Čo pre vás znamená snažiť sa o bábätko?

cervena_ciapocka
26. nov 2007

Mile snazilky 😵 mozno bude moja otazka zniet hlupo, ale snád niekto odpovie. Co pre vas znamena, ze sa "snazite"?
1. Znamena to, ze ste vysadili antikoncepciu a vsetko nechavate na nahodu a prirodu a kazdy mesiac zvedavo cakate ci ano alebo nie, alebo obcas aj na to zabudnete.
2. Kazdy den sa pozorujete, merate BT, pocitate plodne dni a pocas nich ci sa co najviac snazite pocat.

Mozno su to extremne pripady, ale napiste ako je to u vas.
Ja si velmi zalam dietatko, ale nechcem na to stale mysliet, ani nahanat manzela ked mam plodne dni.
Obaja sme pracovne dost vytezeni a ked sme doma sme radi, ze si len tak polezime a pritulime sa a na sex pride tak 2-3 krat do mesiaca (nie, ze by sme nechceli ale nevladzeme 😅 ) Pritom mame krasny vztah a casto si hovorime, preco "je sex potrebny k tomu, aby mal clovek dieta" ... "ze by mohla stacit len laska"
Potom mam vsak pocit, ze nerobim dost preto aby sme to dieta mali. Ako sa vsak snazit viac, aby sa clovek z toho nezblaznil?

cervena_ciapocka
autor
27. nov 2007

Aj ja pijem druhy mesiac alchemilku 😵 A cyklus mam tak 31-36 dnovy. A to kedy mam ovulaciu netusim 😕 😅 Neviem ci to nejak suvisi, ale vzdy niekolko dni uprostred cyklu mam silnejsi vytok ako po ine dni cyklu. A vzdy potom, priblizne tyzden - dva pred zaciatkom MS sa mi hned zacnu predmenstruacne priznaky: naladovost, bolenie prsnikov, ...

Inac dnas mi ziaci povedali: "Konecne mame matematiku. S vami hodina vzdy tak rychlo ubehne."

luko
27. nov 2007

jeeej, to je pekne, ja som dostala zas za prirodovedu 😀 asi sme sikovne 😀

sharlotta
27. nov 2007

Cervena_ciapocka, ten silnejsi vytok byva pri ovulacii a ta byva tak uprostred cyklu. Aj ja mam problemy s PMS, tak dva tyzdne pred ma bolia prsia a mam krce, ktore sa stupnuju, cim som blizsie. aspon na tie prsia mi pomohla pupalka, ked uz nic...

luko
27. nov 2007

to neva, ze je dlhsi cyklus, ak mas ovu v polke cyklu, tak to je tiez ok, lebo aspon mas spravne dlhu luteacnu fazu, ktora ma byt aspon 12 dni po ovu az k MS, aby sa oplodnene vajko stihlo zahniezdit 😉 ja som ju v niektore cykly mala kratku,preto som aj zacala pit alchemilku, tak som zvedava, ako pride MS tento cyklus

luko
27. nov 2007

mna prsia neboli, len niekedy mavam pred MS velmi citlive bradavky

lenoc
27. nov 2007

Aj ja som pila alchemilku, uz nepijem.

Ciapocka, súvisí. Práve v tom období približne máš ovulku. Myslím, že ovulácia nastáva potom v predposledný alebo posledný deň takého výtoku.
Milí žiaci. Aspoň niekedy vedia byť aj takí. 😅

Aha, luko, tak už chápem. 😝 Tak to asi vyzerá aj u Horajdy.

My začíname po polročnej prestávke teraz štvrtý mesiac snažilkovania.

lenoc
27. nov 2007

Lepšie povedané štvrtý cyklus.

sharlotta
27. nov 2007

Ahaho ucitelky! 😉 Inak alchemika je moja stara znama, uz ju pijem sice nepravidelne, ale asi 6 rokov. Teraz si robim taky caj, je to zmes a obsahuje alchemiku, mysi chvost, hluchavku, praslicku a medovku. Ja to pijem hlavne koli PMS a hroznym krcom, ale zatial nepomohlo...Jediny spolahlivy je voltaren kazdych 5 hodin. Len potom ma po 2 dnoch uz boli zaludok 😖

luko
27. nov 2007

no, ja som nikdy nemala bolesti, len obcas v poslednych cykloch citim brucho, ale o nejakej velkej bolesti sa neda hovorit...rozne bylinky su vraj dobre na MS problemy, aj ich mam zapisane, najskor skusam alchemilku 🙂

cervena_ciapocka
autor
27. nov 2007

Aj som si to myslela s tym vytokom 😅 Tak sa pokusim zviest dnes manzela 😅 😀 je v dobrej pohode 😀 😀
Mna pred MS strasne bolia prsia, ale akonahle pride MS tak prestanu a krce mam len prevy den a jeden ibalgin alebo paralen to vyriesi.

poleva
27. nov 2007

no tak také krča mám aj
ale vraj to môžu byť tehu príznaky

luko
27. nov 2007

no, ved pave, ze vela priznakov MS sa zhoduje s tehotenskymi, takze niekedy to pekne zamota hlavu 😀

lenoc
27. nov 2007

Červená čiapočka, u mňa je to podobne - s tými bolesťami a s ibuprofenom, nie s dnešným zvádzaním manžela. 😀
Sharlotta, odkedy piješ tú zmes? Ja som pila alchemilku, myší chvost a prasličku kedysi. Keď som vysadila, o mesiac na to som otehotnela. 😉

luko
27. nov 2007

lenoc a teraz sa snazis o druhe?

sharlotta
27. nov 2007

My sa nesnazime otehotniet, zatial. Ja som taky specialny pripad, ja sa toho vsetkeho velmi bojim a cele okolie sa ma snazi presviedcat, aby som do toho sla, tak...mozno...ale este stale neviem...predvcerom sme dospeli k nazoru, ze to nechame tak, teda ze sa nebudeme snazit aby som neotehotnela... 😒 mozno...Moj manzel by bol rad...

luko
27. nov 2007

sharlotta a z coho konkretne mas taky strach? 😉

sharlotta
27. nov 2007

Jooooj, zo zodpovednosti, z kompletnej zmeny mojho zivota, z toho, ze budem sama, nebudem moct chodit hore-dole ako doteraz a v neposlednom rade mam panicky strach z ihiel a infuzia je pre mna najhorsia nocna mora, to 100x radsej tarantuly a hady.

luko
27. nov 2007

moja dobra priatelka vyhlasovala cele roky, ze dieta nie, lebo nezvladne porod. Potom sa vydala, po roku zatuzili po dietatku a 5 rokov nic...prve IUI sa podarilo a vies s akou radostou potom sla k porodu 😀 S jeho lahkovazneho muza sa stal zodpovedny clovek na nepoznanie, dokonca jej zacal pomahat v domacnosti 😀

Inak ja mam tiez niekedy strach, ci to zvladnem a to uz mam 28 rokov 😀 ale niekedy sa zas strasne tesim, uz aby to bolo , myslim, ze strach je prirodzeny 😉

luko
27. nov 2007

sorry za preklepy 😖 😀

sharlotta
27. nov 2007

Ja mam 27 a zatial citim len vzdialenu tuzbu po rodine a detoch, ale snad to pride. Inak tu zmes pijem asi rok a pijem to koli mojej mrche mrchatej hnusnej 😠 Ale zatial mi nic nepomohlo. Doktorka mi len povedala, ze mam otocenu maternicu, tak neviem... 😒 Myslim, ze by to bolo ine, keby som sa pohybovala medzi ludmi, ktori maju rodinku a deti, ale nemame ziadnych kamaratov, co maju, alebo planuju deti a dokonca len malokto z nich nie je slobodny, takze ma to ani neinspiruje...tak sa chodim inspirovat sem...A bez infuziek to nejde 😲 ?

luko
27. nov 2007

sharlott presne, aj okolie na to vplyva, dvaja kamarati mojho snubenca maju tehotne zeny...takze to ma tiez ovplyvnuje, ale mozno by som este ani neuvazovala, ale navnadil ma snubenec...ale v poslednej dobe viac pracuje ako snazilkuje 😀

Jasne, ide to aj bez infuziek, vsak to len v pripade nejakych komplikacii

luko
27. nov 2007

pekny vecer kocky, idem si urobit nejaku tu pripravu na zajtra - robime pokusy na prirodovede, tak aspon kuknem co a preco a hlavne aby sme nevybuchli 😀

sharlotta
27. nov 2007

No ved a prave preto by som bola sama, izolovana, vsetci moji doterajsi kamarati by boli inde ako ja a nemala by som sa s kym porozpravat... 😒 Mamu mam 450km daleko...

fkamka
27. nov 2007

tiez sa pridam do klubu uciteliek snaziliek a pevne dúfam ze nám to coskoro vyjde! Moralka na skole je fakt nula bodov treba mat hlavne pevne nervy 😀

cervena_ciapocka
autor
27. nov 2007

Este par slov na dobru noc 🙂 vitam ta fkamka 😵
sharlotta aj ja panicky bojim ihiel a toho vsetkeho. Ale pre dietatko som to ochotna velmi rada podstupit. Lebo ked ma clovek ciel, prekazsy sa prekonavaju lahsie 🙂
Dobru noc 😵

luko
28. nov 2007

ahpjte, dobre ranko 😀 nech nam to v skole dobre a rychlo ubehne, ja mam dnes 5 hodin len, takze tesiiim 😀 aj ostatnym v praci prajem plno krasnych zazitkov 😀 😀 😀 mne bude stacit, ked ma nikto nenastve 😀

luko
28. nov 2007

kocky, pijete/pili ste tu ALCHEMILKU cely cyklus alebo len po ovu?

tatiana82
28. nov 2007

ahojte,
s tou alchemilkou to zaujima aj mna. upravi sa potom cyklus? kolko to treba pit?

luko
28. nov 2007

no, ja pijem po skonceni MS az po ovu...

monikaz
28. nov 2007

luko a denne kolko toho caju pijes? tiez som pocula, ze alchemilka pomaha k uprave cyklu a k otehotneniu....mam ju doma uz niekolko mesiacov, ale nechuti mi - asi sa vsak premozem a vyskusam 😝 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre