Čo pre vás znamená snažiť sa o bábätko?

cervena_ciapocka
26. nov 2007

Mile snazilky 😵 mozno bude moja otazka zniet hlupo, ale snád niekto odpovie. Co pre vas znamena, ze sa "snazite"?
1. Znamena to, ze ste vysadili antikoncepciu a vsetko nechavate na nahodu a prirodu a kazdy mesiac zvedavo cakate ci ano alebo nie, alebo obcas aj na to zabudnete.
2. Kazdy den sa pozorujete, merate BT, pocitate plodne dni a pocas nich ci sa co najviac snazite pocat.

Mozno su to extremne pripady, ale napiste ako je to u vas.
Ja si velmi zalam dietatko, ale nechcem na to stale mysliet, ani nahanat manzela ked mam plodne dni.
Obaja sme pracovne dost vytezeni a ked sme doma sme radi, ze si len tak polezime a pritulime sa a na sex pride tak 2-3 krat do mesiaca (nie, ze by sme nechceli ale nevladzeme 😅 ) Pritom mame krasny vztah a casto si hovorime, preco "je sex potrebny k tomu, aby mal clovek dieta" ... "ze by mohla stacit len laska"
Potom mam vsak pocit, ze nerobim dost preto aby sme to dieta mali. Ako sa vsak snazit viac, aby sa clovek z toho nezblaznil?

vejinka
18. dec 2007

fiha ...mala si aj bolesti? o tom zamlknutom potrate som uz co to pocula..takze si robili vyskrab..zjavne lebo uz malicke bolo dost velke 😖

vavenka
18. dec 2007

praveze som nemala ziadne bolesti, zistili mi to na kontrolnom USG, malicke malo 22 mm, sla som normalne na vyskrab..po fyzickej stranke to nebolo nic strasne, horsie to bolo s psychikou, ale uz som to predychala a dufam ze sa to coskoro opat podari

vejinka
18. dec 2007

moja prepac ze som sa ta to pytala..nieej to nic prijemne..a uz to nebudem spominat 😅

vavenka
18. dec 2007

ale nie, v pohode....ja ked si na seba spomeniem, ako som tuzobne ocakavala // na teste, tak po naslednej skusenosti uz viem ze zdaleka nie je dobojovane ☹ ale uz je to za nami, tak hor sa do snazilkovania...dufam ze coskoro pride mrcha a potom to uz pojde 😉 drzim palce aby si uz bola v tom, je to super pocit 😀

katka444
18. dec 2007

Ahoj vavenka, tiez mi je to luto, ale hlavu hore, pozitívne mysliet a coskoro budu //.
Ja mam 26 a manzel 31, takze najvyssi cas zacat snazilkovat. Dneska prisla mrška a tento cyklus by sme chceli zacat. Takze uvidim ako to pojde.
Vavenka, tebe vyslo tehotenstvo na prvy sup alebo ste sa uz dlksie snazili?

vavenka
18. dec 2007

katka, v podstate na prvy sup, mala som 3 mesiace pauzu po HAK a hned na stvrty mesiac si drahy nedal bacha a bolo 😉 my sme obaja tento rok oslavili 30tku a teda som sa natrapila kym som ho ukecala aby sme to aspon skusili, lenivec jeden este sa mu nechcelo riesit rodinu, ale teraz sam vidi ze to nie je take jednoduche. Ale musim povedat ze ma moj chlop velmi podrzal a ked nam vysli //, tak sa velmi tesil..

katka444
18. dec 2007

No ten moj je tiez "lenivec" moc sa mu do toho nechce. Ale si myslim ze v konecnom dosledky kazdy chlap zmakne ked uvidi to male stvorenie. Ja sa uz na to velmi tesim.

vavenka
18. dec 2007

Presne tak, mas uplnu pravdu..A vy sa uz dlho snazilkujete?

katka444
18. dec 2007

Nie, nie, len tento cyklus chceme zacat. Dnes mam 1 DC. A este som len 2 cykly po vysadeni HAk, tak neviem ci by sme uz aj mali. Len ked ja uz tak strasne chcem, dufam ze to neuponahlam. Povodne sme chceli zacat az marec april, pretoze v tom case ma caka jedna dolezita skuska, tak ze az po nej. Ale vsak keby som bola v 2. 3. mesiaci snad by som to zvladla.
Vavenka, vejinka, kolko ste uz vydate?

vavenka
18. dec 2007

Katka, ja nie som vydata, ani sa nechystam, nejako ma to casom uz preslo
😀 aj ked netvrdim ze by som nechcela, ale zatial sme to neriesili, skor riesime potomstvo momentalne

katka444
18. dec 2007

Ved je to v podstate len papier (a par stresov z priprav a potom prijemnych zazitkov 🙂.... ) Dolezete je ked si dvaja rozumeju. Ci uz s papierom alebo bez neho.
Tak ja uz bezim domov z prace. Este zajtra a mam dovolenku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Pa pa

vavenka
18. dec 2007

tak to ti zavidim, ja makam asi az do piatku 😠
prajem pekny vecer 😉
a ty si ako dlho vydata?

vejinka
18. dec 2007

katka...ja som cca pol roka🙂

andelik
18. dec 2007

Ahojte dievcata, tak konecne som sa aj ja dostala na net po namahavom vianocnom nakupovani... 🙂 konecne to mam za sebou... 🙂
Vavenka....tak toho potratu mi je strasne luto a drzim vam palce, aby sa vam to coskoro podarilo a hlavne, aby to dobre dopadlo a priviedla si na svet stastneho cloviecika... 🙂
Ja mam tiez 26 a manzel 30 a my sa snazime uz zhruba 8 mesiacov a zatial neuspesne...a manzelmi sme uz 1.5 roka... 🙂

zuzpolka
18. dec 2007

ahojte. Ja vam tiež prajem aby sa vam to čoskoro podarilo 😀 Treba mysliet na ine veci a vyjde to, sama to poznam.... my sme sa snažili 2,5 roka ☹ TAK VELA STASTIA 😀

katka444
19. dec 2007

Ja som vydata uz rok a 3 mesiace. Doteraz sme si to uzivali vo dvojice a uz chceme byt trajaaaaaaaaa

vavenka
19. dec 2007

zuzpolka, 2,5 roka fuuu, mas moj obdiv...ale urcite mas pravdu, treba mysliet pozitivne 😀 ja som sa tiez svojho sacu chcela vydavat, a velmi, ale potom som sa s predchadzajucim priatelom po 6tich rokoch rozisla, kedze som zistila ze nie som jedina v jeho zivote, a sucasny priatel ma za sebou jedno neuspesne manzelstvo (bezdetne), ked si vzal vysokoskolsku lasku, ktora sa na neho po 2 rokoch manzelstva vykaslala, tak sa teraz k otazke manzelstva stavia dost skepticky... ale ako som pisala, zacina mi byt lahostajne, ci na seba papier mame alebo nie, je to sranda ako clovek vekom meni svoje priority hehe

vavenka
19. dec 2007

Katka, ja som tiez vela citala kedy zacat so snazilkovanim po HAK, v podstate mi vyslo, ze by sa nemalo nic stat aj keby si otehotnela hned na dalsi cyklus. Takze s tym by som si hlavu nelamala. No a ta skuska - to uz ty musis vediet ci sa dokazes nestresovat a ucit sa bez kavy atd, aj ked ani v tom by som problem nevidela..Takze viacmenej o 2 tyzdne mozte ist na to 😀 drzim palcuchy 😉

katka444
19. dec 2007

No ja kavu pijem len prilezitostne asi ako pohar vinka, moc ju nemusim, nechuti mi. Skor sa bojim tych stresov,unavy a grckania.Ved uvidime, mozno sa ani hned nepodari. Ty si mala nevolnosti?

katka444
19. dec 2007

Pozrite si tento link. Je tam menstruacna kalkulacka ktora akceptuje aj pocet dni cyklu. Pekne to tam ukaze plodne dni a aj den ovulacie. Je to sice len teoreticky, ale aspon vieme kedy cca snazilkovat o sto sest.
http://zena.atlas.cz/kalkulacky/114568-menstrua...

vavenka
19. dec 2007

Kati ja som nemala nevolnosti, akurat som sa nevedela vykakat asi tyzden zo zaciatku a hrozne ma boleli prsia. Ale inak nic hrozne 😀 mne ten kalendar momentalne nepomoze, kedze cakam na prvu mrchu po zakroku, a ta netusim kedy pride 😖

katka444
19. dec 2007

Tak aspon do buducna a vejinke aj na teraz.

katka444
19. dec 2007

Ahojte, tak ja dnes v praci koncim a mam dovcu az do 7.1. Prajem vam krasne sviatky plne uspesneho snazilkovania a aby sme sa v novom roku stretli s //. Pa pa

elise
19. dec 2007

vejinka držím palčeky aby si bola tehotná to je super darček pod stromček 😉

vejinka
19. dec 2007

kiezby bol 😉

christie
19. dec 2007

Ahojte. No ja som chorá, a bojim sa dať si aj antibiotika. Čo keď to predsa len teraz vyšlo. Tak sa trápim dva krát 😒 V sobotu si idem robit test, a keď vyjde, bude to najkrajší darček. Ani iné by som si nepriala.. Kočky, držte sa, budte stale take pozitivne, ako ste a ozvem sa po testovani 😎

vavenka
20. dec 2007

christie, drzim silno palce, kedy mas mat mrchu? ja by som to do soboty uz asi nevydrzala 😀

cervena_ciapocka
autor
20. dec 2007

Ahojte 🙂 zas som tu len na skok. Dnes som manzelovi kupila take mile modrn trenky s bocianmi co maju v zobakoch deticky 😉 dufam, ze prinesu stastie.

vejinka
20. dec 2007

urcite prinesu 😉

luko
20. dec 2007

ciapocka, bocianiky nosia babatka 😀 takze urcite 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre