro výjde ved cez vianoce sa to hádam podarí 😉

luko
16. dec 2007

urcite sa podari 🙂 dakujem aj za seba 🙂

andelik
17. dec 2007

Ahojte baby, nie vzdy sa mi dari byt pozitivne naladena ale dufam, ze tento mesiac to mozno dobre dopadne, ked vyskusam tie ovu testy a ked uz nic ine tak sa aspon dozviem ako je to so mnou a ovulaciou, pretoze ked som si merala teplotu tak to bolo vselijake, ale vobec som tomu nerozumela, pretoze moja teplota bola rozna...tak snad to s testami bude lepsie a ak nie tak navstivime s manzelom lekara, aby nam s tym pomohol....uz nech je mrcha zase prec... :-
christie...aj drzim silno palce, aby sa to podarilo co najkor.... 🙂

katka444
17. dec 2007

Ahojte moja mrška by mala doraziť co nevidiet a po nej uz zaciname snazilkovat.
Chcela by som sa opytat ako si sledujete ovulaciu. Ja som druhy cyklus po vysadeni HAK. Prva mrska prisla po 32 dnoch a tej druhej sa zatial nechce, vcera bolo tych 32 a zatial nic. V prvom cykle som mala plodny hlien na 22 DC a v tomto aktualnom na 16 DC. Je to sice kratky cas nato aby som presne urcila plodne dni no 7 rokov som brala HAK a taky hlien si vobec nepametam, pretoze sa natatahuje uf riadne a je ako vajecny bielok. Sleduje si niektora z vas hlien?

luko
17. dec 2007

ja hlien nesledujem len BT 🙂

christie
17. dec 2007

kocky dik za povzbudenie. Ja stale len dufam, ze je "chybicka" u mna a injekcie pomozu. Dufam, ze nebudeme musiet behat s muzom na kontrolu jeho "rychlosti" - kamarati to absolvovali a chlapi neboli velmi nadseni. Tak len dufam, ze unho je vsetko v poriadku 😉
Katka, ja od isteho casu citim, kedy mam ovulaciu, hrozne ma boli raz vpravo, raz vlavo (viac, ked to byva na pravej strane). Malo by to byt vtedy, ked ti BT stupne, ale pozor, trva to len 12 hodin. Naproti tomu spermia moze vydrzat aj 72 hodin a cakat na ovulaciu 🙂 . Ak mas pravidelnu MS, tak to byva cca 12-14 den, ked nie, tak je to 14 dni pred prvym dnom MS. To mi zatial tak vychadzalo vzdy. Bohuzial, aj ked sme sa vtedy snazilkovali, nevyslo to. No nie vzdy su priaznive podmienky. Drzte sa kocky.

vejinka
17. dec 2007

katka toto je ten plodny hlien..ma sa tahat ako vajecny bielok..teraz by si mala sexovat o sto sest...len tento hlien prepusti potrebne mnozstvo spermii. my sme to asi zasa raz zmeskali

elise
17. dec 2007

katka ano je to plodný hlien treba púčťať vojačikov aby sa dostali k vajíčku držím palčeky aby si nám potom napísala že si tehulka 😉
vejinka ako si na tom ty?
u nás sa snažíme a snažíme mala by som dostať 4 januára po novom roku dúfam že sa podarí zasiať semienko a mrchu nedostanem 😉

andelik
17. dec 2007

Katka...tak aj ja drzim palce, nech sa to podari, ale ak mozes tak si tu ovulku over aj nejako inak , aby si si bola na 100% ista, ze je to spravny cas...a hor sa na snazenie...vela stastia... 🙂

vejinka...neboj nabuduce to urcite stihnete...raz sa to podari... 🙂

elise...tak nech toho 4.1. napises, ze si tehulka...to by bola krasna sprava hned na zaciatku noveho roka... 🙂

...drzim vsetkym palce... 🙂 🙂 🙂

katka444
18. dec 2007

No ja niesom moc na pravidelne meranie bazalnej teploty a ten hlien sice pozorujem kazdy den ale nezapisujem, no viem kedy bol.
Mne uz mrcha meska 2 den ale je to len 2 cyklus po vysadeni HAK, takze to kludne moze skakat hore dole.

vavenka
18. dec 2007

Caute holky, len tak surfujem na tejto stranke, tak prispejem.
Ja teraz ani neviem co som, kedze teraz v novembri som mala missed abort, lekari sice tvrdia ze by som mala s dalsim otehotnenim pockat 3-5 mesiacov, ale nejak to s drahym neriesime, milujeme sa furt ked je chut (a mame chut casto 😉 )...
Bolo to moje prve tehotenstvo, a podarilo sa nam otehotniet na 4ty mesiac od vysadenia HAK, som zvedava ako to dopadne najblizsie.
Ozaj, podarilo sa niektorej z vas otehotniet, odkedy existuje tato tema?
Vsetkym snazilkam zelam pekny den 😎

vejinka
18. dec 2007

elise..ahoj ja som na tom asi tak ze som v noci bola na wc sa vycikat..a normalne som si pomyslela ze sa mi to uz davno nestalo a ze som asi v tom 😀 ale zasa na druheh strane je tovelmi nepravdepodobne kedze som v cca 19DC takze prve priznaky nemozem mat..zasa je to len v tej mojej hlave 😠

vavenka
18. dec 2007

vejinka, elise, katka, drzim palce 😎

vavenka
18. dec 2007

ozaj, aky ste tu vekovy priemer?

vejinka
18. dec 2007

ja mam 24

vavenka
18. dec 2007

veji tak to je fajn vek, urcite sa to podari coskoro 😉 uz si aj vydata?

vejinka
18. dec 2007

jo jasne...cca pol roka 😀

vejinka
18. dec 2007

ale snazime sa uz dlhsie..mno zatial bez vysledku ale doktor povedal ze je vsetko ok..a ze nevidi problem..lenze problem je asi v mojej hlave 😀 😀

vavenka
18. dec 2007

co znamena dlhsie? ja tiez dufam ze coskoro sa nam to znova podari....

vejinka
18. dec 2007

vavenka...hmm od januara..asi..ale s ochranou 😀 a po svadbe som ho konecne prehovorila dat to dole.. 😀 😀

vavenka
18. dec 2007

noo, takze ked si pol roka vydata, tak polroka sa snazilkujete...to je este ok si myslim...aj cielene mate tutu-mutu cez plodne dni, alebo zatial to nesledujes?

vejinka
18. dec 2007

no aktivne to nesledujem..ale tutumutu mame furt nielen cez plodne dni...na tri dni pauza a ked sa zdalo ze by mohla byt ovulka..tak na plno..chuda moje len sa to furt stazovalo.. 😀 😀 😀 😀

vavenka
18. dec 2007

😀 😀 chlapi....strasne s nimi 😉
inak citala som si na teme ake vysetrenie pred T, a sakra ja som sa nedala testnut na nic. Je som teraz po tom potrate bola na par vysetreniach, ale na tieto choroby mi pravdepodobne nerobili nic. Ale mam teraz lekarov plne zuby, akurat som este bola na kontrole po cisteni maternice, som ok, tak to momentalne neriesim. Akurat papam kyselinu listovu 😉

vejinka
18. dec 2007

vavenka ..no mne sa ta tema zdala dost vazna tak som ju sem dala..potrebujem vediet ci som ok..co ja viem sak kludne tam napis .. 😀

vavenka
18. dec 2007

ale jasne, sak ale momentalne k tomu nemam co dodat..sa tesim ze si on-line, aspon som mala s kym pokecat, kto vie ake to je straaaasne cakat na to, kedy konecne budu 2 pruzky na tehotenskom teste 😉 a inak ked som v septembri otehotnela, pozitivny test - ale so slabulinkou druhou ciarkou my vysiel uz 3 dni pred ocakavanou MS, tak ak si nedockava, skus si jeden testik ocikat aj skor, ja som ich potom este ocikala asi 4 ci 5 😀 skoda ze babatku sa v brusku nepacilo. ale snad nabuduce to budu nie len 2 pruzky, ale aj stastny koniec 😉

vejinka
18. dec 2007

a ak mozes prezradit v kolkom si mala potrat?

vavenka
18. dec 2007

jasne, bola som v 9tom tt, teda zaciatok tretieho mesiaca. ono ja som mala zamlknuty potrat, to znamena ze som nekrvacala, babatku jednoducho prestalo bit srdiecko, ale ostalo vo mne, akurat su tomu 2 tyzdne krd mi ho museli vybrat..

vavenka
18. dec 2007

a ja som tiez hrozne nedockava, ako som pisala, lekari mi povedali pockat 3 az 5 mesiacov na dalsie tehotenstvo, ale ja tolko asi nevydrzim 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre