Čo pre vás znamená snažiť sa o bábätko?

cervena_ciapocka
26. nov 2007

Mile snazilky 😵 mozno bude moja otazka zniet hlupo, ale snád niekto odpovie. Co pre vas znamena, ze sa "snazite"?
1. Znamena to, ze ste vysadili antikoncepciu a vsetko nechavate na nahodu a prirodu a kazdy mesiac zvedavo cakate ci ano alebo nie, alebo obcas aj na to zabudnete.
2. Kazdy den sa pozorujete, merate BT, pocitate plodne dni a pocas nich ci sa co najviac snazite pocat.

Mozno su to extremne pripady, ale napiste ako je to u vas.
Ja si velmi zalam dietatko, ale nechcem na to stale mysliet, ani nahanat manzela ked mam plodne dni.
Obaja sme pracovne dost vytezeni a ked sme doma sme radi, ze si len tak polezime a pritulime sa a na sex pride tak 2-3 krat do mesiaca (nie, ze by sme nechceli ale nevladzeme 😅 ) Pritom mame krasny vztah a casto si hovorime, preco "je sex potrebny k tomu, aby mal clovek dieta" ... "ze by mohla stacit len laska"
Potom mam vsak pocit, ze nerobim dost preto aby sme to dieta mali. Ako sa vsak snazit viac, aby sa clovek z toho nezblaznil?

luko
28. nov 2007

ja inak nemam problemy MS co sa bolestivosti tyka, len to ze si chodi jak sa jej zahche v rozmedzi 24-32 dni 😖 a ked je kratka, tak mam kratku aj tu fazu na uhniezdenie vajicka a to nemoze stihnut

luko
28. nov 2007

jani, vsak ja operujem aj na Snazilkach 17 😀

horajda
28. nov 2007

ja nie lebo som nepochopila preco snazilky 17 myslela som si ze mate 17 😀

janino
28. nov 2007

vieeeeeem 😉 😉 😀

luko
28. nov 2007

horajda, jeeeej 😀 😀 😀 si musela byt trocha v pomykove, ze take mlade a uz chcu babo a kolko ich takycj je 😀

tatiana82
28. nov 2007

luko dik za info, ale nikde sa nepise ze ako dlho to treba pit... dokym sa to neupravi? no akonahle pridem z prace idem varit caj 🙂

horajda
28. nov 2007

aj ja,len si ho musim ist kupit,snad ho zozenie...

Luko no bola, podla coho vznikol ten nazov?

luko
28. nov 2007

no, vsak ak uskodit nemoze, tak si ho budem este nejaky ten cyklus pit. len neviem, ci sa moze pit aj po ovu,tak ho pijem len do ovu. Kolegyna ho pije koli bolestivej ms, vraj zabera,a le je toasi individualne

Lebo v pripade tehu niektore bylinky by mohli sposobit spontanny potrat, neviem ci aj alchcemilka, tak preto ju pijem do ovu,a j ked tento mesiac sme cez ovu nesnazikovali.

Pa kocky, ja kuknem zas vecer, idem home 😎

luko
28. nov 2007

horajda myslim, ze ked zapisu baby urcity pocet stranok, alebo ked pride novy mesac tak zalozia novu Temu s vyssim cislom.

Cajuk dostanes v lekarni, da sa aj vez net, len zbytocne sa plati postovne, lebo nestoji tak vela.

Pekny dnik, pa 🙂

tatiana82
28. nov 2007

aha, tak som opat o nieco mudrejsia. skusim to aj ja a dam ti vediet ako
🙂

luko
28. nov 2007

oprava:
Cajik dostanes v lekarni, da sa aj cez net, len zbytocne sa plati postovne, lebo nestoji tak vela.

janino
28. nov 2007

názov vznilá tak, že keď téma presiahne 10 000 príspevkov, nejako sa do nej ťažko pridávajú príspevky. tak sa založí nová s vyšším číslom a tú predošlú admin zamkne 😉 😉

takže je to už 17-ta snažilkovská téma... čakáme vás a aj tie čo majú 17-násť 😀 😀

lenoc
28. nov 2007

Jeeeeej, ale sa to tu rozrástlo. 😅
Tuším začnem aj ja znova piť alchemilku. Predtým som tú zmes pila asi tri mesiace vkuse, bez prestávok cez MS alebo tak. Som nevedela, že by sa mala robiť nejaká prestávka. Len toľko, že po približne troch mesiacoch by som mala mať trochu oddych a potom môžem zas.
Luko, no, dá sa povedať, že sa snažíme o druhé, ale to prvé bol MA v 12tt. ☹
Inak, ja si zapisujem teplotky atď. na www.wunschkinder.net - aj tam sa to dá celkom fajn.

lenoc
28. nov 2007

Jaj, zabudla som - pila som asi liter denne. Aspoň bol pitný režim. 🙂

tatiana82
28. nov 2007

lenoc, liter denne je na mna moc, zacnem salkou a ked mi zachuti uvidim 🙂

lenoc
28. nov 2007

Tatianka, no jasné, aj ja som začínala s menším možstvom. Mne to chutilo, ale niektoré baby tu píšu, že im moc nie, tak uvidš.

cervena_ciapocka
autor
28. nov 2007

Ahojte 🙂 som sa sem dostala az teraz, ufff. Do piatej som bola v skole 😝 . K tej alchemilke. Baby pozor, lebo sice posilnuje maternicu a pomaha pri porode, ale "alchcemilka zltozelena" sa nesmie pit pocas tehotenstva! Vtedy sa odporuca druhy druh alchemilky, myslim, ze "koncistolista" a aj to len v malych davkach. Pretoze pitie alchemilky zltozelenej moze vyvolat predcasny porod.
Dufam, ze som si tie nazvy nepomylila 😅

cervena_ciapocka
autor
28. nov 2007

Zienky, ja mam casto taky pocit, ze ja dieta nebudem mat 😒 akoby to bolo nieco nedosiahnutelne, a ze ja nepatrim medzi tych vyvolenych, ktorym je to stastie dopriate. Viete ako ked sa nasi manzelia a priatelia divaju na nejake naj super auto, snivaju ako si v nom zajazdia a pritom vedia, ze sanca vlastnit take je asi tak 1:100000000000000000000000000000000000000000000000000
Tak takto sa citim ja. Neviem sa zbavit pocitu, ze si nezasluzim mat dieta, ze nie som dost dobra.

Dnes v zborovni ucitelky vtipkovali, o tom, ze ake boli ich deti neplanovane. Tak mi bolo z toho trochu smutne 😒

sharlotta
28. nov 2007

Cozeeeeeeee? Ciapocka, prec s takymi hovadinami! Sorry za vyraz. 😝 Ze nie si dost dobra...prosim ta! To je teraz nejaky vseobecny trend, ze sa nedari...V podtstate uz ani nepoznam tehulku, ktora by bez problemov otehotnela. Teda,poznala(ucila) som jednu 18 rocnu babu, ktora otehotnela sice lahko,ale isla na potrat ☹

cervena_ciapocka
autor
28. nov 2007

Ja viem, ze su to hluposti a chcem s atoho pocitu zbavit.
Ale obcas neviem ako.

sharlotta
28. nov 2007

Kolko mas rokov? To je preto, ze na to vkuse myslis a velmi sa snazis...Zakon schvalnosti. Ked nieco velmi chces, nedostanes to a ked to necakas, tak to pride... 😅

cervena_ciapocka
autor
28. nov 2007

Ja som uplne spokojna s mojim zivotom (zvlast ked vidim hrozne osudy okolo seba). Snazim sa nestresovat, byt v pohode a nesresovat sa zbytocne lebo to aj tak nestoji za to a ked nejde o zivot tak vlastne nejde o nic. Tak sama nechapem kde sa taketo myslienky vo mne beru. A neviem ich dat prec.

cervena_ciapocka
autor
28. nov 2007

Ved prave 😅 Neviem sa zbavit toho nechcenia. Mam 25. Ale uz od 20-tich nepresiel den aby som na to nemyslela, nie ze cele dni ale aspon jedna myslienka denne, ale vedela som, ze to nie je realne, kedze som este studovala, chystali sme svadbu a pod. A teraz, ked mam manzela, pracu a vsetko pre to aby sme mali diatatko tak po tom tuzim este viac.
Aj ked si stale opakujem, ze na to nesmiem mysliet a robit nieco ine, snazim sa stale niecim zamestnat, takze ani nemam cas.
No ale da sa to, ked ides do prace ci do obchodu a tam pobehuju deti, stretnes minimalne 3 tehotne, narazis na obchod s detskymi vecami a pod. ...

sharlotta
28. nov 2007

Kazdy ma obcas taketo myslienky. Aj ja si niekedy myslim, ze nebudem moct mat deti...Mozno keby som sa zacala naozaj snazit a neslo by mi to, tak by som bola na tom este horsie. Ale neboj, vsetko bude ok. Psychika robi vela, niekedy az prilis vela...

cervena_ciapocka
autor
28. nov 2007

Viem. Prave preto sa snazim robit ine veci. V preci nie je cas mysliet a ani sem nakukat 😅 😵 a doma len nachystam nico jest, pripravim nejake veci do skoly, mrknem co je nove na nete, plus nejake to hobby a som rada ked sa pred polnocou dostanem do postele. Takze sa tym ani velmi nezaoberam, ale raz za cas ma pochytia taketo myslienky 😝 😖 😒

cervena_ciapocka
autor
28. nov 2007

Inac, alchemilku som kupila v DM drogerii, ako porciovnay caj. Ale velmi mi nechuti. Musela som si do nej dat lizicku cukru, lebo bola dost o nicom, a pritom ja sladke napoje nemam rada.

lenoc
28. nov 2007

Cervena ciapocka, takéto pocity dokážu dosť deptať, aj ja mám občas podobné "nápady", ale našťastie len chvíľkové. Dúfam, že ťa to nedrží dlhodobo, že tiež len sem- tam na chvíľu? A utkvelou predstavou, že ja nikdy nebudem mať dieťa, som trpela už hádam od trinástich. Koza. (ja, nie ty)
Moja, to akože žena, ktorá dieťa porodí a odloží do kontajnera, či nestará sa oň, je dosť dobrá a ty toho nie si hodná?!! Také hlúposti pusť z hlavy! Každú z nás občas trápi myšlienka PREČO JA, ale určite odpoveď nie je v tom, že toho nie sme hodné. 😉

Tak alchemilka nechutí... Vraj ale bylinky majú lepšie účinky v sypaných čajoch, nie v porciovaných.

luko
28. nov 2007

ahojte 😀

ciapocka, take pocity mam obcas aj ja, takze je to asi normalne, treba to hodit za hlavu 😉 A PRECO BY PRAVE MY NIE??? jasne, ze budeme tehulky 😀

lenocka, drzim palce, ten MA ma mrzi, joj, priroda sa niekedy zahra 😠

sweetberry
28. nov 2007

ahojteeee

luko
28. nov 2007

ahooj 😀 sa zdravime po vsetkych kutoch 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre