Čo pre vás znamená snažiť sa o bábätko?

cervena_ciapocka
26. nov 2007

Mile snazilky 😵 mozno bude moja otazka zniet hlupo, ale snád niekto odpovie. Co pre vas znamena, ze sa "snazite"?
1. Znamena to, ze ste vysadili antikoncepciu a vsetko nechavate na nahodu a prirodu a kazdy mesiac zvedavo cakate ci ano alebo nie, alebo obcas aj na to zabudnete.
2. Kazdy den sa pozorujete, merate BT, pocitate plodne dni a pocas nich ci sa co najviac snazite pocat.

Mozno su to extremne pripady, ale napiste ako je to u vas.
Ja si velmi zalam dietatko, ale nechcem na to stale mysliet, ani nahanat manzela ked mam plodne dni.
Obaja sme pracovne dost vytezeni a ked sme doma sme radi, ze si len tak polezime a pritulime sa a na sex pride tak 2-3 krat do mesiaca (nie, ze by sme nechceli ale nevladzeme 😅 ) Pritom mame krasny vztah a casto si hovorime, preco "je sex potrebny k tomu, aby mal clovek dieta" ... "ze by mohla stacit len laska"
Potom mam vsak pocit, ze nerobim dost preto aby sme to dieta mali. Ako sa vsak snazit viac, aby sa clovek z toho nezblaznil?

cervena_ciapocka
autor
11. dec 2007

nemam MS presnu ako hodinky. Vecsinou mam 31 dnovy cyklus, ale obcas sa pretiahne na 33, 34 az 36 (vynimocne). No a dnes je 33 den a necitim ze by mala prist.

luko
11. dec 2007

ciapocka, to je super, tak dufam, ze MS pride tak najskor o 10 mesiacov 😀

elise
11. dec 2007

ciapocka držim ti palčeky aby bolo za tým meškaním bábenko 😉

cervena_ciapocka
autor
12. dec 2007

Ahojte 😵 rano som si robila testik, ale bola tam len jedna ciarka 😒 teraz som zacala nejak divne spinit, nie je to klasicka MS a ani bolesti nemam ako pri MS, tak som zvedava co z toho bude. Mozno je to vsetko ovplyvnene aj tym, ze som vcera mala cely den horucku a ani rozpravat nemozem.

elise
12. dec 2007

čiapočka je to ľuto tá jedna čiaročka, ale nádej môže byť pokial sa ti spustí ako zvyčajne tak test nemusel ešte malinké zachytiť 😉 ked máš to špinenie je ešte nádej 😉

andelik
12. dec 2007

Ahojte holky... 🙂

cervena ciapocka...asi to bude ovplyvnene tou horuckou co si vcera mala...ale pockaj este par dni a otestuj znovu a uvidis ako to dopadlo...mozno // 😝

...ja uz som tiez zacala spinit, takze mrcha pravdepodobne dorazi nacas...takze sa budeme snazit znovu a znovu az kym to nepride... 😉

elise
12. dec 2007

andelík držím palčeky na dve čiaročky 😉 budú vianoce a budeme všetky s manželíkmi a hlavne bude pohoda snáď sa to počas vianoc podarí 😉

luko
12. dec 2007

ciapocka a kolky den cyklu si?

cervena_ciapocka
autor
14. dec 2007

Ahojte, takze MS napokon prisla na 34.den. Tak sa budeme snazit pocas vianoc,ked bude pokoj a budeme dufam zdravy.

vejinka
15. dec 2007

cervena...juuj skoda..ale neboj nabuduce to uz urcite vyjde

mamartinka
15. dec 2007

vejinka kolko sa snazite.uzivas aj neake vitaminy.nemas skusenost z calibrum babyplan. ☹

vejinka
15. dec 2007

no to si trafila do cierneho..uzivam ho cca 5 dni..a citim sa viditelne zdravsia..pokusame sa cca pol roka. muzovi som nasadila vitaminy spektrum a ja mam tieto. obaja sme ale dost prechladnuty dufam ze je vsetko ok..teraz sa akrat pokusame..ale nevidim to ruzovo.

vejinka
15. dec 2007

treba verit baby...vsetko sa podari..nebolo by odveci keby som uz bola v tom 😉

vejinka
15. dec 2007

podla mna tie vitaminy su velmi dobre...nielen to ze boli drahe ..na to sa vykaslat ale treba verit ze pomozu a oni pomozu..je to vsetko o psychike..su to tzv psychicke lieky🙂 vsetko zalezi na tebe ako tomu veris🙂 ja velmi a aj segra verila a uz ma dvoje detii 😉

luko
15. dec 2007

ano, je to o psychike, ale kys.listova moze napriklad byt napomocna pri uhniezdovani vajicka 😉 takze tomu zas ja verim, tak snad pomoze 😀

vejinka
15. dec 2007

veru ta kys.listova je velmi dolezita a nielen pri uhniezdeni..co teraz asi potrebuje kazda z nas.. 😉

hisemka
15. dec 2007

Ahojte,
chcela by som sa poradiť. Snažíme sa s manželom o mimi, cca týždeň pred MS mi začali mierne bolesti v podbrušku, teplota nad 37, zväčšené prsia - tešila som sa. MS prišla v stredu načas (mám pravidelne), nezvyčajne jej však predcházalo 3-dňové špinenie ktoré začalo po styku. Krvácanie prestalo už vo štvrtok keď zo mňa vyšli dosť veľké zrazeniny. Teplota sa však stále drží tesne pod 37, prsia mám naliate. Snažila som sa nič si nenamýšľať, ale dnes som dostala po fyzickej námahe zasa kŕče a trochu som krvácala - myslíte že som tehu?
Inak vo februári som mala MA. V septembri som týždeň po MS krvácala, na sone nič nevidel len som po vyšetrení mala bolesti a teh.test z krvi klesol zo 7,5 na 1,9. Čo mi poradíte?

adara
15. dec 2007

Ahojte babiky,

som tu nova a rada by som nacerpala nejake pozitivne rady..Snazime sa otehotniet, bola som dvakrat na IUI ale zial neupsesne. Hned po novom roku sa chystam za doktorom a rada by som sla na IVF..Bojim sa vsak hrozne toho, ze sa ani to nepodari..Som na tom psychicky dost blbo. Keby som nechodila do prace , asi sa zblaznim..Moj problem su vajicka, ktore sa mi netvoria.
Viete poradit?
Diki PA

vejinka
15. dec 2007

hisemka..podla toho co pises mohlo ist o tehotenstvo ..ale tiez si mohla potratit bez toho aby si o tom vedela..ono sa to stava velmi casto..je dost mozne ze aj ja som uz potratila a ani o tom neviem..proste sa vajicko neuchyti na stene dostatocne a odplavi ho..je to pomerne znama vec. no ale ta lepsia moznost je ze si tehu a to spinenie bol signal.lenze ono by cisto teoreticky mohlo ist aj o mimomaternicove tehotenstvo..kedze na sono nebolo nic vidiet ale s tym by som sa moc neznepokojovala lebo na sono to vidno az po par tyzdnoch kedze si nepisala kolko ti meskala ani nic neda sa jednoznacne nic napisat..len dufam ze som ta nevystrasila..verim ze nie 😉

vejinka
15. dec 2007

adara bohuzial neviem poradit..vzdy som bola v tom ze ak sa vajicka netvoria znamena to sterilitu ale zazraky sa deju nielen za hranicami ale aj tu...takze treba verit nikdy som sa s tym nestretla ale viem ze ked clovek nieco velmi xce skor alebo neskor sa to podari ci uz s pomocou alebo bez nej 😉

vejinka
15. dec 2007

hisemka od septembra si mala MS pravidelne?

hisemka
15. dec 2007

MS mavam pravidelne. V oktobri som bola na laparke kvoli podozreniuu na endometriozu, ale vsetko bolo ok. Tehot.test som robila vcera a bol negat (30. DC). Tak teraz neviem.

hisemka
15. dec 2007

A este som zabudla ze bolesti v podbrusku ktore som mala pred MS mam stale, aj po MS.

vejinka
15. dec 2007

no je to divne...ale neboj sa stojime pri tebe 😅

luko
15. dec 2007

adara, juj o IVF velmi vela neviem, ale myslim, ze je tu taka tema, kde su kocky cakatelky a absolvovatelky IVF

hisemka, najlepsie ti asi poradi doky, takze by som za nim bezala, bolesti mozu byt aj endometrioza, ale pisala si, ze testy ju vylucili, takze fakt netusim

tittika
15. dec 2007

ahojte
adara pred IUI si musela na laparku?

andelik
16. dec 2007

Ahojte babenky, takze mrcha dorazila ako som predpokladala vcera vecer, takze zacina nove snazenie a uz sa neviem dockat ako to dopadne...tentokrat to skusim s ovu testom a uvidim, ze co vobec mam ovulaciu alebo nie...prajem vsetkym pekny vikend... 🙂

luko
16. dec 2007

andelik, ty to beries tak pozitivne, myslim, ze k takej osobke babatko sa bude tesit do bruska 😉

christie
16. dec 2007

Ahojte kocky. No mi sa snažime už viac ako rok, merala som si BT 7 mesiacov, ale bohužiaľ, jednak mam nepravidelnú MS, a ešte som mimo tabuliek 😢 . Normálne teplota klesne a potom do dvoch dni by ste mali dostat MS, ale ja som ju dostala aj pri zvysenej teplote a chora som vobec nebola. No bohuzial. Tak sme sa s doktorom dohodli, že žiadne merania už nebudú, lebo je to u mňa zbytočné a zbytočne to stresovalo. Mám super lekára, na ultrazvuku som skoro každý týždeň, pozeráme folikulky. Tak teraz to prasklo, snaď by to mohlo vyjsť. Bol by to najkrajší vianočný darček. tak držte palce 🙂.

luko
16. dec 2007

chrisitie, budem drzat palce 🙂 kamoska tiez tak otehotnela, najskor rok nic a druhy rok bezkala vzdy k dokymu na UZV a uz je tehu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre