Čo pre vás znamená snažiť sa o bábätko?

cervena_ciapocka
26. nov 2007

Mile snazilky 😵 mozno bude moja otazka zniet hlupo, ale snád niekto odpovie. Co pre vas znamena, ze sa "snazite"?
1. Znamena to, ze ste vysadili antikoncepciu a vsetko nechavate na nahodu a prirodu a kazdy mesiac zvedavo cakate ci ano alebo nie, alebo obcas aj na to zabudnete.
2. Kazdy den sa pozorujete, merate BT, pocitate plodne dni a pocas nich ci sa co najviac snazite pocat.

Mozno su to extremne pripady, ale napiste ako je to u vas.
Ja si velmi zalam dietatko, ale nechcem na to stale mysliet, ani nahanat manzela ked mam plodne dni.
Obaja sme pracovne dost vytezeni a ked sme doma sme radi, ze si len tak polezime a pritulime sa a na sex pride tak 2-3 krat do mesiaca (nie, ze by sme nechceli ale nevladzeme 😅 ) Pritom mame krasny vztah a casto si hovorime, preco "je sex potrebny k tomu, aby mal clovek dieta" ... "ze by mohla stacit len laska"
Potom mam vsak pocit, ze nerobim dost preto aby sme to dieta mali. Ako sa vsak snazit viac, aby sa clovek z toho nezblaznil?

horajda
29. nov 2007

ahoj luko, ja celkm v pohodicke a ty?

luko
29. nov 2007

ja uz fajn, ked "padla" 😀

sharlotta
29. nov 2007

Ja uz som domka 😵 A snazim sa nieco zjest. No, ked to tak bude pokracovat, tak neviem, ako to so mnou bude, s mojou vahou a vyzivou 😖 V skole uz vyse roka nemame jedalen 😠

cervena_ciapocka
autor
29. nov 2007

Ahojte 🙂 aj ja som sa uz konecne dostala domov a najedla 😵 oooooj ale este sa potrebujem pripravit na zajtra 😝
Ja tiez v skole nechodim na obed, som rada ked cim skor mozem odist 😀

sharlotta
29. nov 2007

No,prave mi prislo zle z toho jedineho chleba so salamou, co som dnes zjedla, az som si musela na to dat iskru(sumienku) 😖 Este stale ma to nepreslo. Radsej by som prijala tu jedalen. Varit si kazdy den pre seba ma nebavi a ani sa mi to neoplati a z tych polotovarov mi je uz fakt na... 😝

fkamka
29. nov 2007

caute kočky! ja som práve dorazila z rodičovského združenia ako triedna deviatakov mam toho trochu viac takže stres ako vyšitý 😅

sharlotta
29. nov 2007

Fkamka 😅 Ja som triedna prvakov, co sa este nevedia zmestit do koze a stale si myslia, ze zu na ZS a nemusia nic robit. 😅

sweetberry
29. nov 2007

ahoj

lenoc
29. nov 2007

Ahoj babule!
Flamka, a o čom ste mali rodičko? Či len normálne? (aj ja mám deviatakov 😖 )

Ja mám svokričku, ktorá je doma na dôchodku a tak mám vždy teplý obed bez varenia. Niekto si to vie zariadiť. 😀

sweetberry
29. nov 2007

no ja by som nechcela papat u svokricky 😀 😀 😀 😀 ale jasne svoje vyhody to ma

lenoc
29. nov 2007

Sweetberry, ano, má to výhody ale aj nevýhody. Keď postavíme domček (možno o 2 - 3 roky bude hotový 😉 ), budem si variť sama.

cervena_ciapocka
autor
29. nov 2007

Aj ja som triedna 🙂 A ja mam zas deviatakov najradsej 😉

lenoc
29. nov 2007

Ciapocka, koľkátakov máš?
Vieš, ale ja mám deviatakov po 1.x, učím teraz 3. rok, dali mi ich, keď som po 1.x nastúpila, vtedy boli siedmaci. A navyše učím SJ - takže dosť veľká zodpovednosť. Ale zatiaľ to celkom v phode zvládam. Aspoň si myslím. 😀

cervena_ciapocka
autor
29. nov 2007

Ja mam piatakov. Ale ucim matematiku (takze taka ista zodpovednost ako SJ). No a matiku ucim piatakov, siestakov, siedmakov a deviatakov.

luko
29. nov 2007

babulky, ja mam stvrtakov a cakaju nas vsetkych prijimacky, lebo po 1. stupni pokracuju na 8. rocnom gymnaziu...my sa velmi ucit nemusime, lebo tie nase prijimakcy su postavene na logike, ale ti, co chcu skusit aj inde, tak sa tiez uz doma drvia.

takze tiez pripravujem 😀 a buduci rok budem mat asi prvakov, takze to bude riadny skok od 10 rocnych deti k "skolkarom" 😀

sharlotta
29. nov 2007

Tak sa pridam, ja ucim anglinu na obchodnej akademii 6. rok a 1x som triedna. a zodpovednost mam vacsiu ako tie decka. ale postupne sa na to snazim kaslat aspon z polovice tak, ako oni. Uz zmaturovali aj taki tupci, co by som na nich nepovedala. Ale musim uznat, ze boli nauceni. Za moje skusanie sme nechali prepadnut len jedneho a ten nepovedal vobec nic.

luko
29. nov 2007

ja som vzdy chcela ucit na SS literaturu, ale priznam sa, ze pri dnesnej mladezi som rada, ze som sa rozhodla pre 1. stupen. 😀

sharlotta
29. nov 2007

Niekedy je to s nimi velmi fajn a niekedy mam chut dat minutovu vypoved. 😅 Ja to s detmi vobec neviem, takze neviem, ci by som vedela na 1. stupni ucit. Kazdopadne by som do toho ani nesla. A take male deti stersovat prijimackami 😠 😠 😠 Keby sa uz konecne na to ministerstvo dostal clovek, co sa tomu rozumie aspon trochu. A to, co vymyslaju s maturitami, tao je taka s prepacenim hovadina!

fkamka
29. nov 2007

lenoc: take triede rodicko o správaní a výsledkoch , mimoriadne nás caká v januári a bude o prijímackách na stredné skoly a ich ďalšom štúdiu. Ja obdivujem ucitelky na prvom stupni pretože tento rok mam anglictinu u malých druhákov a je to o držku. Sú síce v pohode ale niekedy mi dajú zabrat. Stále riesime kto komu zjedol cukríky, kto koho popísal a tak 😉 Je to parádny rozdiel ucit takých malých a potom "velkých" deviatakov 😝

luko
30. nov 2007

bohuzal inak ako prijimackami sa ten vyber na gymnazia asi nespravi, lebo napr. u nas sa neznamkuje na 1. stupni (super vec!!!!) a aj keby, jednotka na jednej skole nemusi byt jednotka na druhej. V 10. rokoch to uz nie su male deti, dnes uz su deti dost vyspele...ale samozrejme ani mna netesi ten stres, hlavne, ked je prehnany 😖 to stresuju vacsinou rodicia, v skoel sme v klude 🙂

ja zas obdivujem ucitelky na SS a 2. stupni, ako to zvladaju s pubertakmi 😀

sharlotta
30. nov 2007

Luko, oni su divi tak v prvom, v druhom sa zvyknu ukludnit. Tretiaci a stvrtaci su vacsinou uplne v pohode, az na to, ze miestami kaslu na ucenie, ale da sa s nimi a chcu sa ucit, lebo uz vedia, ze im o nieco ide a su aj zodpovednejsi. Ja nesuhlasim s takym mnozstvom skol, vdaka tomu klesa uroven vzdelania, lebo aj tupci a grazli sa dostanu na sukromne stredne skoly. Mali by robit nejake vseobecne testy, ake ucivo maju ovladat v danom rocniku a ked ma skola zle vysledkzy, zavriet!

luko
30. nov 2007

jj, suhlas...

lenoc
30. nov 2007

Tak narychlo:
Fkamka 😀 tie ckriky. A diky. Ja som tiez mala ponuknute ucit malych nglinu, ale keds som si predstavila, ze oni sa naucia za 1,5 hodiny na kruzku 7 farieb a nic ine a treba okolo tych 7 farieb kopu toho a inych hier vymyslat, nemusela som nad tou ponukou dlho uvazovat. Inak ucim SJ a NJ.

Sharlotta - správny prístup! 😀

fkamka
30. nov 2007

tak to je pravda, ja som ich začala učiť pesničku o vianociach už v októbri aby sme to stihli, a to som mala v pláne sa s nimi naučiť aj druhú no ako som zistila tak na to nebude čas a budem rada ak zvládnu merry christmas 😅 ja ucim PRír a Zem a AJ

luko
1. dec 2007

ahojte kocky 😀 napiste ako prezivate vikend 😀
My buduci tyzden mame v stredu Mikulas - vyhoda prveho stupna, je objednany nejaky program, takze dozor zvladnem 🙂 a v piatok mame volno, mame v skole oslavu, samozrejme bez deti 🙂 tesim sa z toho uz teraz 😀

sharlotta
1. dec 2007

Ahojte, no ja som po stuzkovej, prisla som o 4 rano, ale musim povedat, ze to bola asi najhorsia stuzkova, ktoru som zazila. Mali vo vsetkom chaos, nic nemali zorganizovane, ani prejav nevedeli poriadne precitat....Dokonca jeden ziak, co by som to nikdy nanho nepovedala strelil tak svojej priatelke, ze spadla na zem 😠 Vsetky decka sa ozrali a tak....Teda ti, ktori neodisli o polnoci. To som tiez este nezazila, aby sa polka triedy rozhodla o polnoci odist z vlastnej stuzkovej...

fkamka
2. dec 2007

Tak to je fakt sila, ale pre dnesnu mladez je to asi "normalne" pretože už na základke riesime problemy s alkoholom tak co potom na strednej? 😖
dnes konečne zapálime prvú sviecku na adventnom venci! 🙂 🙂 🙂

sharlotta
2. dec 2007

Ja nechapem, ze sa to nejak netresta. ako mozu take male deti pit? 😠 V Amerike ked niekoho pristihnu, ze predal mladistvemu alkohol, alebo cigarety, zavru mu podnik a ide sediet.

luko
2. dec 2007

no, sharlota, tak to bola fakt o nicom stuzkova 😒 treba si spomenut na vlstnu, nech sa nalada polepsi 😀

sharlotta
2. dec 2007

Nooo, ani nasa nestala za vela, lebo akourat na druhy den po mojej stuzkovej mala pohreb babka z otcovej strany, takze nasi odisli uz po oficialnej casti a pre mna prisli o 4 rano a hned sme isli na pohreb, ja po komplet prebdenej noci...Ale zazila som uz aj dobre stuzkove... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre