Čo pre vás znamená snažiť sa o bábätko?

cervena_ciapocka
26. nov 2007

Mile snazilky 😵 mozno bude moja otazka zniet hlupo, ale snád niekto odpovie. Co pre vas znamena, ze sa "snazite"?
1. Znamena to, ze ste vysadili antikoncepciu a vsetko nechavate na nahodu a prirodu a kazdy mesiac zvedavo cakate ci ano alebo nie, alebo obcas aj na to zabudnete.
2. Kazdy den sa pozorujete, merate BT, pocitate plodne dni a pocas nich ci sa co najviac snazite pocat.

Mozno su to extremne pripady, ale napiste ako je to u vas.
Ja si velmi zalam dietatko, ale nechcem na to stale mysliet, ani nahanat manzela ked mam plodne dni.
Obaja sme pracovne dost vytezeni a ked sme doma sme radi, ze si len tak polezime a pritulime sa a na sex pride tak 2-3 krat do mesiaca (nie, ze by sme nechceli ale nevladzeme 😅 ) Pritom mame krasny vztah a casto si hovorime, preco "je sex potrebny k tomu, aby mal clovek dieta" ... "ze by mohla stacit len laska"
Potom mam vsak pocit, ze nerobim dost preto aby sme to dieta mali. Ako sa vsak snazit viac, aby sa clovek z toho nezblaznil?

lenoc
5. dec 2007

Ahoj babule, ako sa darí?
Aj vy sa tak tešíte na zimné prázdniny ako ja? 😀
No ale aby som sa k nim prepracovala, musím najprv zvládnuť skúšku z AJ, prípravu detí na Vianočnú akadémiu, rodičko v utorok a ďalších "pár drobností". Ale bude to parááááááááááááda! 🙂

sweetberry
5. dec 2007

ajoj

andelik
5. dec 2007

ahojte dievcata, ak sa mozem pripojit k vam snazilkam, tak ja som tiez pripad 2 a uz mi z toho riadne sibe a vysledok stale ziadny 😠 . Pripada mi to ako scifi to tehotenstvo a ticho zavidim kazdej mamine, strasne si s manzelom prajeme to babatko. Snad sa to niekedy podari nam vsetkym. 😉

lenoc
5. dec 2007

ahoj andelik, mám taký pocit, že polka báb na koníkovi je zo snažilkovania mierne "cvoky" rovnako ako ja.... či ty.

gitarka
5. dec 2007

ahojte,snazime sa uz 4mesiace a stale nic,kazdy mesiac si namyslam ze mozno uz som tehulka a nakoniec to dostanem tak som z toho smutna.Zavidim kazdej tehulke ktoru stretnem a aj maminam s detmi,stale si len tak povzdychnem kedy uz aj my budeme mat mimino.Neviem ci sa oplati stale si nieco namyslat,ale ja mam v hlave len to kedy nam to konecne vyjde,aj ten nas sexik uz nieje o vasni a predohrach,je to uz len robenie mimina.Dufam ze tento mesiac nam to vyjde,uz len cakam na ten test aky bude.Tak drzte nam prsty a ked ma niekto skusenosti s podobnym problemom tak nech mi napise a podeli sa,nech viem ze v tom niesom sama ☹

andelik
5. dec 2007

Ahoj gitarka, tak sama v tom urcite nie si. Ja mam uplne rovnake skusenosti a strasne ma na tom stve, ze predtym nez sme sa s manzelom vzali stale som sa bala, aby som neotehotnela a teraz sa strasne bojim, ze neotehotnejem.... a este mam pocit, ze na romku len chlap kukne a uz je aj tehu a ja stale nic. 😠 🙄 Moj manzel nema problem so sexom ani vtedy ked je pracovne velmi vytazeny a aj napriek tomu sa nam to nedari. Neviem si uz rady.. ☹

lenoc
5. dec 2007

Kočky, nám sa prvé (prišli sme oň v 12tt) podarilo po takmer roku, takže štyri mesiace nie je taká dlhá doba. Tým ale nechcem znehodnocovať vaše pocity, lebo viem, že aj mne už po pár mesiacoch všeličo vŕtalo v hlave a teraz sa snažím štvrtý mesiac o druhé a to už mi z toho fakt šibe niekedy. Nezúfajte, niekedy bábo potrebuje trošku času aby prišlo. A aj ak ste obaja s manželom v poriadku a milujete sa v "správny čas", nemusí to znamenať, že sa spermia spojí s vajíčkom atď.

gitarka
5. dec 2007

ja si ani neviem predstavit zeby som mala cakat rok na babo ☹ nechcem sa vas dotknut,ale sak za ten rok asi zosaliem ☹ viem ze kazda to mame inak,ale fakt ja uz som z toho zufala,co mam robit stale a stale si namyslam ze uz som v tom, staci maly pohyb v bruchu a ja uz si myslim ze ma koplo babo 🙄

lenoc
5. dec 2007

Veď práve, že teória je jedna vec, ale túžba po bábätku druhá. ☹

gitarka
5. dec 2007

a ako mam tu tužbu po babatku potlacit?ved to sa neda ☹

luko
6. dec 2007

kocky, mojej kamoske sa zadarilo po 7 mesiacoch, nemala zrejme ziaden problem,teda o ziadnom nevedela, ani partner a napriek tomu sa snazilkovali az 7 mesiacov. Ja by som tiez brala babo hned, ale priroda si skratka da nacas. Lebo vraj vela zien po styku ostane tehotnych ale vela tehotenstiev odide spolu s MS a zena o tom ani netusi. Skratka, aby doslo k oplodneniu, tak vajicko a spermia toho musia dost vybojovat - vhodny okamzik na stretnutie, kvalita spermii.... Ak je muz vycerpany, olabeny, trpi nadvahou/nas pripad/ a fajci /tiez nas pripad 😖 /, ale aj partnerka, skratka ta kvalita nie je kazdy cyklus taka, aby to vyhrali. Preto to niekedy trva dlhsie, ale nakoniec 90% uspesne zavrsi snahu a to najneskor do roka apol, 25% to vraj vyjde na 10 sup, 60% do pol roka, 80% do roka. 😉

luko
6. dec 2007

gitarka, a bohuzial psychika robi dost svoje, cim viac clovek chce, tym menej sa dari...ja som sa rozhodla po novom roku sa prihlasit na jazykovkua na doktorat...skratka robit veci, co ma bavia a verim, ze medzi nimi s ami podari otehotniet 😉

andelik
6. dec 2007

Aj ja snazim na to nemysliet a hovorit si, ze to pride aj samo, ale nie vzdy sa mi to dari a niekedy ma pochyti taky smutok a bojim sa, aby sme nepatrili k tym parom, ktorym sa to nepodari vobec...viem, ze psychika je mozno polovica uspechu, ale je to fakt tazke...necakala som, ze to bude take tazke...ale uvidime o 10 dni ako to dopadlo tento mesiac a mozno to bude ok...uvidime 😀 😀 😉 😉

luko
6. dec 2007

andelik, ja si to tiez casto myslim, ze preco by som mala byt prave ja taka stastna 😖 ale neboj, urcite budeme tehu 😉

andelik
6. dec 2007

tak v to dufam, pretoze si nas zivot neviem ani len predstavit bez nasho vlastneho dietatka...neviem ci by som sa s tym vedela vyrovnat 😖

luko
6. dec 2007

no, podobne, ale ja by som potom uvazovala o dalsich moznostiach,aj ked to vyrovnanie by bolo tazke. ale ak je milujuci a rovnako zmyslajuci aprtner, tak sa da vsetko 😉

andelik
6. dec 2007

no to teda on je a stale ma upokojuje, ze sa nemam coho bat, ale ta moja mysel je stale zamestnavana, ze preco sa nam to este nepodarilo...mozno keby sa aj moje okolie stale nepytalo na potomka, tak by to bolo lepsie... 😉 😉 😉

gitarka
6. dec 2007

ahojte,ja som sa dnes v praci snazila nemysliet na babo,povedala som si ze ked to ma byt tohto mesiaca tak to bude a ked nie tak nabuduci.Ale co prisla som domov a manzel hned ze ako sa ma malicke.Tak som mu povedala na moje prekvapenie ze co si namysla,ved nevieme ci som tehu,mi to babo strasne chceme no uvidime o 12 dni ci to pride.No ked by to bol problem tak urcite aj my by sme zasli za lekarom co sa da dalej robit,len neviem po akej dobe treba zajst za lekarom?

zilka
6. dec 2007

ahojte.som tu po prvy krat.snazime sa uz z manzelom o babo 1 rok a stale nic som s toho uz na nervy.kazdy mesiac to cakam ci som tehu alebo nie.neviete mi poradit co mam robit.

andelik
6. dec 2007

Ahoj Gitarka,
z mojich skusenosti viem, ze sa ma skusat rok a ak sa to nepodari do roka, tak potom mozes vyhladat lekara...ale mozes aj skor, pretoze on nevie, ze ako dlho sa snazite a ak mu povies, ze rok, tak on si to overit nevie nijako...aj my sa chystame v novom roku, ak sa nam to tento mesiac nepodarilo znova...ale to budem vediet s istotou az o 9 dni...tak sa modlim, aby to dobre dopadlo 😀

gitarka
6. dec 2007

Ahoj andelik,
sme na tom rovnako,ja budem vediet o 12 dni ci som alebo nie,ale myslim ze asi este mame cas ist za lekarom.Tak ti prajem zo srdiecka aby vam to vyslo a aj vsetkym co sa snazia. 🙂 🙂 🙂 Raz to musi predsa prist 😉

andelik
7. dec 2007

No bez boja sa nevzdam...budeme bojovat az kym to nepride... 😀 😀 😀

sweetberry
7. dec 2007

ahojte pekny vecer prajem 🙂

gitarka
7. dec 2007

no ja sa tiez nevzdam bez boja,verim ze to pride 🙂 🙂 🙂

fkamka
8. dec 2007

ja mam uvazok 27 hodin ale to iba preto ze ucim vela anglictiny za kolegyne,ktore su na materskej inak mavam tak okolo 23 aj tak si myslim ze je to pomerne vela tych 23 😲 😲 😲

elise
8. dec 2007

prajem vám pekný večer môžem sa pridať? my máme synčeka ten bude mať na budúci týždeň rok ale snežíme sa znovu otehotnieť, čo všetci vravia že to pôjde veľmi rýchlo ked som bola raz tehotná a to malý sa podaril po 7 rokoch po absolvovaní všetkého možného až sme to vzdali a podarilo sa 😉 a teraz druhé babenko veľmi chceme a nedari sa a nedarí. ☹ ☹

fkamka
9. dec 2007

raz sa to urcite podari, len treba pevne verit 🙂 drzme si ppalce a podporujme sa naozaj to pomaha 😉 😉 😉

andelik
9. dec 2007

Ahojte babenky, raz sa urcite dockame a kazda z nas bude drzat v naruci vysnivane babo, len musime byt trpezlive a vytrvale, aj ked niekedy je to velmi tazke, ale musime verit...tak drzim vsetkym palce... 🙂 🙂 🙂

luko
9. dec 2007

jasne, ze sa dockame 😉
a s tym myslenim si nerobte take starosti. Jedna kocka z ineho fora si prvy mesiac snazilkovania kazdy den asi 5 dni po ovu robila testy, minula ich asi 10 alebo 12 kym dosla MS, stale samozrejme negativne. Ale skratka bola tym babatkom posadnuta. Druhy mesiac si uz kupila len dva testy. A bola tehu...pritom sa na to teda poriadne upinala 🙂 o mesiac uz rodiiii 😀

cervena_ciapocka
autor
10. dec 2007

Ahojte 😵 som tu zas len na skok, pozdravit 😉 zas mam tolko prace, ze neviem ci sa tu tento tyzden ukazam 😔
Navyse som trosku nervozna lebo cakam na MS, ktora mala prist v nedelu. Kedze mam cyklus tak 31-35 dni a v nedelu bol 31.den. Aj ked si myslim, ze na 99% nie som tehotna.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre