Čo robiť, keď sa nám nedarí v otehotnení?

labradorik
24. júl 2008

Vopred vas vseky zdravim a zaroven vsetky ktore maju s mojim velkym problemom skusenosti nech mi odpisu ani netusia ako velmi mi pomozu.Jedna sa oiz o to ze s partnerom sa uz 2 roky snazilkujeme a stale nic.rozhodli sme sa ze uz s tym zacneme nieco robit,ale nevieme kde zacat.viem ze musim ist k lekarovi,ale ked eviem co mu mam povedat - nedari sa nam - ??? ćo potom budem absolvovat??????????? bojim sa injekcii, laparoskopie a vlastne vsetkeho ale ..................... dietatko velmi tuzime mat. este chceme vyskusat vsetko co sa da , ved predsa zazraky sa deju a ked citam vsetky tie prispevky.hrozne moc ma zaujima co vsetko treba absolvovat ak by nam lekat vyriekol ortiel ze jedine umele.cely ten postup od uplneho zaciatku.mam velky strach.dakujem

denisaap
24. júl 2008

Hlavne je sa nevzdavat a skusit kazdu moznost,ja ked som cakala prve dietatko nedarilo so nam 8 mesiacov bola som zufala a vystrasena plus cistu na vajecniku,a postrasenie od doktora ze tlaci na priechodnost.Viem ze 8 mesiacov oproti dvom rokom je nic ale strach bol podobny no nam to nakoniec vyslo a teraz po 4 rokoch cakame druhe a ani neviem ako ale vyslo nam to na prvy sup..Nevzdavaj sa a urob vsetko co pude potrebne podstupit a co povie lekar ver ze to bude stat za to.Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo apodarilo sa otehotniet...

cikyta
24. júl 2008

Ahoj labradorik.....My sme sa snažili 4 roky a moja gynekologička mi predpisovala lieky za liekmi na to,aby sme mali bábo.Aj mužovi.Hlavne že mi nikdy neurobila sono.....Na 5 rok sme navštívili sanatorium Helios v MT-netreba odporučanie gynekologa.Je pravda,že sa tam dosť za všetko platí,ale ich prístup a všetko okolo toho stojí za to.Tam mi urobili sono a pár krát vzali krv-zistili endometriozu.No a muž dával hned na rozbor spermie a tiež mu zistili deformované spermie-takže sa mi samé do vajíčka neprebijú.Verdikt-jedine umelé oplodnenie ICSI.Tak treba hned navštíviť sanatorium,ktoré sa na neplodnosť špecializuje.....Ak vám niečo je,tam sa to zistí určite,ale hlavne sa VOBEC NEBOJKAJ a vela úspechov. 😉

smejka
24. júl 2008

labradorik prvym vysetrenim zeny je vysetrenie manzelovho spermiogramu 😉 ..cize manzel by mal ist k urologovi a ten mu urobi spg.... ty k svojej gynekologicke kde urobi komplet prehliadku plus krvicku na hormonalny profil a sono.....ak to vsak chces mat vsetko pokope zajdite do nejakeho centra asistovanej reprodukcie a tam uz vedia ako zacat a patrat preco....tak drzim palce aby ste sa coskoro tesili z babenka 😵

denisaap
24. júl 2008

Ten pristup lekarov v Heliose mozem len potvrdit ,chodim tam na ultrazvuk a su skutocne velmi ochotny i ked je pravda ze si za to zaplatim ale aj tak su tam super.Kamoska sa tam tiez lieci aj s manzelom a snazia sa o mimi...ma podobny nazor...

takco
24. júl 2008

labradorik 🙂 neboj, len sa do toho pusti ,pekne zajdi za dokim a povedz chcem babetko ,prosim vysetrenia a vsetky, ake sa len daju urobit ambulantne, najprv ,potom uz dalej uvidis, co a ako ti povie doki,on najlepsie vie kam sa mas obratit,a neni to az take hrozne, len tie chodenia po doktoroch 😝 a vysedavania po cakarnach su ubijajuce,ale casom budes taka zbehla vo vsetkom ,ale tfuj tfuj nech ti to sa podari hned a radsej bez zbitocnych behaniach po nemocniciach 🙂 zelam vela sil a trpezlivosti. 🙂

labradorik
autor
24. júl 2008

Dakujem vstkym, ale ked moj strach je tak obrosky ze ho ani neviem popisat. ale budeme musiet nieco podniknut.Kamaratka sa dnes dozvedela ze cakaju mimi po troch rokoch nedarenie,tiez sa chystali ku lekarovi a nakoniec s cisteho neba.takze u mna total depka ale jej to hroznr moc prajem,ked som ju videla ka je statsna.aj ja uz chcem konecne zazit ten pocit. ☹ je mi hrozne 😢

smejka
24. júl 2008

labradorik nesmut...musis sa vzchopit a bojovat...to je nas udel...nas snaziliek 😔 ....strach prekonaj a pustite sa do toho...mysli na krasny vysledok 😉 ...my sme zacali tiez az po 2 rokoch...doteraz to lutujem ze sme to mohli rozbehnut skor 😒 ...tak hor sa do toho 😎 ....drzim palce

takco
24. júl 2008

labradorik vsak sa neboj ,ved este ani nevies v com je pricina ,ze sa vam nedari,mozno to neni ani take hrozne ,len jedna uplna banalita ,alebo proste nahoda ,a povedia vam obom ze ste uplne v poriadku 😵 🙂

labradorik
autor
24. júl 2008

myslis ze je mozne aby sme 2 roky ani raz nestretli ovulku? dufam ze nebudeme mat ziadny vazny problem.v pon´delok skocim za dokym zajtra to nepojde a ... pojdem do toho .boze babenky neverili by ste ale po kazdom jednom prispevku mam vacsiu a vacsiu chut do toho ist, ked si predstavim ze bohuzial si tym preslo tisice zien a nebolo im to sudene prirozdene , mozno tak ako nam , tak ten strach musim prekonat ved hadam tto vsetko pojde rychlo a dockame sa len rastuceho bruska a potom ten krasny zavazok na cely zivot.ste poklad

takco
24. júl 2008

mozne je vsetko 😵 ,len chod a maj istotu! lebo zit v neistote je podla mna horsie,a aj ked nieco najdu tak potom vies ako to mas riesit,a ako na vec ist,ale takto si zbitocne trapis dusicku a aj tvoje podvedomie je napete,mozno aj to je nejaka brzda,neboj sa.

mimusiacik
24. júl 2008

🙂 zdravim sovicky...
mozno by bolo fajn zacat merat bazalnu teplotu a zapisovat - ci prebieha ovulacia
(prilisne sledovanie fyzickych pochodov vsak mnohe snazilky stresuje viac ako folikulometria - vaginalna sonda v pribl. polovici cyklu)
1. navsteva u obv.gynekologa
2.vys.manualne+usg
3.krvne testy - hormonalny profil (ci prebieha ovulacia )
4.stery a vytery na infekty - ureaplazma,mykoplazma,chlamydie a dalsie - mozna ATB liecba
...
5.vys.muza u urologa,androloga - spermiogram
6.odporucanie do Centra asistovanej reprodukcie ci antisterilnej poradne
...
vys.u endokrinologa (stitna zlaza,zvyseny prolaktin...),diabetologa (glukozova tolerancia)
...
...scenare rozne podla naturelu a zvyklosti Dr.na kt.natrafis...

akonahle niekto vstupuáje do kolotoca inf.,vys.,navstev u dr. automaticky na to viac mysli,obava sa joboviek...vraj ti co to zazivaju su sekundarne neplodni zo stresu...nespia po nociach,stresuju,dviha sa im prolaktin- kt.je inak ok...a lekar po 1 teste uzavrie dg.nasadi lnepotrebne lieky a bluny kruh zacina...

udrzat si realnejsi nadhlad a odstup a dusevne zdravie je fajn!

loginka
24. júl 2008

labradorik, nech ti je akotakou utechou, ze je nas tu je takych koooooooooooopec bab
🙂 🙂 🙂
treba absolvovat zakladne vysetrenia, sono, hormonalny profil, manzel spg - to je uplne v pohode
dalej uvidis, co bude treba, ja som bola tiez zo vsetkoho vydesena, nevedela som si predstavit, ze si budem musiet pichat injekcie, absolvovat odber, vsetko okolo toho, ale ked vies preco to robis, tak to urcite stoji za to
u nas bol horsi spg, ja som mala vysledky ok, takze sme museli absolvovat ivf
aj depky boli predtym, neviem, asi si to treba odkrutit, ale teraz sa snazim viac tesit sa zo zivota, lebo psychika je velmi dolezita
treba ist do toho, je vela moznosti, bud v poho, drzim palce!!!

labradorik
autor
24. júl 2008

Mooooooooooc dakujem dufam ze najskor o rok tu budeme vsetky a budeme sa pousmievat nad tymi to riadkami , a s kludom v dusi sa pojdeme pozriet do postielky kde sa nanas o takomto acse bude v spanku usmievat to v com vidime svoj zivot

mamartinka
25. júl 2008

no caute.pripajam sa do temy.nam sa nedari rok a pol otehotniet boli sme manzel na spermiograme vysledok spermie dobre na 100%.ja som mala vysledky krv dobra vo vytere malu infekciu.brala som lieky antibiotyka a este mam prist na kontrolu.uzivala som vytaminy babyplan ale v tom som nic nevidela a tak teraz uzivam ciste len kyselinu listovu.este chcem zacat pit cajik alchemilku.inak moj gynekolog povedal ze nevidi pricinu ze sme obaja zdravy a mame sa len snazit.snazit aby sa zadarilo.tiez si kazdy mesiac svoje uzijem ked mi mrska pride.to je slz co vytecie a vzlikania preco prave mi zdravy par co chceme a nemozme a kadejaka flandra ma hned a ani si toho nevazi.ach jo.ale nestracam nadej a verim ze aj mi budeme raz stastny rodicia.raz sa musi zadarit.no nie.majte sa a vsetkym snazilkam drzim palce a raz to urcite vyde.

ennynka
31. aug 2013

@labradorik ahoj.citala som tvoj prispevok v tejto teme a vidim ze uz mas dieta.tak co vam nakoniec pomohlo?boli ste nakoniec u doktorov?prirodzene si otehotnela?napis prosim ak tu este chodievas...my sa snazime rok zatial...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre