Čo pre vás znamená snažiť sa o bábätko?

cervena_ciapocka
26. nov 2007

Mile snazilky 😵 mozno bude moja otazka zniet hlupo, ale snád niekto odpovie. Co pre vas znamena, ze sa "snazite"?
1. Znamena to, ze ste vysadili antikoncepciu a vsetko nechavate na nahodu a prirodu a kazdy mesiac zvedavo cakate ci ano alebo nie, alebo obcas aj na to zabudnete.
2. Kazdy den sa pozorujete, merate BT, pocitate plodne dni a pocas nich ci sa co najviac snazite pocat.

Mozno su to extremne pripady, ale napiste ako je to u vas.
Ja si velmi zalam dietatko, ale nechcem na to stale mysliet, ani nahanat manzela ked mam plodne dni.
Obaja sme pracovne dost vytezeni a ked sme doma sme radi, ze si len tak polezime a pritulime sa a na sex pride tak 2-3 krat do mesiaca (nie, ze by sme nechceli ale nevladzeme 😅 ) Pritom mame krasny vztah a casto si hovorime, preco "je sex potrebny k tomu, aby mal clovek dieta" ... "ze by mohla stacit len laska"
Potom mam vsak pocit, ze nerobim dost preto aby sme to dieta mali. Ako sa vsak snazit viac, aby sa clovek z toho nezblaznil?

andelik
20. dec 2007

ciapocka, tak teraz sa vam to urcite podari... 😀

cukruska1920
21. dec 2007

Ahojte ja sa chcem tiez pridat k vasej teme..mi sa snazime tiez uz 4 mesiace a pijeme obaja aj alchemilku aj pakost ale ziadny pozitivny ucinok...uz tomu pomalicky prestavam verit

luko
21. dec 2007

cukruska, nezufaj, 4 mesiace este nie je tak vela 😉

luko
21. dec 2007

daj tomu este mesiac-dva, urcite budu //

cukruska1920
21. dec 2007

no neviem.....ked pocuvam dievcata co otehotneju po mesiaci tak je mi to dost luto

luko
21. dec 2007

cukruska, tych co otehotneju po mesiace je 25%, to je skratka statistika 😉 vajicko aj spermija musia prekonat par prekazok, kym sa spoja a oplodnia, vela zien po styku otehotnie,a le s MS krvou vajko odide, takze stastne uhniezdenie je dalsi predpoklad tehu, takze kym to prekonaju, tak to trva od 1- 12 mesiacov, ako u koho.

cukruska1920
21. dec 2007

mmh...to mas asi pravdu mne doktorka tiez hovorila ze rok je obdobie na otehotnenie a ak sa to nepodari dovtedy tak vtedy zacinaju vseliake vysetrenia

luko
21. dec 2007

cukruska a ak sa mozem opytat, kolko mas rokov? 🙂

cukruska1920
21. dec 2007

23

luko
21. dec 2007

super, to si v dobrom veku po fyzickej stranke, uvidis, onedlho budes tehu 🙂 ja mam 28

cukruska1920
21. dec 2007

a ty si natom ako ?

luko
21. dec 2007

no my snazime 5 mesiacov, ale nie za sebou,a le tri sme snazilkovali minuly rok ,potoms me to odlozili, koli financiam - stahovali sme sa a komplet prerabali byt. A tento rok sme stihli dva krat, dva cykly sme to teraz nejak presvihli, lebo cez ovulku sme neboli spolu, a v´duuuuufam, ze v januari opat snazime 🙂

cukruska1920
21. dec 2007

NO LEN JA NIESOM SI UPLNE ISTA KEDY MAM OVLULACIU ALE TERAZ MA STRASNE BOLIA VAJECNIKY AJ PRI CHODZI TAK ASI MAM

luko
21. dec 2007

a ktory den cyklus si?, pocita sa od zaciatku poslednej menstruacie

cukruska1920
21. dec 2007

28 by som mala dostat menstruaciu

luko
21. dec 2007

no to by mohla byt ovulka ale vacsinou uz byva skor...ale ja som mavala neskor niekedy okolo 20 dna.
cukruska nechcem davat nadej, ale ak by to uz nebola ovulka tak to moze byt aj tehu priznak 🙂 ale este je skoro, budem drzat palceky 😉
ja uz pomaly odchadzam sa venovat domacim pracam, tak ak mas chut, tak chod pokecak snazilkam 18, tam sa este diskutuje 😀

cukruska1920
21. dec 2007

dobre dakujem...papa

christie
23. dec 2007

Ahojte. no ja som si test ani nemusela robit. Mrcha prišla prvy krat v zivote (ak neberim, ked som brali antiko) po 28 dnoch. To je uplne neobvylke u mna... tak vianoce prekramujem ☹ . a potom este raz clostyrbegyt a s liekmi si davam pokoj. snad to vyjde aj bez nich. i ked v januari mam 32, no co uz, hally berry ma viac ako 40 a bude rodit 😎 netreb sa vzdavat. Prajem pekne vianoce, vela snazilkovania v psravnom case. a nech buduci rok je nas co najviac v tom a uvidime sa v porodnici (ja budem v Ruzinove, dufam, najneskor v Oktobri) 😉

vejinka
26. dec 2007

no ja mavam tiez uplne nepravidelne..cize necakam ze by to vyslo ale snazili sme sa v piemere kazde dva dni..to by bol v tom cert aby sa to "nepodarilo" aj ked test ukazal negav. ☹

cervena_ciapocka
autor
30. dec 2007

Ahojte🙂 dufam,ze ste mali sviatky v pohode.
Ja prave potrebujem radu: som v 20tom dni 34dnoveho cyklu a mam jemne bolesti v podbrusku a okolo jedneho vajecnika a prsia mam citlive ako den pred MS. Plus teplota zvysena na 36,9. A citim sa velmi divne, a som unavena. Myslite ze na mna nieco lezie?

elise
31. dec 2007

ja som MS dostala skôr zase to na nový rok nevyšlo, mala som dostať až 4 ale nevadí ved dúfam že sa to podarí další mesiac 😉 ako ste na tom vy? môžem gratulovať?

cervena_ciapocka
autor
31. dec 2007

Dobre rano 🙂 tak ja uz nechapem co sa somnou deje, dnes sa citim uplne fit.
A asi ani nam to tento mesiac nevyslo, som dost skepticka.

elise
31. dec 2007

ciapocka vyjde nám to v novom roku 😉

evitkamalicka
31. dec 2007

cafte kocky

elise
31. dec 2007

evitka ahoj ako sa darí tebe?

lotos
31. dec 2007

ahojte.ja som tu nova a tiez by som sa rada pridala do debaty.som vydata nieco vyse roka a zhruba od zaciatku decembra sa pokusame otehotniet.myslela som ze sa hned podari,ale zistila som,ze to mozno nebude take jednoduche.19.12.som dostala MS a ked to tak ratam tak teraz by som mala mat plodne dni.tak uvidime ci to vyjde tentokrat.MS mavam pravidelne kazdych 28 dni.

cervena_ciapocka
autor
31. dec 2007

Ahoj lotos 🙂 aj mne sa to sprvu zdalo jednoduce. Ale teraz nechapem kde ty vsetci k tym detom prisli, ked to nie je take jednoduche. A casto mam pocit ze mna taky zazrak nemoze postretnut. Je to ako keby som chcela vediet lietat.

cukruska1920
31. dec 2007

Ahojte...mate skusenosti s tym ze vam vysiel test negat. a boli ste tehotne ?

cervena_ciapocka
autor
31. dec 2007

Cukruska, podla mna je to dost mozne.
Inac od vcera sa mi z kazdeho jedla zdviha zaludok. Mozem len ovocie a sladkosti. Pritom uz par dni som nic poriadne nejedla, len polievku, chlebik, caj..

cukruska1920
31. dec 2007

si tehotko?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre